Wednesday

Chytrá, sarkastická a tak trochu bezcitná? Wednesday Addamsová vyšetřuje sérii vražd a tu a tam se na Akademii Nevermore s někým spřátelí. Udělá si ale i pár nepřátel. (Netflix)

Mancunian

Nebylo to špatný, zabavilo to. Samozřejmě zápletka takové klišé, ale v pohodě. Velmi pěkné efekty a postavy nebyly špatné (ve většině případů). Za mě možná až moc velký character development od Wednesday, pokud se plánují další série. Přeci jen, v rámci jedné série nebo filmu by to fungovalo lépe. Celkově v rámci Nevermore nevidím moc budoucnost a asi by bylo lepší další sérii přesunout někam jinam, ale uvidíme. Každopádně konečně zase nějaký lepší seriál na Netflixu. ()

Fender

Dost jsem se toho bál, jak to pojmou ale byl jsem mile překvapen a musím říct, že jsem se u toho bavil. Jenna Ortega se na roli Wednesday opravdu hodí a roli pojala naprosto přirozeně, bez zbytečného tlačení být co nejvíce Wednesday, což mě hodně překvapilo, a hlavně také těm jejím pronikavě temným očím prostě nelze nepodlehnout. Velmi je znát také Burtonův podpis, který prostě poznáte a nemůže vás zklamat. Co se tvůrcům vydařilo bylo také obsazení Christiny Ricci, díky čemuž se zasloužili o kousek nostalgie. Konec byl na můj vkus až moc přehnaně žánrově klišovitý a určité věci mohly být trochu jinak, ale v podstatě jsem to čekal a na příjemném překvapení ze série to nic nemění. ()

hony23

Seriálový hit letošního podzimu mě moc neoslovil. Je to taková Addamsova rodina střihnutá s Harry Potterem a jelikož nejsem velkým fanouškem ani jednoho z těchto děl, logicky jsem se nestal fanouškem ani seriálu Wednesday. Mojí jedinou záchranou byla skvěle napsaná i zahraná postava titulní hrdinky, její sarkasmus a černý humor mě udržel u seriálu až do závěrečného dílu. ()

pds

Mne teda tento seriál vôbec neprišiel taký cool vtipný ako sa tu o tom nadšene vypisuje. Dalo sa to pozerať, ale čo Vám tu prišlo vtipné nejak nerozumiem. Ten nechutný Goméz ? či Wednesday ktorá má byť 16 ročná ale vôbec tak nevyzerá ? Za mňa teda iba slabých 35%. ()

Dafaq

Ja som sa bavil, sice som to zhltol za pol dna, bolo to príjemné pozeranie. Visual Tima sa mi páči, taky temný demon, zabalený v pestrofarebných šatách. Príbeh zaujímavý, snad bude aj 2-ka ()

oli9

Skvělý počin. Komedie nabarvená do hororové scény, přesto spíše vtipná. Má to spád.. Hodně hlášek je zde povedených a řekl bych, že se nebudete nudit. Jednoznačně to táhne Ortega 👍 kterou si oblíbí úplně všichni, chladná, chkadnokrevna, bez emocí, mimiky a stejně nejvtipnější 👍 její taneční číslo si zapamatuje opravdu každý. ()

Lucas005

Tak jsem se já, absolutní opak zoomerské generace konzumující Netflix seriály, zapřisáhlý odpůrce dementních teenagerských dramátek a celkově většiny moderní kinematografické tvorby jednoho večera ze zvědavosti podíval na první díl Wednesday. Možná to bylo Timem Burtonem, jehož styl se tady po pár letech hnoje znovu vrací v největším stylu. Možná to bylo padnoucím castem mladých i starých herců, kteří dokázali prodat i to nejklišovitější příběhové klišé. Možná to taky bylo tím, že ten den byl jinak vážně nahovno. No každopádně jsem seriál zhlédl celý na posezení a po dlouhé době jsem se zase u něčeho nezávazně bavil jako malé děcko. Herci jsou padnoucí, Elfman v soundtracku předvedl, co už dlouhá léta ne, s odkazem původní Addams Family tu zachází s respektem a celkově je to takové příjemné, pochmurné, přátelské, nenávistné, progresivní konzervativní dobrodružství. Jen kdyby hlavní děj nebyl tak primitivně jednoduchý a předvídatelný, i když zase díky tomu vystoupí mnoho dost zábavné vaty a vlastně jinak dost zbytečných scén a situací, které jsou ale mnohdy mnohem zajímavější. I ta CGI monstra, která vypadají jak kdyby vypadli z traileru na prvního herního Zaklínače, jim odpustím. Celkově jsem mile překvapen a opatrně se těším, jaké humorné středoškolské trampoty a lapálie si na tuhle středeční goth gf připraví druhá série. ()

Cringy_Tommy

Wednesday je jeden z těch serialů který momentálně zažívá hype a já se rozhodl že na tuhle vlnu skočím. Důvod proč jsem se k tomu rozhodl je hlavně kvůli tomu, že to režíruje Burton. Kromě pilotního dílu je první polovina dobrá, příběh je svižný, baví vás a chvilkama tam Burtona opravdu poznáte ale bohužel ne často a věřím že se Burton mohl více vyřádit. Druhá polovina je horší a příběh se tu začíná zasekávat, o čemž svedčí i zpackané finále. Každoládně Jenna Ortega se do role Wednesday skvěle hodí a odvádí skvělou práci. No a ostatní postavy nejsou ani zdaleka tak zajímavé než samotná Wednesday. Wednesday rozhodně není nic průlomového a má to mouchy, ale bezpochyb je to zábavná 8 dílna detektivka u které se budete bavit a lhal bych kdybych řekl že jsem seriál neslupl jak malinu 7,5/10 ()

KajlQ

Na Wednesday jsem se podíval díky její nesmírné popularitě na sociálních sítí protože mi z toho už začalo jebat. Wednesday je zábava. Je to zábavných osm hodin a v pohodě to dokoukáte za jeden den. Obsazení, zejména samotné Wednesday (Jenna Ortega) a strejdy Festera (Fred Armisen) je opravdu povedené. Všechno ubíhá plynule takže člověk se vůbec nenudí... OVŠEM příběh je chvílema předvídatelný jako volby za komančů a má stejnou šablonu jak většina takových detektivek (např. Obvinění falešné osoby a pachatel je ve skutečnosti někdo koho nejmíň čekáme). Záporáci POZOR SPOILER jsou taky nezajímavý zejména babka kořenářka a ten dědek z Jericha, který má z nějakých nevysvětlitelných důvodu magickou hůl? Vizuál byl fajn, i když bych ocenil více Burtonovský styl jako byla třeba Ospalá díra, ale chápu ne každý vymaštěný teenager, který nemá smysl pro kvality, by to ocenil. Konec konců zábava podívaná, ale má to i své mouchy. 75% ()

Dajtin

Na jednej strane sa tvári ako ako drsný, originálny proti stereotypu typ seriálu, ale hned vzapati si napluje do tvare a ide presne podla sablony. Vsetci ti outcast  v skole sa chovaju uplne normalne a nudne. Vtipy musia byt vysvetlene divákovi do detailu aby náhodou nemusel pouzivat mozog. Je tam uplne vsetko klimaticka hysteria, patriarchalizmus, silne zenske postavy a totalne neschopne muzske postavy. Hudba je ale skvela. ()

RNDr.Strom

Asi neumím stárnout. Asi beru věci moc doslovně. Naštěstí nemám děti, takže nikomu něco takového nemusím pouštět. Nějak nedobře se mi koukalo na vyšmudlíkovanou netflixovou verzi Addamsových, ověnčenou tupým a pozerským momentálně letícím pseudonihilismem, kde spratkovská mary sue v černém modelu breptá jednu pseudointelektuální blbost za druhou a tváří se u toho jakože hů, já nejsem jenom naprosto generický teenager. No hrozný cringe. Nedosledováno, sorry. ()

Karbos

84%!.....tak to je paráda! Zdá se, že spousta lidí úplně rezignovala na cokoli spojeného s kritickým myšlením, nebo spíš myšlením obecně. A dobrovolně se nechala degradovat na tupého konzumenta čehokoli, co splňuje už léta ověřenou šablonu, která je předkládaná pořád a pořád dokola. Tak tu v posledních letech máme pořád dokola tu samou sterilní srágoru podávanou 100x na jiném podnose ale ty už zda se také docházejí, takže si pomůžeme zase nějakým remakem, protože proč by se měl někdo snažit, když publikum je na úrovni drůbežího klecového chovu. V posledních letech se i zde na čsfd čím dál častěji stává, že se nedá jejím hodnocením orientačně řídit. Dřív prostě, když něco bylo nad 80% z 99% jsem věděl, že to stojí za shlédnutí a že se mi to bude líbit. Dnes ale čsfd ztrácí půdu pod nohama a čím dál častěji se objevují naprosto nesmyslná hodnocení tam, kde by ještě před pár lety vůbec nebyla. Dvě hvězdy, sorry jako. ()

uhlerado

komerčné, asi som uz starý. proste ma tieto nabuchane vyfintene serialy pre teens nebavia, aj ked kvality a sympatie su na strane tej španielky ()

bonovox

Nápad stvoriť seriál okolo postavy Wednesday sa oplatil. Tim Burton sa po slabších filmoch opäť ukázal ako schopný tvorca a jeho rukopis je v celej sérii citeľný. Hlavným tromfom je ale J.Ortega v hlavnej úlohe, ktorá tu podáva neskutočný herecký výkon. Netflix opäť boduje... ()

Proso

Fantazie. Osobně nepamatuju, kdy jsem byl u obrazovky naposled takhle nadšený. Tolik osobnosti, který seriál vyzařuje ze všech svých dílčích částí, opravdu nevidíte každý den (ba možná ne ani každý rok). I přes veškeré svoje vtipy, hororové narážky a parodující momenty si seriál udržuje úžasnou atmosféru a příběh nikdy neztrácí na zajímavosti. Korunu všemu dává herecký souboj Jenny Ortegy a Gwendoline Christie. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Vřískot opouští i Jenna Ortega

Vřískot opouští i Jenna Ortega

22.11.2023

Ne, nevidíte dvojmo. Obsazení sedmého Vřískotu skutečně odpadává rychleji, než kdyby herečky likvidoval samotný zabiják Ghostface. Pouhých několik hodin po zprávách, že populární hororovou sérii po… (viac)

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty