Wednesday

Chytrá, sarkastická a tak trochu bezcitná? Wednesday Addamsová vyšetřuje sérii vražd a tu a tam se na Akademii Nevermore s někým spřátelí. Udělá si ale i pár nepřátel. (Netflix)

Oxyuranus

Burtonovský počin, který je naprosto neburtonovský. Chybí tomu taková ta smradlavá ošuntělost kulis. Luis Guzmán jako Gomez je castingový úlet roku a Jenna Ortega je výborná. ()

Dejvecd

Wednesday... je docela nuda. Nechápte ma zle, ten seriál bude baviť cieľovú vekovú kategóriu (7-12), ale mňa nie. Aj keď ten seriál má dobrých hercov, ktorý hrajú docela dobre a celkom pekný audiovizuál, tak to je asi všetko pekné. Nebudem ani narážať na všetky tie veci, ktoré sú zmenené (oproti originálnemu seriálu, ktorý je o dosť vtipnejšia a zábavnejšia show), ale rád by som chcel poukázať na to, že tvorcovia proste nevedia, ako narábať s postavou Wednesday, ktorá je v tomto seriály dosť jednoduchá, obyčajná, ničím nezaujímavá a dosť mimo charakter. Máme tu temnú a chladnú postavu, ktorá sa strašne snaží byť od všetkých odlišná, až je úplne rovnaká, ako každý iný. Nielen že je Wednesday nesympatická postava, ale nemá ani žiadnu originálnu vlastnosť. Má nejaké telepatické vízie (ktoré má každá iná hlavná postava v každom inom detskom fantasy) a tvorcovia sa nám márne snažia nahovoriť, že má aj nejaké detektívne schopnosti... eh... nemá žiadne. Všetky indície jej doslova do tváre povedia vízie, takže žiadne vyšetrovanie tu ani neprebieha. Potom sú tu časti kedy Wednesday nepochopí víziu, ktorá jasne hovorí čo a ako, tým pádom má človek chuť si vytrhať všetky vlasy. Nehovorím ani o tom, že príbeh je jednoduchý, nudný, nezaujímavý a hl. záporáka má človek odhadnutého už od prvej epizódy (spoiler alert: je to najväčšie meno v celom obsadení a tie jediné postavy, čo sa snažia tváriť čo najviac nevinne. WOW, ako keby som to niekde inde nevidel, tak tisíckrát). Do toho tu máme divný a nefunkčný love triangle, divné a nefunkčné vedľajšie postavy, divné a nefunkčné vzťahy medzi postavami, divné a nefunkčné plot-twisty (ak sa to tak dá nazvať). Ešte k tomu môžme pripočítať "búranie tretej steny", ktoré je strašne zlé a otravné, pretože Wednesday myšlienky sú počuť nahlas, lenže nič podstatné sa z nich nedozviem, pretože všetko čo tam povie, si priemerne inteligentný divák domyslí už dávno, tým pádom, len opisuje to čo už dávno vieme. Voile á, a to je Wednesday, seriál robený malými deťmi, pre malé deti. 2/10 Addamsova rodina si toto nezaslúžila "Look how they massacred my boy." ()

vvaalleerr

Začnem pozitívami. Jenna geniálne pasuje do hlavnej role Wednesday. Postavy mi prirástli k srdcu, a že ich tu je celkom dosť. Celý seriál je nádherne natočený a dobre sa na to pozerá. Práca s farbami a rôznymi uhlami kamery je excelentná, samozrejme sú tu aj nejaké negatíva. Samotná rodinka Wednesday by mohla byť viac prepracovaná a využitá. Vzťah medzi Wednesday a jej matkou ma vôbec nezaujímal/nebavil. Zápletka mohla byť viac zaujímavá, ale celkom to ušlo. 8/10. ()

migele

Je to něco jako Čarodějky školou povinné, ale natočeno 2022 a ne 1995... Chytlavé, zábavné, tajemné, tak napůl Harry Potter a občas dost infantilní. ()

DoubleJack

Po delší době mě to zavítalo do áčkových vod. Nikdy bych neřekl, že tématika Addamsovy rodiny dokáže poskytnout tolik prostoru zajímavým myšlenkám. Mělo to všechno: zajímavé postavy, kontrasty osobností, propracované dialogy, zápletku a postupné odhalování příběhů, které při každé smyčce dostávaly hloubku a směr. A ten humor! Pro inteligentní sarkastický humor budu mít vždy slabost a tady jsem si připadal jak dítě v cukrárně. Ani na vteřinu nebyla příležitost se nudit. Casting je kapitola sama o sobě. Je neuvěřitelně cítit, s jakou péčí a smyslem pro detail vše vznikalo. Přidejte si skvělou Jennu Ortegu a Emmu Myers, vše vyveďte v černé a dostáváme kousek, na který jsme dlouho čekali. ()

RigorMortis

Kombinácia Harryho Pottera, Twilightu a Addams Family v gotickom háve pod taktovkou predovšetkým Burtona. Tu je podľa mňa kameň úrazu. Prvé štyri diely v réžii Burtona boli super, malo to svoju atmosféru. Potom prišla Monteiro, pod ktorej vedením sa seriál zmenil na kombináciu nudnej detektívky a béčkovej rodinnej drámy. Dorazil to Marshall, ktorý akoby sa v poslednom dieli  zúfalo snažil dohnať všetko, čo jeho kolegyňa zameškala a výsledkom je síce pútavý, ale až prekombinovaný a prepálený diel. Taktiež mi chvíľu trvalo, kým som si zvykol na nového predstaviteľa Goméza Addamsa. Toho mám spojeného s elegánom s fúzikmi, nie s podsaditým Hispáncom, ktorý vyzerá, akoby dostal lopatou do držky (hoci minimálne tá podsaditosť je bližšie k pôvodnej komiksovej predlohe). Škoda, že Fester sa v seriáli iba mihol. ()

Renie42

Mám ráda její "humor", sarkasmus, styl oblékání, i tu její Věc, která ji doprovázela ve škole. Říkala jsem si, jak to chtějí navázat a povedlo se. Klasická Wednesday v podání CHristiny Ricci ukazuje dívku ve školním věku, tato Wednesday už ukazuje středoškolačku, nové lidi, nové kamarády, nové lásky. A aby seriál nebyl takový bezduchý, ještě se snaží vyřešit místní vraždy. Uvidíme, co ukáže další řada. ()

Gamekeeper77

Nebejt to Burton, řeklo by se hanlivě "težká vykrádačka Pottera", ať už začneme u školy pro vyvolený, přes jeho famfrpál až ke školnímu plesu a detektivním pátračkám. To si ale přece nikdo nemůže dovolit, takže "jen náhodně připomínající" série se slušnou atmosférou a skvělou ústřední hrdinkou je solidní na pokoukání, nepřináší ale jinak nic extra, co by se od velkýho Tima dalo čekat a čím by se, jak je jeho zvykem, odlišoval. 75%. ()

liquuid

Po paradnim rozjezdu se silene rychlym tempem stava z wednesday vysetrovatelka a tenhle neprirozene rychly vyvoj postav mi zacal hodne vadit. Byl bych mnohem radsi v prvni serii za seznameni s prostredim, se skolou, s ucitely a dalsi. Od tretiho dilu jsem si rikal, ze to zacina byt dost naivni a predvidatelne. Posledni dva dily me presvedcily o opaku, ovsem porad je ve mne nejake ALE. Rozhodne jeden z lepsich serialu, ale k dokonalosti nechybi krucek. Chybi opravdu velky krok. Ocenuji prostredi, atmosferu, napad a chvilemi mi to i prislo jako harry potter. Pak si clovek ale rekne, ze k nemu to ma extremne daleko a uvedomi si, jake tam jsou markantni rozdily - vizual low budget, dialogy, atd, atd. Kazdopadne solidni 4 hvezdy. ()

kubas369

8/10. Jelikož je Addamsova rodinka s devadesátek pro mě srdcovou záležitostí, tak jsem si tuhle novou verzi jedné z nejzajímavějších filmových postav nemohl nechat ujít. A jsem potěšen, že to slaví takový nečekaný úspěch, protože to znamená že se s touhle fantastickou rodinou v dohledné době znovu setkám. A jak to teda vlastně dopadlo? Ortega je neuvěřitelná trefa do černého ale to už jsem pochopil s trailerů. Je to zábavné, i když spíše určené pro náctileté. Já bych uvítal trochu více té brutality ale jinak klobouček. ()

kaapaa

První čtyři Burtonovské díly za čtyři a půl, další díly za dvě a půl, průměr tedy tři a půl, což se zaokrouhluje na čtyři. Hvězdy. ()

Toustovač

Trochu víc pro mládež, než bych rád (za to si můžu sám). Začátek a konec dobrej, prostředek dost vycpanej (na to, že je osm dílů na sérii). Ale kouká se na to v pohodě a postavy jsou fajn. Jen jsem si v určitou chvíli začal říkat "Aha, vono se to asi už víc nerozjede". ()

Gig

Na jednu stranu výborné, hravé, gotické, typicky podepsané a vtisknuté Time Burtonem. Na druhou stranu mi trochu vadí ta rehabilitace a přesun do dnešní doby. Vím. Někteří si řeknou, ale to byly i filmy s devadesátých let. Jen nesmíte zapomenout, že ty filmy ani seriál z šedesátých let není originál. Mě osobně by se líbilo zasazení někde do první půle minulého století. I když chápu tvůrce (nejen tohohle seriálu), že se snaží vše "aktualizovat" a dotáhnout "aktuální" puberťáky k starým známým. Navíc vystavět příběh "sebevědomé" dívky. Na druhou stranu musím uznat, že některé fórky ve škole apd jsou bravůrní. Nicméně, ta dívka se klidně mohla jmenovat Hermiona a nic by se nestalo. Chci říct, že příběh má blíž k Potterovi než Addamsovým. Kdybych neviděl Věc tedy ruku a sem tam rodinku, tak vlastně nevím, kde se nacházím. Navíc tu máme víc "divných" týpků. Nejen z naší rodiny. A chyběla mi tam ta zákeřnost - ujetost Wednesday. Ta se mi snad líbila jen u rybiček na počátku. Jinak hlavní představitelka je moc fajn. I Goméz má blíž svému originálu (a nemyslím seriál z šedesátých let). ()

cernakus

Přehypované hovno. Sice se nějak podařilo zařídit, že tato potenciální nová Buzflixácká zlatá husa prakticky absentuje standardní Buzflixáckou agitku, ale bohužel je to prázdnější, nežli srdce hlavní hrdinky. Příběh je v podstatě tak na 2 hodiny. Nostalgické narážky a černé vtípky fungují jen na začátku, poté se stanou ohranou písničkou, která nudí. Vizuál je, až na ústřední monstrum, příliš generický. Hudba průměr. Velký problém je pak Jenna Ortega jako Wednesday. Je totiž nejen příliš stará věkem, ale i vzezřením. Navíc protože je trpaslice, tak to vypadá, jak kdyby trpaslík hrál dítě. Nedokáže zahrát temnou dívku, tak jak to dokázala Ricciová, která zde dostala roli asi kvůli Burtonovi a nostalgii. Nosná mysteriózní linka je pak zcela mimo. Nejenže divák už po třetím díle ví, kdo je kdo, ale v závěrečné epizodě se tvůrci zcela vyserou na budované universum a stane se z toho fan service, což s ohledem na to, že tento seriál zatím nemá statut kultovní klasiky je více než podivné.  Dal bych nejraději odpad, abych vykompenzoval zdejší nadšení nevybouřených puberťáků, ale budu objektivní. Takže 3 umoulené hvězdy a případné pokračování s radostí vynechám. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Vřískot opouští i Jenna Ortega

Vřískot opouští i Jenna Ortega

22.11.2023

Ne, nevidíte dvojmo. Obsazení sedmého Vřískotu skutečně odpadává rychleji, než kdyby herečky likvidoval samotný zabiják Ghostface. Pouhých několik hodin po zprávách, že populární hororovou sérii po… (viac)

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty