Agent Sean Archer (John Travolta) konečne chytí teroristu Castora Troya (Nicolas Cage). Troy nainštaloval na neznámom mieste v Los Angeles časovanú bombu, ale po boji s políciou je v kóme. Jediný spôsob ako zabrániť apokalypse, je „prevteliť“ sa do Troya, a s jeho identitou získať informácie od jeho uväzneného brata. Archer tak urobí. Troy sa však nečakane dostane z kómy a prevezme na seba Archerovu podobu. Poctivého policajta zatknú, sebavedomý zločinec robí kariéru v FBI a zaujme miesto aj v protivníkovom súkromí. Seanovi sa podarí z väzenia ujsť, ale zdá sa takmer nemožné, aby dokázal, že skutočný zločinec sa skrýva za jeho tvárou. Podarí sa mu v hre na život a na smrť zvíťaziť? (TV JOJ)

Bat55

Filmová akčná dokonalosť. Tento film zaraďujem medzi Top10 najlepších akčných filmov, ever! Dokonalý Nicolas Cage a ešte dokonalejší John Travolta si vymenia tváre. Dokonalý námet, dokonalí herci, hudba a úžasná a nápaditá akcia, ktorá má aj v súčasnosti veľké kúzlo a iní filmári by si mali s Johna Woo a jeho Face/Off robiť príklad./95%/ ()

Tony.cs

Proč je tento film tak výjimečný? Dokonale sjednocuje silné emotivní drama s bezkonkureční akcí a vynikajícími hereckými výkony. A pořád to je málo chvály. John Travolta a Nicolas Cage podle mě ve svých životních rolích. Záměr režiséra je zřejmý. Oboum hercům musíte fandit, vždyť oba hrají kladnou roli. A u mě to funguje. John Travolta překvapil celkem úspěšným napodobováním grimas Cage. Cage naopak nasadil celkem slušný vážný a emocionální výraz, který je u něj již ovšem nedoceněnou klasikou. Travolta je lepší herec, je pružnější a mě je sympatičtější (o kousek). Podle mě tenhle film těží z herců, kvalitní režie, kvalitního scénáře a neokoukaného příběhu. Dohromady sečteno a podtrženo..... jeden z nejlepších akčních filmů vůbec. Takhle má vypadat hollywood Johna Woo. ()

kaylin

Tohle je akční film, který už mám rád nesmírně dlouho. Cage a Travolta jsou moji oblíbení herci a tady navíc oba ukazují dvě naprosto rozdílné polohy a vy jim budete věřit obě. John Woo tady dokázal, že i v Americe dokáže natočit pořádný akční film, navíc se skvělým sci-fi prvkem, který je skutečně parádně proveden. Výměna obličejů je scéna, na kterou se nezapomíná, ale takových scén je zde více. ()

MATADOR

Výborný akční film od mistra svého řemesla Johna Wooa. Přesun do států mu očividně sedl a potkat vedle sebe v hlavních rolích dva výborné herce jako jsou John Travolta a Nicolas Cage se zase tak často nevidí. Skvělá zápletka s parádní hudbou Johna Powella. Parádní akční jízda ve které se můžete ve chvilkách ztrácet, ale konec za to stojí ;-) PS: Závěrečný song je k zulíbání. ()

Thomassi

Výborný akční snímek s trochou sci-fi od mistra výbuchů Johna Woo. Dvě akční hvězdy Nicolas Cage a John Travolta bojují proti sobě, když si vymění tváře. Naprosto originální nápad, protože ze začátku jsem fandil Travoltovi, protože Cage byl pěknej sviňák. Ale jelikož Nick je můj oblíbený herec, chtěl jsem držet palce i jemu. Pak si vyměnily tváře a hned to bylo naopak. Takže jsem fandil oběma a oba prokázali, že mohou hrál obě role. Nickovi ale skutečně sedne lépe ta kladná postava, takže jsem byl rád za konec. Výbuchy, střílečky a všechno kolem toho. Radost pohledět. Navíc John Powell vyplodil náramně chytlavou hudbu. Nenudil jsem se ani a okamžik a proto dám 90%. ()

džanik

Čekal jsem tedy víc! Akce jistě výborně natočeny, zajímavá ústřední myšlenka... ovšem při vlastní transplantaci obličejů a rovněž během útěku z "magnetické" věznice jsem se musel usmívat. Hasslerovo "doupě" a jeho přepadení mi pocitově taky vůbec nesedly (že by moc kovu a skla?) Komentáře: Renton, dobytek, sud ()

swed

Společně se "Skálou" můj nejoblíbenější devadesátkový akčňák. Debilita scénáře je v tomto případě trumfem. 8/10 ()

salalala

Ano, ano, jasně nejlepší US film od Johna Woo a ačkoli má do jeho nejlepších hongkongských kousků hodně daleko, je naprosto výtečný. Travolta i Cage se překonávají a zejména Travolta to zahrál bravurně. Jinak jsem ten film viděl konečně v originále a zjistil jsem, jak moc ho dabing zkazil, obzvláště Trávníček, ale nic, to sem nepatří. Woo skutečně exceluje, akční scény dávkuje postupně, úžasně ten film vyvážil, navíc doplnil o zajímavý příběh, nemám co vytknout. Dá se na to koukat znova a znova. 100% ()

FilmFan24

Nadprůměrná akční film, který mě potěšil hlavně hereckými výkony Johna Travolty a Nicolase Cageho, kteří dodávají svým postavám tolik emocí, že všemu co vidíte věříte...Plným právem akční pecka roku 1997! ()

Trevor

Jeden z filmov, na ktorý som si spomenul až potom, ako som postrehol, že ho ohodnotil a okomentoval jeden výnimočný filmový fanúšik. Vzácnu zhodu sme dosiahli nielen v hodnotení ale aj v dojmoch, ktoré v nás zanechal a tak aj komentár sa bude niesť v podobnom duchu. Skutočne perfektná symbióza dvoch úžasných hercov doplnená o dobrú akciu plná emócii ktorej možno vytknúť iba niekoľko slabších pasáží, ktoré film trochu zbytočne predĺžili. Naozaj sa jedná o jeden z filmov s originálnym nápadom, ktorý si filmový fanúšik užije. ()

Skip

Originální námět a velmi dobré zpracování. Ten film mě nenechal ani na chvíli v klidu a nebylo to výborně natočenými scénami, ale onou záměnou identit. Je mi jasné, že ve skutečnosti by se to takhle stát nemohlo (zatím), ale kolik z toho, co vidíme ve filmech, by se mohlo stát i ve skutečnosti, že? Je to jen menší procento toho, co vídáme. Skvělá Woova režie a pro mě jeden z nejlepších akčních nářezů, jaké jsem kdy viděl. ()

Vědma

K čertu se vším, i s tragickým Cagem s vykulenýma očima a příšerným šklebem a logickými lapsusy. Bylo to vynikající. Filmy tohohle typu rozhodně nevyhledávám, ale v rámci žánru si to 5 hvězdiček ode mě zaslouží. Přikovalo mě to do křesla a ačkoliv jsem chtěla odejít, neodešla jsem. Bylo to hlavně díky Travoltovi, který byl v obou polohách výborný. A Pollux Troy - takových rolí taky v žánru moc není. Akční scény byly naprosto přehledné, napínavé a výborně zrežírované. (Třeba Over the Rainbow do sluchátek u masakru, scéna se zrcadly a v kostele.) Jen jsem si přála, (spojler) aby už nakonec neměnili tváře, to už bylo moc a snad by si John zvykl a ostatní taky. On ten Cage zas tak špatně nevypadá :-). Jo a taky bych chtěla vědět jestli jména dvojčat z řecké mytologie a ještě příjmení Troy mělo nějaký hlubší smysl. ()

kajas

Velmi originální příběh se skvělým hlavním hereckým duem Travolta + Cage (Travolta se podle mě s úkolem zahrát kladného i záporného hrdinu vyrovnal lépe, jeho výchovné metody neměly chybu). Dojem ale poněkud kazí poslední půlhodinka plná všemožného střílení a vybuchování, zakončená až příliš slaďoučkým závěrem. ()

lucifrid

Psychopatický Nicolas Cage a hodný John Travolta... Ale pozor, následná výměna rolí z této skvělé akční jízdy udělala klasiku žánru. Tohle jinde neuvidíte, tak dokonale zahrané profily postav, k tomu skvělý námět, perfektně vybraní herci do vedlejších rolí, a k tomu ještě úžasná režie Johna Woo. P.S. Broskve a Gina Gershon jsou jen třešničkou na dortu. ()

Fanucci

Skvělé efekty, ale tupá zápletka (vyměňovat lidem tváře?!) a debilní, naivní konec srážejí mé hodnocení na dvě hvězdičky. ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

05.05.2022

Čínský filmař John Woo známý pro své kultovní snímky jako Hard Boiled, Tváří v tvář či Killer se po letech konečně dostane k režii remaku svého dost možná nejzásadnějšího filmu. Je jím právě poslední… (viac)

Další film ze světa monster na obzoru?

Další film ze světa monster na obzoru?

29.04.2021

Studio Legendary to s Godzillou vs. Kong překvapivě vyhrálo. Jak se ukázalo, hlad po nových blockbusterech v kinech je i navzdory stále trvající pandemii dost velký na to, aby si na sebe mohly filmy… (viac)

Adam Wingard chystá vlastní verzi Tváří v tvář

Adam Wingard chystá vlastní verzi Tváří v tvář

12.02.2021

O rebootu či remaku populárního akčního snímku Tváří v tvář z roku 1997, v němž si John Travolta a Nicolas Cage vyměnili tváře a šli jeden druhému po krku, se mluví už několik let. Nyní se však zdá,… (viac)

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage

17.11.2019

Nicolas Cage ztvární Nicolase Cage v tom nejvíc nicolasocageovském filmu o Nicolasi Cageovi vůbec. Kultovní herec známý například z filmů Tváří v tvář, Con Air nebo 8 MM se čerstvě upsal snímku The… (viac)