Agent Sean Archer (John Travolta) konečne chytí teroristu Castora Troya (Nicolas Cage). Troy nainštaloval na neznámom mieste v Los Angeles časovanú bombu, ale po boji s políciou je v kóme. Jediný spôsob ako zabrániť apokalypse, je „prevteliť“ sa do Troya, a s jeho identitou získať informácie od jeho uväzneného brata. Archer tak urobí. Troy sa však nečakane dostane z kómy a prevezme na seba Archerovu podobu. Poctivého policajta zatknú, sebavedomý zločinec robí kariéru v FBI a zaujme miesto aj v protivníkovom súkromí. Seanovi sa podarí z väzenia ujsť, ale zdá sa takmer nemožné, aby dokázal, že skutočný zločinec sa skrýva za jeho tvárou. Podarí sa mu v hre na život a na smrť zvíťaziť? (TV JOJ)

RedHot odpad!

John Woo Hoo dostal jednoho dne nápad. Dost možná na toaletě. Spočíval v tom, že dvě největší hvězdy amerického filmu podstoupí irelevantní operaci obličeje a začnou po sobě pálit z velkorážních pušek. Jelikož mají oba prohozené tváře, dá vedlejším postavám dost zabrat, než konečně přijdou na to, kdo je z ústřední dvojice vlastně hodný a kdo zlý. To je napínavé, viďte? Ovšem aby to nebylo pro naše hlavičky příliš namáhavé, padoucha poznáme podle toho, že se celý film mračí. A aby film neskončil příliš brzo, mají oba hrdinové ve vínku poloviční nesmrtelnost, nekonečné fyzické možnosti a neviditelný batůžek narvaný zásobníky. Žasnu nad tím, jak si nápad hodný šestiletého dítěte bez problémů podrobuje diváckou veřejnost. ()

Mallyyy

Mě se nejvíce libil John Travolta , když hral bastarda, kterého zahrál lépe než vynerveného poldy, který chce pomstu za smrt svého syna. Cage skvělej. ()

drozdy1

Nádherná akční podívaná s charismatickými herci zaručuje skvělou zábavu. Jediné co bych vytkl je to uhýbání kulkám z pěti metrů. Hodnocení: 85%. ()

gulista

Jeden z najlepších akčných filmov a najlepší z tých, ktoré John Woo stvoril už za hranicami Číny. Skvost s typickým rukopisom a črtami pohltí atmosférou a nepustí. Všetko vďaka zámene tvárí a neskôr aj identity medzi hlavnými postavami. 85% ()

Saur.us

Dlouhých 138 minut šílené kombinace manýrů, explozí, holubů a kýče jak ten nejvyfetleší mix Baye a Tonyho Scotta. Navíc to pitomý šahání na xicht a neuvěřitelné přehrávání N. Cage, které je teď dobré akorát tak na meme. Co drží nad vodou originální zápletka, to nakonec stejně potopí ta šílená forma. Tohle je přesně film, co mi nesedl. ()

tomashrabek

Asi prvý John Woo, ktorý mi fakt sadol. Cage i Travolta si to užívajú. Hlavne teda Cage, ktorý hrá Travoltu, ktorý hra Cagea. Ale i vice versa. Nemá to myšlienku, ale má to všetko, čo od akčného filmu chcete. Plus obligátne holubice. ()

Puol

Woo ako sa patrí, natočil to, čo vie najlepšie. Perfektný akčný film s kvalitnými hereckými výkonmi. Tak trochu návrat k jeho honkongským peckám. Bodaj by takýchto filmov ešte urobil čo najviac. ()

Chino

Filmy, ve kterých doktoři přemění člověka v úplně někoho jiného a to včetně hlasového ústrojí, tvaru lebky a délky kostí, zatím nepatří úplně mezi mé favority. Takže si dovoluji považovat tuhle parodii na Fantomase za nezdařilou... ()

JB2203

Výborná akční pohádka pro dospělé. Nejlepší americký film Johna Woo a bezpochyby jeden z nejlepších akčních filmů vůbec. Jediné, co mi zde vadí, je přehrávající Nicolas Cage a chvílemi jen ztěží stravitelný pathos. ()

Lindushka

Bola to vyložená sranda, fakt som sa bavila. Samé nelogické veci, absurdné situácie. Niečo medzi dvoma a troma *, sem tam celkom zábavné, ale malo to aj nudné hluché miesta. ()

film-fancz

Sci-Fi na to tu mnozi zapominaji, co je to za zanr. Je jasne, ze v tom nemuzete hledat nejakou velkou logiku, je to proste film na pobaveni se skvelym ¨prohozenym¨:-) nametem a vybornymi hereckymi vykony: Cage a Travolta, nic z toho nenudi.:-) 5 hvezd davam filmum na ktere se znova rad podivam a proto Face/Off 5 hvezd :-) skvele Johne Woo. ()

bulbasaur

Film ktorý som videl mnoh mnoho krát. Dôvod? Stojí to totižto za to. Až na pár drobných chýb a niekoľko záberov kde vidno že herci sú nahradený kaskadérmi ide o takmer dokonalú akčnú žranicu. John Woo ukazuje svetu ako sa má točiť inteligentný akčný film bez toho aby si divák nemyslel že si z neho tvorcovia robia dobrý deň. Chytré, skvele zahraté, skvele nasnímané a ozvučené a od začiatku až do konca filmu napínavé. ()

Akana

Pro příznivce akčních filmů naprostá lahůdka. Osobně bych to supermanství obou hlavních protihráčů trochu utlumil. Takový Bond sice dělá podobné skopičiny, ale u něj jsme zvyklí na určitou nadsázku. Lehce přitažená za vlasy je i samotná výměna tváří, z filmu se zdá, že ta operace nemohla být náročnější, než trhání zubů. Ale dost rejpání, jinak už jen samá chvála. Partie mezi Travoltou a Cagem je rozehraná skvěle, samotný nápad s výměnou identit je k nezaplacení a je náležitě využitý. Akční scény přes svou přehnanost jsou dokonale technicky propracované a ohromně dynamické. Může být špatný film, kde i Nicolas Cage působí jako dobrý herec? ()

mala_kea

Travolta a Cage rozhodně ve svých lepších letech, ba dokonce v jednom z nejleoších filmů vůbec. Naprosto skvělá zápletka, která je velmi podrobně rozebrána. Tady se neřeší nic zbytečně dlouhými dialogy, tady se prostě jednoduše vystřílí půlka policejní jednotky, jede se o kus dál a opět se pokračuje. Pořád jsem nevěděl jestli 4 nebo 5. Ovšem v průběhu se zjevilo z čistajasna několik zbytečně vlasůrvoucích scén a myšlenek, které si nastavily vysokou laťku, ale při přeskoku ji režie vždy schodila, a tím film spadl dokonce na 3 hvězdičky. Například by mě zajímalo, jak se jim s Cageových krátkých vlasů povedlo udělat Travoltovy dlouhé, ale nejspíš boží moc to zařídila :). U filmů nerad hledám detaily, ale tady to skutečně bije do očí a to se u áčkových kousků nesmí stávat. A závěrečný boj na život a na smrt je příjemné zpestření, ale béčková honička vše rozhoduje.3*. A nebo ne, za snahu natočit něco unikátního tam prostě musím jednu přihodit. Každopádně skvělá podívaná ()

lu-cinka

můj nejoblíbenější film, kde hraje Travolta i Cage. Jen nechápu, jak si puberťácká dcera nemohla nevšimnout, že se 'otec' chová jinak než otec.. ()

Pet 510

Do krabičky průměrné akčňáky jsem Tváří v tvář začala strkat hned na začátku po "úchátné" přestřelce. , Hrdinové se odvážně vrhají do deště kulek a letíc ve zpomaleném záběru s šíleným výrazem ve tváři vystřílí zásobník na padoucha. WOW. Ovšem poté film začal vystrkovat růžky, se zajímavou zápletkou a s docela slušným spádem a dobrými herci. Naneštěstí závěr opět nezklamal a předvedl nám DRAMAtickou honičku a sladký konec s poněkud napříjemnou pachutí s názvem 'co je špatné na amerických filmech' a svůj pomyslný pokus o čtvrtou hvězdičku pohřbil někam hluboko pod zem. Asi je to tím že prostě nejsem fanda tohohle žánru. Nicméňě musím zopakovat že oba hlavní herci byli skvělý. ()

Rokle

Bezpochyby vrchol Johna Woo. Perfektní příběh, spousta akce a do toho nesmím zapomenout, jak to oba výborně zahráli (při představě, že museli hrát toho druhého). ()

Rockerman

Výborná akční podívaná, která nedá člověku vydechnout. Velké množství neuvěřitelně přehnaných scén, které k tomuto žánru patří. Takže 4 * za film plus jedna za neotřelý nápad s výměnou tváří. ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

05.05.2022

Čínský filmař John Woo známý pro své kultovní snímky jako Hard Boiled, Tváří v tvář či Killer se po letech konečně dostane k režii remaku svého dost možná nejzásadnějšího filmu. Je jím právě poslední… (viac)

Další film ze světa monster na obzoru?

Další film ze světa monster na obzoru?

29.04.2021

Studio Legendary to s Godzillou vs. Kong překvapivě vyhrálo. Jak se ukázalo, hlad po nových blockbusterech v kinech je i navzdory stále trvající pandemii dost velký na to, aby si na sebe mohly filmy… (viac)

Adam Wingard chystá vlastní verzi Tváří v tvář

Adam Wingard chystá vlastní verzi Tváří v tvář

12.02.2021

O rebootu či remaku populárního akčního snímku Tváří v tvář z roku 1997, v němž si John Travolta a Nicolas Cage vyměnili tváře a šli jeden druhému po krku, se mluví už několik let. Nyní se však zdá,… (viac)

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage

17.11.2019

Nicolas Cage ztvární Nicolase Cage v tom nejvíc nicolasocageovském filmu o Nicolasi Cageovi vůbec. Kultovní herec známý například z filmů Tváří v tvář, Con Air nebo 8 MM se čerstvě upsal snímku The… (viac)