Mare z Easttownu

• USA Mare of Easttown

V minisérii Mare z Easttownu sa predstavuje Kate Winsletová v úlohe Mare Sheehanovej, detektívky z pensylvánskeho mestečka. Kým Mare vyšetruje miestnu vraždu, jej vlastný život sa pomaly rozpadá. Príbeh, ktorý skúma temnú stránku uzavretej komunity, je autentickou výpoveďou o tom, ako rodina a dávne tragédie ovplyvňujú našu prítomnosť. (HBO Slovakia)

Engelbert

Kriminální seriál stojící na skvělém herectví Kate Winslet nepřináší do žánru nic zásadně nového. Z vraždy dívky a rok starého nevyjasněného zmizení jiné vytváří slušnou zápletku a zajímavou sondu do života průměrného až podprůměrného amerického občanstva, jakéhosi pensylvánského zapadákova, kde 100 dolarů je hodně peněz a 1800 USD na operaci sluchu téměř nedostižná částka. Vatových vycpávek nastavujících stopáž seriálu není mnoho a tak je spád děje i napětí na vcelku dobré úrovni. Co však bije do očí je urputná snaha tvůrců o zviditeňování menšinových, hendikepovaných či marginálních sociálních problémů ve společnosti. Přesně v duchu propozic, za co mají být filmoví tvůrci nominování a získávat Oskary.  Syn policistky, hlavní hrdinky (Kate Winslet), je feťák a oběsí se, její dcera je lesba, její kamárádka ma mongoloidní dítě, dcera jiné kamarádky je eskortní holka, otec zavražděné dívky je akloholik a násilník, a jiná kamarádka, černoška, je sociálně slabá (jak jinak) a její černý bratr je smažka a zloděj. Ať žije politická korektnost! ()

Charliebobek

Absolutní špička jak filmarskeho remesla, tak i hereckých výkonů. Závěr, kde na první pohled odpudivé skutky ospravedlni motivace je excelentní..... Nečekejte nic černobílého, plochého, žádné filmařské, nebo herecké manýry, nečekejte, že vám tento seriál bude umetat cestičku k jasným závěrům. Dospělé a lidské, velké téma odpuštění, nejen jiným, ale i sami sobě. Ti co mají něco za sebou ocení dvojnásob. ()

tehol

spoiler. ja bych rekl, ze je to uplne dokonale a jeste lepsi nez true detective a v urcitych momentech skoro na urovni the wire, jenze pak prisla posledni epizoda.. ty urcite naznaky nelogicnosti z predchozich epizod se tu triumfalne zhmotnily. (jakoze, kdyz nekdo vi o vrazde, tak je to pohoda a nikdo neresi, ze cilene lze??). ten zaver mi prisel takovy antiklimaticky, bylo tam o jeden zvrat navic, cely ten posledni dil se ceka, jak to teda nakonec bude jinak, nez jak to vypada, a kdy se na to prijde. nicmene oproti poslednimu pseudofilozofickemu dilu true detectvie 1. rady, je to porad jeste skvele. winslet je fakt skvela, je to od ni koncert a evan peters zaostava jen o malo, taky vyborny. ()

karelhura

Prosil bych aby tenhle kousek zhlédli naši ,,skvělí'' režiséři a scénáristé aby se podívali jak se za málo peněz dá udělat neskutečný majstrštyk. No hlavně že zas bude ordinace v nějakém bordelu. ()

da040926

Od začátku pomalejší, hutná a nemilosrdně syrová záležitost o které jsem si byl celou dobu jistý, že za mne dostane plný počet. Tedy až do posledního dílu, který nepochopitelně shazuje celou dramatickou část seriálu. Zbytečná nasládlá pachuť v jinak téměř perfektní hořké lahůdce .. 8.5/10 ()

cores

Několik dějových linek propletených do uceleného krimi příběhu, všechno dává smysl, žádná křeč. Kate Winslet vynikající, stejně tak i Jean Smart v podání její seriálové matky. Příjemné bylo vidět i Guy Pearce. Pro mě nejlepší seriál v řadě po Černobylu. Víc takových prosím! ()

artlover

Niečo mi chýbalo a nejaký balast zas prevyšoval. Postavy z malého mesta boli uveriteľné a väčšinou dobre zahrané, hovorím hlavne o Kate Winslet, samozrejme. /spoiler/ Trochu mi prekážalo, že sa pozornosť na chlapca upriamila niečím tak jednoduchým ako je poznámka o zmiznutej zbrani, najmä po takej dobe. Oceňujem, že to Mare nenechala tak, ale dotiahla to do konca. Inak mňa osobne koniec nesklamal ani nenaštval. Viac ako 3 hviezdičkami hodnotiť nemôžem, lebo ma nič neťahalo k ďalšiemu dielu, nepotrebovala som hneď vedieť, čo bude ďalej a netešila som sa, že ma večer Mare čaká. Nemám zásadný problém vlastne s ničím, ale nenadchlo ma to. ()

hindator

Právě jsme dokoukali tento počin, který vystřelil Kate Winslet na vrchní příčky herců, kteří dokáží roli "zažít" (ne zahrát). Samotná minisérie patří v tomto roce k tomu nejlepšímu, co jsem zatím shlédl. Určitě doporučuji! ()

Klik

Na mini sérii Mare z Easttownu z produkce HBO jsem se těšil již od doby kdy se objevila první upoutávka. Docela mě zajímalo, jak se Kate Winslet změnila z jemné dívky letící s rozkřídlenýma rukama na přídi Titaniku na životem zkoušenou obhroublou policistku. První epizoda nebo možná i část druhé měla moc dobrou intimní atmosféru. Objevujeme maloměsto, kde se všichni znají jako sousedé nebo příbuzní. Snad jenom těch příbuzenských vztahů je až moc a mě chvíli trvalo, než jsem se zorientoval v tom, kdo je koho bratr nebo bratranec. Inspektorka Mare řeší vše. Případ neškodného nočního voyera, ale i záhadné zmizení mladé narkomanky, které matka je kamarádka Mare. Pak je zavražděna další mladá žena, a i tento zločin stále ladí do celkové atmosféry. A na pozadí vyšetřování se postupně odvíjí i soukromý příběh svéhlavé inspektorky Mare, která častokrát dřív koná, než myslí. Bohužel od třetí epizody jsem získal pocit, že jednotlivé dějové linky píšou vždy jiný scenáristi a režisér již nezvládá jejich sladění. Kupříkladu příběh dcery Mare, lesbičky Siobhan, se velmi rušivě nasměroval do teenegerovské komedie, ve které její zfetovaná kamarádka zvrací ve zvukovém studiu nebo se Siobhan nechá svádět rozhlasovou redaktorkou a u toho říká něco ve smyslu „vždy jsem chtěla mít vztah se starší ženou“. Mám dokonce pocit, že dějová linka dcery Mare je vložena do seriálu jenom proto, aby se v seriálu na vyvážení objevila lesbička. A pak se celý příběh podivně až nudně zastavil. A když si to tvůrci uvědomili zase vystřelili a skokově během pár minut je vyřešeno zmizení dívky, které se Mare nedaří vyřešit víc než rok. Bohužel od tohoto momentu už se zcela vytratí počáteční přitažlivá atmosféra a postupná hra na objevování dalšího a dalšího a dalšího vraha už je nadmíru. Nejdřív je to ten a pak zase onen. A když se Mare na konci změní na indiánského stopaře a hledá v lese podle mokrých stop na kameni vraha a oběť, to už mně opravdu nebavilo. V každém případě jsem seriál vydržel až do konce, takže dvě hvězdy za celek a za herecký výkon Kate ještě jedna. ()

Debreno

Úprimne nechápem, kde sa berie tych takmer 9/10, ktoré tento seriál na csfd získal. keby sme mali hodnotiť len dobré herecké výkony, tak možno…réžia, kamera a podobne, sú v dnešnej dobe pri takej bohatej produkcii ako má HBO snáď samozrejmosťou…avšak scenár je katastrofálny. Možno keby sa to zobralo z iného uhla a hlavná postava by nebola vyšetrovateľka…ale ako detektívka je to fakt priam amatérsky napísané, zámerné mätúce odbočky, ktorými nechcem spoilerovat, absurdne vystavaná časová línia a k tomuzbytočná “love interest”  zápletka s atraktívnym spisovateľom a podobne z toho robia ťažký podpriemer. Väčšina divákov sa tu evidentne nechala oklamať. ()

Prezdivenka

Tak tohle si nechám líbit!!! Kate jako vždy absolutně skvělá, ostatní herci ji bez chybičky sekundovali. Super zápletka, musela jsem to sjet na jeden zátah, do půl třetí do rána a nebyla jsem stavu se odtrhnout. ()

MatoPalkes

HBO vypustilo ďalšiu bombu a moja obľúvená Kate Winslet exceluje v jednej z úloh svojho života. Skvele napísané a zahrané postavy (na začiatku ich bolo fakt veľa). Napínavé až do konca. ()

zvejkal42

No, zatial za 3 (po 4 epizode). Tak ako ma prve dva diely nadchli, tak ma dalsie dva diely zase vratili spat - jednoducho mi to pripadalo ako ked ten psicek s macickou piekli tu tortu. Tolko dobrych ingrediencii tam nahadzali, az z toho ostalo psa brucho boliet. Po 4tom a 5tom to dviham na 4.4, nakoniec to autori zvladli a z tych 100 prisad uvarili chutne a zmysluplne buzunburu. ()

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

07.03.2023

Komiksové projekty se v současnosti netěší takové oblibě, jako v dobách Avengers: Infinity War a Endgame, přesto ale studiím vydělávají stále velké peníze, a tak éry Marvelu i DC směle pokračují dál.… (viac)

Seriálový Last of Us až v roce 2023

Seriálový Last of Us až v roce 2023

17.02.2022

Špatné zprávy pro fanoušky herní série The Last of Us. Šéf programu HBO Casey Bloys totiž čerstvě upřesnil, kdy si myslí, že diváci uvidí očekávanou seriálovou adaptaci od Craiga Mazina (Černobyl) a… (viac)

O čem by mohla být druhá řada seriálové Mare?

O čem by mohla být druhá řada seriálové Mare?

03.01.2022

Herečka Kate Winslet (Titanic, Steve Jobs) a tvůrci seriálu Mare z Easttownu režisér Craig Zobel (Z for Zachariah) a Brad Ingelsby (scenárista Cesty zpátky) už za svůj seriál několik prestižních… (viac)