Shookum Hills

• USA The Devil Below

Shookum Hills bolo banícke mestečko, ktoré kvôli nehostinným podmienkam zaniklo. Partia vedcov sa sem vydáva, aby zistila, čo sa na tomto mieste odohralo a čo tu spôsobuje nevídané prírodné úkazy. Čakajú ich ale desivejšie objavy, než aké pred príchodom očakávali. (Marceloo)

Astaroth12

Černobyľské denníky nedopadli moc dobre a tak na druhý pokus som myslel, že by to mohlo s týmto režisérom už vyjsť. No opak je pravdou. Tento film toho veľa neukáže. Na akciu nemá gule a na atmosféru zas režisérsko - scenáristickú fantáziu. Veľa scén sa odohráva v noci a tak nie je moc čo vidieť a kamera k tomu pribíja ďalší klinček do rakvy. Tá bola šialená. Monstra ,aspoň ich face bol slušný, čo sa ale nedá povedat o ich celkovej stavbe tela. Neboli rýchli, dali sa v pohode zabiť a tak báť sa ich bol určite žart. Keď konečne prišlo i na hniezdo, trpel som, ci film konečne niečím prekvapí. A zase nič. Tam to bolo totálne chaotické a nezvládnuté. Z logiky si tiež film veľkú hlavu nerobí. Stačí si všimnúť scénu, kde sú dvaja hlavný hrdinovia ochromený a nemôžu ani zdvihnúť granát a za minútu už utekajú ako Usain Bolt v roku 2008 v Pekingu. Krvavosť tu nie je žiadna a keď aj áno, tak všetko podstatné sa odohrávalo mimo zaber. Na každom kroku vidieť , že má film veľmi malí rozpočet na to, aby tu bola aspoň jedna brilantná scéna. Ta sa pýtala, keď sa otvárala braná do bane a na jednej strane stali ozbrojený ľudia a na strane druhej monštra a samozrejme z tej scény nič nebolo. ()

vegetol.mp

Za mě vcelku povedenej horor, kterej je svým rozpočtem přibližně na úrovni běžnýho filmu pro Sci-Fi Channel. Nicméně díky zdařilý režii a dobrýmu obsazení to dopadlo o poznání líp. Herci jsou typově dobře obsazený a Will Patton dokázal i plochý postavě dát patřičnou hloubku. Co se režisérovi první polovinu úspěšně daří, je budovat napínavou atmosféru, aby pak ve druhý půli přešel na klasickou akční vyvražďovačku, což je možná škoda, protože mě ta první polovina bavila o něco víc. Nějaký výtky by se našly, ale v současný době, kdy se dá vidět plno levnýho digitálního braku, je tohle slušná práce. ()

bourec

Asi to trochu nadhodnotím, ale film do půlky celkem ušel. Druhá půlka už drhla, za což můžou ne příliš pěkný triky, levnej vzhled monster, a některý debilní (granát) scény. S přihlédnutím k naprosto nemožný kvalitě hororů posledních let dám filmu tři slabý hvězdy.50%. ()

oveckaoa

4 geologové a průvodkyně (parodie na Laru Croft) jdou do města Shookum Hills, které kdysi zmizelo z povrchu zemského a nikdo ho už neviděl ani o něm neslyšel. Přijdou tam a nechtěně vypustí do přírody jakési příšery a to je celý film. Je to nízkorozpočtové, příšery skoro nevidíme a vraždy si zapamatuji tak dvě na konci (jednoho nasaje jejich královna a jeden spadne z lana a oni ho sežerou zbytek se mě vyšuměl z hlavy) . Konec vykrádá Vetřelce Vzkříšení s vetřelčí královnou a ta scéna s čímsi co nasává lidi připomíná nápadně Hvězdnou Pěchotu kde lidi takhle vysával po změnu jakýsi mozek. Na konci máme i náběh na pokračování, které snad nebude jelikož nevím jak by to chtěly vyvíjet dále což je škoda , protože z toho mohla být klidně Jeskyně 3 takhle to vyšumí do ztracena. ()

bizz_mjc

Určitě by to chtělo pár věcí dotáhnout a vyhnout se vyloženě blbosti jako na konci (paralyzovaní běžící), ale v podstatě to jinak je natočený docela dobře a jako béčko to nebylo vůbec blbý, byť je to, vč. kreaturek, lehce pitomý :) Kdo béčka nerad, nechť hvězdu ubere. ()

iXtr3m3

Len silnejšie dve hviezdy a prachsprostý tesný podpriemer. Nemôžem uprieť tvorcom snahu, niektoré zábery zo začiatku sľubovali slušné technické spracovanie, ale horor bez gore a bez poriadnych príšer, to veru nejde. Atmosféra pokrivkávala, logiku nehľadajte ani v najmenšom, lebo odpovedať na otázku, prečo to už dávno nevedela verejnosť a armáda, nestačí, že by neuverili. Śkoda, tešil som sa najmä kvôli Pattonovi, ktorý bol evidentne ťahák na obal média, ale inak tam bol minimum času. Škoda premárnenej príležitosti. ()

Flopik

Režisér Černobyľských denníkov nám ani v tomto snímku neponúkol nič nové. Partička ide preskúmať zmiznuté banícke mestečko a narazia tam na príšery z podzemia. Vôbec by mi nevadilo že tomu chýba originalita, vadilo mi však veľa iného. Kamera je hrozná a veľa si príšeriek teda neužijeme čo je škoda lebo nevyzerajú najhoršie, smrti sú všetko mimo kamery, kým sa niečo stane odbije už vyše pol hodiny z filmu a to pri takejto krátkej dĺžke je pomerne dosť, no a čo neodpustím je koniec, ktorý mohol byť skvelý keby sme ho videli normálne a nie pohľadom otrávených hl. hrdinov. Obrý červ ako papá mohlo byť naozaj skvelé tak veľká škoda. 2* s prižmúrenými očami nakoľko takéto filmy ma celkom bavia a taktický výstrih hlavnej hrdinky v prvých 15 minútach. ()

Israha

Vcelku staromódně pojatý creature feature horror, který v první polovině docela dobře buduje mysteriózní atmosféru a příjemně lehce zneklidňuje prezencí neznámé hrozby, dokáže pomocí uhýbající kamery a neodhalování identity zla slušně pracovat s efektem "uncanny valley", a nemá ani vůbec špatné ručně dělané masky a gore efekty. Problémem je, že Bradley Parker se buď neuměl rozhodnout, jaký styl horroru vlastně natočit, a nebo společně se scénáristy došli k závěru, že by při větší vyhraněnosti nevěděli, co do filmu dát, a tak celý snímek náladou skáče jednou ke klaustrofobickému jeskynnímu plížení, podruhé k survivalové honičce, pak k vyvražďovačce, chvílemi je explicitně krvavý, chvílemi hnus a násilí schovává mimo záběr, do toho se snaží poměrně křečovitě rozvíjet pozadí hlavních postav (aniž by to ve výsledku mělo větší dopad než jen krátký, patetický dialog, následovaný scénou obětování) a přidává veskrze zbytečnou a pozornost odvádějící dějovou linii se starousedlíky...a začne to celé být dost přeplácané. Co v podobných horrorech funguje dokonale, ukázal přes 16 lety Neill Marshall v The Descent, tady to Parker do diváka sype ve stylu "od všeho něco, ale nic pořádného". Výsledkem je sice sympatický, ale poměrně zapomenutelný průměr, při kterém si fanoušek filmových monster zoufá, že takto nápadité příšerky nedostaly prostor v něčem kvalitnějším. ()

helraiser

Zástupce těch přihlouplejších monsters béček, ale na druhou stranu to docela odsejpá, ale těch nelogičností a do očí bijících nesmyslů tam je opravdu moc a ztvárnění monster tomu tentokrát taky moc nepřidá. ()

HEED

Film s hutnou atmosférou, avšak o ničem. Divák se nic nedozví, pomalu nic nevidí a konec stojí za hovno. Chvílemi se nabízelo srovnání s filmem PÁD DO TMY, ke kterému má snímek asi nejblíže. Ale až na hlavní hrdinku jsou tam ostatní herci jen na porážku. Nikdo tam vlastně pořádně nic nehraje. Ocenit se dá snad jen to prostředí a lokace. Toť vše. ()

Mamlas odpad!

Pár amatérských neherců polovinu filmu jede v autě, chodí po lese a tlachá samé hovadiny. Druhou polovinu filmu chodí po lese potmě a taky jsou v nějaké temné jeskyni, tlachají další hovadiny a sem tam se na okamžik objeví jakási úplně rozmazaná příšerka, asi aby nebylo poznat, že je to baleťák v elasťácích s maskou na hlavě. Taková velmi laciná amatérská ubohost. (4%) ()

DoubleJack

Opuštěný důl, banda vesničanů s puškami, pár studentů s IQ skákající koblihy a monstra pobíhající ve tmě. Ano, je to přesně takové, jak to vyzní... :) ()

xxmurphyxx

Dobrý Bože, to zas bol teror na moje zmysli. Začiatok vyzeral ešte ako tak sľubne ale postupne to šlo do väčších a väčších sračiek. Tých trápnych gumených panákov, ktorých aj tak ukážu až na konci na pár sekúnd ešte dokážem odpustiť vzhľadom na rozpočet aký má väčší aj Horná Dolná, ale tie ne/herecké ne/výkony to bolo na zaplakanie. Hlavne ta wannabe Lara Croft mi žrala nervy od nástupu na scénu až do konca. Príbeh, ktorý sa mi zo začiatku zdal, že by mohol mať niečo do seba sa nikam neposunie, nič sa neobjasní, o nejakej kreativite pri vymyslení gumených príšer nemôže byť ani slov, jednoducho okrem priemerného rozjazdu a vcelku sympatickej hudobnej zložky to je jedna veľká lacná a amatérska volovina bez nápadu. ()

Facerr

Přijde mi, že z toho mohl být o hvězdičku kvalitnější biják. KDYBY. Kdyby se tvůrci pustili do hlubšího příběhu, důraznějším fightům s monstry a detailnějším postavám. I tak jsem se u toho úplně nenudil. ()

jouzy odpad!

To teda byla blbost, dívat se na černou obrazovku a poslouchat sračky a prdění. Jak se vůbec někdo opovažuje natočit něco takového. ()