Vykradač hrobů

• USA The Body Snatcher

Edinburgh, 1831. Šéf lékařské fakulty doktor MacFarlane kupuje mrtvá těla pro školní pitvy od drožkáře Johna Graye. Dobře ví, že Grey vykopává čerstvě pohřbené lidi z hrobů. Zákonným způsobem by totiž fakulta nemohla získat dost "preparátů" pro výuku. Grey je však ve skutečnosti surovec bez špetky svědomí a v případě potřeby obstará mrtvolu i jiným způsobem než ze hřbitova. MacFarlane však nedokáže nic namítnout, protože je Grayovi z minulosti zavázán. Nový asistent doktora MacFarlanea, poctivý mladík Donald Fettes, se ovšem kvůli podezřelým obchodům svého nadřízeného zaplétá do sítě událostí, z nichž není úniku... (oficiálny text distribútora)

aLPaC

Dvě velké hororové legendy 30. let minulého století opět a naposledy spolu v poměrně dobrém, neřkuli výborném a i v dnešní době moderním a aktuálním dramatickém hororu z doktorského prostředí. ()

Pawlisman

Jednoduchý a napínavý hororový příběh, který nemůže nikoho urazit. Na svoji dobu velice kvalitní počin. Těžko co vytknout, ale na 5* to není. 8/10 ()

ddf76

Uz ten film zestarl, ve sve dobe to asi byl skvely film, ale zub casu uz udelal svy. Ted uz to neni horrovy ani za mak, ale jako drama to ujde zkouknout behem vikendoveho odpoledne. ()

molcan2

Boris Karloff vždy vedel zahrať dobrého darebáka a nikdy ne to nemal väčšiu príležitosť ako v tomto filme. Bela Lugosi tu ma malú, nevďačnú úlohu jednoduchého vydierača (s ktorým Karloff spravy krátky proces), ale hlavnou devízou filmu je Dr. MacFarlan ktorého bravúrne stvárnil henry Daniell. Majú úžasné scény, vyvolávajúce komplexnú súhru charakterov, s ktorými sa dnešné horory nemôžu ani porovnať. ()

Joski

Veľmi dobré:-) Hlavne vďaka nespornému talentu a osobnosti Borisa Karloffa. Vo vedľajšej úlohe nesmel chýbať neodmsliteľný Borisov spoločník Béla:-) Ponurá atmoška, prehľadný dej a skvelé herecké výkony. Čo si možno v kalsickom horore 40-tych rokov viac želať? Len ďalší klasický horor:-) Jsem potešen:-) 85% ()

Petulka88

Tyhle starší horory se hodnotí těžko. Většinou už by nevystrašily ani dítě školou povinné. Vykradač hrobů je přece jen vyjímkou. Ne že bych se u něj bál, ale má fajn atmosféru a Boris Karloff je jako drožkář Gray patřičně démonický. Když si k tomu přidáme, že je to jeho poslední film, ve kterém se sekal s Belou Lugosim, je to povinnost pro každého hororového fanouška. Není to nic z čeho bych nemohl usnout, ale velice povedený film je to určitě. ()

vozralec

Správně ponuré prostředí. Doktor s Frankensteinem předvedli dobré výkony. Drákula moc prostoru nedostal. Čekání na bílého koníčka. ()

Ernie_13

Velmi dobry thriller z tej doby...nic vynimocne ale dobre sa na to pozeralo. A Boris Karloff nema chybu, vzdy ked sa objavi ide z neho napatie ze az! ()

petrik11

Počúval som obdobu ako mp3, jasné, že film toľko priestoru a predstavivosti nemá. Z Karloffa strach žiaľ nevyžaroval, to asi bolo jediný mínus. A Lugosiho som v role sluhu ani nepoznal. ()

ichtiandr

No neviem, ale mna to nejako nebavilo.. Zaujal ma hlavne vykon Henry Daniella (Dr. MacFarlane).. inak som to vlastne dopozeral skor z povinnosti. ()

croftak

Opravdu moc povedený snímek. Na první pohled působí velmi jednoduše ovšem zdání klame. Zahrané fakt moc dobře. Ale bohužel čas se samozdřejmě podepsal na kvalitě. ()

Skunkiee

Charisma uhrančivého Borise Karloffa..Neskutečné co ten herec zvládne několika drobnými pohyby svalů ve tváři....Miluju tyhle staré horory,,,100% ()

sibskyn

Na to, že je film poměrně krátký, tak jsem se strašlivě nudil, že jsem si omylem ukousl palec na noze(Upss). I když poslední scéna je dokonalá, ale 3 minuty nevystačí na zbytek filmu. ()

karamba7

Možná to bude tím, že je to můj první "klasický" horor, ale tenhle film jsem si zamiloval. Nemohl jsem se odtrhnout od televize, i když mi praskal močový měchýř. Klasika, která si zaslouží žít dál. ()

StaryMech

Klasický příběh s napětím, podle Stevensona, v produkci Vala Lewtona ; bez překvapení, ale jak píše GUDAULIN, myšlenkou pořád živý. Možná právě odsud pochází (nejen) ona smrtonosná drožka, která mi v "Dekretu na vraždu" Boba Clarka naháněla husí kůži, ještě než se objevila. Tady o dlažbu klapou kopyta BÍLÉHO koně. ()