Obchodník so smrťou

(festivalový názov)
  • Česko Obchodník se smrtí (viac)

Jak si justice v 18. století dokáže poradit s vykradači hrobů? Arthurovi Blakeovi (Dominic Monaghan) zbývá posledních pár hodin před popravou gilotinou. A právě tehdy vypráví knězi Francisi Duffymu (Ron Pearlman) svůj životní příběh včetně toho, jak s ostříleným vykradačem hrobů Williem Frimesem rozjel kšeft s mrtvolami. (Minnetonka)

DaViD´82

Morbita, která by čistě papírově neměla mít slabších stránek. Herci výborní. Atmosféra povětšinou působivá (když jí zrovna nekazí zbytečnosti typu obsahu "dětské" rakve). Hudba prvotřídní. Akorát to selhává v jednom podstatném aspektu. Není to ani trochu vtipné. Což je problém především z toho důvodu, že komedií se to snaží být podstatně více než horrorem (v kteréžto poloze to snímku sluší mnohem více). ()

Teardown

Hororová komedie o vykradačích hrobů žijících někdy v 18 století? Ale jo, proč ne. Člověk si alespoň odpočine od věcí jako je nefungující mobil, věčně nestartující auto a hlavně od stupidních rádoby problémů dospívajících puberťáků. Ta humorná stránka nebyla zas až tak špatná(tedy mimo jedné, která jako by vypadla z náruče nepovedených parodií), nicméně bránice na prdel nedostala. Největším kladem je bezesporu slušivý atmosférický kabátek a Angust Scrimm, který tu sice nemá takový prostor jaký bych si přál, ale osobně mi postačí fakt, že je stále mezi živými. V kostce I Sell the Dead není žádná bomba...avšak ani nudný stereotyp. ()

eraserhead666

Žánrově promíchaný příběh odvyprávěný spíše v několika ucelených povídkových příbězích, než v souvislém ději. Což je ale, společně s nápaditým stylem vyprávění, silnou komičností, historickým nádechem a dobrým výkonem dvou hlavních představitelů, jen a jen k dobru. Byť se k tomu asi už nevrátím, takhle na poprvé jsem si to docela užil. ()

darkrobyk

Horrorová komedie o mrtvolách, oživlých mrtvolách, upírech, zombie a dvou odsouzencích s podivuhodnou minulostí. Škoda, že film má několik hluchých míst, a ztrácí tak na svém tempu. Zdařilá je kombinace kresleného comicsového obrazu s reálným. Vůbec scény na hřbitovech zahalených mlhou (s Hradčany v pozadí...), v ponurých krajinách i na neklidných vodách moře mají v sobě onu nádhernou poetiku gotických horrorů. Kromě závěrečné scény je asi nejzábavnější setkání s pohřbenou upírkou, jejíž vysvobození od česneku a kůlu se stane hlavním hrdinům téměř osudné. Hudba temně dokresluje hřbitovní výjevy a občas se vesele hospodsky rozjuchá. Žádná bomba, ale na deštivý večer dobré pokoukání. ()

playboxguest

Hororová komedie bez špetky humoru, vyprávějící o dvou vykradačích hrobů, jejichž obsah je v některých případech né tak docela mrtvý. Stylem mi to připomělo Upírova pomocníka, ale ten měl na rozdíl od tohohle kousku pár světlejších a hlavně zábavných míst. Někdo tu tvrdí, že prodává smrt, já v tom vidím spíš setsakramentskou porci nudy. Ty dvě hvězdy, co tu vidíte, považujte za hodně, hodně slabé. ()