Niekto to rád horúce

• Československo Někdo to rád horké (viac)

Hrdinami slávneho filmu sú dvaja muzikanti Joe a Jerry, ktorí sa na úteku pre gangstrami prezlečú za ženy a ukryjú sa v dievčenskom orchestri, ktorý práve odchádza na turné na Floridu. Joe sa zamiluje do speváčky, ale spolu s kamarátom sa obaja, podobne ako ostatné dievčatá, stanú terčom pozornosti mužov. Kým o Joea, alias Josefinu, sa zaujíma mladučký hotelový poslíček, Jerrymu, alias Dafne, dvorí neodbytný obstarožný milionár... (STV)

neo93

Parádní film.Kdybych měl hodnotit snímek čistě jako komedii, asi bych musel snížit hodnocení tak o jeden stupeń, jelikož se tam najde dost míst, kde se člověk moc nezasmějě, ale i přesto jsem se dobře bavil. Výborní Tony Curtis a Jack Lemmon spolu s krásnou Marylin Monroe vytvářejí skvělou,pohodovou podívanou. ()

haWranka

Někde jsem se dočetla, že Marilyn byla v době natáčení těhotná a vysadila kvůli tomu prášky na spaní, nemohla tedy spát, psychicky byla na dně a sama na sebe se nemohla ani podívat, protože přibrala a v těch krásných šatech se sama sobě nelíbila. Pokaždé, když tenhle film vidím, vzpomenu si na to a mrzí mě, že jí nemůžu říct, aby neblbla, že tu její figuru jí může většina ženských jen tiše závidět... I přes tuhle trochu hořkosti se vždycky moc dobře pobavím - hlavně linie s Dafne a Osgoodem mě zaručeně dostane. ()

Oonika

Někdy se trochu stydím za mezery ve starších filmech, ale na druhou stranu, jsem pak vždycky příjemně překvapená :) Marilyn sice nemám moc v oblibě, ale mnohem důležitější byli oba hlavní herci, jejich výkony byly super! Už dlouho jsme se takhle nesmáli nahlas. ()

clara.bow

Chicago v zimě 1929 v časech prohibice: Hudebníci Joe a Jerry se stanou nedobrovolnými svědky vzájemného masakru dvou nepřátelských gangů. Podaří se jim sice uniknout, ale jsou si vědomi toho, že jejich život je od této chvíle ohrožen. V převlečení za dívky "Josephine" a "Daphne" si najdou práci v dámské kapele, která má nastoupit do angažmá v jednom luxusním klubu na daleké Floridě. Zachrání si tak vlastní kůži, ale současně si připraví řadu nečekaných komplikací...MHCB ()

winstonik

Skrachovaní hudobníci aneb "jak dívenka ke štěstí přišla". Film o milých darebákoch, ktorí majú šťastie v nešťastí - a vôbec pri tom nevadí, že s tými dievčatami je to trochu inak. Absolútny vrchol zrozumiteľného a zároveň inteligentného humoru hollywoodskej produkcie. ()

Tiiso

Dostatečným maketingem, v podobě častého vysílání v televizních stanicích si snímek zajistil nesmrtelnost. Neubírá tato skutečnost, ale nic z kvalit, který tento počin Wildera má. Nejde jen o to, že byl vyroben s precizním smyslem pro detail. Ve filmu se dá najít totiž od každého trochu. A´t už se tomu říká chladný kalkul producentů, či tah na branku s jistou návratností peněz. V této stavební mřížce je zapleten velmi silný příběh, který lidstvo bude zajímat celé věky. Na tento příběh navazuje vypilovaný scénář, ve kterém se ani jedno slovo v dialozích, a ani jeden záběr kamery ve scénách, nenechal náhodě. Volba herců se castingu ani nemusela nějak zvláště určovat. Ten sáhl, v té době po jistotách. Silná režie měla tedy solidní základní kameny a stavba pevné budovy rámce, v němž se křižují hned čtyři žánry mohla začít. Právě díky režisérovi a třem ústředním hercům se podařilo z konerčního záměru udělat cosi více. Něco co se přibližuje dost k filmovému umění. Prakticky z každé scény je cítit radost z práce, kterou všichni odvádějí, a ta radost a zaujetí nám dovoluje aby jsme předkládaný příběh mohli polykat bez problémů zaskočení, či kašle. Herecké výkony obou pánů jsou opravdu dobré. Naopak Marilyn předvádí to co se od ní očekávalo. Totiž hraje více svým tělem, ale je to zde účelné a tak to neberu jako negativ. I po letech umí film více dávat než brát. Použitá hudba má sílu, je poslouchatelná a dobře udržuje úsměvnou náladu. Problémy jsem měl z atmosférou, jelikož díky roztříštěnosti žánrů, je těžké nějakou hledat. Děj je totiž míchanice komedie, kriminální zápletky, romantické lásky a hudebního žánru. Ale absence atmosféry plně nahrazuje mistrné pohybování se na příč zmíněných žánrů a na sledování nemá prakticky žádný vliv. Z hlediska filmového řemesla se tvůrci nijak zvláště nepředstavily. Kamera je většinou průměrná a celý snímek je ve větší míře dialogová záležitost. Několik těch akčnějších scén je natočeno klasicky bez větších inovačních prvků. Každopádně film patří právem do klenotnice světové kinametografie a stojí určitě za to, ho vidět. ()

SatuPeka

Dle mého názoru hodně přeceňovaný film - průměrně natočené, zápletka předvídatelná, humorné to občas je ale žádné trhání bránice se nekoná. Lehký nadprůměr. ()

Haller

Na tohle se podívám v jakékoliv náladě a výsledná bude pokaždé o něco lepší. Nezapomenutelný film, kde září v první řadě dvojice Lemmon-Curtis. ()

yerdua

byla to sranda a marilyn monroe me okouzlila svym sarmem jinak chvilema jsem se nemohla dockat kdy to skonci takze kvuli tomu nedavam plny pocet, jinak fajn ()

oja_bua

Geniální výstavba příběhu a nabalování jednotlivých situací, důrazy na detail (Sladká Sue a její ládování se prášky, aj.). Je legrační rozdíl mezi velmi dobrým českým dabingem a původním zněním, ve kterém mnoho fórů vychází daleko více vulgárně (například poslíček v hotelu je v originále ten nejchlípnější parchant). Mikroodkazy na Scarface (1932) - „Kde ses naučil tyhle fóry?“ a jiné dobové filmy. Pokaždé, když se na film podívám, znovu se vášnivě zamiluju do Jacka Lemmona a znovu objevím něco nového, čeho jsem si nikdy nevšimla. Billy Wilder, mistr situační komedie. ()

kyLuke

Film,který mě dorazil svými gagy.Spousta vtipům,kterým jsem se totiž později od srdce smál,pocházejí z této geniální zábavy. P. S. - Zlatý glóbus 3 : Nejlepší komedie / muzikál , Herec HR - Jack Lemmon , Herečka HR - Marilyn Monroe ()

Smutný týden v Hollywoodu

Smutný týden v Hollywoodu

01.10.2010

V uplynulých dnech se Smrtka postarala o značnou část smutného sestřihu, který každoročně vídáme na Cenách Akademie. Především odešel legendární Tony Curtis, kterého všichni (kdo ne, ať si doplní… (viac)