Jan Koller

• Česko Jan Koller: Příběh obyčejného kluka

Príbeh Jána Kollera sa radí medzi svetový unikát. Veľa prestížnych zahraničných platforiem sa mu v minulosti venovalo a zhodli sa na tom, že story "Českého Honzu" je skutočnou rozprávkou, ktorá je asi už navždy nenapodobiteľná. Sympatický obor totiž celé detstvo, mladosť a začiatok plnoletosti nastupoval za amatérske kluby na dedinskej úrovni. Príbeh Honzu Kollera nie je len príbehom človeka, ktorý to nevzdal, aj keď mu nikto neveril. Je to tiež príbeh pre každého chlapca, ktorý dnes hrá na dedine futbal. Príbeh o tom, že rozprávky sa dejú a vždy musí byť motivácia ísť ďalej. (Continental film)

William_

Začnu tím nejhorším co v tomto dokumentu je: nadměrné užívání otřesné písničky Marka Ztraceného, která dokument sráží na tuctovou jednorázovku z produkce nějaké levné TV. Na začátku mi dokument přišel repetetivní a neohrabaný. Druhou polovinu jsem si opravdu užil, vrcholem bylo vzpomínání na reprezentaci a především na období 2004-2008. Rozhovory se zajímavými účastníky Kollerovi kariéry byly vhodně zakomponovány do děje. S délkou jsem nakonec problém neměl. Stále si ale myslím, že to šlo udělat o chloupek lépe, ale ostudu tento snímek rozhodně neudělá. ()

Figu

Co si budeme povídat... Je to těžce přitažený za poslední zbytky chlupů na palici Jeníka a dokreslený to je taktéž solidně! Klasická brnkačka na city a pasáže k dojetí diváka nemůžou chybět. Nicméně forma jakou je to natočený a celkově ta omáčka okolo Dina na mě působí skvěle a funguje na jedničku! Navíc já jako milovník fotbalu a to samozřejmě hrdě toho českýho, nemůžu nikdy jít proti Jendovi, kterej patřil do té top nejlepší a nejslavnější generace českýho nároďáku a dokonce celá hra byla strategicky postavená především na něm, na jeho sklepávačkách a gólech. Jsem opravdu upřímně šťastnej, že mě tihle borci v životě neminuli, že jsem je mohl pospolu sledovat a že jsme tady u nás někdy takovou reprezentaci měli! 90% ()

PROCESOR

Mam rád sport a tyhle životopisný snímky, které zachycují těžkou a dlouhou cestu obyčejného kluka, co měl jenom sen, až na samotný vrchol. Když se k tomu přidá ještě vrozená skromnost a nenechá se zblbnout velkým světem peněz a slávy, tak je to můj člověk. Na snímku se mi líbilo, že si nechtěl s nikým vyříkat účty a nikoho nepomlouval, jak je v tomto odvětví zcela běžné. Náš nejlepší střelec v reprezentaci dokázal, že je opravdový velikán a nemyslím tím jeho výšku, ale především charakter. ()

Flynn

Hezky dokument. Neuveritelna cesta z vesnice az do top klubu západních lig a ligy mistru. Jak to rikal Kraus ke konci. Kdyby to nekdo natocil jako hollywodsky celovecerak tak je to proste az prepisknuty kyc.. A ejhle ono je to realita. Slo krasne videt jak se rika, vsechno zle, je k necemu dobre. Ono vystipani ze Spartanske kabiny bylo to nejlepsi, co ho mohlo potkat. Sigi a spol si dal hrali na velke ryby v tom svem zaplivanem rybnicku ceske ligy a Honza zatim daval goly na Manchesteru, Realu a dalsich mistech o kterych sni kazdy fotbalista. Navic pusobil fakt normalne a lidsky. Nezbyva nez poprat zdravicko a at se Honzovi dari i ve fotbalovem duchodu. ()

zette

K dokonalosti ma tento dokument daleko. Ale je fajn, ze Koller navstivil vsechna jeho, pro karieru dulezita mista. Jeden z nasich nejlepsich fotbalistu vubec, ktery mel zajimavou cestu na vrchol. Myslim, ze ma zaslouzene spoustu fanousku, at uz diky svym sportovnim vykonum nebo sve osobnosti. ()

angel74

Jana Kollera jsem měla vždycky ráda, také proto jsem si tenhle poměrně obsáhlý dokument neskutečně užila. Asi nejvíce mě zaujala ta část, kdy Dino zářil v zahraničních angažmá, o tom jsem dosud nic moc nevěděla a vesměs pozitivní vzpomínky jeho spoluhráčů se příjemně poslouchaly. Dojatá jsem byla třeba při sestřihu nejlepších momentů památného Eura 2004, zase jsem se nechala unášet tou atmosférou. Navíc mě velmi potěšilo, že i přes svou vskutku snovou kariéru Honza zůstal stát nohama pevně na zemi a pořád je úplně obyčejným klukem, čímž (obzvláště v tomto sportu) opravdu vybočuje z řady. Myslím si, že tak talentovaného a zároveň skromného fotbalistu by teď český nároďák potřeboval jako prase drbání. (85%) ()

Tosi

Z Honzy Kollera byla vždycky cítit jeho obyčejnost v dobrým smyslu slova. I když v něm skoro nikdo talent neviděl, vyrazil do velkýho fotbalu a dobyl Evropu. Prej se mu dodnes zdá, jak hraje za áčko Borussie Dortmund. Prostě pohodovej dokument pro fans fotbalu. ()

Johnny.ARN

Je fajn že vznikajú takéto dokumenty o miestnych legendách. Aspoň bude mať mladšia generácia čo pozerať a od koho sa inšpirovať. 3 z 5 ()

arbitr

Slabota. Adorace jeho osoby ze sportovního hlediska je asi oprávněná, ale proč se dokument vyhýbá i negativním událostem v jeho kariéře jako byl nakopnutý dres v roce 2001 nebo hotel Praha 2007? Také jeho osobní život měl svoje stinné stránky, Horvi by mohl vyprávět. Nakonec se ukázaly skutečné charaktery, což se o tomto dokumentu říci nedá. Jeho vyznění je takový PP na Honzu. ()

svobik

Pár hodin po zhlédnutí si bohužel pamatuju jen otravnou písničku Marka Ztraceného a pokus o hranou scénu při product placementu Penny Marketu, což asi není ta úplně nejlepší vizitka. Dokument, který ničím moc nevyniká, ale uběhne i přes delší stopáž vcelku svižně. ()

ghatos

...a tak jsem je poslal do p*dele! Péťa Mach, Sigi, Kouba, Čermák (ODS)....😅. Oteklý Siegl to teď hraje do autu, ale hajzl v tomhle byl...za 3 roky řvali na Letné v LM Siegl ven 🤷🙂. Ja si tu devadesátkovou žumpu pamatuju. Jo stará ACS, to není jako teď za Daniela 😅. Jinak příjemné vzpomínání na totálně jedinečnou kariéru pana střelce 👍. 77%. ()

MartinS96

Příběh cesty Jana Kollera z fotbalového pralesa až na úplný vrchol, se všemi vzestupy a pády má opravdový hollywoodský potenciál, že si to až doteď nikdo pořádně neuvědomil je celkem šokující. Vlastně jsem si to neuvědomoval ani já sám, protože i vzhledem k nevelkým filmařským zkušenostem Petra Větrovského jsem od filmu neměl příliš vysoká očekávání. Hodnotit dokument o takto úspěšném sportovci, jež si navíc prožil dříve zmiňovaný příběh je velmi složité, jelikož ve výsledku, pejorativně řečeno, jde vlastně jen o to, jak to celé poskládat dohromady. Tím bych ale nerad režiséra filmu zdiskreditoval, protože o tom vlastně dokumentární disciplína je a je podobně pošetilé neuznávat Asifa Kapadiu za Sennu. Pochvaly musejí začít u samotného námětu a také u schopnosti sehnat velké množství pověřených respondentů a obrazit s filmovým štábem půlku Evropy za cílem dostat je do filmu. Konečné pochvaly tedy míří k už zmíněnému „jak to celé poskládat dohromady“, protože to se zdařilo velmi slušně. Jasně, že při porovnání s těmi nejlepšími sportovními dokumenty to po technické stránce není ta úplně nejvyšší úroveň, ale když film zhodnotím čistě emotivně, tak mi prostě stačí pustit hýbající se obrázky, jak český Honza střílí góly těm nejslavnějším týmům v těch nejdůležitějších chvílích, nejdůležitějších zápasů s dobře zvolenou hudbou a začnou mi stékat slzy po tváři, ač se snažím sebevíc je zadržet. 8/10 ()

Maynard.

Pááááni, tak tohle se tvůrcům hodně povedlo. Jasně, vono točit českou pohádku o Honzíkovi mohlo by se zdát, že je snadná věc, ale rejža to zmáknul fakt prímově. Ke konci dokumentu sem normálně brečel jako male kluk, když ho tam chválili kamarádi z nároďáku. O Kollerovi sem toho až zas tolik nevěděl, i když jeho vrchol kariéry i začátky v Belgii sem asi znal. Je na něm hezký, že stejně jako Karel Gott - zůstal svůj i přes to, že byl absolutní hvězda. Víc podobných dokumentů, víc! ()

Zemi11 odpad!

Jediné vysvětlení, že by to natočil Koller sám nebo snad nějaký student FAMu. Takovouhle fušeřinu si nejlepší útočník české fotbalové historie určitě nezasloužil. Urazí i zkomolené jméno brankářské legendy Weidenfellera. Ale i další věci. A další. Snad škoda komentovat. Doufejme, ze tahle zoufalost propagovaná téměř rok deníkem Sport upadne za stejnou dobu v zapomnění. Musíme věřit, ze se objeví někdo nový, kdo to pojme seriózně, a uctí filmovým zpracováním naši legendu. ()

Zagros

Čeští fotbaloví fanoušci snad asi nemohou mít neradi našeho nejlepšího kanonýra v reprezentaci. Hned ze začátku říkám, že pominu řemeslnou stránku dokumentu, která je slušná, ale nijak nevybočuje z průměru. Za pochvalu ovšem stojí navštívení všech míst v rámci natáčení a setkání s bývalými spoluhráči. Samotný obsah mě pak velice potěšil. Fotbalová pohádka Honzy z vesnice, který udělal díru do světa, je všeobecně známá, ale bylo příjemné si u ní znovu zavzpomínat. Jeho (reprezentační) kariéra navíc prakticky kopíruje největší úspěchy našeho fotbalu (myslím tím samostatnou Českou republiku) a tak to bylo vzpomínání dvojnásob příjemné. Kde jsou ty časy, kdy jsme to v Evropě válcovali a dostali se i na mistrovství světa. Tehdy jsem sledoval všechny zápasy i v kvalifikaci a dokázal vyjmenovat naši sestavu kdykoli… dnes se mrknu jen občas na kousky zápasů a celou jedenáctku bych dohromady určitě nedal. Díky slušnému řemeslnému zpracování, díky skromné osobnosti Jana Kollera a díky nostalgickým vzpomínkám dávám čtyři velké hvězdy. ()

joshula

Zásadní zlom, jak se dostal do Sparty není ani zde tak zdaleka popsán, jak by si zasloužil a vlastně jen je letmo zmíněn. V neposlední řadě, je dokument dělaný tak, aby i z nepřátel byly přátelé a žádné špatné období nebo spory v jeho kariéře se ve filmy zbytečně neřeší. Jak už zde bylo několikrát zmíněné. Je to pohled na úspěšné časy českého fotbalu pohledem jedno z aktérů... ()

Kovaja

Pohádkový příběh o tom jak se obyčejný Jenda stal Králem Honzou a to nejenom málem. Musím přiznat že jsem měl kolikrát slzy na krajíčku z Honzovi kariéry která byla plná silných momentů. Moc mě těší, že Jan Koller je opravdu stále obyčejný kluk z vesnice jako před startem své bohaté kariéry. Bravo Honzo!!! ()

mira007

Formou sice průměrný dokument, ale obsahově fantastická záležitost aneb jak se z opraváře traktorů stane světový fotbalista. Těžko opakovatelná cesta Jana Kollera. ()

bobstock

Jako fandy fotbalu a pražského S je mi líto, že tohoto kluka z vísky kdysi parta kolem Horsta Siegla v podstatě vyštípala spolu s navedenými ultrafans z áčka. Je to nemízící kaňka na jinak úžasné fotbalové kariéře pohodáře Honzy. Díky za památná utkání v S i v repre, která se v tomto dokumentu všechna přehledně proberou. 75%  P.R. v podobě nákupu v márketu no comment.. :) ()