Gentlemani

• USA The Gentlemen

Eddie po otci zdědí šlechtické sídlo, které ale slouží jako zástěrka pro milionový byznys s marihuanou. A jeho majitelé se vůbec nemají k odchodu. (Netflix)

wauhells

Tak nějak jsem to chtěl po třetím dílu vzdát. Pak jsem se ale ukecal a vcelku to vůbec není špatné, jen tomu chybí trošku rychlejší tempo. Jinak ok. ()

j.sorensen

Do půlky jsem byl skoro nadšen a očekával gradaci, smršt´, místo toho jemné šlápnutí na brzdu, setrvačný dojezd, škoda, ale i tak výborný.  "co lovíme, vaše milosti? modrou teplákovku" ()

AndrewNewman

Nevedel som, čo mám čakať od seriálu, pretože filmoví Gentlemani sú pre mňa jedným z najlepších filmov za pekných pár rokov. A hneď ma zarazilo to, že dej seriálu nenadviaže na žiadnu z pôvodných postáv. A tie boli skutočne fantastické. Ritchie to ale celé ukočíroval tak, že je to opäť dobra obsadená, elegantné podaná a vizuálne zaujímavá gangsterka s neobvyklými parametrami. Nedosahuje to výšin pôvodného filmu, ale zase ho to ani nedehonestuje. Uvidíme čo prinesie prípadná ďalšia séria a aj keď finále bolo tak trochu bez šťavy, po väčšinu času som sa veľmi dobre bavil. ()

smarkus

Narovinu poviem, že film bol lepší- mal väčší spád, dynamickejší a hlavne finále bolo vrcholom. Seriál je dobrý ale chýbajú tomu spomenuté atribúty. Opakuje sa rovnaký motív, treba niečo urobiť a Eddie to urobí. V šiestej časti to začne gradovať a potom to vyšumí do prázdna... to som nepochopil. Posledná časť ma vyložene sklamala. Ale aby som nebol len negatívny, je to jeden z tých lepších počinov - žiadne woke pičoviny, kvalitná zápletka a vidieť remeslo skúseného režiséra. Solídne 4* ()

Slayaphine

Najvýnimočnejšie na Gentlemanoch je že ako málo sa o nich dá hovoriť. Reinterpretácia filmu pôvodným autorom neponúka v podstate nič nové, v niektorých prípadoch uberá, lebo divák si spomenie práve na lepšie spracovanie zápletiek v predchádzajúcich Ritchieho filmoch. Vzniká mozaika situácií na ktoré sa pozriete, poviete si "Á, to som videl/a!" a nič viac to vo vás nevyvolá. Giancarlo Esposito je tradične premrhaný. Vidieť obrovský prepad v režisérskom remesle od druhej epizódy. Hudobný doprovod je otravný a repetetívny už po prvej epizóde. Nie je to úplná strata času ale určite si viete nájsť niečo lepšie ()

muti

Skvelé postavy, hlavne tie vedľajšie. Herecké výkony boli Skvelé, bolo sa na čo pozerať. Štýl Guya nemusí vyhovovať každému, niekomu môže pripomínať Tarantina, každopádne je to prepracované a vidno ze to nie je žiadna lacnota. Bude ďalšia séria? Ja dúfam ze áno. ()

meatball odpad!

Vyčpělá zkazka o tom, kterak se příslušník modrých přileb bezdůvodně kriminálníkem stal. Čuju jedno zajímavé prvenství, už druhý díl hezky recykluje ten první! To se bude jistě líbit. ()

uhlerado

Tak po prvom dieli pecka, uvidíme co ďalej. Obsadenie a dialógy fajn, príbeh dostatočne zábavný pre akciu plnohodnotný. Stôl plný pochúťok ()

MrFarmer

Tohle je přesně ten typ seriálu, který byl potřeba. Guy Ritchie tentokrát netradičně září i v seriálové produkci  Vychází to ze skvělého filmu, nešetří černým humorem, není to zbytečně woke a hlavně je to super zábava a podívaná. Jen tak dál! ()

argo.smile

Ja tu budem urcite za ciernu ovcu ktorej nesadol staro-novy roztiahnuty pocin od oblubenca Ritchieho. Povodny film sa mi naozaj pacil a bol som za neho vdacny. Ale tu to spalili skoro na popol a to ma mrzi. Nechytilo, neohurilo, nenadchlo, skoro unudilo a z respektu dam dve *. ()

hony23

Eddie zdětí po otci panství i šlechtický titul, ale velká výhra to není. Jeho starší bratr je totiž debil a velmi těžce nese, že dědicem není on. Navíc brzy vyjde najevo, že součástí dědictví je i byznys s mafií, která nemá nejmenší pochopení pro snahu Eddieho z toho vycouvat. První 2 díly mě nadchly, pak šla ale úroveň zřetelně dolů. ()

Saxos

All E. Ale určitě. Charismatický byl i poštovní holub. Dobrý počin pro další možné S. Malinko nadnesený humor pro mě nic moc, ale nebyla E co by se/se svým linkem nelíbila. 80% Závěr: doporučuji. ()

Kushina

Aneb když se omylem připletete do mafiánské "šarvátky" a postupem času zjišťujete víc a víc, že cesta ven není. Zbývají jen 2 možnosti, buďto se stát lovenou zvěří, nebo lovcem. Eddie se naučil plavat rychle a hlavně i správně, proto dokázal všechny překážky solventně vyřešit a zachránit tak krk svému dementnímu bratrovi Frankiemu. 2. série? Mohla by být, ale neviděl bych to jako nutnost. 85% ()

t13

Jestli si chcete zlepšit angličtinu z B2 na C1, tak tohle vám rozhodně pomůže. Skvěle zahrané s tak vytříbenými dialogy a zvukomalebnou variabilitou britských přízvuků, že jsem si z toho občas blahem malém cvrnknul... ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

19.01.2024

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) v posledních letech nabral velmi zdatné tvůrčí tempo. Zatímco v loňském roce stihl představit v kinech akční komedii Operace Fortune: Ruse de… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra