Western, ve kterém psanec (Jonathan Majors) zjistí, že jeho úhlavní nepřítel (Idris Elba) bude brzo venku z vězení, a tak dá znova dohromady svůj gang, aby se pomstil. (Netflix)

alldo.raine

Nenene. V moderní době se westerny moc neumí. Scény kdy jde pistolník středem vesnice a mrtvoly jen létají, to je spíš do Komanda s Arniem, než do westernu. Když se k tomu přidá navíc poměrně dlouhá stopáž. Dal jsem na Idrise Elbu a odcházím zklamán, bohužel. ()

Equilita

Pri The Harder They Fall musím vypichnúť  úplne krásny a podmanivý vizuál. Lokácie, interiéry, exteriéry a to všetko nasnímané a ešte viac vyzdvihnuté dokonalou kamerou. Ako človek mladšieho dáta výroby si oveľa viac užijem western v modernejšom šate, v porovnaní s westernami zo 60.-70. rokov, ktoré síce majú svoje kvality a miesto vo filmovej histórii, ale neposkytnú mi mnou požadovaný zážitok. Tu som dostala všetko, čo som chcela. A ako už vo svojom komente napísal Real Tom Hardy, čierni kovboji, banditi atď. reálne na divokom západe fungovali, preto nevidím žiadny racionálny dôvod na dehonestáciu tohto filmu. Ak netrpíš nejakou pofidérnou rasistickou zášťou, nedaj sa odradiť hodnotením tuto od miestnych mudrlantov, pretože vybíjať si svoje osobné trable na filme je absolútna úbohosť. ()

milwaukee odpad!

Když negr negrovi říká negře tak bude jistě o zábavu postaráno. Ale zábava se bohužel nekonala. Deset minut stačilo, víc už jsem nedal. No, abych tenhle film uvedl na pravou míru, tak jsem zvolil sebetrýzeň a dokoukal ho do konce. Jen vypíchnu pár podivností. Gestapačka Gertrůda, která by mohla z fleku asistovat Adolfu Eichmannovi, klidně odstřelí mašinfíru, když upozorní na její nízký intelekt. A pokud jeden z hlavních hrdinů zmíní, že ďábel je bílej, nemusím už pokračovat. Black lives matter v celé své nahotě. To je fakt lepší, než bolševická agitka. Snad jen doporučení, že by ČSFD mohlo zavést double odpad. Ten bych z fleku téhle hrůze udělil. ()

papadoce

Jedna z najlepších úvodných westernových scén ever. To ako klobúk dole. Tá hudba, tá atmosféra, celá tá situácia a tie kolty, waw waw a ešte raz WAW. Išiel z toho chlad, surovosť a cit pre film tohto typu. Ja ako veľký westernový fanúšik som mal filmový orgazmus. Viete si asi predstaviť aké boli po tomto moje očakávania, najmä keď som videl, koľko percent dali filmu miestni lúzri zo Slovenska, Čiech a Moravy. Potom druhá scéna a úvodný názov filmu a ja som si musel vymeniť plienky. PA RÁ DA. Je v podstate až neuveriteľné, ako dokáže miestna komunita päťkovať kdejakú p******u plnú bielych ľudí, ale nevedia sa povzniesť nad čierny fakt v plnej poľnej. Je mi jedno aj keby boli všetci ružoví s bielymi sloníkmi. Proste som si užíval skvelý film s parádnym násilím, obrazom, kostýmami a dokonalými zloduchmi, ktorí sa predbiehali v surovosti. Prestrelky boli desať hviezdičkové, hudba bola dvadsať hviezdičková, kamera bola dokonalá. Perfektný western se vším všudy. Pre mňa Netflák po druhýkrát za sebou do čierneho. Tentokrát doslova, miestni kukluxklani, heh. Asi jedinú výtku mám k minutáži. Dať dole tak dvacku, napálim tu päť. Lebo bolo z čoho strihať, nie že nie. PS: Ty kokos, ešte aj tie koníky šli v rytme reggae. Bohovské. ()

Klat

Tak si černoši natočili western, nic proti, sice netuším kolik na divokém západě bylo pistolníků tmavé pleti, ale dokoukal jsem to. Více to rozebírat nemá cenu, snad jen bych dodal, že to je takový pokus o Tarantinovku. ()

Hemlock

Řekl bych, že zrovna takhle to mohlo v Africe vypadat, kdyby saracéni místo šukání a celodenní siesty trochu hnuli prdelí - bohužel je to sci-fi a ještě ve 21. století sem tam někdo za louskavých zvuků pobíhá v bederní roušce a s kusem klacku v ruce… Musel jsem se dost přemáhat, abych své hodnocení směřoval pouze na filmařské umění, takže když pominu holý fakt, že v té době a v té lokalitě bubáci nemohli jezdit ani na koni natož si hrát na pistolníky, je film natočen solidně a koneckonců splňuje podmínky kvalitního westernu. Hvězdy strhávám za soundtruck - z toho huličského reggae a R&B se mi chtělo grcat a vzhledem k délce snímku bych už tu šavli zvládl hodit ve stejné tónině - 60%. ()

Mamlas odpad!

Už během první minuty jsem měl podezření, že to bude hovadina. A ano. Užvatlaná černá blbost, vypnuto po 20 minutách zmaru. (2%) ()

george82

Aneb když necháte…a teď abych byl naprosto dobově korektní…afroameričana natočit kovbojku. Divím se Elbovi, že na to kývnul. On jediný tomu filmu dává trochu napětí. ()

johnsnow

SPOILER ALERT: Tak najprv musím povedať, že hoci je film titulovaný ako rasistický, tak je to blbosť. Scéna kde navštívia mestečko bielych kde je biele šecko (ešte aj piesok) s dodatkom, že toto je miesto bielych tak je mierne cez čiaru ale inak tam nič také nie je. Avšak druhé tvrdenie, že film chce byť ako Tarantinovka Divoký Django (2012) no vôbec sa to nedarí už rozhodne presná je. To, že tu máme mestá plné černochov a je to historicky blbosť my nevadí pretože na začiatku jasne povedia, že toto je fikcia(a neni to ani dokument). Čo však kurevsky vadí, je že režisér nedokáže pracovať s postavami. Máme tu kopu známych aj menej známych ale i tak dosť známych hercov a v podstate je vám každý u prdele. Najviac to zamrzí u Elbu a Majorsa. Tieto dva hlavné protipóli mohli byť kľudne zahraté hercami z ochotníckeho divadla a nebol by tam rozdiel. Scény kde sa snažia tlačiť na emócie, no tak to je ty vole už fakt na nerva, pretože ono by to fungovalo ale treba tam mať pointu, a tá režisérovi zdrhla. Hudba, vizuál a krvavá akcia je fajn ale na Tarantina(hoc toho režiséra veľmi nemusím) nemá ani zďaleka. A záver kde očakávate stret našich dvoch vyššie spomínaných protipólov sa nesie v znamení snahy vydrať an povrch emócie ale to funguje asi tak ako nafta v benzínovom aute. A to, že Idrisa proste Majors odstrelí a on sa ani nebude brániť(pričom film celú dobu tvrdí, aký je to drsný týpek) tak akože to už je čo? No ale film má i pozitíva. Vyššie spomínaná hudba, akcia, vizuál skvelý Lindo a poteší aj pästný súboj(pretože vo westernoch väčšinou nie sú) a je aj dosť dlhý, a jeden dobrý výjeb s jednou postavou. Dávam slabšie 3* a pokiaľ záver značil pokračovanie tak nech to skúsi niekto skúsenejší. ()

xxmurphyxx odpad!

To je tak keď sa negramotný neger z geta ulieval z hodín dejepisu na základnej škole ale dokázal aj so svojím minimom intelektu prežiť do doby keď sa blackwashing stal módnym trendom a po vyfúkaní dvoch igelitiek pika sa rozhodol natočiť western pre negrov. Budem sa zas opakovať ale negri filmy točiť jednoducho nevedia. PS: pre všetkých dúhových uletených hipster kokotov s bradou kanadského zálesáka no fóbiou z manuálnej práce so starbucksom v jednej ruke a partnerových čurákom v druhej. Tento výplach by bola sračka aj nebyť toho somálskeho osadenstva, to prekrúcanie histórie v prospech negrov je len tá pomyselná čerešnička na torte. Takže sa pojebte na dúhou zaliatej lúke plnej okrídlených jednorožcov. Toto je jednoducho príklad keď sa peniaze nalejú nie na základe niečieho talentu ale farby pleti. Howk ()

cernakus

Zvláštní film. kombinace Blaxploitation a klasického westernu. Má to slušné negerské obsazení a patřičně slušné herecké výkony. Bohužel scénář kulhá na všechny čtyři. ()

Facerr

Hrajeme si na drsný, až to svírá půlky. Střílečka nakonec slušná, ale v podstatě to nejoriginálnější tady bylo jen to black provedení. ()

spoock

Problem dnesnich filmu, minimum pribehu se musi rozmaznout na 2,5 hodiny. Kde jsou ty uderne filmy s 90 min. stopazi. Zapletka rozhodne fajn. ()

pafka

Pokud prekousnete tu skutecnost, ze kdo ma svetlou kuzi, musi stat za kamerou nebo u penezenky, pak se pred vami objevi film, ktery ma stavu, je moderne natoceny z filmarsky vycerpaneho prostredi a ani chvili nenudi. Podareny kousek. ()

quido_zidle odpad!

Vydržel jsem jen asi půl hodiny, dál to fakt nešlo. Dívat se víc jak 30 minut na obludně nudně ukecanej western s mluvou jak z černošské čtvrti je pro masochisty. Jsem nevěděl, že měli v Jižním Súdánu taky města s americkýma jménama a pistolníkama. Kurva to že normálně hrají v kovbojkách jen běloši není rasismus, ale historie!! Jo a by mě zajímalo co hulej ti co tuhle sračku nazývají "tarantinovská stylovka"... ()

Steven Spielberg chystá svůj první western

Steven Spielberg chystá svůj první western

08.12.2021

Legendární režisér Steven Spielberg (Čelisti, Dobyvatelé ztracené archy, Zachraňte vojína Ryana) oznámil, že jeho dalším snímkem bude příspěvek do westernového žánru. 74letý filmař si letos splnil… (viac)