Con Air

• USA Con Air (viac)

Bývalý príslušník špeciálnych jednotiek Cameron Poe si odsedel osem rokov vo väzení za neúmyselné zabitie opilca, ktorý napadol jeho manželku Triciu. V deň svojho prepustenia na slobodu sa ocitne vo väzenskom lietadle spolu so zločincami najhrubšieho zrna. Tí sa pod vedením inteligentného, ale psychopatického vraha Cyrusa „Virusa“ Grissoma pokúsia o hromadný útek. Cameron, ktorého ostatní trestanci považujú za spojenca, je jediným mužom v lietadle, čo môže celej akcii zabrániť. Okrem nastolenia spravodlivosti mu ide predovšetkým o to, aby sa po rokoch odlúčenia zišiel so svojou ženou a dcérkou, ktorú ešte nikdy v živote nevidel. (TV JOJ)

InJo

Z Cageovy svaté akční trojice Skála/Tváří v tvář/Con Air je třetí jmenovaný zřejmě nejslabším článkem, nicméně i tak se jedná o výborný 90's akční thriller, v němž funguje zkrátka všechno a všichni! Nadupaná videoklipová režie Simona Westa (jenž bohužel tenhle svůj parádní flák dosud nedokázal dorovnat), velmi cool hudba, dlouhovlasý (!) Cage, jeden úchvatný záporák vedle druhého (Malkovich, Trejo, Rhames, Chinlund a především Buscemi s jeho nezapomenutelným nástupem na scénu), dobré hlášky ("Já nemyslím na budoucnost!", "Cy...onara!"), náramně zmáknutá šílená explozivní akce, skvělý sebeshazovačný poslední záběr atd. V jádru možná jen primitivní akční zábava, ovšem nadmíru labužnicky vytuněná a proto stále převelice funkční. ;-) 90 % ()

Anderton

Podľa môjho názoru klasický klišovitý akčný triler, ktorý zaujal iba svojou hviezdnou účasťou. Pokiaľ v ňom vidí niekto aj kvalitnú zábavu, alebo ho považuje za svoje osobné guilty pleasure, tak mu to neberiem. V 90tych rokoch bolo natočených dosť zábavnejších akčných filmov, takže sa Con Air pri jeho televíznych reprízach na rozdiel od nich radšej vyhýbam. Možno by som po takom dlhom čase zmenil aj názor. Asi skôr nie. Pre mňa Cage akčným hrdinom nikdy nebol. ()

Frajer42

Jak je možné, že jsem takový velkofilm předminulého desetiletí viděl až dnes? Hvězdičkami napěchované letadlo, akce střídá akci, sem tam vzduchem proletí kromě kulek i nějaká ta ďábelská hláška... V rámci žánru snad nedovedu vůbec nic vytknout a jen se tiše zastydím, že se mi snímek takovou dobu schovával. Samozřejmě je zde zcela nezbytné nepokládat otázky typu "Kdo? Proč? Kdy? Jak?" a vůbec nejlepší volbou je o ději absolutně nepřemýšlet a jen se nechat dobré dvě hodinky krmit velmi vydatnou stravou. Snad jedinou výtku bych si přeci jen na závěr zkusil vycucat. Byla by k Nickově zvolenému hairstyle. Nějak mu ta bujná hříva nejde k tělu. Ani koutkem oka jsem se během sledování nekoukl na hodiny, takže mám jedinou správnou volbu, kterak hodnotit. Viděno v rámci Filmové výzvy. Film jsem dostal od uživatelky harfuska. ()

Kothy

Další 90ková klasika, kterou jsem dlouho neviděl. Celé je to o převozu vězňů letadlem, který se trochu zvrhne. Obsazení je opravdu nadupané. Máme tu Nicolase Cage jako vězně, který má byt brzo propuštěn a Johna Cusacka jako agenta, který na převoz dohlíží. John Malkovich tu hraje šíleného vězně jménem Cyrus Virus, který celý útek vede a organizuje. Najdeme tu i další známá jména, jako Danny Trejo nebo Steve Buscemi. Akční scény jsou dost dobře udělané a vůbec se nenudíte. Finále ve Vegas je parádní. "Dej toho králíčka zpátky do krabice!" ()

Sašenka165

Dost dobrý, zábavný a zajímavý film se spoustou velkých hvězd, které si označení "velké hvězdy" opravdu zaslouží. Slušný příběh plný osvědčených klišé, ale sem tam i nových nápadů. Každopádně vše okolo růžového králíčka mě dostalo :). Je to rozhodně jeden z těch lepších Cageových filmů. Výběr spoluvězňů je opravdu exkluzivní. Druhou stránku věci zase zastupuje sympatický Cusack, takže vážně je na co se dívat. Akčňáky tohohle typu mě neberou, ale tenhle prostě stojí za to. ()

Okara

Perfektně zpracovaný hijack-film, ve kterém se seznámíme s bandou nejtvrdších borců Hollywoodu a dočkáme se i zajímavé zápletky a povedených efektů. Jediné, co mi vadilo, byl Cage v hlavní roli, ten mě tam doslova iritoval, když by místo něj producenti vybrali Austina šel bych téměř určitě na plné hodnocení. 75% ()

meave

Nezdalo sa mi to ani objavné a už vôbec nie nepredvídateľné. Celkom priemerný thriller, z ktorého by som určite vypustila dokonca niekoľko desiatok minút. Pri takto zhutnenom deji by zanikla klišovitosť, neurčitá nuda a vyniklo tých pár dobrých frkov, čo sa našli. Americký zmysel pre pátos a neschopnosť oslobodiť sa od absolútne výpovedných scén mi často pripadá ako podceňovanie a ponižovanie diváka. Čo chýbalo v scenári zachraňovali kvalitní herci a ich výkon. ()

predators

"Tohle je vrakoviště, tohle je hangár a tohle je naše letadlo." "A co je tohle?" "To je kámen.":-) I na docela dobrý fórek se tu našlo místo. Film plný nápadů, vynikajících herců, hudby a především napětí. Od začátku do konce se dá atmosféra krájet. Akční film jak má být a nikdy vám nebude vadit vidět jej znovu. "Proč jsi jen nevrátil toho králíčka do tý krabice?" :-) 90% ()

nascendi

Sú chvíle, kedy môj mozog nepracuje podľa mojich predstáv. Jedna z takých chvíľ nastala, keď som tomuto neskutočne hlúpemu a divákov ponižujúcemu filmu dal tri hviezdičky. Dnes som ho pretrpel druhý krát a tú láskyplnú hviezdičku dostali za časť výkonov niektorí herci. Škoda každého ďalšieho slova. ()

Zodd

Jeden z vrcholů Cageovy kariéry a víceméně i akčních filmů 90s. Škoda, že v jeho případě šlo o úsvit společně s miléniem. ()

PetrPan

Naprosto dokonalá akční řežba s dokonalou výpravou, střihem a přímo famozní kamerou a vynikající muzikou. Spolu se Skálou jedny z nejlepších akčních filmů vůbec. ()

Arsenal83

Päťhviezdičkový film, ale záleží aj od doby, v ktorej ste film videli. Len nedávno som film po n-tý krát videl a naozaj v roku 2020 už príde smiešny, celé to narábanie s lietadlo, strieľanie v ňom, pristávanie na bežnej ceste s odtrhnutým krídlom, správanie sa dvoch vyšetrovateľov, ktorí si kladú polená pod nohy atď., to fakt dnes už vyznieva smiešne, Ale v roku 1997 to bolo špička a paradoxne sú to časy, keď Cage a Cusack hrali v top filmoch, len smutne sa môžeme pozerať, ako dopadli. Inak aj v tomto filme sa ukazuje, že niečo druhýkrát predabovať skončí vždy fraškou. Slovenská dramaturgia si mení texty, ako sa jej zachce a vždy to robí k horšiemu. No a na záver, v roku 1997 bol najväčšou katastrofou Virus Cyrus a v roku 2020 je to iný vírus a Miley Cyrus. ()

Vitason

V rozmezí dvou let natočil Nicolas Cage tři výborné akčňáky. V porovnání se současnou aktivitou tohoto herce je to až skoro neuvěřitelné. Cestopisný film Con Air o partě vězňů, kteří si vyrazí na menší výlet, je velice silným členem této ,,trilogie", který já osobně řadím těsně za Skálu. Con Air je klasický, patetický blockbuster, který se může pochlubit výborným hereckým obsazením (Malkovich jako charismatický záporák vyhrožující plyšovému králíčkovi, Steve Buscemi jako masový vrah, kterého si ihned zamilujete a i Cage svýma smutnýma očkama sem dobře zapadá). Navíc má film dobrou hudbu a režisér se vysloveně vyžívá v tom, že dokáže kreslit krásné záběry. (Co na tom, že v každém prostřihu má nebe úplně jinou barvu?) A největší pochvalu si zaslouží skvěle natočená akce (scény na letišti v poušti nemají chybu. V Las Vegas už je to trošku horší). Con Air není sice tak správně patetický jako Skála, ale na druhou stranu je vtipnější a po technické a akční stránce se jí vyrovná. ()

eLeR

Ja a tento film sme si našli k sebe cestu ... od toho 97-eho som ho videla snáď stokrát, poznám každú sekundu a viem si ju patrične vychutnať. A ak ho budú dávať zajtra, určite si ho pozriem. ()

Rocky62

90. léta patřila mezi nejplodnější období kultovních filmů a zejména těch akčních. A právě Con Air je prototypem správné akční klasiky. Samozřejmostí je hvězdné obsazení, ve kterém nejvíce září J. Malkovich coby démonický záporák. Dave Chappelle se úspěšně stará o humornou stránku filmu a kdyby nezapálil Posledního Mohykána, mohli jsme mít humoru víc. Velkolepé akční scény jsou strhující a nechybí efektivní výbuchy a demolice. Není nouze o zdravou nadsázku, řádně vyhrocené finále a pochopitelně sentimentální happyend. Con Air zkrátka přesně vystihuje to, co jsme měli, nebo máme rádi na devadesátkách. 80% ()

klerik

Explozívne, americké... a ťažiace hlavne z rôznorodých kischtov... Cageove dlhé vlasy ma moc nepresvedčili, ale hlavne, že filmík mal nadhľad... ()

Chrustyn

Perfektní akčňák, který se může směle rovnat s bombama typu "Tváří v tvář" nebo "Skála". Perfektní akční scény, výborní herci a skvělá hudba. Prostě skvělá akční podívaná, u které se nemusí přemýšlet ale na druhou stranu není moc stupidní. Nicolas Cage je pro akční role jako stvořený. ()

iamek

Con air je pro mě jednoznačně jeden z nejlepších akčních filmů všech dob. Od začátku do konce po celou stopáž se něco děje a to se vidí málokdy. Herecké obsazení bylo podle mého gusta a až na Cusacka jsem viděl samé moje oblíbené herce jako Cage, Malkovich, Rhames, Trejo a Buscemi. ()

SeBig

Příběh? Naprosto užasný, žádné klišé akcí naplněný až k prasknutí! Herecké obsazení? Cage, Cusack, Malcovich, Rhames, Buscemi, Trejo to jsou hvězdy!!! Soundtrack? Ten dělali géniové! Tohle je pro mě jeden z nejlepších akčních filmu všech dob! Miluju 90's!! ()

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage

17.11.2019

Nicolas Cage ztvární Nicolase Cage v tom nejvíc nicolasocageovském filmu o Nicolasi Cageovi vůbec. Kultovní herec známý například z filmů Tváří v tvář, Con Air nebo 8 MM se čerstvě upsal snímku The… (viac)

Nicolas Cage neschopným únoscem

Nicolas Cage neschopným únoscem

17.05.2015

Asi vám neuniklo, že je kariéra Nicolase Cage, ehm... hodně zajímavá. Občas se sice objeví filmy jako Kick-Ass, Joe nebo Croodsovi, jinak ale diváci jen zdrceně vzpomínají na časy Skály, Con Airu a… (viac)

Cage vs. Cusack v mrazivé divočině

Cage vs. Cusack v mrazivé divočině

28.07.2011

Hráli spolu v Con Air. A opět budou stát proti sobě, ale namísto popcornové akce je čeká krvavý thriller inspirovaný skutečnými událostmi. John Cusack si ve filmu The Frozen Ground zahraje jednoho z… (viac)

Režisér pro Expendables 2

Režisér pro Expendables 2

20.06.2011

Původně chtěl film režírovat sám Stallone, ale nakonec se rozhodl předat žezlo. Osud pokračování hitového krváku tak přechází do rukou Simona Westa. Ten má pořád pověst „režiséra Con Airu“ (jednoho z… (viac)