Veľryba

• Česko Velryba (viac)

Charlie vedie online kurzy štylistiky na univerzite. Snaží sa svojich študentov naučiť písať jasne a presvedčivo. Len tak môžu svoje myšlienky efektívne predávať ďalším. Chce, aby boli úprimní a autentickí. On vidí svojich študentov vo svojom notebooku, ale oni jeho nie. Vyhovára sa na pokazenú kameru, ale v skutočnosti nechce, aby ho videli. Má totiž takmer tristo kíl, je osamelý a pod ťarchou vlastných tráum sa len zložito vyrovnáva s minulosťou. Uzavrel sa vo svojom byte a stresové situácie rieši prejedaním. Hoci jeho zdravotný stav je čoraz horší, odmieta ísť do nemocnice a spolieha sa len na svoju kamarátku Liz, ktorá je ošetrovateľkou v nemocnici. Liz neustále v sebe rieši spor medzi jej povinnosťou rešpektovať želania priateľa a jej túžbou udržať ho nažive. Napriek svojmu psychickému a fyzickému stavu však okolo seba naďalej šíri nákazlivý optimizmus a v ľuďoch vidí len dobro. A snaží sa nájsť cestu späť k svojej dospievajúcej dcére Ellie, ktorú spolu s jej matkou pred ôsmimi rokmi opustil. (ASFK)

Kubikula23

Velmi těžký film na dívání, Brendan si bere každou vteřinu co je na plátně a neskutečně si zaslouží za svůj výkon Oskara. Jsem strašně nadšenej, že po všem co se mu stalo, tak se ta karta obrací a Fraser má comeback jak svině. ()

Nellaron

Brendanovi Fraserovi vo filme chutí papať. A to dosť. Komorná dráma ako hrom o prežratom otcovi dieťaťa, ktorý príliš neskoro zistil, že je gay. Aronofsky výborne vystihol atmosféru. Vadilo mi, že sa vo filme opäť ľutuje obezita, ktorú si človek spôsobil sám. Okrem tohto elementu je film super a drží v pozore celý čas. Celkovú kvalitu kazí koniec, ktorý bol ako príliš skoro ustrihnutá ofina. ()

angelle

Veľmi smutný film. Pomimo boja s prežieraním sa a doslova (ne)snahou prežiť je zobrazený smutný príbeh učiteľa, ktorý sa hanbí ukázať svojim študentom, a dcéry, ktorá je ochotná tráviť čas so svojím otcom len pre peniaze. Už som videla od Aronofskeho niekoľko filmov a každý sa mi svojim zvláštnym spôsobom uložil do pamäti. Avšak na tento budem mať najlepšiu spomienku, pretože sa ma naozaj dotkol. ()

Irish Stout

Nezaujímavý film, v podstate nič nerieši. To že je niekto závislí na žraní to je jeho problém. Keď niekto priberie 15kg a žerie ďalej, tak je buď idiot, alebo chorý. Ten film nič nerieši, a má dve hodiny. Strata času. ()

Hexx

Středně depresivní záležitost, která je mistrně podávána a na to, že se celý film odehrává v jedné místnosti, jsem ani chvilku neuvažoval o nudě. Ve mně vyvolal snad všechny pocity od lítosti až k radosti, přes zhnusenost až po soucit. ()

Vercajk

Velryba. Od tohoto filmu jsem čekal opravdu hodně. Byly na něj fakt slušný recenze a těšil jsem se, až si ho pustím. Byla mi naservírována směska dobře zahrané role, nezáživného prostředí. A taky děj, který nijak neohromí, ale nenasere:). Do dvou třetin se toho moc nestalo, ale pak to začíná nabírat grády s peckovym koncem. Nevím, komu bych tento film doporučil a myslím si, že si na něj musí každý udělat názor. ()

maxjekul

Velryba je extrémně dojemný příbeh o zoufalství, laskavosti a odpuštění (mimo jiné samozřejmě). Všechna tato zmiňovaná témata na diváka v průběhu filmu dříve či později dolehnou v obrovské míře. A to převážně skrz absolutně vynikající výkon Brendana Frasera a způsob, kterým je jeho postava napsaná. Charlieho vám totiž bude líto i přes to, že sám sebe lituje už tak dost a že jeho činy v minulosti jsou přinejmenším poněkud neohleduplné vůči jeho okolí. Skvělý výkon ale odvádí i ostatní, obzvláště pak Sadie Sink, u které jsem počítal kolikrát se dramaticky zastaví ve dveřích a jakou výborně zahranou jízlivou poznámku zase vyřkne. Stylizace filmu se asi nemusí zalíbit všem, ale mě si temně chladné barvy snímku získaly téměř okamžitě. The Whale ve mně něco zanechalo a myslím si, že to nějakou chvíli neodejde. Darren Aronofsky po delší době přišel s něčím co je alespoň v mojich očích naprosto fenomenální a postaral se o to, že jsem asi poprvé v životě v kině uronil pár slz. Scénař, přestože vychází z adaptované divadelní hry a ve většině filmu nemá chybu, na jistých místech lehce zaostává za jinými atributy filmu a je důvodem pro moje odchýlení se o plného počtu bodů. Jednoznačně jeden z nejsilnějších kinematografických zážitků za poměrně dlouhou dobu. 9/10 ()

Martyrium

Starý dobrý Darren. Nie je to také "štýlové" a šokujúce ako jeho ostatné diela ale o to viac je to komornejšie a intimnejšie. Fraser je vynikajúci a takisto aj ostatné postavy. Celkovo je to veľmi originálne dielo, no skoršia Darrenova tvorba ma na prvé zliadnutie oslovila vždy viac. Tu bude časom nutný refresh. Silný moment: Záver a z neho plynúce emócie. ()

lineker

Když jsem si odmyslel vážně ( překvapivě ) skvělého Frasera, zůstala tuctová divadelní podívaná o vztahu otec, dcera, kterou dokázal Darren povýšit pouze prostředky, které na divadle nejsou technicky zvládnutelné. Od Aronofského očekávám více netuctovou, méně do přízně se loudící podívanou, kterou mne připoutával k sedadlu  v jeho předešlých filmech. ()

peproch

To není velkofilm svým formátem, ztrvárněním, výpravou nebo inscenovaným příběhem. Viděla jsem minimalistickou filmovou adaptaci divadelní hry. Scénou jsme neopustili byt, asi jen dvakrát vynechali z akce a dialogu Charlieho. Opravdová dramata se neodehrávají v jinosvětech, na politické scéně, vojenské výpravě, v extrémních přírodních podmínkách. Dramata se odehrávají v myslích a srdcích vyloučených lidí. Někdy se vyloučili sami, někdy jim k tomu dopomohli druzí. Abyste se k nim dostali, postřebujete soucit. Díky soucitu naleznete člověka a přestanete možná být senzacechtivým adolescentem. Velryba nabízí odpuštění hříšníkům, povzbuzuje k ocenění opravdovosti  a upřímnosti. ()

mich.chudy

Film o tom, jak každý z nás má své démony a vědomě či nevědomě je přenáší a ovlivňuje jimi své okolí. Nemluvím o ústřední postavě. Film má postav více a každá bojuje po svém. P.S.: Zajímalo by mne kolik lidí u tohohle filmu dalo pořádnou porci popcornu nebo brambůrek. Já jedny dal. :) ()

jirikzaboj

Jsem s tímhle docela na vážkách. Na jedné straně to má opravdu skvělý námět, který se snaží opravdu dolovat ospravedlněné a upřímné emoce, na druhé straně ale stojí režisér Aronofsky, který to zaobalí do podivného světa karikatur, které jsou takovým tím typickým klišé a standingem mezi problémy umírající hlavní postavy jejího prozření skrze věci, které nestihla za svůj život vykonat. Zbyde z toho prázdná schránka dialogů, ve které se musíte za každou cenu ve tlačence umělých emocí rozbrečet a pak to glorifikovat do nebes, protože tvůrci vytáhli ze sraček miláčka devadesátých let a dali na něj oblek, aby obtloustl a zahrál na city i svým vlastním příběhem. Nechápejte mě špatně, ten Oscar možná i zasloužený je. V jádru ale nevidím na tomhle snímku nic tak výjimečného, jak se skrze trailery, ohlasy a marketing tvářil. ()

doktor.prav odpad!

Ne, ne, ne! To bylo tak špatné, tak nepředstavitelně špatně. Cílem dokumentu o globálním oteplování je uvést důvody proč omezit přibližně 8 miliard lidí, aby se zachránilo sedm ledních medvědů, čtyři tučňáci a dvě kosatky. Cílem tohoto filmu je… dostat Fko a 0%? Nevím. A teď mě omluvte, jdu blejt. Kandidát na největší sračku, co jsem kdy viděl. ()

MarekTulen

Extrémní podívaná, 2 hodiny u kterých nejde nedávat pozor, tím jak jsou dialogy parádně zajímavé nebo příběh mezi jednotlivými postavami emoční. Fakt divný jak před pár týdny bych řekl že film o pár postavách v jednom domě pro mě takto skvělý rozhodně nebude. Doporučuji. ()

xterri

Jiste spousta odborniku budu mit tomuto filmu co vytknout. Ale po dlouhe dobe jsem videla film, ktery ve mne neco zanechal a u ktereho jsem si jista, ze si ho zapamatuji. A to je co rict, pri dnesni bezprecedentni zahlcenosti obsahem. V prubehu sledovani se u me vystridaly temer vsechny emoce: zlost, znechuceni, odsuzovani, nepochopeni, soucit, obdiv, strach... a priznam se, ze na uplnem konci jsem se neubranila ani slzam. Fraser predvedl genialni vykon a maskeri taktez. ()

Dannyss

Velmi povedené drama, na které se kouká se smíšenými pocity. Zcela zjevně a oprávněně to má své kouzlo, které na konci pravděpodobně oceníte. Ačkoliv se nejedná o žánr a celkově téma, které by mi bylo blízké, tak se jedná o skvělý filmový počin, na který budu ještě dlouho vzpomínat. 8,5/10. ()

Aronofsky u A24 chystá životopis Elona Muska

Aronofsky u A24 chystá životopis Elona Muska

10.11.2023

Bylo jen otázkou času, než to přijde. Podle nejnovějších informací serveru Variety má pod hlavičkou studia A24 vzniknout životopisný snímek o americkém inženýrovi, podnikateli, multimiliardáři a v… (viac)

Podzimní VOD novinky na CANAL+

Podzimní VOD novinky na CANAL+