Mapa dokonalých maličkostí

• USA The Map of Tiny Perfect Things

Dva adolescenti uvíznou v časové smyčce. On se z ní chce dostat ven, ona chce zůstat. Šanci mají, pouze když společně najdou malé, přehlédnutelné okamžiky a odhalí jejich význam v monotonii života. (Prime Video)

Rian_witcher

Všichni bychom měli v životě najít svou mapu perfektních okamžiků a neustále si do ní přidávat krásné maličkosti všedních dnů. Dalo by se říci, že je to vlastně film dvou herců s "komparsem". A oba hlavní představitelé předvedli i ve svém mládí skvělý výkon. ()

AmunRa

Nečekaně dobrý film, kde dva teenageři uváznou v časové smyčce. Autoři dobře vědí, že nejde o nijak převratnou myšlenku a při úvahách o příčinách nechávají postavy jmenovat slavnější filmy s časovou smyčkou, ale rozhodnou se jít komorní cestou a hrdinové se baví hledáním dokonalých momentů, kdy orel uloví rybu v jezeře nebo motorkáři zastaví dopravu, aby nechali přejít želvu přes silnici. Žádná záchrana světa, žádná akce, jen si dospívající musí uvědomit priority a trochu na sobě zapracovat. V podstatě jde o filozoficko/psychologickou úvahu, ale zabalenou do líbivého kabátu s výborně vybranými hlavními hrdiny. Jak jsem naznačil, kvalita filmu v nemalé míře závisí na představitelích hlavních rolí Kathryn Newton a Kyle Allenovi, kde měl casting skvělý odhad. Oba aktéři se rolí zhostili prvotřídně, i když mi v čase natáčení dvaadvacetiletá Kathryn Newton přišla na sedmnáctiletou trochu moc dospělá. Příjemný a milý film s výbornými herci. ()

Dusty56

Tak tohle mě bavilo, jak už dlouho nic. Zápletka je v uvozovkách klasická - časová smyčka. Tady se ovšem podařilo ji velice zábavně zpracovat a vznikl takový úsměvný film. Je to dost zapříčiněno i nesmírně sympatickým obsazením, jak Kyle Allen, tak Kathryn Newton jsou oba skvělí a dodávají tomu tu třešničku na čtyřhvězdičkovým filmovým dortu. Takže za mě za čtyři, v žánru moc lepších filmů není. 85% ()

morfeus..

Víc nežli fantasy, řekl bych romantický. Citlivější povahy dojme a hlubší přivede k zamyšlení nad vlastním životem. Filmu bych nevytkl asi nic a ani bych na něm nic neměnil. Film se nese v klidném rytmu, ničím nepřekvapí ale ani nenaštve. Bylo fajn ho vidět. Za mě 4hvězdy. ()

Incanus

Byl jsem příjemně překvapen tím, že film není nechutně přeslazen - něco jako hybrid Daniel Steel a Rosamunde Pilcher. Zápletka časové smyčky byla použita jako katalyzátor děje nesčetněkrát. V této kombinaci - prostředí, sympatická ústřední dvojice a přijatelná stopáž, dělají z Mapy dokonalých maličkostí ten typ díla, které po shlédnutí zanechá pocit z dobře stráveného času. ()

Dalajlada

Moc pěkný film se sympatickými herci a fajn zápletkou. I jen důvod vzniku časové smyčky se mi neskutečně líbil. Spojení duchovna s vědou, pokud je dobře zpracované, dokáže být strhující. Tady se to povedlo. ()