V tomhle prequelu k Armádě mrtvých přemluví tajemná žena bankovního úředníka Dietera, aby jí pomohl vyloupit údajně nejbezpečnější sejfy v Evropě. (Netflix)

AppleCore

Zprvu nesrovnatelně zábavnější a vizuálně hezčí než rozostřená a veskrze nudná i nedomyšlená Armáda mrtvých (se kterou to nemá společnýho téměř nic). Zápletka je ale naprosto prázdná, odtržená od jakýchkoliv emocí a s minimem charakterových interakcí. Akce je navíc docela málo, není kdovíjak povedená a film po prvním heistu upadá do hlubokých repetitivních vod. Celý to táhne především Matthias Schweighöfer, jenom mu to kurví nenápaditej scénář, kterej tomuhle prequelu nedává žádnej důvod k existenci. Army of the Dead měla alespoň ty zombie, tajemno okolo nich a bylo to brutální. ()

Dzeyna

Boží akční komedie plná skvělých herců a krásných evropských měst a přírody! Všechna čest Matthiasovi, kterého už asi budu milovat navždy a samozřejmě nesmím zapomenout na Nathalii, která nezklame nikdy. ()

MikeCool

Pustil jsem si to hlavně kvůli scénám z Prahy, kde mě nejvíce pobavily "akční" Škodovky našich fízlů. Film jako celek funguje jako nenáročná netflixová jednohubka, na kterou člověk brzy zapomene. ()

silentname

Úprimne, ja som si "Army Of Thieves" užil oveľa viac ako "Army Of The Dead". Neviem posúdiť, či je to objektívne lepším filmom, no minimálne za seba môžem povedať, že ma to viac zaujímalo, bol to schopný sledovať a nenudil som sa. Počas "Army Of The Dead" som postupom času začínal mať pocit, že jednotlivé príbehové línie sú zbytočné a film sa snaží byť serióznejším, než je nutné. A chcel som asi vidieť viac zombíkov, než zloducha, ktorý chce z Las Vegas ukradnúť niečo cennejšie než peniaze a podobne. Tentokrát tu dokopy mám oveľa menší príbeh, kde sa sústredíme len na Sebastiana (Dietera), ktorý má možnosť otvoriť 3 trezory, ktoré sú pre neho absolútnym symbolom umenia. A pritom zobrať nejaké peniaze a získať dievča svojich snov. Je to síce možno oveľa menší príbeh a rozhodne nie je treba sa venovať príbehu na všetky svetové strany ani nič podobné, no oveľa viac ma to bavilo, lebo film pôsobil viac sústredene, nemal žiadne odbočky, ktoré nikam neviedli a Sebastianovi som v jeho úlohe veľmi fandil. A je super ho sledovať. Ako je to pre neho obrovskou láskou. Toto som počas otvárania "Gotterdämerungu" v predošlom filme necítil. Takže film niečo predsa len dokázal. Ako jednoduchý heist film to funguje dobre a skôr si myslím, že keby sme nemali neustále pripomínané, že v Las Vegas máme zombíkov, bavilo by ma to ešte viac. Ale vo výsledku, toto bol pohodový film, ktorý som si naplno užil. A splnil svoju misiu. Hodnotenie: B ()

Arsenal83

Vcelku zábavné a podľa mňa sa vydaril hlavne casting. Matthias Schweighöfer síce obsadil sám seba, ale lepšie nemohol urobiť. A že prilákal Nathalie Emmanuel je takisto fajn úlovok. Veď je to jedna z najkrajších Angličaniek vôbec a to hlavne preto, že ako Angličanka nevyzerá. Film netreba brať príliš vážne a potom sa môže celkom páčiť. Nijako neurazil a hlavne nemá v sebe korektný výplach, ako píše Jaro.Krafcik. ()

Chrustyn

Narychlo splácaný a upečený polotovar, který se snaží rozvíjet svět Snyderovi Armády mrtvých. Schweighofer je sympaťák, ale jeho heistový debut je absolutně bez inovace a v přepálené stopáži se ztrácí i těch pár zábavných momentů vykrádání obřích sejfů. Jako devadesátiminutovka by to mohlo fungovat, ale takhle se jedná o další zbytečnou netflixárnu a tuzemského diváka tak ani nepoteší Praha v docela významné roli. ()

Marze

Par akcnich scen a slabosti filmu. Zenske postavy mi byly nesympaticke. Nasince potesi honicka pred prazskou Filosofickou fakultou.Tento typ filmu se zacina stopazi vyrovnavat indickym.Ty maji trend se zkracovat. ()

Jirka_Šč

Obsahově slabší béčko, které vytahuji z podprůměru pouze dvě postavy - doopravdy nadstandardně zajímavá Nathalie Emmanuel a Matthias Schweighöfer (jako herec), u kterého člověk dovede pochopit, proč i přes své nerdovství zaujme ženské srdce. Jinak je to počin vhodný spíš do televize. Zaujme vizuální stránkou, Paříží, Prahou, Rakouskem, nezakryje však pohádkovost. A ano, souhlasím, že propojování se zombie apokalypsou je zbytečně nucené. ()

TheEvilTwin

Army of Thieves byla promovaná od nevidím do nevidím, a tak jsme asi všichni čekali o dost víc, než jsme ve výsledku dostali, ale i tak se jedná o fajn oddechovou komediální loupež se sympatickou a vtipnou hlavní postavou a ucházející partou lupičů. Potěší dějová linie v Praze, hláškující hlavní postava a děj okolo trezorů, naopak co filmu dost škodí je jeho přízemnost a přemrštěně dlouhá stopáž, která ke konci trochu nudí. Neurazí, nenadchne, ale asi si dokážu představit lépe strávený čas. Lepší dvojka, která za mě na průměr ale nedosáhne a ani závěr mě nijak nepřesvědčil. Její postavení jako prequel k Army of The Dead je z mého pohledu pak už úplně od věci a nesmyslné. ()

Morholt

Vlastně je to jen další z odlehčených heistovek, ale funguje to. Samotné otevírání trezorů patří k tomu nejzábavnějšímu, co jsem na dané téma viděl, film si od začátku do konce drží solidní tempo a i přes občasná hluchá místa dává většinou zapomenout na přepálenou stopáž a funguje i vtip, ačkoliv bez otravného pištění hlavního hrdiny bych se obešel. Matička Praha potěší vždy a cyklovýlet pražskými ulicemi jsem si docela užil. Výhrady nemám ani k hercům. Schweighöfer ukázal svůj komediální talent a Natálka je roztomilá, což v jejím případě stačí. Pokud se vám líbila Armáda mrtvých, budete se bavit tady. 80% ()

BoPo

Armáda mrtvých totálne nevedela akým filmom chce byť. Armáda lupičů to vie. Chce byť béčkovou verziou Dannyho parťákov. Máte tu céčkového Hugha Jackmana (Stuart Martin) ako "šéfa" party, neústrednú herečku z Hra o trůny (Nathalie Emmanuel), herečku, ktorá keby točila porno tak je star (Ruby O. Fee). No a za hlavného súpera majú šéfa Interpol vyšetrovateľov, ktorý by herecky (Jonathan Cohen) nebol dostatočne drsný ani na vyloženú komédiu. Napriek tomu prvá hodina celkom dobre funguje. Potom už však naisto viete, že hlavným adrenalínom, hlavnou zábavou a napätím je sledovanie klapania zámkových systémov. Extrémne ľahko zabudnuteľné laškovanie okolo trezorov, kde nemáte žiadnu šancu si kohokoľvek obľúbiť. ()

GeusX

Bez problému koukatelný lupičský film, kde jsou asi nejzajímavější české reálie a čeština i v cizojazyčné verzi. Jen závěr mi přišel ne úplně dokončený. Trochu mne mátl motiv zombie apokalypsy na pozadí událostí...a až tady z komentářů čtu, že to má mít spojitost s nějakým jiným zombie filmem. Tady mi to zombie téma přišlo úplně mimo mísu a s dějem to nemělo ani kapku spojistosti a smyslu. 70% (viděl jsem 1x) ()

corpsy

Spin-off prequel z ARMY OF THE DEAD. Tak ako to znie, tak to aj vyzerá. Zombi apokalypsa sa len pripomenie pár zábermi z TV, poprípade v nočnomorovkách hlavného kapsára. Ono je to aj logické, keďže tu nejde o akčný horor odohrávajúci sa v nakazenej USA, ale zlodejskú akčnú komédiu zo zatiaľ neohrozenej EU. Pomalé, málo akčné, humor nefunguje. Pridať k týmto aspektom trochu korenia, bolo by sa čím chváliť. ()

Kryton

Polk.WOW.Polk. Já tady půjdu proti všem! Armáda mrtvých je sračka. Jediné, co tu Snyderovu honitbu za prachama od NETFLIXU zachránilo byla postava kasaře. Ano ten divný skopčák byl jediný, který měl NĚCO. A tady je jeho sólovka, kde se nám představí a já...a já jsem nadšen i okouzlen. Za menší prachy a menší ambice je to lepší heist movie než od Snydera za větší prachy. Mě tahle postava prostě baví. Dokázal bych si představit seriál jen s ním. Ok zbytek ansámblu je nuda. Kromě ehm mega kozatý Ruby. Zbytek mě fakt nebavil a byl totálně béčkový. Matthias má zajimavé nápady a v tomhle filmu jsou. Přidávám jednu hvězdu navíc za Prahu. Takže tohle je to nejlepší ze Snyderverse lupičů a to jen díky jedné postavě. Až mám chuť si pustit celou operu o prstenu od Wagnera. Mein Gott! Hodnocení OST: Hans Zimmer nemusím dát míň než 4/5. ()

agentmiky

Prequel k Armádě mrtvých se povedl! Chápu, jsem jeden z mála, komu se se tento letošní přírůstek do zombie žánru líbil, Snyder si mě vždy dokáže omotat kolem prstu, jako audiovizuální blockbusterová laskomina to zafungovalo na jedničku. A zrovna ukřičená a bláznivá postava kasaře Dietera patřila k tomu nejlepšímu, s čím Army of the Dead na světlo světa přišla.....Ale zpět k prequelu...Potěšily krásné lokace a exteriéry, v tomhle ohledu film nepůsobil ani tolik béčkově (mj. jsme se dočkali tak půlhodinové pasáže v Praze, u které jsem se nejvíce nasmál). Hudebního podkresu se chopil opět Zimmer a na výsledku to bylo znát. Jasně, příběhově to patřilo do filmů druhé kategorie, logika sem tam pokulhávala, chování policistů z Interpolu bylo místy na facku, ale jako celek jsem si to dokázal naplno docela užít. A závěr propojující to se Snyderovým filmem mě velice potěšil. Fajn strávené páteční odpoledne. 6,5/10 ()

maddy

Nebyť tej štandardne netflixovsky prepálenej vyše dvojhodinovej stopáži, tak nenáročný komediálny heist movie z Prahy. Dovolím si tvrdiť, že zábavnejší než ukrutne nudná a nezaujímava Armáda Mŕtvych. Bohužial pri 127 minútovej dĺžke neobhájiteľný fiilm, ktorý sa od polovice točí v kruhu a nie a nie skončiť. Kde sú tie časy keď podobne jednoduché filmy mali svižných 80-90 minút. Dôkaz, že viac sa nerovná lepšiemu. CELKOVO: 5/10 ()

wikked

Matthias není špatný herec ani režisér, ale béčkový scénář nemá šanci zaujmout. Kromě ústřední dvojice jsou postavy naprosto zapomenutelné a "heisty" mají asi tolik nápadu a napětí jako recept na bábovku - prostě vlezem do banky zadníma dveřma, otočíme párkrat kolečkem a voilà. Za Dieterovy sluchové skills by se nemuseli stydět ani netopýři - odemykání sejfu za jízdy v náklaďáku je někde na úrovni Fast & Furious 9. ()

ArsenalEagle

Jsem rád, že jsem nebyl jediný, komu se postava německého experta na trezory líbila z celé Armády mrtvých nejvíce, dokonce až tak, že dostal svůj vlastní prequel. Ten je sám o sobě o trochu lepší, než již zmíněná prvotní armáda, hlavně tedy kvůli tomu, že Sebastian je hlavní postavou. Dvě hodiny utekly překvapivě rychle, místy mě Sebastian opravdu bavil a třeba na Nathalii se kouká moc hezky. Čeština potěší, i když místy působí dost cringe a titulky tedy tvrdě nesedí. Vlastní příběh je ale dosti jednoduchý a ve výsledku mi přišel zvláštně ukončený. Každopádně první polovině, která šlapala jak hodinky a měla spoustu vtipných a svěžích nápadů nebylo moc vytknout. Netflixovská jednohubka, která překonala mnohem více hypovanou Armádu mrtvých, bohužel si zasloužila složitější a propacovanější scénář. ()

Praxis

Zbytečně natahovaná, místy fakt nudná, jednohubka o tom sympatickém Němcovi, co zařval při zombie apokalypse. Takový odvar všech těch různých Dannyho Parťáků, co se na nich chce přiživit, a marně se je snaží i parodovat. Potěší ale spousta pražských reálií. Akci moc nijak nečekejte. Režisér i hlavní hrdina v jednom je sympaťák, to se musí nechat. Ve výsledku hrozitánsky děravý scénář na zcela zbytečný film, ovšem s famozní hudbou. Za pár hodin už nebudu vědět, na co jsem se to vlastně koukal. 55% ()

Armáda mrtvých se oficiálně dočká dvojky

Armáda mrtvých se oficiálně dočká dvojky

23.07.2021

A je to oficiální. Netflix potvrdil, že nedávný akční zombie thriller Armáda mrtvých od režiséra Zacka Snydera dostane pokračování. Snímek měl již před premiérou potvrzené dva prequely, hraný Army of… (viac)