Diablova korisť

• Česko Ďáblova kořist (viac)

Podľa správ z Vatikánu sa v posledných rokoch výrazne zvýšil výskyt posadnutí démonom. Katolícka cirkev preto opäť začala vybraných kňazov zaúčať do tajov posvätného obradu exorcizmu. Vo filme Diablova korisť dostanú diváci možnosť nahliadnuť do jednej z týchto škôl, ktoré tvoria obrannú líniu ľudstva proti silám večného zla. Hoci vyháňanie diabla bolo vždy výsadou mužov – kňazov, sestra Ann je hlboko presvedčená, že exorcizmus je jej poslaním. Keď jej starší profesor potvrdí, že má naozaj zvláštny dar spoznať zlo, stane sa prvou mníškou, ktorá dostane šancu absolvovať tajomný rituál. Jej vlastná duša sa však ocitne v nebezpečenstve, pretože vyjde najavo, že s temnými silami už mala do činenia aj v minulosti. (Forum Film SK)

BOURQUE

V rámci možnosti celkom ucelený kúsok v sub-žánru „exorcist“, ktorému však chýba silnejší záver. Jacqueline Byers v roli sestry Ann podáva sympatický herecký výkon. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

Daiker

Průměrný horor o exorcismu..... Herci sympatičtí, děj průměrný.... Na horor ale slabé strašení, atmosféra nijaká, předvídatelné .... Prostě to jen tak plyne.... Na mě moc horory o vymýtání nepůsobí..... ()

KUFI

Kdybych mel vybrat nejproflaklejsi a nejmin strasidelnej hororovej prvek, tak to jsou posedly maly holcicky. Z toho se mi chce spat jenom to slysim. ()

helraiser

V podstatě další z řady vymítačských hororů,který měl na to být něčím víc, ale provedení zůstalo za očekáváním. V každém případě vymítačské sekvence byli povedené a hlavní postava jeptišky byla sympatická. V podstatě se mi to líbilo. ()

figliar

Už z názvu som očakával ďalšiu tuctovú satanistickú vymietačku. Na jednej strane ňou aj film bol, ale predsa len sa tu objavil nový prvok v podobe kláštora, ktorý si vychováva svojich vlastných rádoby exorcistických Hitmanov v budove, ktorá bola technicky lepšie vybavená ako ÚPVO (Úrad paranormálneho výskumu a obrany) z Hellboya. A to mi vôbec nedávalo zmysel. Keď k tomu pridám nepochopiteľné správanie postáv a neustále poukazovanie na feminizmus, ani ten jeden pre mňa nečakaný dejový zvrat filmu nepridal na kvalite. ()

Hellknight12

Práve som sa vrátil z kina. Do kina som išiel s veľmi malým očakávaním, keďže som sa bál, že v traileri všetko vyzradily. Našťastie sa tak nestalo. Máme tu pár slušných nápadov. Bohužiaľ autori sa asi báli takto ísť až do samotného konca. Máme tu ukázané ako sa učia exorcisti. Čo sa vidí v horore málokedy a tiež je tu viac posadnutých osôb. Prvý nápad sa rozvíjať nemusel ale čo by som uvítal rozviť je druhý nápad a tak skĺzli do úplného klišé. Koniec sa mi tiež páčil. Bohužiaľ niektoré veci sa dajú predvídať už cca od polovice filmu. Hudba a atmosféra sú zvládnuté veľmi dobre. Film sa snaží navodiť atmosféru už v prvých pár minútach a drží si laťku. Hlavná postava je snáď najsympatickejšia z celého filmu. Zvyšné postavy sú fajn. Musím vyzdvihnúť herečku, ktorá hrala sestru Ann. Zvládla to výborne. Nie je to na oscarový výkon ale je to oproti ostatným skvelé. Zvyšný herci sa snažia a je to vidno. Film môžem odporučiť. Za mňa oplatí sa na to ísť do kina. Celkové hodnotenie za mňa je 75%. ()

junglewar

Nathan Barr bude jednoho dne vyset za tu jeho zkurvenou univerzální, zaměnitelnou hudbu v horor filmech.. tolik spících lidi jsem ještě v kině neviděl. ()

John80

Horor o exircizme, vyháňaní diabla založený aj na spomienkach mníšky a jej detstva s prekvapivým rozuzlením hlavného deja filmu 3* ()

Tipko

Plus filmu: Celkovo modlitba v boji zo Zlým k sv. Michalovi, modlitba Žalmov, viera v Boha, ľútosť nad vinami a modlitba so sv. krížom. Mínus: propagácia "uzdravenia" sebou samým, boj zo Zlým vlastnými silami, snaha o posadnutie v rámci záchrany dievčaťa, čo je nezmysel. V príbehu je aj náznak feminizácie žien v cirkvi. Žiaľ, za tieto negatíva môže hlavne dnešný Vatikán. Inak ten záver bol obstojný. ()

Mini_X

Ďáblova Kořist by šla popsat, proč jsme tohle dostali? Ďáblova Kořist je velice podobný jako Nun, ale ve stejném hrozném provedením. Ale ještě než se ponořím do tohohle projektu, tak musím říct nějaké pozitiva. Film se pokoušel ze začátku o nějaký zajímaví nápady a první část je docela v pohodě. Jenomže tohle je všechno, zbytek filmů je naprosto nezajímaví. Film má docela chabé postavy, hlavní protagonistka je úplně prázdná a je hodně nezajímavá jako celý film. Vedlejší postavy nejsou na tom lépe, celý film působí jako postavičky bez jakéhokoliv smyslu. Jak už jsem zmínil, hlavní postava je tak nezajímavá, že její backstory mi byl celý ukradený. Tenhle film nemá, ale jakože vůbec nemá žádnou atmosféru a hlavně žádný napětí. No a jumpscary byla velká katastrofa, za celý film jsme se vůbec nelekl ( i když já jsem pravý opak). Film má 93 min, ale stopáž působí jako The Batman nebo i déle. No už k tomu nic nemůžu říct, je to prázdný a nudný film. Fakt nechápu proč jsme tohle dostali. 3/10 ()

Najt

Za mě super film. Sice s ostrouhaným příběhem a ty exorcistické nuance byly krátký a takový zvláštní, ale efektně to bylo maso. Audiovizuál dělá u hororu strašně moc. Dobré postavy a efekty jak by smet. To vše tenhle film má. Tématika exorcismu, zmínky okultismu a celkově ponurá atmosféra se taky povedly. Sice chybí obsahově širší spektrum události i vymítání a detailů, ale i tak se jedná o jeden z těch lepších kousků. ()

Daertelon

Je to zvláštní. Navzdory jednoduchosti, vlastně prvoplánovosti, příběhu, je to docela poutavý. Do kina jsem šel s minimálním očekáváním a odcházel poměrně příjemně překvapený. Až na mizerný casting, hroznou hudbu, střih i estetiku... dobře, bylo to vlastně celý špatný, ale přesto mě to nenechalo se nudit, má to svižné tempo, odsýpá to, protagonistka hlavní role je dobře obsazená, zaujala. Wow efekt ani lekačky se nekonaly, žádný hlubší dojem to nezanechalo, ale ztracený čas to nebyl. ()

Pitryx

Tak maskéři odvedli dobrou práci, ovšem moc se nenadřeli. Těch pár záběrů na devadesát minut je klatě málo. Ale nelze samozřejmě hodnotit pouze z tohoto hlediska. Když to vezmu celé kolem, mimo žvanění se tu občas něco semele, ale nestojí za ztracený čas. Dávám deset procent za ty triky. ()

jokino

Film pre mňa doslova na 1 pozretie a keby som ho aj nevidel, nič by sa nestalo. Potenciál to malo slušný, ale absolútne nevyužitý. Samozrejme, také tu bolo už xy krát videné, len v inom prevedení. No z môjho pohľadu by to muselo byť úplne inak spracované. Všetko sa odohrávalo veľmi rýchlo. O nejakom snáď "serióznejšom" vizuále exorcizmu nemôže byť ani reč. Budovanie atmosféry, dejová línia, lokácie, CGI, charaktery postáv, všetko mi to prišlo byť urobené len aby niečo bolo, celé umelé, človeku mohli byť postavy ukradnuté - žiadne "citové" budovanie si "niečoho" a bolo to jednoducho celé akoby "sterilné" a prázdne. ()

blondboss

Tradičná exorcistická priemerná jednohubka, ktorá ničím neurazí, ale nemá šancu ani nadchnúť. Stávka prakticky na istotu v štýle klasických ľakačiek, vizuálne dobre spracovaného démonizmu a sympatickej hlavnej herečky. Škoda len, že snímok nepriniesol niečo nové a svieže, a školu pre exorcistov za také niečo určite nepovažujem. 50 % ()