Na anglický trůn usedá nový král a dojde na intriky, zrady a politikaření. Leifa oslavují jako hrdinu, on sám ale řeší, čemu vlastně věří. (Netflix)

Trevor

Poskromnejší popis na čsfd niektorým užívateľom neozrejmí fakt že množstvo mladých sebavedomých klitorisáčiek v tomto seriály je dôsledkom režisérky Hannah Quinn, ktorá ak by mohlo by najradšej na svojom LGBT twitterovom profile vyzvala ľudí k tomu aby upálili jedincov mužského pohlavia ihneď po narodení. Klasická nenávisť ku kresťanom, kresťan Edmund idiot, kresťan z Mercie idiot, pohania po piči vodcovia a stratégovia a pochopiteľne iba kresťanka s klitorisom je múdrou osobou. Táto feministická liberálna mužatka bez mozgu by mohla pochopiť že ak si z niekoho a niečoho človek uťahuje mohol by ovládať tak primitívne fakty ako napríklad že až okolo roku 1910 tuším Pius neviektorý znížil vek príjmania eucharistie zo 14 rokov na 7. Tie deti normanskej klitorisáčky mali sotva 7 dohromady. Silou mocou snaha zosmiešňovať cirkev aby jej liberálny Jakub Gatez blecho trapéz dal almužnu tak robí z nej samotnej ešte väčšiu pitchu akou vyzerá keď historické fakty z deja príbehu nedodržiava ani vzdialene. ()

Petr.Kocfeld

Dobrý příběh,pěkná hudba a atmosféra a taky hezké kostýmy.Dám 60 procent.Tato epizoda je dobrá a je zde nový král Knut a řada bitev a taky trochu temná atmosféra a zde také obětují jistou vikingskou ženu. ()

LachtanShows

Cením, že se příběh dost soustředí i na Anglii, která v tomhle období sehrávala klíčovou roli ve vývoji dějin Evropy. Samozřejmě se tenhle seroš skutečné historie drží jen poskrovnu, mně ale stačí fakt, že koukám na nebéčkové historické dílko. ()

kenkaku

Jakmile epizoda začala pipkou na výletě a “hululů výjevem”, čekal jsem průšvih (prostě scénář evidentně má pocit, že ji minule zanedbal, tak je třeba to dohnat). Naštěstí hned po titulcích se vracíme do Anglie a vše pokračuje, kde má (respektive jsem zvědav jak dlouho bude podle seriálu trvat těch 15 let). Bohužel zbytek epizody je o skákání mezi dvěma liniemi (jednou debilní a druhou otravně užvaněnou), kdy sice možná politikaření k tomu patří, je ale nudné a na celou epizodu dost otravné. ()