Vikingské armády se sejdou v Kattegatu, aby se pomstily za masakr, ke kterému došlo v Anglii. Sourozenci Leif a Freydis se ale rozhodnou pro trochu jinou odvetu. (Netflix)

Petr.Kocfeld

Zklamání to pro mne nebylo.Kostýmy,hudba a režie jsou dobré.Herci jsou dobří a lokace pěkné.Vikingové jsou dobrým filmovým počinem.Dávám 60 procent a 3 hvězdy.Tato epizoda je pěkná a docela svižná a souboje a romantika jsou dobré.Celkem pěkný a dobře zahraný snímek.Mimochodem ženy vikingů prý válčily taky...Drakkary vypadají autenticky a plavba v bouři je zajímavá.Celkem se mi to líbí.Hlavně souboje,hudba a kostýmy. ()

Trevor

Pred uvedením seriálu sme sa s najväčším filmovým fanúšikom pod Tatrami bavili o tom či tam budú afroamerický Vikingovia a teplé radiátory. Úvodných 27 minút epizódy nenechalo nikoho na pochybách že sa tohto príbehu zhostil liberálny hnoj. Okrem šírenia nenávisti medzi kresťanmi a pohanmi to nemalo čo ponúknuť a ako sa spomína v ďalších komentároch, chýba tomu výraznejšia sympatická postava. Ani medzi mladými sebavedomými klitorisáčkami sa nenájde žiadna. Takže klasika, vizuálne pekné a dejovo plytké, úplne zbytočný pokus o remake seriálu Vikingovia... ()

futislav

Tak jsem se těšil na pokračování původního seriálu. Když jsem viděl vymydlené Vikingy a černošku jako jarla, honem jsem se musel podívat, z čí líhně se to vykutálelo. Tušení mne nezklamalo, Amerika. Křečovité soupeření křesťanských Vikingů s pohanskými a podobné zhůvěřilosti. Takže jsem usoudil, že tohle opravdu ne a se seriálem se loučím. ()

kenkaku

Děj začíná 13.listopadu 1002. Tedy víc než 100 let od “padající opony”. Řekněme tedy záruka, že známé tváře nepotkáme. To ale neznamená, že se na seriál Vikingové neodkazuje (do úst si vzali všechny… od Ragnara po Ovara). Co na první pohled skřípe, je obsazení. Tlupa hezounků (žádné jizvy, žádná tetování) se zářivým úsměvem jako z reklamy na colgate. Celkem také pobavil Harald Sigurdsson (ten se ještě 12 let měl hlupák tátovi ve vejcích). Ten se v Naprostým výsměchem je opálená teta a ještě na pozici jarla… Pojetí je tedy zcela jiné i dojem. Děj také není žádná sláva. Prakticky nic se neděje a děj ani nemá žádný rámec (většina děje se odehrává ještě o rok později), který dával smysl na 50 minut děje. ()