Šógun

USA, 2024, 9 h 56 min (Minutáž: 54–71 min)

Predloha:

James Clavell (kniha)

Seriál Šógun je originálna adaptácia románu Jamesa Clavella od stanice FX a odohráva sa v Japonsku v roku 1600 na počiatku občianskej vojny, ktorá definovala celé storočie. Lord Yoshii Toranaga bojuje o svoj život, lebo jeho nepriatelia, ktorí sú v Rade panovníkov, sa proti nemu spojili. Keď sa nájde záhadná európska loď, ktorá uviazla v neďalekej rybárskej dedine, jej kormidelník John Blackthorne prinesie so sebou tajomstvá, ktoré môžu pomôcť Toranagovi nakloniť ručičky váh moci a zničiť obrovský vplyv Blackthronových nepriateľov - jezuitských mníchov a portugalských obchodníkov. Toranagov a Blackthornov osud sa neoddeliteľne prepojí s ich tlmočníčkou Todou Mariko, záhadnou kresťanskou aristokratkou a poslednou zo zahanbenej rodinnej línie. Kým slúži svoju pánovi uprostred napätej politickej situácie, Mariko musí zladiť svoje nové kamarátstvo s Blackthornom, svoju oddanosť viere, ktorá ju zachránila, a povinnosť voči svojmu nebohému otcovi. (Disney+)

Recenzie používateľa Petroff k tomuto seriálu (2)

Šógun (2024)

Úchvatné! Jsem nadšen, že "se to nerozjelo", jak tu spousta akčních diváků doufala. ()

Dámy vŕbového sveta (2024) (E06)

Já si nemůžu pomoct, a nevim, kam to napsat... Ale většina lidí si neustále stěžuje, že je něco pomalý a kdy už se to rozjede. To opravdu sledují audiovizuální díla jenom kvůli nějakýmu šavlování, mečování, lukování, pistolování, puškování, granátování, praní se, rychlejm jízdám autem a dalším "akčním" debilitám? Prakticky vždy a všuje, ve všech filmech, seriálech - bývá střílení a podobně tou největší nudou a prostě jen povinnou položkou (a taky to je vždy natočené tak, jak by se to nikdy v realitě nestalo a stát ani nemohlo). O to přece nejde, jde o lidi, jejich chování, jejich pocity, jejich komunikaci. Kulturu, zachycení krásy, ať už ve vizuálu, nebo v jednání ... Takže já doufám, že se TO NEROZJEDE!! Válka proběhne, jasně... ale rozhodně v ní nevidím pomyslný vrchol. Jen zkrátka další z událostí. Nejdůležitější války se vedou slovy, za jednacími stoly. Případné hromadné vraždění je už jen důsledkem - nikoli cílem. Užívám si každou sekundu, kdy vidíme Mariko nebo Toranagu. Oba představitelé těchto postav "jedou hrozný bomby!". ()

Minisérie Shōgun našla obsazení

Minisérie Shōgun našla obsazení

09.06.2021

Očekávaná minisérie Shōgun od stanice FX (Takoví normální Američané, Atlanta) konečně našla hlavní představitele. Minisérie, která bude podobně jako předchozí televizní adaptace vycházet ze… (viac)