Sucho

Agent Aaron Falk (Eric Bana) se po dlouhých dvaceti letech vrací do rodného města, aby se zúčastnil pohřbu dávného přítele z dětství Luka, který údajně zabil svou ženu a dítě a poté si vzal život. Zřejmě se stal obětí šílenství, které sužovalo místní obyvatele po více než desetiletí strašného sucha. Falk neochotně přislíbí, že se na chvíli zdrží, aby případ vyšetřil. Jeho návrat však otevře staré rány a odhalí temná tajemství odlehlého městečka, například nevysvětlitelnou smrt sedmnáctileté Ellie Deaconové. Falk má podezření, že spolu obě tragické události nějak souvisejí, přestože je od sebe dělí desítky let. Snaží se dokázat svou i Lukovu nevinu a naráží přitom na hradbu předsudků a nahromaděný vztek vyděšené komunity. (HBO Europe)

universal

Film se táhne jak smrad z chemičky na okraji města. Pokud chcete vidět zbytečných jeden tisíc filmových políček navíc, tak film doporučuji. Záběry na pole, sprchu, králíky a další pole v Austrálii jsou nekonečné a mezitím pobíhá pár postav. Závěr filmu je obehraný, jak kolotoč u labutí. Napětí nula celá nula nula. 3/10 Pokud chcete film na večer a víte, že budete dělat úplně něco jinýho, než se dívat. ()

tabu

No, tak nakonec docela překvapení. Nic převratného, ale má to slušnou atmosféru, prostředí vyprahlého australského venkova dobrý, a Eric Bana potěšil. Spíš drama než krimi, jako jednohubka ideální. ()

topvideo

Akoby som to veľmi jemné napísal? Sucho je suché. Zdĺhavé, roztrhané, bez štipky akcie, toto si určite nezaslúži 68%... dúfam, že to je iba omyl. Užívateľ  m.arta tento film prirovnala k Trom bilboardom za Ebingom. Čooooooo? Marta pozerala určite úplne iné filmy. ()

veverysiak

Pokľudná provinčná krimoška od protinožcov, ktorá sa môže odohrávať v hocijakej inej krajinke, rozpletanie aktuálneho zločinu v spojitosti so starými hriechmi nie je síce originálne, ale nevyrušuje, postavy sú celkom uveriteľné a atmosféra poplatná prostrediu, takže 40%. ()

bonovox

Pomaly plynúca detektívka kde sa okrem aktuálneho zločinu riešia aj hriechy a nevyriešene otázky z minulosti. Eric Bana hrá dobre len škoda že záverečné vyústenie nie je až tak dostatočne úderné ()

NikiVai

Tak tady vítězí ta mysterióznost nad dramatem. Celé se to táhne pomalu a ještě pomaleji. A přitom se tu řeší dva krimi případy. Je fajn, že se to nehemží přestřelkami a divokými honičkami, že se to odehrává spíš v té psychologické rovině, ale i přesto by to mohlo být živější. Už od čtvrtiny jsem měla chuť to vzdát, protože prostě velká nuda. A ani k postavám jsem si nevytvořila nějaký vztah, takže mi bylo úplně šumák, jak to celé dopadne. ()

Winman

Solidní detektivka, která někoho vtáhne do děje a jiného ne. Naštěstí patřím k té první skupině a film mne bavil celou dobu. Přidávám hvězdičku, že skoro v celém filmu není nígr. V dnešní době velice vzácné. ()

lineker

Dějové rozvleklý, ale příjemně plynoucí snímek z rozpálené Austrálie o jednom nejen fyzickém návratu, který vyvolal u obyvatel malého městečka nepříjemné vzpomínky. ()

Hugho

Nevyrovnané a zbytočne dlhé, ale celkovo nie zlé. Príliš zjavný narativ nespravodlivého obvinenia bez katarzie, odstup od postáv. Vhodné na vyplnenie dlhých večerov a ako zmena proti americkým kriminálkam.   Dodatočne pridávam jednu hviezdu, niečo do seba to malo. ()

Rascal_

Lehce nadprůměrná krimi, jejímž obsahem je postupné, pozvolné odkrývaní motivů dvou příběhových linek v australské, sluncem vyprahlé díře. Režie i scénář vsází spíše na jistotu a o to více mě mrzí, že tvůrci nešli o malinko dále. Znatelně jsem postrádal napětí a strach, což je škoda. Také bych si představoval lepší využití závěru děje, ale co už, i tak se mi film líbil. ,,Erica mám rád ať hraje, co hraje." ()

Fonnel

Na 5 hvězd to asi není, ale 66% si to taky nezaslouží. Pomalé tempo tomu svedčí, Bana jako vždy super. Jsou v tom emoce, dobře vykreslené charaktery, žádná akční klipová zhovadilost, což si asi dost lidí od detektivky očekává, aspoň podle hodnocení. ()

K1K0

Vyšetrovačka s kriminálnym konekstom bez vraždenia a krvavého motívu ktorý by tento film celkom dobre okorenil a dal mu druhý dych, detektív ktorý vyrastal v mestečku kde sa pred rokmi utopila jeho priateľka sa opäť vráti aby objasnil čo bolo príčinou jej vraždy alebo snáď sebevraždy? ()