Encanto: Čarovný svet rozpráva o neobyčajnej rodine Madrigalovcov, ktorí žijú ukrytí v kolumbijskom pohorí v zázračnom dome na kraji živého mestečka, na úžasnom, čarovnom mieste zvanom Encanto. Kúzlo Encanta obdarovalo každé dieťa v rodine jedinečnou schopnosť od supersily po moc uzdravovať – každé okrem Mirabel. No keď Mirabel zistí, že kúzlo Encanta je v ohrození, povie si, že ona, jediná obyčajná Madrigalová, je azda poslednou nádejou pre svoju výnimočnú rodinu. (CinemArt SK)

IZFNP

Rozkošný film! Hravý, veselý, priamočiary príbeh o individualite a jej hľadaní a o pýche a pozorumení a o tlaku očakávaní, najmä od rodiny. Snímok bez akčných scén a bez zápornej postavy, čo je za mňa príjemná zmena. Palec hore, filmu nemám čo vytknúť, len songy boli občas nasilu. ()

Elio

Krásná animace a chytlavé písničky, jen je to prostě pořád hodně "Disney". Všechno skončí tím nejlepším možným způsobem, a i když to někdy není špatně, Pixar v tomhle přináší mnohdy mnohem, mnohem silnější příběhy, protože je zakončuje tím svým hořkosladkým způsobem, který je často úplně jiný, než bychom si od ideálního "happy-endu" slibovali. Na konci Encanta ale vlastně úplně nevím, co přesně bylo tím silným poselstvím, které jsme si měli odnést. No, Disney, ještě pár kroků tím správným směrem a třeba to zase bude na těch 5 hvězd. Váhala jsem mezi 3 až 4, ale ty písničky a animace byly opravdu krásné, takže to na těch 4 hvězdách nechám. ()

blondboss

Dievčenská verzia populárneho animáku Coco, v ktorej sa opäť dostaneme do vírov latinsko-americkej lavíny spevu, temperamentu a zábavy. Nie je to také úderné a ani scenáristicky a dejovo vypiplané, ale je to hravé, farebné, plné hudby a odviazanej atmosféry. Na môj vkus trochu až moc muzikálové, ale niekomu to môže sedieť. Suma sumárum, táto Disneyovka má svoje neduhy, ale určite nie je z tých horších. 65 % ()

BlondJames

Až moc přechválené, každopádně už se nechci neustále opakovat, jak děsně mě to zpívání u disneyovek zabíjí, ale třikrát jsem se zasmála, tak dám za tři. Jen proto, že mají vynikající animaci, tak nedám 4 hvězdy, protože, to je přece samozřejmostí a úpřímně? - Viděla jsem lepší pohádky a přesto jim dala za tři, takže teď se rozhodně nenechám ovlivnit davem. ()

muti

Začiatok fakt príliš uletený, rýchly a zbesilý, ale malo to pointu a peknú myšlienku o daroch a hodnotách. Miestami veľmi predvídateľné, ako zmiznutý strýko, alebo že hlavná hrdinka bude ako jediná outsiderka bez daru, ale okay. Páčil sa mi Hispánsky nádych ()

hematop92

Nová pohádka od Waldemara Disneye se tentokrát musela zavděčit Hispanské straně, takže vytvořila pohádku o babičce, která byla v úzkých a neznámá síla jí nabídla útočiště v podobě kouzelného domečku, kde se dělají každoroční (nevím přesně jak často) kouzelnické orgie, kdy vždy nový rodinný člen dostane nějakou superschopnost. Nosatá, brýlatá trubka dostane kulové s přehazovačkou a začne na vlastní pěst pátrat o původu její demence, teda nedostatku. Strašná splácanina, která nevím koho měla oslovit. Děti z toho nic mít nemůžou a dospěláci taky nic. Dvě hvězdy dávám za opět krásné zpracování a za Hispánce, abych vyjádřil lásku k jiné civilizaci a nebyl za rasistu, xenofoba, antigayoše atd. Jsem hodný kluk a mám rád lidi. ()

Ace.A.T.L.

Encanto velice mile překvapilo. Zase je to jedna hodně Disneyovská pohádka. Co si budeme povídat, dost chybí ty písničky, v nových animácích. A tady je to zase všechno po kupě. Hudba parádní, písničky chytlavý, vtipný postavy a scény, romantika, kouzla. Nejmenší děti to možná na plno nepochopí, ale o to víc si užijou tu barevnost a písničky. I pro dospěláka je to fajn. Není to strop, ale ani to nemůže bejt průměr. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

Amalberga

Začátek mi silně připomněl Sto roků samoty od kolumbijského spisovatele Márqueze. Náhoda? Nemyslím si! Začátek vypadal slibně, ale postupně moje nadšení klesalo. Na můj vkus bylo ve filmu moc písniček, většinou nezajímavých - jen první a poslední byly fakt dobrý. V hlavní postavě Mirabel jsem viděla nevyužitou příležitost. Bylo na ní vidět, že je velmi kreativní a umí dobře šít. Proč její kreativitu a talent tvůrci nevyužili k záchraně rodiny? Pointu - máme být sami sebou a máme se mít všichni rádi, jací jsem a držet při sobě - jsme viděli všichni milionkrát a v tomhle příběhu není dostatečně originální. Na druhou stranu musím vyzvednout vizuály, ty byly nádherný. ()

HellsAngel

Má to absolútne dychberúcu animáciu, pútavú zápletku zasadenú do originálneho sveta plného zaujímavých postáv, aj prekvapivo dospelé posolstvo. A zopár chytľavých pesničiek navrch. Bavil som sa kráľovsky, no Disney už v minulosti ukázalo, že to vie aj lepšie. ()

stanyko

Graficky sice pekne s niekolkymi zaujimavymi vizualnymi napadmi ale po obsahovej stranke velmi slabe. Pesnicky dost otravne, ktore mali jediny ciel a to natiahnut cas. Encanto sa chce zviest na vlne animakov z prostredia latinskej ameriky, no nesiaha ani po clenky kvalitnym filmom ako Book of Life alebo Coco. ()

SuzieS

Hezka animace, ale cele to bylo docela roztahane. Rozhodne by meli zkratit stopaz. Byli jsme na tom v kine a deti v sale mely celkem provlem udrhet pozornost. Behem zbytecnych pisni se pak hromadne zvedaly, aby odchazely curat na zachod. Pointa byla fajn, moderni, ale ne ideologicka,..ale taky dost roztahana. Ale slza ukapla. ()

lukas11the

Krásná pohádka. Animace opět jak je u Disney běžné, naprosto fantastická. Písničky v českém překladu příjemné a celkově mám z pohádky dobrý pocit. ()

bonovox

Nový Disneyho animák má celkom kvalitný námet a ako vždy krásnu animáciu. Pesničky tiež nie sú nejako otravné takže celkovo je to pozerateľný kúsok, ktorý sa ale stále kvalitatívne nepribližuje Pixaru 70%. ()

BLEEDER

Svet plný kúziel, krásna animácia, pekný príbeh a máme tu veľmi podarenú Disney rozprávku, ktorá je za mňa jedna z najlepších v posledných rokoch. Postavy sú zapamätateľné, piesne sa podarili a z animácií budete mať miestami husiu kožu. Je škoda, že príbeh má veľmi rýchle tempo a finále mi prišlo veľmi urýchlené. Keby vývojári potiahli minutáž aspoň na 2 hodiny, dopadlo by to podľa mňa lepšie. Na druhú stranu ale chápem, že je film určený hlavne pre mladšie publikum, ktoré by u obrazovky dlhšie nevydržalo :) ()

ReactLotus

Niektoré rozprávky sa dajú pozerať v akomkoľvek veku a myslím, že Encanto patrí medzi ne. Nádherné animácie a grafika, skvelý soundtrack a zaujímavá myšlienka. Veľmi pekná rozprávka, ktorá sa viac ako iné kedykoľvek pred tým zaoberá aj psychikou a správaním ľudí. Jediné, čo ma trochu sklamalo je jednoduchosť a predvídateľnosť príbehu. A vlastne mi aj dosť vadili tie pesničky. Prehnane veľa ich na mňa bolo. Síce sú nádherné, ale muzikály moc nemám rád, ale inak tu už nie je nič, čo by sa dalo vytknúť... Čakal/dúfal som niečo zložitejšie, ale čím sa viac blížil film ku koncu, tým istejší som si bol, že nič také nenastane. Poslednú dobu animáky nie sú až tak dobré, ale Encanto, spolu s rodinou Mitchellovou, Rayou a drakom a Dušou patria medzi tie dobré snímky súčasnosti... 7/10 ()

Disney chystá hranou Moanu

Disney chystá hranou Moanu

03.04.2023

Herec Dwayne Johnson (Red Notice, Black Adam) v poslední době neměl zrovna nejšťastnější ruku na projekty, přesto v Hollywoodu stále platí za velkou hvězdu s hned celou řadou úspěšných filmů a… (viac)

Disney100: Koncert

Disney100: Koncert

27.03.2023

Oslava 100. výročí která se nebude nikdy opakovat, proběhne přesně na den po sto letech od chvíle, kdy bratři Disneyové založili nejslavnější studio animovaných filmů na světě. Velkolepá narozeninová… (viac)

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

25.04.2022

Co si fanoušci mohli už dávno domyslet, nyní potvrdila nejnovější studia. Jedním z největších témat moderního Hollywoodu je v posledních letech tlak na smysluplnější rozmanitost ve filmovém průmyslu.… (viac)

79. Zlaté glóby - výsledky

79. Zlaté glóby - výsledky

10.01.2022

Dnes v noci byly v kalifornském Los Angeles uděleny Asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu (HFPA) Zlaté glóby za uplynulý rok 2021. Kvůli stále neutuchající kontroverzi kolem asociace a bojkotu… (viac)