Caesar pere špinavé peníze gangu. Jeho atraktivní holka Violet se ale setkává s Corky, kterou zrovna propustili z basy, a vychytralý Caesar netuší, že právě tyhle dvě ho mohou o peníze připravit. Dívky jsou totiž ze stejného těsta, navíc podlehnou vzájemné fyzické přitažlivosti a shodnu se na tom, že muži trochu ulehčí. Corky se s Violet učí vzájemně si důvěřovat. A Caesar? Ten se dozví něco víc o ženách. Zbývá poslední otázka... KOMU MŮŽE VLASTNĚ DŮVĚŘOVAT? Debut režisérů filmu "Matrix", sourozenců Wachowských - nezkrácená verze. (oficiálny text distribútora)

Othello

Prudké zoomy na herce i předměty, kamerové průlety zdmi, makro záběry na předměty a poletující objektivy kolem statických postav - jasně, ty trademarky tam jsou. Koneckonců v době natáčení Bound byl scénář k Matrixu již odevzdaný Jonu Silverovi a tenhle film tak měl sloužit jako důkaz schopností Wachowských. Mě mimo to zaujalo hlavně klaustrofobní rámování záběrů a lynchovský nádech mafiánského vnitrosvěta prapodivných mužů v oblecích, přecházejících z černých aut do tajemných bytů, v jejichž závěsu se nese příslib extrémního násilí. Když zde mají lidi sex, mají ho hodně, když se řežou, řežou se strašně. A do toho kolem nich dělá kamera vžžž a všííí. Kdyby ústřední duo tak šíleně nepřehrávalo, jedu do plnejch. (respektive u Jennifer Tilly vim, že to je prostě její herecká metoda, ale Gershon se svym neustálým teatrálním postojem připomíná někoho z 90s videoklipu, kde se nemůže vyjadřovat slovy, ale pouze tatrálními pozicemi) ()

eraserhead666

Tyhle filmy mám docela rád. Dobře promyšlený plán, jak obrat mafiány o docela velkej balík peněz, kterej se samozřejmě zvrtne a musí se improvizovat. To vše okořeněné lesbickou romantikou. Dobře gradovaný napětí, zápletka možná ne originální, ale zajímavě promyšlená a natočená. Pro mě velké překvapení v tom, že Wachowští taky dokázali natočit hodně dobrej film. Normálně se filmaři většinou každým filmem zlepšujou, u nich to ale vypadá, že se jim povedl první a každým dalším se jen zhoršujou. A k tomu všemu skvělá Jennifer Tilly, která má nádherný............ hlas. ()

Necrotongue

V rámci svých filmových návratů jsem si znovu pustil film sester z doby, kdy byly ještě bratry, a zjistil jsem, že na svém původním hodnocení nemusím nic měnit. Gina Gershon zahrála drsného renovátora Corkyho s naprostým přehledem a vyvážila tak výkon Jennifer Tilly, která se alespoň zvládla i přes svou ztuhlost tvářit dostatečně svůdně. Druhý velmi kvalitní zážitek mi svým výkonem dokázal zprostředkovat Joe Pantoliano, tomu jsem jeho Ceasara bez problémů věřil. Snímek byl sice komorní, ale děj byl po celou dobu natolik zajímavý, že jsem se nemohl nudit. ()

JASON_X

Díky tomuhle filmu jsem se kdysi dozvěděl, že mínojský labrys je prý jedním ze symbolů lesbismu. Hmmm... no nevím, spíš se mi zdá logičtější jako symbol řeckého fašismu nebo novopohanství, ale budiž. Vzpomínám si, že zpočátku mě sice zarazil hodně... ehm... "svérázný" hlas Jennifer Tilly, ale zvykl jsem si. Jinak jsem se u filmu celkem dobře odreagoval, solidní černohumorná komorní gangsterka, natočená skoro celá ve dvou pokojích a jedné koupelně. Po trochu rozvláčném začátku nabral film na obrátkách, a i když ničím převratný ani originální nebyl, líbil se mi. I teď podruhé. Chtěl jsem dát za silné tři, ale když zjišťuju, že se jedná o režisérskou prvotinu, dávám čtyři. A taky zjišťuju, že z bratra Larryho Wachovského se stala sestra Lana Wachowski. Džýzys... ()

Lacike

Solidny thriller, ktorym Wachowski sladali skusku na to, ci im studio povoli rezirovat Matrix. Dnes ut vieme, ze bolo spokojne studiu, väcsina divakov a v mladosti aj ja. Nevadilo mi, ze je pribeh jednoduchy a odohrava sa prakticky len v jednom byte. Pozornost som venoval dvom zenskym hrdinkam a ich erotickym scenam, ktore mi k spokojnosti stacili. Aj po rokoch su pôsobive, ale uz mi len eroticke sceny nestacia. Zapletka je prilis jednoducha a tempo je dost pomale. Bezne sa sice stazujem na prekombinovane filmy, ale tentokrat mohol byt cely ten pribeh komplikovanejsi. Mozno bude problem v atmosfere filmu. Noir, neonoir alebo nieco take. Nie som odbornik, ale proste mi tento styl nesedi. Shallow Grave s podobne jednoduchou premisou odohravajuci sa takisto v jednom byte ma aj po rokoch bavil naplno. Tentoraz som mal problem uz aj s postavami. Jennifer Tilly a Gina Gershon boli sexice, ale vlastne to boli aj riadne mrchy a nechapem preco by som im mal fandit. Moje sympatie si ziskal Joe Pantoliano, ktory nic extra zle nespravil a na konci ma dost mrzelo jak skoncil. Pochvalu si zasluzi technicka stranka a figle s kamerou. Sice to ma daleko ku kvalite Matrixu, ale styl je podobny. Takze vysledkom je kvalitna zanrovka, ale mne tento styl nesedi a eroticke sceny to naplno nevynahradia. 6/10. P.S. Dost vtipne vyznieva, ked sa zamyslime nad tym, kto film reziroval. V dobe vzniku dvaja chlapi u ktorych sa divak dokazal vzit do toho, co ich asi tak na natacani mohlo bavit najviac. Dnes, ked si dali odfaklit vajcia a tam dole vytunelovat, to zrazu vyznieva uplne inak. :) ()

maseer2

vydařený debut (tehdy ještě) bratrů Wachowských, který má dobré tempo a zajímavou krimi zápletku, je napínavý a díky (nejen) jiskření mezi ústřední ženskou dvojicí také pořádně sexy.. jen díky závěru, který na mě působil trochu natahovaným dojmem, jsou ty moje 4* spíš slabší.. ()

Nick Tow

Napriek téme /pulpová maf-story/ aj štipľavým ingredienciám /lesbický vzťah protagonistiek/ až prekvapivo nevzrušivé a studené. Vidno, že Wachowski ešte len zahrievali motor... ()

liquido26

Tenhle film prostě miluju. Nevím, jestli je to krásou Giny Gershon a Jennifer Tilly, jejich společnou lesbickou scénou nebo tím, jak geniálně se jim povedlo okrást mafii anebo vším dohromady, ale podle mě je to super film. Nízký rozpočet, pár herců, čtyři interiéry a co se s tím dá dělat za zázraky. ()

corpsy

Wachowskím sa podarilo natočiť obstojnú modernú noirovku, ktorá môže bez obáv konkurovať aj tým najlepším filmom tohto žánru, ktorý najväčšie úspechy žal v 40. a 50. rokoch. Erotická atmosféra erekčná, vraždy primerane krvavé a scenár šikovne napísaný. Neviem sa však predsa len zbaviť dojmu, že niečo tomu chýba. ()

kobejn

Sem fakt nasranej. A nechápu, jak se mohli Wachowski propracovat od takhle skvělýho debutu, kterej je natočenej takhle kulervoucně, k takovym sračkám jako Atlas mraků, Sense 8 o Jupiteru nemluvě. Je to ostuda, že šla úroveň jejich filmů tak rapidně dolů, ale neni se co divit, když začli už na vrcholu. Past je prostě jejich vůbec nejlepší film. Past je skvěle zahraná, zrežírovaná, chytrá a promyšlená, škoda, že v podobnym duchu nepokračovali i nadále. Matrix ještě ušel, ale pak už to šlo s nima do hajzlu. Za Past ale klobouk down. ()

numi

Jiskření mezi Jennifer Tilly a Ginou Gershon je okouzlující, děj se krásně splétá, rozplétá a zase zaplétá, vše se krásně barví a vybarvuje, až to vyvrcholí velkým finále, ve kterém obě herečky zastíní fantastický Joe Pantoliano. Ústřední trojice, erotické jiskření a výborný scénář dělají z tohoto snímku více než jen zajímavou podívanou. [červen 2005] ()

blackrain

Jednou se potkají dvě holky ve výtahu - potetovaná Corky (Gina Gershon) a mafiánská milenka Violet (Jennifer Tilly). Věnují si dlouhý pohled a přeskočí mezi nimi pověstná jiskra. Corky právě pustili z vězení. Ví, že musí sekat latinu. Violet za ní pořad pod nejrůznějšími záminkami chodí. Pak ji naláká k sobě domů a tam ji svede. Violet a Corky spolu vymyslí plán jak získat balík peněz. Jednoduchý a promyšlený plán se jim vymkne kontrole. Vůbec nevadí, že se film odehrává jen v několika málo prostorech. Tenhle film jsem prvně v TV viděla úplně náhodou, protože jsem si jeho název spletla s jinou filmovou pastí. Podruhé jsem ho viděla letos v létě, kdy jsem po dlouhých útrapách sehnala DVD. Svým režijním debutem bratři Wachowsští jednoznačně ukázali, že opravdu umí. ()

kaylin

Andy a Larry - nebo Lana a Lilly, jak chcete - Wachowští/Wachowské uměli/uměly natáčet filmy a na začátku jejich kariéry je to pořád sakra znát. "Past" nemá vyloženě scénář, který by byl plný zlomů a nečekaných událostí, ale plyne ve skvělém tempu a dovede vás strhnout snadno na svou stranu i zajímavými herci. ()

YURAyura

Minimalisticke prekvapeni ve stylu ne zcela povedeneho Podrazu. Miluju zaporne charaktery a teh je v tomto kuse vetsina nebo snad vsichni ;]] Gina je vzdycky super! Rekl bych ze je i v originale spravne BI, coz vetsina chapu bere jako plus, takze kdo jste nevideli, bezte shanet! ()

higuain

"Written and directed by the Wachowski brothers." Film z dob, kdy ještě oba Wachowští měli pinďoura a co je podstatnější, točili kvalitní filmy. Tento jejich debut je zábavná gangsterka, která zpočátku vypadá jako lesbické soft porno, ve druhé polovině se však promění ve vyvražďovačku, připomínající spíše Tarantina - nikoliv však přehnanou ukecaností, ale množstvím krve a mrtvol. ()

BoredSeal

Svižný thriller s dobře načasovanou zápletkou a vkusnou lesbickou erotikou, Gina Gershon tradičně těží potenciál svého těla na 150% a vše jistí Joe Pantoliano, kterému svým způsobem nakonec fandíte. ()

easaque

+3* první, co mě po filmu napadlo, že je to ideální film pro pořádné chlapi, protože ti si lesbickou nadrženost ve spojení s gangsterským thrillerem nejvíce užijou. Ten macho styl je z něho hodně cítit a navíc k tomu ten typický look soft erotických filmů s příběhem ze 70. a 80, let. Na druhou stranu je příběh zajímavý a napínavý a do poslední chvíle nevíte, jak to může skončit. Kamera stejně jako herecké výkony byly kvalitní a tak jsem si Past užil i já. Rozhodně je to zajímavá psychologická sonda do mysli scénaristických bratrů Wachovských ještě předtím než se z nich stali sestry :-) [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Noir Film Festival 2018 – Nikdo neunikne!

Noir Film Festival 2018 – Nikdo neunikne!

18.08.2018

Napínavá dramata z vězení, rebelství Samuela Fullera, charisma Roberta Ryana, bojovnost Idy Lupino, emancipace nových osudových žen, šílenství noirových psychopatů, temné příběhy ze severu Evropy a… (viac)