Vykopávky

• Veľká Británia The Dig

Britská vdova si v předvečer druhé světové války najme amatérského archeologa, aby prozkoumal záhadné útvary na jejím pozemku. A jeho objev vyrazí leckomu dech. (Netflix)

HappyDeath

Prostě geniální film na který se opět rád podívám. Obsahuje vše co by měl film mít - dobrou atmosféru, vyváženou hudbu, střih, skvělé herce, dobré tempo a dokonce i v něčem poučí. Vlastně asi taková "pohádka pro dospělé". Více takových děl! 95% ()

Blaogranas

Celý děj by se dal shrnout do jediné věty a tahle věta byla natáhnutá na dvě hodiny. Vyloženě neurazí, ale po dokoukání jsem měl pocit ztráty dvou hodin života. ()

haroska

Dechberouci. Skvělá kamera. Pozvolné vyprávění, co chytí za srdce. Nález samotný (dohledávala jsem) taky něco paradniho. Dlouho jsem neviděla film s takovou příjemné "tesknou" atmosferou ()

Klajondr

Skvěle natočené dílo, které prostě nemá chybku. Žádný nucený plot twist, žádná akce, ale úžasně zpracované necelé dvě hodiny. Co dodat, takových filmů dnes již moc není. ()

ER

Asi maximum možného. Tady žádný"duch faraóna" neni, ale paní Smrtka si přesto brousí kosu. Velkým kladem je, že to celé nesklouzává k přílišnému patosu, vztahy jsou britsky odměřené, herci kvalitní. ()

bearmeedek

Čekal jsem od filmu daleko víc. Britové se tentokrát drželi tradice - anglicky chladné a stručné. A stručné by to bylo, kdyby film o hrabání v zemi na jednom místečku neměl 2 hodiny. Takhle už to hodně laškovalo s nudou. Je to škoda, protože kamera byla výborná. ()

rublik05

Hodně zajímavé drama, které je však neuvěřitelně nudné a nezáživné. Nepomáhá ani poměrně dobré obsazení a přesvědčivé herecké výkony. Atmosféra naopak docela příjemná, povedlo se do určité míry zakomponovat i jisté předválečné napětí a především hromadu emocí. Moc se mi také líbila úchvatná anglická příroda. Nemohu ještě nezmínit dobrou kameru a příjemnou hudbu. Příběh mi však přišel malinko nedotažený, málo poutavý a celkově takový utahaný. Nepopírám, že námět je určitě silný a zajímavý, takže si své diváky dozajista najde, mě osobně však snímek dost zklamal a hlavně neuvěřitelně nudil. 6/10. ()

255085349

Rádoby malickovský styl s velice svérázným střihem, pomalé vyprávění a na řadě míst překroucení historie zde dost stojí proti docela silným existenciálním myšlenkám spojeným s vykopávkami. Carey mám ráda od jejího debutu v Pýše a předsudku a Johnny Flynn je moje láska, ale terno to prostě není. Místy to dost sklouzávalo k prvoplánovému melodramatu. Tři hvězdičky jen za skvělé obsazení, jinak bych šla na dvě. Čekala jsem víc. ()

Crosshair

4* Civilni, komorní příběh o vykopavkach tesne před 2.sv valkou. Nebýt corony a netflixu, myslim, ze bych film nikdy neviděl a byla by to skoda. Slowburn, mozna i trochu feelgood film, kde ne vse se stane na 1. dobrou.. ()

LdaVinci

V poslední době moc těma hvězdama nešetřím, ale tohle jsou prostě strašně supr filmy všechno. Jako tohle je tak krásně natočený, že to nejde, abych to dostatečně neocenil. ()

celticek

Fiennese mám rád od dob Červeného draka. Solidní výkon, ovšem sám to neutáhne. Prostě a jednoduše - průměrný film o neobyčejném archeologickém objevu. ()

Niflheim

85 %. Prakticky čtyři dějové roviny o ztrátách a nálezech, jež spojuje jakýsi poetický až archetypální existencialismus obalený desplatovsky jímavou hudbou s prozřetelným emočním apelem. Připadal jsem si proto jako při sledování snímku, který napsal a zrežíroval Albert Camus. Možná i z toho důvodu jsem se po celou dobu nemohl ubránit dojmu, že bych si příběh mnohem raději přečetl – což nejspíš taky velmi brzy udělám. Papírově velmi sympatické obsazení, v tomto kontextu mě jen krapet iritoval věkový odstup protagonistů, vizuálně i fakticky nekorespondující s reálnou předlohou. I když se tedy maskéři velmi snažili, aby Carey Mulligan vypadala o dvacet let starší. Musím dát taky za pravdu mnohým recenzentům, že s nástupem jinak přesvědčivě působících Lily James a Bena Chaplina snímek sklouzává k částečně stereotypnímu a předvídatelnému vyprávění, kde si originalitu drží jen překvapivý a výtečně provedený střih. Navzdory tomu je však i tato pasáž natočená obstojně a třebaže krapet pateticky, tak účelně a upřímně. Suma sumárum, teskná, melancholická i utěšující podívaná, které bych při dalším zhlédnutí nejspíš pár dojem nenarušujících procent ubral. ()

Najt

On to je dobrý film. Ale ... První půlka byla dobrá, krajina nádherná objevování nálezu zajímavý, atmosféra předválečné doby doprovázená tou hudbou krásná, v době, kdy svět ještě nezažil to největší zvěrstvo. Ale pak od půlky se to zlomí a vleče se to. To je ten problém, já u toho totiž usínal jelikož se tam nic nedělo. Až konec, který byl zase v doprovodu nádherné hudby pěkný i lehce dojemný. Celkově ale i přes dobu, téměř v předvečer největší války v dějinách lidstva, celkem pozitivní příjemný a pěkný film. ()

wege

Má to krásné, pomalé, melancholické tempo. Skvělé výkony hlavních herců, čarokrásnou Lily James. Co víc si přát u filmu, kde se vlastně za dvě hodiny toho moc nestane? Celé to je postavené právě na té atmosféře a pomalém tempu. Postavené to je skvěle. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD