Spisovateľ Melvin Udall (Jack Nicholson) žije osamelo v luxusnom manhattanskom byte. Napriek tomu, že už napísal viac ako šesťdesiat úspešných kníh s príbehmi plnými lásky, on sám je čudák, ktorý nenávidí všetko a všetkých - a navyše trpí množstvom rôznych drobných obsesií... Je posadnutý hygienou, takže si do reštaurácie nosí vlastný plastikový príbor; umýva sa vždy najmenej dvoma mydlami; na ulici sa vyhýba akejkoľvek nerovnosti a neprekračuje čiary; neznáša telesný dotyk a starostlivo dbá o desiatky drobných denných rituálov... Zo škodoradosti hodí do šachty na odpadky malého psa svojho homosexuálneho suseda, maliara Simona Bishopa (Greg Kinnear), vo svojej obľúbenej reštaurácii nemilosrdne vyhodí od „svojho“ stola mladý židovský pár a vzápätí hrubo urazí svoju obľúbenú servírku Carol Connellyovú (Helen Hunt). Sympatická žena žije sama so svojim malým synom Spencerom (Jesse James), ktorý trpí ťažkou formou astmy. Na počiatku veľkých zmien v živote menovaných je banda, ktorú Simon pristihne pri vlámaní sa do jeho bytu. Zlodeji ho surovo zmlátia a utečú. Kým maliar skončí v nemocnici, jeho priateľ Frank Sachs (Cuba Gooding Jr.) rázne donúti Melvina, aby sa medzitým postaral o jeho psíka Verdella (psi Jill, Timer a Billy). Napriek počiatočným nezhodám si na seba spisovateľ a pes rýchlo zvyknú natoľko, že keď sa Simon vráti z nemocnice a pes sa k nemu neochotne vráti, Melvin prepadne depresii. Keď navyše vo svojej obľúbenej reštaurácii zistí, že „jeho“ servírka Carol musela zostať kvôli chorému synovi doma, spraví scénu, po ktorej ho majiteľ za potlesku ostatných hosťov vyhodí na ulicu. Melvin sa rozhodne Carol vyhľadať... (TV Doma)

superzurda

Snímek, který mi boří mou teorii o dlouhých komediích. Tady se člověk baví neustále. Nicholson to prostě umí a ostatní se vůbec nenechají zahanbit. ()

david666

Perfektní Nicholson, který je v prvních minutách filmu fakt "neodolatelný". K tomu mu sekunduje skvělá H. HUNT. Silný příběh, solidní romantika - přes dvě hodiny uběhnou jako voda. Jeden z nejlepších filmů ve svém žánru. ()

Grim

...začiatok je nadpriemerný...Jack Nicholson svoju rolu zahral veľmi presvedčivo...bohužiaľ, lepšie to už nebude, koniec je strašne natiahnutý a prehnane romantický... ()

Czudas

Pomalý rozjezd, ovšem každou minutou film roste, stejně tak graduje herecký koncert Jacka Nicholsona. Co je platné, že mám prachy, když nemám vztah a jsem zapšklý vůči všemu. Bručoun Melvin ukazuje naše chlapské vlastnosti v míře vrchovaté, na které jsme mnohdy hodně pyšni, ale u žen se s pochopením většinou nesetkáme. Procítěnost a vnímavost číší ze všech postav, ne všechny toto ovšem dokažou dát druhým na jevo. Je třeba jít do sebe a prolomít své Já, abych se mohl setkat s druhými a aby se druzí vůči mne otevřeli a přiblížili se mi. Je třeba bořit kolem sebe zdi vystavěné z cihel sobectví. Melvin je v srdci dobrák, dělá mu problém ukázat svou přívětivou tvář, protože ostatní už ho mají nějak zaškatulkovaného a on nechce ukázat, že je také člověk citlivý, dělá mnoho dobra, ale aby získal srdce Carol, musí udělat daleko víc - "zapomenout na sebe sama". ()

confuoco

Vzhľadom na vysoké hodnotenie a fakt, že ide o film režiséra môjho milovaného Terms od endearment, veľké sklamanie. Scénar a celý príbeh pritiahnutý za vlasy, nudný, a k tomu všetkému mne osobne silno nesympatické (aj keď dobre hrajúce) herecké duo a ich iritujúce postavy. Údajná komika i romantika išli väčšinu času akosi mimo mňa. Dalo sa to určite aj lepšie. ()

DekaDance

Joo, herci fajn, kamera fajn, střih fajn (nebo co se to tady furt řeší). Ale přeslazený! Oficiální text distributora mě nalákal na zatrpklýho Jacka, kterej znepříjemňuje život všemu co se pohne, a on mi zatím přišel jako takovej milej stárnoucí strejda, kterej má problém s vyjadřováním pocitů a okolí ho nechápe. I to by ještě šlo, ale ta rapidní proměna na konci a vůbec celej happy end, ke kterýmu to tak neokatě směřuje. ()

HennessyVSOP

Vekmi dobrý film, především Nicholson a hudba v něm vynikají. Hvězdičku srážím za to, že film bohužel není tak vtipný jak bych čekal, a co se romantiky týče, tak tu osobně příliš ocenit neumím, ale oproti některým jiným slaďárnám pokulhává i v této rovině. Dělka je pak na hranici únosnosti. Nicméně v rámci žánru jednoznačně jeden z těch top 10. ()

sypanycaj

Lepší už to nebude? Nevadí, i tak to bylo dobré dost. Od Nicholsona perfektně zahraná hlavní postava, a to do nejmenším detailů. Ale... To není žádné překvapení, spíše šlo o sázku na jistotu. A Hunt a Kinnear rozhodně nebyli o mnoho pozadu. Výsledkem je velmi příjemný film, který je kvalitní (ač ne úplně obvyklou) romantickou komedií. ()

jessic

Netradiční romantická komedie s obsesivním, nerudným a zlomyslným Jackem Nicholsonem. Podobné typy pak JN ztvárnil ve výrazně horších komedíích Než si pro nás přijde, Lepší pozdě nežli později. ()

ZetDaElO

Film, ktorý aj napriek svojej dĺžke nenudí ani po x-tom pozretí. Fantastický mikrokozmos ľudských vzťahov umocnený vynikajúcimi hereckými výkonmi všetkých zúčastnených a samozrejme brilantný scenár, ktorý robí z tejto romantickej komédie jednoznačnú povinnosť pre každého filmového fanúšika. ()

Arehanah

"Když jste k nám poprvé přišel na snídani, řekla jsem si, že jste fešák. Ale pak jste promluvil." Jack Nicholson je pro podobné role stvořený. Tomu filmu nechybí vůbec nic. Moje nejoblíbenější komedie. ()

v.indruchova

Když se na ten film podíváte objektivně, spoustu scén je tam jen na efekt s klasickou americkou příchutí a je vlastně i blbej, ale řekla bych, že je zde hodně ukázáno ze života. Jak se dokáží i beznadějné typy změnit? Má to své kouzlo. Film byl takový příjemný na neděli, ale mám problém s tím, že Nicolson je tak nesympatický člověk a i když dělá pěkné věci tak já mu to nevěřím, vypadá hrozně. Ohledně nemocného syna, když kluk má problémy s dýcháním tak co udělám mezi prvníma, jako jeho máma, že se odstěhuju z Newyorku. Hysterická matka sama dusí svého syna láskou. Nesmírně mě rozčilovalo hulvátství Nicosona (a někdy Carol), ale nikoho vlastně nenapadlo, že dotyční je vlastně nemocný a tak je to i v reálu. Když se někdo bude válet po zemi ve městě, automaticky je to pro nás ožrala, napadne někoho, že se mu mohlo udělat špatně? ()

Delmondo

Jak už název filmu napovídá lépe to už natočit ani nešlo, protože to co tady předvádí Jack Nicholson je prostě vysoká škola herectví, ty jeho kecy jsou fakt naprosto božský. Ze začátku jsem byl docela opatrný jelikož jsem čekal obyčejnej průměr, ale můj přístup k filmu se vyplatil a já se dočkal svěží romantický komedie a hlavně vtipný komedie. ()

zigy

Na Manhattanu se na jednom poschodí sešli 2 umělci - postarší, naprosto nesnesitelný spisovatel Melvin Udall (Jack Nicholson) trpící různými obsesemi a mírnou povahou oplývající homosexuální malíř Simon. Do děje posléze vstupuje "normální" servírka z restaurace. Je zajímavé sledovat přeměnu asociálního spisovatele, který je konfrontován se svým okolím a díky tomu se z něj stává o trochu snesitelnější člověk, i když pořád se svým vlastním světem.Tento film má schopnost pohladit diváka po duši. Oblíbené hlášky: Jack Nicholson při představování: "Servírka Carol, teplouš Simon". Dívka v nakladatelství se ptá Jacka, jak to dělá, že tak dobře vykreslí ženu uvnitř. Ten odpovídá: "Představim si chlapa, vynechám rozum a zodpovědnost." Dostala mě i scéna z restaurace: "To nechápu, já musim mít kravatu a Vás sem pustěji v zástěře." Užijete si spoustu parádních grimas Jacka Nicholsona. Ta proč jen tři hvězdy? Protože tento 139 min trvající film by zoufale potřeboval prostříhat, místy je to natahované až běda. Prostě film trpí nevyrovnaností, skvělé hlášky střídají hluché pasáže. ()

sydney

Nevím o filmu s Jackem Nicholsonem, který by nebyl na vysoké úrovni. V tomhle mu výborně sekundují jak Helen Hunter, tak Greg Kinnear a já se musím dívat, kdykoliv ho v TV dávají. ()