Spisovateľ Melvin Udall (Jack Nicholson) žije osamelo v luxusnom manhattanskom byte. Napriek tomu, že už napísal viac ako šesťdesiat úspešných kníh s príbehmi plnými lásky, on sám je čudák, ktorý nenávidí všetko a všetkých - a navyše trpí množstvom rôznych drobných obsesií... Je posadnutý hygienou, takže si do reštaurácie nosí vlastný plastikový príbor; umýva sa vždy najmenej dvoma mydlami; na ulici sa vyhýba akejkoľvek nerovnosti a neprekračuje čiary; neznáša telesný dotyk a starostlivo dbá o desiatky drobných denných rituálov... Zo škodoradosti hodí do šachty na odpadky malého psa svojho homosexuálneho suseda, maliara Simona Bishopa (Greg Kinnear), vo svojej obľúbenej reštaurácii nemilosrdne vyhodí od „svojho“ stola mladý židovský pár a vzápätí hrubo urazí svoju obľúbenú servírku Carol Connellyovú (Helen Hunt). Sympatická žena žije sama so svojim malým synom Spencerom (Jesse James), ktorý trpí ťažkou formou astmy. Na počiatku veľkých zmien v živote menovaných je banda, ktorú Simon pristihne pri vlámaní sa do jeho bytu. Zlodeji ho surovo zmlátia a utečú. Kým maliar skončí v nemocnici, jeho priateľ Frank Sachs (Cuba Gooding Jr.) rázne donúti Melvina, aby sa medzitým postaral o jeho psíka Verdella (psi Jill, Timer a Billy). Napriek počiatočným nezhodám si na seba spisovateľ a pes rýchlo zvyknú natoľko, že keď sa Simon vráti z nemocnice a pes sa k nemu neochotne vráti, Melvin prepadne depresii. Keď navyše vo svojej obľúbenej reštaurácii zistí, že „jeho“ servírka Carol musela zostať kvôli chorému synovi doma, spraví scénu, po ktorej ho majiteľ za potlesku ostatných hosťov vyhodí na ulicu. Melvin sa rozhodne Carol vyhľadať... (TV Doma)

dessa

Pro mě nejlepší herecký výkon Jacka Nicholsona, dokonce lepší než McMurphy v Přeletu...Protivnej misantrop Melvin Udall je mu šitej na míru, jako by snad ani nešlo o film... Nesmí se zapomenout ani na skvělou Helen Hunt. ()

haWranka

Jack Nicholson opět dokázal, jak výbornej je herec. Ale v tomhle případě má Helen Hunt jasnou převahu. Moc se mi na tomhle filmu líbí, že ukazuje i ne zrovna příjemný životný události, ale dokáže je podat tak milým a nenásilným způsobem, že se celou dobu usmíváte a zamilováváte si jednu postavu za druhou. Včetně naprosto nemožnýho Melvina. ()

Martin79

Vynikající film s Helen Hunt, v její dosud nejlepší roli. Jack Nicholson hraje jako o život člověka s Bipolární Obsedantně kompulzivní poruchou. Oba po právu oskar. A i ostatní herci, především pak J.L. Brooks a hlavně Greg Kinnear, se přičinili o jeden z nejlepších filmů posledních 20-ti let. O psu Verdellovi nemluvě. Skvělééé! ()

RajAthen

Herecký koncert a film, u kterého se člověk občas sám najde, i když (snad) ne v tak ucelené mozaice jakou je spisovatel Melvin. Jeho cesta k lidství, či možná přesněji k srdečnosti, je strastiplná a každý krok stojí evidentní odhodlání. A když už je téměř u cíle, zase si to celé pokazí, aby situaci zachránil v překrásném finále a šel koupit rohlíky. Inu život v praxi, aneb nikdy není pozdě. Ovšem "co když už to lepší nebude?" ()

Melandrix

Tato romantická komedie,plná skvělých momentů si stoprocentně zasluhuje pozornost všech milovníků tohoto žánru.Jack je beze sporu hlavním tahounem filmu,a troufám si tvrdit,že je to jeho nejlepší role,kterou kdy žil(na roveň stavím jeho výkon ve filmu Osvícení,přesto že je to úplně odlišný žánr).Film mám zařazen mezi deseti nejoblíbenějšími a to mluví za vše.Nutno podotknouti,že i dabing Aloise Švehlíka je jeden z nejlepších,co jsem kdy slyšel,samozřejmě že orig je orig :-) ()

Mikule

Rozhodoval jsem se, jestli dát 3 nebo 4 hvězdy. Jenom díky Nicholsonovi dávám 4. Až moc ideální romantický film. Ze starého zatrpklého chlápka se stane najednou citlivý starší muž. Samozřejmě, že všichni skončí šťastní a mají se rádi, jinak by to nešlo. Na druhou stranu herecké výkony jsou výborné a ten nádech komedie tomu celému přidává na kvalitě. ()

Doski

Super překvapení.. osobitá, originální, chytrá komedie s trochou romantiky na úrovni. První třetinu jsem se i řezal smíchy, protože tenhle herecký výkon Jacka byl opravdu na oscara. A Helen Hunt taky zasloužený oscar. Potom mě to sice trochu zklamalo, ale konec takový happyend, který nebyl celý film tak úplně jasný. Skvělá úsměvná atmosféra, výborný soundtrack a hlavně to shrnutí situace v autě: ''Někteří lidé žijí skvěle, tráví svůj život někde u jezera s loďkami a přáteli a nudlovým salátem. Jen my k nim nepatříme.. Ale mnoha lidem stačí ke štěstí zábava a nudlovej salát. Život není těžkej, protože na vás byl zlej, ale protože jste nasraný, že ty druhý jsou šťastný.'' To se amíkům povedlo. 89% ()

10Domik10

Spojenie J.Nicholsona a H.Hunt ma ohromilo svojou netradičnosťou, plachosťou, drzosťou ale hlavne krásnym príbehom dvoch filmových postáv, ktorých kombinácia zaručovala istý úspech. Jedna z najkrajších romantických komédií aké boli kedy natočené. ()

danny_21

Zapšklí, sprostí páprdové - že by to nová tvář Jack Nicholsona - proč ne, tady mu to náramě sedlo, ikdyž doufám, že mu nezůstane. Celý film je na něm postavený a on si ten prostor viditelně užívá a to přesvědčivě, protihráčem se mu stala příjemná Helen, která si nenechá nic líbit. Jedna z těch nadprůměrných komedií, sice předvídatelná a mohla být kratší, ale díky Jackovi ode mě dostává 4 hvězdy - 75 %. ()

Psycho.R

Čekal jsem, že se bude film mnohem víc točit okolo Nicholsonovi choroby, kterou důvěrně znám, a z toho budou vyvozeny ony vtipně informace. Bohužel, film to špatnej není, jen jsem ho neviděl vcelku, vždycky po půl hodině. A někdy jsem byl pobaven hodně, někdy míň, proto průměr. ()

Blondpipi

Jak jinak než kladně hodnotit film, kde se vyskytuje najednou ..nemocné dítě, sympatický homosexuál, pěkná servírka v mokrém tričku a dokonce i bez, člověk s obsedantně kompulsivní poruchou, který ji dokáže takřka přemoci, roztomilý pes a hlavně, hlavně..áách...lááska :) ()

Inozuka

Pěkně rozvinutá myšlenka o tom, že altruismus je vlastně jakousi formou sobectví aneb takový trochu jiný romantický film o stárnoucím samotářském cynikovi, servírce, která toho má na bedrech víc než unese a teploušovi, který má v životě prostě smůlu. Nicholson je neopakovatelný, málokomu byste toho morouse věřili víc než jemu. Jeho hlášky jsou pekelné, některé prohlédnete až na několikáté shlédnutí. Helen Hunt mu úspěšně sekunduje a její ztrhaná Carol mi připomíná všechny ty urvané servírky z hospod IV. cenové kategorie. Dodává tomu i perfektní dabing Aloise Švehlíka a Vilmy Cibulkové. Jeden z ných nejoblíbenějších amerických filmů devadesátých let. ()

Demonic189

V popise sice píše označenie "komedia", avšak ja som sa za cele 2 hodiny (!!!) ani raz nezasmial. Film sa tak neskutočne vlečie, ze si v polovici pripadate, že sedite pred telkou snad už pol dna. Jack je sice v svojej ulohe NESKUTOČNY a Helen velmi sympaticka, ale to je asi tak všetko. Nebyť par podarenych hlašok, tak to snad ani nedopozeram dokonca....v rohu sice svieti 85%, no ja nechápem. ()

pirulka

Tento film sa mi spája s tým, že sme ho pozerali na angličtine, no úprimne v tomto prípade raz a stačí :) nezaujal ma , no nemôžem poprieť, že Jack Nicholson je high class :) ()

Desmond000

Nejkrásnější romantický film, který jsem kdy viděl. Klišé je naprostou přirozenou povahou Melvina z filmu vyřazeno, zajišťuje nádherně přirozené chvíle a proto byste o něj neměli přijít! Až psychologický film prezentuje příběh o zatrpklém člověku trpícím OCD, přes kterou ho přenese cit k upřímně milému člověku, jenž už v životě zažil své. Grimasy Jacka Nicholsona mě dokázali skutečně rozesmát a úsměv mi vydržel až do samotného konce. 85/100 ()

Kingjiri

Jack Nicholson s Helen Hunt sice snímek spolehlivě táhnou celou dobu, jenže se zbytečnejma postavama (teplej Greg Kinnear a Cuba Gooding Jr.) a s tim související natahovanou stopáží už toho moc nenadělaj. Jejich "námluvy" byly perfektní, bohužel jenom do chvíle, než se vydali s kabrioletem na roadtrip. Pak se totiž začala vytrácet fajnová atmosféra a nějaký scény byly až uspávací. Třetí hvězda za sympatickej závěr, skvělej pár Melvin - Carol a žánrovou originalitu (celou dobu jde vlastně jen o pokusy o sbližování hlavních postav, přičemž na fyzickej kontakt dojde až v samotnym závěru). ()