„Pane, vy jste vdova!“

TV spot
Československo, 1970, 97 min

Kamera:

Václav Hanuš

Iva Janžurová, Olga Schoberová, Eduard Cupák, Jiří Sovák, František Filipovský, Čestmír Řanda st., Jan Libíček, Otto Šimánek, Luděk Kopřiva, Vladimír Menšík (viac)

Česká crazy-komédia situovaná do vymysleného štátu. Autori použili ako dejové motívy najnovšie lekárske pokusy v transplantácii ľudských orgánov. Tak vznikla komická a zároveň drastická satira, ktorá rozpráva o nebezpečenstve zneužitia vedeckých poznatkov. (RTVS)

patroklos

Naprosto luxusní komedie s výbornými výkony herců, obzvlášť Iva Janžurová je přo parodování Jiřího Hrzána a Heleny Růžičkové nedostižitelná. Od prvních sekund filmu jsem se výborně bavil a to u mě není zrovna častý jev :-) ()

Kremik

Hrozný úlet, hrozná směska všeho možného, velmi dobré herecké obsazení a jeho výkony. Dohromady taková odpočinková komedie, která sice pobaví, ale člověk na ni nevzpomíná. ()

Torgal

Asi som videl iný film ako väčšina nadšencov okolo mňa. Táto "bláznivá komédia" bola síce celkom jednoznačne bláznivá, no vtipná bola len minimálne. Iritovala ma už titulná (otrasná) pieseň a hudba celkovo. Príbeh je len zlepenec šialeností, medzi ktorými sa občas vyskytne hláška, na ktorej sa dá aspoň pousmiať. Jediné čo sa dá na tomto filme pochváliť je tak výkon Ivy Janžurovej a podarená scéna divadelného predstavenia. Všetko ostatné je tragédia, i keď by to mala byť veselohra. 3+/10 ()

Biopler

Sedemdesiate roky v Československu a sci-fi komédie, avšak táto je svojim príbehom a zápletkou akosi nad všetkými. Škoda, že film mal byť komédiou, lebo nezaujal, resp. "sci-fi" humor po česku mi nesedí. Slušným námetom by som si ho vedel predstaviť ako drámu. Zopár chýb a teatrálnosti zráža snímok do priemeru. ()

Ozzy2

Když se koukne člověk na odpadáře tohoto skvostu, nestačí se divit.jeden vocas nazývá Kopeckého, Sováka,Janžurovou normalizačními "herci", druhý nechápe, proč po useknutí ruky panu Filipovskému neteče červená,ale modrá krev,, další u takových filmů zvrací, jeden dává hvězdu za 2-3 hlášky, které ani nejsou vtipné......prostě banda vymaštěnejch jelit ()

tranquill

"Ať ani kapka krve nepřijde..Nazdar!" Zato v tomto Vorlíčkově snímku se humor nedávkuje po kapkách ale spíše lije po konvích. Kultovní bláznivá sci-fi komedie plná nezapomenutelných hlášek dává naprosto vyniknout excelentnímu herectví Ivy Janžurové. "Abych z Vás neudělal nezaměstnaného!" ()

tančísvlky

Vynikajúco zložená komédia ,ktorá mne pripadá ako dokonalá. Neskutočné hlášky a herci pod Vorlíčkom sú ako lavína. Klenot zábavy vo všetkom ... ()

Trixi

Trochu pošahaný, ale jinak naprosto báječný. Filmy tohodle druhu mi vždycky zlepší náladu. Jsou to zaručený vyprošťováky. ()

Martin79

Především je to koncert paní herečky Ivy Janžurové ! Ale ono i to obsazení ostatních rolí je tak dokonalé jako většina filmů pánu Vorlíčka a Macourka, že jsem trochu přísnější v hodnocení možná právě proto, jsem holt zmlsaný, prostě, ale jen těsně nedávám plné hodnocení, ale pouze za 4 hvězdy (90% for me). Ale klasika to je o tom, žádná ! ()

RajAthen

Ćlověk až žasně, jaké filmy se tehdá z hlediska žánru točili. Dokážete si takové téma představit v našich vodách dnes? Nenechte se vysmát. Už vůbec představa žánru je většině dnešní, české produkce na hony vzdálená. Je smutné, že ty naše vody jsou povětšinou (čest výjimkám) pěkně stojaté. Ač se mi tento film docela líbil, přiznám se, že mi přišel místy až moc šílený a uřvaný. Ovšem hlášky typu - "Zavři oči brouku a FIK" - tu s námi zůstávají dále. A to je dobře. ()

Jaxx84

Nedávno jsem to viděl v TV a moc jsem se nasmál, ironické vtipy, nesmrtelné hlášky a spousta skvělých herců + vymakaný scénář = **** ()

Dubron

Výborné a povedené, skvělé herecké obsazení, navíc z toho tak trochu cítím ztřeštěnost komedií zhruba ze stejného časového období s Louisem de Funès. Jeden z klenotů české kinematografie. ()