"Muzikál totalitního věku" je podtitul snímku Kouř, ve kterém vycházel Tomáš Vorel ze svého druhého pověstného školního filmu ING. (1985), jenž zde však doznal mnoha změn. Zůstala vlastně jen osa příběhu: mladý inženýr přichází na své první působiště se záměrem pracovat, což se však v bizarních poměrech éry posledních let totalitní křeče ukáže být šokujícím výstřelkem. Mirek svým neobvykle normálním postojem uvede do chodu běh "místních" dějin, a tak společenské zlo (zosobněné nekompetentními šéfy) je aktuálně svrženo spravedlivě rozhořčeným, probuzeným davem a jsou nastoleny nové pořádky, které však v mnohém začínají připomínat pořádky staré, obrácené naruby. Na scénáři spolupracoval s Tomášem Vorlem vedoucí jednoho z divadel Pražské pětky, Lumír Tuček z Recitační skupiny Vpřed. Snímek má poetiku typickou pro zmíněné společenství: prolínání vážného s nevážným, ironie s obdivem, reality s bizarností, skutečnosti s absurditou. (oficiálny text distribútora)

Ondr0n

Popravdě muzikály moc nemusím, avšak zdejší muzikální čísla jsou natolik podivná, že zabaví ať chcete nebo ne. A to by nebyl Kouř kdyby byla podivná jen hudba, resp. je tam divné úplně všechno od hereckých výkonů, přes vizuál až po výslednou atmosféru. A verdikt? Je to fajn! ()

krokodlak

Rozhodně nejlepší komediální reflexe normalizace, která staví do velmi nelichotivého světla pozdější slavnější filmy Hřebejka a spol, neboť místo nostalgismu a důrazu na herce přináší strhující temné prostředí, které odráží dobovou absurditu. Film je plný vtipných hlášek a poťouchlostí, takže jeho humor opravdu nestojí jen na proslulém DJ Arnoštkovi. Záměrně podivné herectví zde na rozdíl od pozdějších Vorlových filmů funguje perfektně, přičemž Duškova postava byla posléze několikrát recyklována právě Hřebejkem. Lumír Tuček zde byl na vrcholu sil, jeho písňové texty jsou plné originálních slovních hříček, o to je smutnější pozdější značný úpadek jeho humoru. ()

maeb

Zajímavý nápad, pár slušných hlášek, ale slabé zpracování, naprosto zbytečné hudební vložky (snad až na "Je to fajn, fajn, fajn, je to fajn, fajnovy...") a na parodii malá vtipnost sráž tento kousek do průměru. Divadlo Sklep mám docela rád, ale tohle se fakt nepovedlo. ()

Marat

skvělé divadlo sklep. Sice po čase film začne jemně nudit, ale i tak tento film mám rád. Lucka Zedníčkova je tady prostě k sežrání, barman Vávra je svýmy "diskopohyby" za barem doslova sladkej a DJ Arnošt je prostě skvělej:-)) Hlavně jeho písnička, hotový diskohit:-)))) ()

Dzun

Tenhle filmík je prostě "fajn, fajn, fajn...fajnový":) A to nejenom, když to roztáčí Arnoštek se svojí diskotééékou ()

Boulderman

Každý sám, všichni spolu, je to fajn... No jo, je to fajn. Královsky jsem se bavil, některé záchvaty smíchu jsem ani nebyl schopný potlačit. Přemýšlím, kdy jsem se tak nasmál. "Inža" Čáp, Arnoštek, Šmíd, Křížek... Při každém dalším shlédnutí jsem sledoval osudy jiné postavy, všechny byly dobře zahrané, všechny mají svoje hlody. Dávám 95%. ()

Plastík

Vo co ti de? Jestli vo to, koukni na to. "Tenhle klub jsme si dali dohromady sami a nikdo nám do toho nemluví. Je to náš klub a jde prostě o to, aby se každý z nás nějak zapojil do práce. Prostě co ho baví." ...... tak to tu moc nerozbaluj, ať ty ubožáky neztrapníš. Tak dem na to. ()

nooly

Na mě tento film skutečně hluboce zapůsobil. Střídá nálady, pochmurné prostředí zůstává. Mimo dobré myšlenky dokáže rozesmát. Gratuluji panu Vorlovi a ostatním, kdo se podíleli na tomto filmu, bezesporu jde o velmi pozoruhodnou záležitost s mnoha obdivovateli i odpůrci (jak už to u kultových filmů bývá). ()

mr.cartman

Teď, když už konečně můžu komentovat, tak musim říct, že nic "odpudivějšího a strašlivějšího" neznám! Hrozně moc bych si přál originální soundtrack. ()

.DukE.

Tak to je fakt underground. Dobrý pohled do naší jak obrazně tak doslova (ta fabrika je fakt typická) šedé minulosti. To vše se stylovým humorem. ()

RAFEKT

To už věta z čítanky pro základní školy „Máma mele maso“ obsahuje mnohem víc informací než většina písniček, které zazněly v tomto podle mě naprosto geniálním filmu… ()

monty.cl

Jeden z mých nejoblíbenějších českých filmů-skvělé hlášky, výtečné skladby a parádní divadlo Sklep-co si víc můžu přát? 100% ()

jprmusic

Sklepácký humor je sice jen pro zvané, Ti si to ale zase na druhou stranu parádně užijou. Pátá hvězdička je individuální pro Šimona Cabana :-). ()

zly.dvojce

Nejlepší český muzikál. Nenápadný kultovní filmeček. Výborná čtvrtníčkova intermezza -"Heil Hitler" -"Jaktože nezdravíte vojáku??". Geniálně zachycena atmosféra šílené doby. Otázka pro znalce: -Kdo ví, co se v továrně vlastně vyrábí? :-) ()

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

22.06.2019

Letošní ročník MFF Karlovy Vary se koná od 28. června do 7.července a opět přináší atraktivní nabídku filmových titulů. Zahajovacím filmem bude snímek Po svatbě, který doprovodí tvůrčí delegace –… (viac)