Tento deň by bol ako každý iný, keby sa na oblohe neobjavilo “niečo”, čo zabilo otca súrodencov Haywoodovcov. Bolo to UFO? Alebo existuje racionálnejšie vysvetlenie? Nikto nič nevie. Isté je len to, že to, čo sa deje okolo malej konskej farmy, kde žijú OJ (Daniel Kaluuya) a Emerald (Keke Palmer), je čoraz znepokojujúcejšie a naberá to na obrátkach. Zatiaľ čo oči senzácie chtivých  amatérskych ufológov a záhadológov sa upierajú k oblohe v snahe zachytiť aspoň na chvíľu kúsok lietajúceho taniera, oči Haywoodovcov sa upierajú k zemi. Nemôžu predsa uniesť toho, kto sa na nich nepozerá. Alebo toto pravidlo neplatí? (CinemArt SK)

Jack_F.

V kontextu čerstvě viděné hororové lahody jménem “Úsměv”, jsem se rozhodl zhodnotit i tuhle trapnost. Byla to jízda exkluzivní nudou!, kdy jediný náznak atmosféry hororu byl noční ranč s “malými strašidly”. Jinak to byly do nebe vyhozené peníze za hokus pokus, kdy by se tento film mohl úplně v klidu jmenovat “wtf”. A ani pokus sestry hlavního hrdiny, která si myslí, že hraje dobře a cool, to nezvedne nad velmi slabou jednu hvězdu. Největší problém filmu je, že vlastně ani horor být tolik nechce a ponořuje se do těžkých absurdit a místy si to buduje atmosféru vhodnou úplně na jiný žánr. Do toho spousta cringe a wtf momentů. Pro mě ve výsledku velmi špatný mix postrádající význam. ()

PanJelen

Odlehlá, koňská farma a něco tajemného poletuje ve vzduchu. SPOILER!! Není to mimozemský talíř, ale obrovská, hrůzostrašná igelitka. Do tohoto odhalení, jsem byl spokojen. I přes nepříliš zajímavé postavy a zbytečné dialogy, se budovala vcelku zajímavá atmosféra, která mi připomínala můj oblíbený film Znamení (2002) Nejistota z neznámého, prankující děti ve stájích, vydávající se za šedivé mužíčky, to vše bylo fajn. Pak už jsem si myslel, že celé je to prank na samotného diváka a nakonec přijde odhalení, že tu igelitku řídí nějaký obchodní magnát, s cílem zabrat farmu a pozemky pro sebe. Tento konec by pro mě byl přijatelnější, tohle mi prostě nesedlo. Možná že to neznámé, ani radši neměli ukazovat. ()

Draconian

Peele má zajímavé filmy. Netypické a to potvrdil i zde. "Nope" je vlastně docela originální  film s prvky hororu a sci-fi, jehož tématem je setkání s UFO. Neberu Peelovi, že film má zajímavé myšlenky, ale já je tentokrát nějak moc neviděl. Problém filmu je jeho roztahanost. Vleče se to a ve finále není úplně jasné proč a zjistíte, že tu toho vlastně moc nebylo. Vizuál je výborný...scéna, kdy se "UFO" přesune nad dům  OJ a Emerald je pecková. Některé výjevy skutečně znepokojivé a Peele ukazuje, že skutečně umí. A já si přesto nemyslím, že je to taková bomba do kina, jak režisér říkal. Konec nebyl špatný, přesto jsem měl takový prázdný pocit, že mi to vlastně moc nedalo. Zajímavý, ale spíš jen lehce nadprůměrný snímek. 65% ()

Skylwalker42

Velmi rozporuplné. Nevadí mi, že daný režisér je je rasistta. Béčko či dokonalý mysteriózní sci-fi snímek? Toť otázka. Zřejmě jedno podívání nestačí. Ale pravdou je, že "pointa" je, alespoň pro mě, originální a neotřelá. Nadprůměrné tři hvězdy. ()

veverysiak

V živote by ma nenapadlo použiť na zobrazenie ľudožravého emzáka Košilelu, na druhej strane ja nikdy nebudem tvorivý umelec, čím sa ale širokým oblúkom vyhnem prípadným rozčarovaniam namaškrtenej akademickej a laickej obce, niežeby v tomto prípade išlo o sklamanie, ale Jordan nasadil predošlými kúskami latku sakramentsky vysoko a Nope trochu exhibicionisticky zamotal, priehrštia originálnych nápadov sú síce dychberúce, ale celok sa rozpadá do nádherných ale nepoužiteľných čriepkov, takže 65%. ()

TesterX

Ja bohuzel Peeluv rukopis rad nemam. Dosud za jeho nejlepsi, ale zaroven prumerny snimek povazuju Uteč a to vse ostatni, co nadeluje, stoji za shnily rajsky. Kaluuya je sympos, kdyz se pracuje s napetim, tak to relativne funguje - strach z neznama funguje vlastne solidne v prnich dvou tretinach - problem je, ze je to zase vyplneno radobyvtipy, bizarnimi postavami a celkovou ujetosti. Ja proste nerozumim jen tomu, proc za kazdou cenu se potrebuje reziser vymanovat do ruznych zanru, protoze divacky je to pak slepenec podivnosti, ktere kdyby aspon davali na konci nejaky smysl, jenze nedavaji. No a posledni ctvrtina je zase uplne fraskovita nuda, kdy uz jsou karty vylozeny. Pral bych si, aby si Peele konecne vytah hlavu z p*dele, protoze zaprvne marni mozna skrytym potencialem a zadruhe nasere vetsinu divaku. ()

smetak30

Je to taká bomba ako Peelov prvopočin- Get out? NOPE. Je to rovnaká nedotiahnutá ptákovina ako jeho posledný film Us? NOPE. Je to fajn napínavý scifi horor, so skvelým obsadením, strihom a réžiou? YUP. Peele prestal zbytočne tlačiť na pílu, prehnane filozofovať  a pripravil tento celkom stráviteľný počin. Kovboji, UFO a Kaluuya- trojkombo ktoré ja naozaj môžem. ()

Lendak

Dopredu píšem, že tu budú obrovské spoilery na koniec filmu, pretože Nope je jeden z tých filmov, o ktorých sa nedá rozprávať bez spoilerov. Jordan Peele je bezpochyby, spolu s Asterom a Eggersom, novodobý majster hororu ktorého rukopis tkvie v lámaní a mixovaním hororového žánru s ostatnými žánrami. A Nope je ďalším kúskom, ktorý zanechá stopu na nejakú tu dobu. Či už vďaka úžasnej štylistike s nádhernou kamerou a efektami, ktoré nijak nebijú do očí a pôsobia uveriteľne. Celkovo technická stránka je asi to najlepšie na tomto filme, čím tak trochu vytŕča medzi svojimi súrodencami. Herci tu tiež predvádzajú takmer nadpozemské výkony v čele s Keke Palmer, ale ani ostatní nezaostávajú a napríklad taký Steven Yeun dokázal, že Walking Dead nebola iba náhoda a naozaj v tom týpkovi dačo je. Herci tu sú úžasní tiež kvôli tomu, že tí herci tu reálne majú čo hrať. Ich postavy sú zábavné, zaujímavé a napríklad už predtým spomenutý Yeun je asi tá najlepšia postava v celom filme. Ale to hlavné, čo ľudí zaujíma. Je to dobrý horor? Niektorí ľudia asi povedia "Nope!" a ani sa im nedivím. Nestriekajú tu hektolitre krvi (väčšinou) a celkovo to má veľmi pomalý rozjazd. Ale Je to horor. Scéna so šimpanzom, či už tá neuveriteľne desivá a znepokojivá scéna keď JJ zaživa zožere ľudí, u ktorej som zistil že pravdepodobne trpím klaustrofóbiou... Nope je veľmi zaujímavý počin jedného vizionára, ktorý ďalším svojím filmom viac a viac prináša do hororového žánru niečo nového. Fakt! Existuje vôbec nejaký film, po ktorom má človek panický strach z mrakov?! ()

TheHulk

Relativně jsem si nope užil. Něco lehce přes 70% filmu je takový jaký byste čekali a potom se změní cíl a tón filmu na trochu jinou věc která byla za mě o něco horší a protáhnutá, ale furt v poho. Byl bych rád kdyby Nope měl spíš kolem 1.5 hodinky. Jedna vedlejší story linka s opicí filmu skoro nic nepřidala, a na konci trochu moc protáhlý a nereálný. Postavy se tam začnou chovat nereálně, protože film chtěl předat pointu o tom, jak filmaři a ostatní umělci dychtěj po perfekci (nebo něčemu blízko perfekce). Ten humor s tím motorkářem byl ale nice no to jsem se zasmál. ()

ricmont

Nope či Nene je film který se vám bude líbit nebo ne. Podle mě nic mezi tady neexistuje. Ten film je totiž sám o sobě zvláštní. A ne každýmu může sednout. Sází totiž hodně na atmosféru než aby ukazoval přímo nějaké strašidelné scény. Takže pokud jste na jednoduché "BUBUBU" tak tohle nebude nic pro vás. Film si totiž budu je auru tajemná. I když se docela brzy dozvíte co způsobuje záhadné jevy tak ta rouška tajemná nepadne a film vám nabídne další záhadu. ()

bonovox

Nope je ťažko uchopiteľná žánrovka, ktorá pracuje s prvkami hororu, sci-fi a mysteriózna, ale celkovo mi to prišlo natočené veľmi povrchne a na efekt. Krásna kamera, niekoľko zaujímavých scén a rozuzlenie, ktoré príliš nenadchne. Asi to chce dalšie pozretie, ale neviem či mám chuť...60% ()

Tranda

Z předešlých Peelových filmů je značně vidět jeho rukopis, ale u tohoto filmu mi jak si vypadl. Je to ryzí jednoduchá sci-fi mystery žánrovka s prvky hororu bez žádného poslání jako měli jeho předchozí filmy. Nemohl jsem si taky během filmu pomoc s podobenstvím Cloverfieldu a rok starým Old od M.N. Shyamalan, zajimavé filmy, svkělé náměty ale provedení nic moc a konec, jako by byl vycucaný z prstu. Peele jako režisér a jako umělec má správné oko pro skvělé záběry ale bohužel jako scénarista/dramaturg neoslňuje, takže další film radši přísným dohledem jiného producenta a určitě za scénaristickým stolem hodit možná někoho zručnějšího. Film ale takový se docela pěkně koukalo, doprovázeným skvělým soundtrakem a pár momentku kde jsem se pousmál. Funguje to pro mě spíš jako oddechová jednohubka na páteční večer s troškou toho napětí. Na druhou projekci (v pohodlí domova) to ale nevidím.  Příběh 7/10, Akce 7/10, Násilí 7/10, Zábavnost 7/10; Hudba 9/10, Vizuál 9/10, Atmosféra 9/10, Napětí 8/10, Casting 8/10; Drama: 6/10; Index strachu: 2/10.  7/10 ()

matous20063

Opět jeden z filmů který mě zaujal už hned při koukání na trailer. Ten námět té celé zápletky je slušně ujetej a právě proto tak svěle zpracovanej. Původně jsem čekal že to bude film díky kterému zabiju volný čas, čekal jsem že to bude takové klasické hororové klišé. Ale ono ne! Upřímně to není až tak úplně horor na který jsme zvyklý. Nejsou tam nějací démoni z pekla ani magoři kteří vás chtějí zabít. Vy vlastně nevíte kdo nebo spíše co je hlavní záporák, co dokáže a jak vypadá. To ve mně vyvolalo strach, né z žádného hloupého jumpscaru. Prostě jsem jen vědel že to tam je a to stačilo. Co se mu taky moc líbilo byl outstanding výkon Daniela Kauuyali, ten týpek to hrál fakt skvěle, strašně moc jsem si jeho postavu oblíbil a taky pro to, to byla jediná postava na které mi záleželo. Za mě je to super podívaná, kterou byste si neměli nechat ujít. 80% ()

vaclav.g.kar

S nulovou znalostí díla J. Peeleho jsem přistupoval k Nope jako ke trochu ambicióznějšímu hororu. Celkem jsem se mýlil protože mě Nope chytlo už v prvních minutách a přistihl jsem se jak ziram s otevřenou pusou na to co se na plátně děje. A zaplať pánbůh že jsem to viděl na plátně doma by ten úžasný vizuál nevynikl. Skvělou atmosféru a kameru doprovází parádní obsazení koňáků i všech ostatních. Těžko cokoli psát a vyhnout se spoileru. Každopádně za mě parádní překvapení. Peele s Nope je momentálně pro mě jako Eggers se Seveřanem. Filmaři se stylem. 80% ()

Lesazrk

Príliš veľa zbytočných scén a väčšia záhada ako UFO, ktoré menilo podoby z vyprážanej bedle na intrákovú plachtu bolo, odkiaľ naša dvojica hlavných hrdinov na mizine vzala peniaze na všetky tie kamery. ()

David O. Russell chystá další retro dobrodružství

David O. Russell chystá další retro dobrodružství

10.02.2023

Na pět Oscarů nominovaný americký režisér David O. Russell (Špinavý trik, Terapie láskou) za sebou nemá úplně úspěšné období. Po sedmileté režijní pauze poslal vloni na podzim do světových kin svůj… (viac)

Noc ve filmu Nene je jako žádná jiná

Noc ve filmu Nene je jako žádná jiná

19.09.2022

Přinejmenším filmoví fanoušci jistě dobře vědí, že noční scény se často točí ve dne. Používá se přitom technika zvaná „americká noc“, kdy se na záběry pořízené za denního světla aplikuje modrý filtr,… (viac)

Míří k nám další velká streamovací služba

Míří k nám další velká streamovací služba