GTO

• Japonsko グレート・ティーチャー・オニヅカ (viac)
Japonsko, (1999–2000), 18 h 18 min (Minutáž: 25–48 min)

Predloha:

Tóru Fudžisawa (komiks)

Hudba:

Júsuke Honma

Wataru Takagi, Fumiko Orikasa, Džunko Noda, Tomokazu Seki, Acuko Tanaka, Ajako Kawasumi, Iššin Čiba, Džun'iči Suwabe, Kotono Micuiši, Megu Aširo (viac)

Eikichi Onizuka má za sebou temnou minulost vůdce motorkářského gangu. Nyní si stanovil úplně jiný cíl – stát se co nejlepším učitelem. A při té příležitosti se seznámit s mladými rozkošnými studentkami. Nejprve si však musí vydobýt respekt u svých kolegů i žáků. (Fabienne)

Roby

Skvělá záležitsot, kam se hrabe Spike Spiegel z Bebopa, Onizuka Ekichi je saqra borec, který dokáže zvednout náladu svým vystupováním a přitom nic z toho nepředstírá a za celý seriál si na nic nehraje a je sám sebou. ()

Mafian

Fanoušci původního komiksu budou možná kňourat a věřím, že i právem. Ale pro nás ostatní, dvojsmyslné úchyláky, je GTO jako Svatý grál. Komiksová grafika a bránici-trápící situační humor dokáží vyvažovat slabotu v podobě děravého a nepříliš dramatického příběhu. Škoda jen, že četnost geniálních scének postupem času klesá a některé díly jsou o ničem. Nikdy mě nenapadlo, že se budu bavit u scény, ve které si žena vybírá šaty... "Průsvitný sex!" ()

Tadzi

Velice zajímavý japonský seriál o chlápkovi, který chtěl být učitelem a jeho problémech se třídou a školou. Ten školní sbor je opravdu výstavou kuriozit. ()

York

Podle hodnoceni tady a taky podle zebricku nejlepsich anime ever jsem se na tento serial docela tesil a v ocekavani neceho podobneho jako Fumoffu se na nej zacal divat. Uz po prvnich par epizodach jsem ale zjistil, ze to asi nebude to prave. Nejak moc komicke to nebylo, dily byly vetsinou strasne infantilni a jen intelektualni nenarocnost me dovolila tento serial shlednout cely. Secteno a podtrzeno, nudne to sice nebylo, ale rozhodne to znovu videt nemusim, a ani bych to nikomu nedoporucoval. (ale je fakt, ze Zero no Tsukaima bylo jeste horsi, ale to melo jen 12 dilu) ()

Mantis

Dlouho jsem se rozmýšlel, zda si seriál zaslouží nějaký komentář. Nakonec, když už jsem dal nejhorší hodnocení ze všech uvedených, tak bylo dobré vysvětlit proč. Základní nápad udělat z bývalého vůdce gangu učitele v soukromé škole je poměrně dobrý. Hlavní postava, která se z počátku skutečně snaží být učitelem, se v pozdějších dílech chová neuvěřitelně hloupě a nesmyslně (vzhledem k předchozímu odhodlání stát se dobrým učitelem). Opakované stupidní vtipy, nikdy nekončící výjevy perverzního chování nejen některých učitelů (i samotného GTO), mne nedokázaly rozesmát. Poměrně slabý hudební podklad (zaznamenal jsem snad jen tři melodie). Animace na komediální seriál stačí, ale že by nějak oslňovala, to se říci nedá. Vážná linie (důvod proč se Onizukovi žáci chovají k učitelům špatně) vůbec nesedí se zbytkem a není uvěřitelná. Komediální seriál by měl rozesmát a pobavit nikoliv nudit. Neskonale dlouhé a cca od 10 dílu stále na stejnou notu. Dosud mi není jasné, proč tento seriál dostává tak vysoké hodnocení. Snad jen pár momentů mne přimělo nedat „odpad“, o němž jsem uvažoval. ()

Sorry

Rozhodne jsem se bavil nejen lehcimi momenty ale i vaznejsimi. Nutno podotknout, ze nektere Onizukovy metody byly...nevhodne. ()

Secretus

Zná všechny motorkářské gangy v okolí, nebojácně kříží cestu yakuze, skáče ze střech, pro ránu nejde daleko, kouří jako fabrika, nahlíží školačkám pod sukně... Co je to za hrdinu? Učitel na střední škole. Pokaždé jsem s napětím čekal, jak Onizuka elegantně a prostoduše problém vyřeší (či se do něj víc zamotá). GTO má své mouchy, slabší animace i poněkud nelogické chování postav, ale za záchvaty smíchu, co mi přivodil, mu tyto drobnosti snadno odpustím. ()

loveless

Onizuka Eikichi, 22 let... Možná se dá říct, že dnes už taková klasika, o učiteli, který se původně těšil především na své mladé a roztomilé studentky. Přibližně první čtyři díly na mě těch šíleností bylo trochu moc, ale pak jsem si nějak zvykla a byla jsem už zvědavá, jak to celé dopadne a bavila se u všech těch bláznivých vtípků. Úplně to není můj styl, ale za zhlédnutí rozhodně stojí. ()

hickok

Onizuka Eikichi, 22 let, svobodný. :-))) Tohle jsem viděl když mi bylo 22, neskutečný zážitek smát se skoro každý díl (a že jich je) ()

JohnyTrava

Je to už dlho, čo som si po zhliadnutí seriálu hovoril škoda, že to skončilo. Ale GTO mi pripomenulo, prečo mám vlastne rád anime. Bláznivá komédia o živote školou a o škole života. Či už je to humor ako taký, paródia ale aj vážne veci, tak Onizuka to zvláda perfektne a až tak, že človek ľahko prehliadne určitú šablónovitosť. No a? Veď som smial a o to šlo, niektoré veci jednoducho neomrzia. A niekedy si len vravíte, mať takého učiteľa... no rozhodne by bola sranda (a časté úrazové). K hodnoteniu prvkov. Humor je perfektne skombinovaný s dramatickými prvkami. Hudba a kresba pekne zapadajú, ba začínam mať pocit, že čím je anime staršie tým je v kresbe viac citu. Dej je tvorený epizódkami v rozsahu pár dielov, kde je však bádať určitú šablónu (väčšinou Onizuka krotí zlého žiaka/čku) ale vďaka dejovému rozvoju, neomrzí a vždy príde niečim svieža. Samotný dejový posun je vlastne tvorený vývojom postáv. Niektoré sa rozvinú pomenej ale mohli by dostať viac miesta aby zanikla šablóna (inak jednoznačne vedie Kanzaki, a Jošikawa s Ueharou v Okinawe). ()

Lakash

Anime sleduju spíš rekreačně a hlavně tedy úplně jiný žánr (fantasy). Dříve jsem už dával nějakým kouskům šanci, ale tohle je první anime "ze života", které mě chytlo. Jo, ještě to nemám dokoukané, ale pochybuju, že se tam stane něco takového, aby to změnilo hodnocení a i kdyby, tak co? Stejně tohle nikdo nečte. Je to zábavné, občas i poučné. Ekichi je správný zvhlík! Pálím tam za 5* a myslím, že si to fakt zaslouží. ()

Kimkong

Opravdu skvělé anime od kterého jsem to po pouhém přečtení obsahu moc nečekal. Pokud někdo viděl filmy Fakjů pane učiteli, je jasné, kde se filmy inspirovaly. Anime je skvělé už od prvních dílů, tempo se poněkud vytrácí v druhé polovině, ale závěr to opět dohání. Kresba, animace i hudba je na vysoké úrovni přesto, že seriál je touhle dobou již celkem starý. A o čem to vlastně je? GT Onizuka je na první pohled jednodušší člověk, jehož snem je stát se učitelem jak už to bývá z úchylných důvodů. Bohužel se dostane do třídy, která své třídní učitele šikanuje a snaží se jich zbavit. S čím však nepočítali, je GTO, který nástrahy řeší naprosto nestandartním způsobem, a postupně si získává náklonnost jednotlivých žáků. Kromě žáků zde vystupují různé organizace, gangy, učitelé a spousta dalších. Seriál je hodně vtipný, místy trochu dojemný a taky mírně ecchi. ()

SlepeOcko

Nejbožejší a nejvtipnější seriál o bývalém vůdci motorkářského gangu, který se rozhodne stát se učitelem :D! Několikrát shlédnuto, pokaždé zážitek. Plus - líbí se mi originální opening. ()

Mravcolev

"Sensei, preco ste sa stali ucitelom?" "Byt ucitelom je zabava...zkonfiskujes studentom porno casopisy, mas vela prazdnin a obedy v jedalni zadarmo... " Onizuka je byvalym clenom motorkarskeho gangu ktory sa stal ucitelom, aby ukazal ziakom, ze skola moze byt zabavna (a dufal tiez ze spozna vela peknych studentiek :)). V tomto duchu sa nesu jeho vyukove metody. Snazi sa byt studentom viacej pritelom ako ucitelom a postupne si ziskava na svoju stranu aj tych najzarytejsich studentov. Onizuka mozno nie je najmudrejsi ucitel pod slnkom :) no na druhej strane nevnima ziakov len ako ziakov, ale ako ludi, ktorych osobne problemy je ochotny kedykolvek riesit. Nevaha riskovat pre svojich ziakov trebars aj zivot. Myslim ze svoju ulohu ucitela spolocenskych vied zvlada na vybornu a mozem len smutit, ze som nemal ucitela ako je Great Teacher Onizuka! ()

Woyczek

Seriál mě už dostal prvním dílem, kde bylo parádně vylíčeno, co je Onizuka zač. Kolik učitelů přijde domů ke svým žákům s bouracím kladivem, aby vyřešilo jejich osobní problém? I když asi dva nebo tři díly byly opravdu nudné, převážně jsem se bavil. A co víc, jako táborový vedoucí a člověk, který pracuje s dětmi, velmi oceňuji přístup, který Onizuka zastával, jeho jednání a chování. Fakt super věc. ()

maneki_neko

Kultovní anime s fůrou skvělých hlášek, momentů a hlavně nezapomenutelných postav. Onizuka, praktikující poněkud neobvyklé, leč velmi účinné metody výchovy na svých studentech, zde válí na plné čáře. Hned mi padl do oka. Mít takového učitele ve škole, tak mám dokonalou docházku. Seriál se podle mě ani moc neliší od reality. Věrohodně odkazuje na věčný spor mezi učiteli a žáky, který se dosud ve školách nevyřešil a pokud se ve školách nezačnou objevovat učitelé jako Onizuka, tak se ještě hodně dlouho řešit bude. Co na tom, že dnešní děti jsou drzé na učitele a neuznávají takové autority. Ono také platí, že mince má vždy dvě strany. Všechno je to o přístupu. Jak někdo může vystudovat pajdák a pak toho celý život litovat a zlost si vybíjet na studentech? Na tom přece není založeno povolání učitele. Když už musí studenti a učitelé spolu trávit každý den osm hodin denně, tak proč si ten společný čas strávený ve škole nezpříjemnit s takovým přístupem ke vzdělávání jako Onizuka? Vážně, takový učitel jako je Onizuka by vážně změnil celý tenhle zpropadený pseudo-vzdělávací systém k lepšímu. Eikichi je vážně něco. Je bývalým členem gangu motorkářů. 7 let studuje vysokou školu třetí kategorie a sotva jí absolvuje. Pak se náhodou dostane na prestižní střední školu, kde začne dělat třídního učitele třídě plné delikventů. Žádný z předchozích učitelů, kteří vystudovali vysoké školy první kategorie, nebyli schopni své studenty zkrotit a obrátit k lepšímu. A pak se na scéně objeví Onizuka, 22-leté ucho téměř bez jakýchkoli předchozích pracovních zkušeností, a všechno srovná. Zastaví šikanu, zvedne svým studentům sebevědomí, pomůže jim vypořádat se s dospíváním a vybuduje si v nich velkou důvěru. Je pro ně jako bezvadný starší bratr, jenž je učí nejen výuku ve škole, ale dokonce i výuku života, která je stejně mnohem důležitější. Vidíte tu ironii? Můžete mít sebelepší vystudovanou vysokou, ale pokud se jako učitel nepokusíte vcítit do svých studentů, tak k čemu pak sakra ty studenty učíte? Leda tak tomu, aby vás nesnášeli. GTO je prostě pecka se vším všudy :) ()

Maysha

Je to tak neuvěřitelná komedie, že bych jej doporučila i člověku, jenž nesleduje anime. Komedie se špetkou úchylnosti. Dlouho jsem se takhle nezasmála. ()