GTO

• Japonsko グレート・ティーチャー・オニヅカ (viac)
Japonsko, (1999–2000), 18 h 18 min (Minutáž: 25–48 min)

Predloha:

Tóru Fudžisawa (komiks)

Hudba:

Júsuke Honma

Wataru Takagi, Fumiko Orikasa, Džunko Noda, Tomokazu Seki, Acuko Tanaka, Ajako Kawasumi, Iššin Čiba, Džun'iči Suwabe, Kotono Micuiši, Megu Aširo (viac)

Eikichi Onizuka má za sebou temnou minulost vůdce motorkářského gangu. Nyní si stanovil úplně jiný cíl – stát se co nejlepším učitelem. A při té příležitosti se seznámit s mladými rozkošnými studentkami. Nejprve si však musí vydobýt respekt u svých kolegů i žáků. (Fabienne)

Hitman_47

Pokud máte v oblibě anime z High school prostředí, tak s Onizukou Eikichi, 22 let neuděláte chybu. Z téměř každé epizody plyne nějaké to ponaučení...ale k čertu s tím, tohle bylo v South Parku taky a nikdo tomu nikdy moc pozornosti nevěnoval...nás zajímá ten fuss okolo toho všeho, že jo :) Onizuka má správný apetit, který mu všichni schvalujem...teda spíš muži ;) Jinak, jak už je zde zmíněno, tak si GTO vypůjčuje koncept z Golden boye...tzn. ať už je problém sebevětší, tak ho GTO vždycky nakonec vyřeší a vše se v dobré obrátí. Jo a málem bych zapomněl na největší plus tohoto anime...jednoznačně hlavní charakter (překvápko, co?)....ten japončík, který Onizuku namluvil, by si zasloužil nějakou cenu :)) Pokud tento kousek uvidíte se někde "válet"....BERTE TO!!! ()

Zíza

Skvěle jsem se bavila. Ty jejich frky, ten situační humor, tady jsem si to prostě užila. Když nastal nějaký problém, vždycky jsem se těšila na způsob Eikichova řešení, protože mě pokaždé překvapil. Každý závěr určité epizodky pro mě byl něčím naprosto originální a neočekávaným, proto jsem se do toho tak zažrala, proto mi je tak smutno, že už jsem to shlédla celé... Chjo, proč nejsou další díly? Jedno z nejlepších anime, co jsem za poslední dobu shlédla. Vážně jsem z toho "tzen tzen" nadšená. A ten konec, nabralo to vážnosti, ukázalo důvody, přesvědčilo všechny... Prostě skvělé! Jsem šťastná, když si vzpomenu na ten upřímný, hurónský smích, kterým se třáslo moje tělo v těch vzácných případech, které mi toto anime poskytlo. ALE byly tu. Sem tam :-) Kdy se mi tohle stalo naposledy? Že bych se tak smála a s jiskřivýma očíčkama o tom vyprávěla celou cestu do školy? Nepamatuji se, snad proto že nikdy? A ještě něco - ten dabér Onizukiho, to musí bejt prostě frajer! Takhle to ovládnout. To je pan umělec, velký mistr. Což je další velký klad. A ten poslední, který zmíním, je první opening - geniální. Startujeme motorku a vyrážíme! Opičák jeden... ()

zelvopyr

Onizuka jako postava je stejně nevyrovnaný, jako seriál. Má své dny, kdy je tupější než balvan. Jindy se chová zdánlivě nelogicky, ale jakmile se ukáže, jak měl vše promyšlené, je to geniální. Slabina je, že ani jedna pozice není "ta hraná", což jaksi je divné. Nakonec, vadí mi, že nenávistí přetékající padouši mezi žáky, co se ho až do chvíle prozření snaží zlikvidovat společensky nebo fyzicky, mají motivy jako z mateřské školky... ()

Vavča

Tohle jsem děsně rád sledval , opening od mých oblíbenců L'Arc En Ciel, zajímavá školní banda učitelů i studentů a hlavně gangster Onizuka. Zajímavé komentáře LordSnape, absolutní souhlas. Více takovýchto učitelů do našeho zfeminizovaného a prohnilého školství:) Vrchol seriálu není určitě jen výlet na Okinawu, každý díl vás něčím dostane. Zejména konfontace mezi zástupcem ředitelky a Onizukou je velmi vtipná. Také se chci stát takovým učitelem jako Onizuka, pokud bych se jím rozhodl být. ()

Scalpelexis

Šíleně jsem to odkládal i přes různá doporučení, která se k mým uším snášela. 43 dílů je na mě hodně, navíc jsem čekal spíš dětinské vtípky typu dalekohled pod sukní nebo ježdění motorkou po třídě. Nebyl jsem daleko od pravdy, ale i přes onu anarchistickou neurvalost se Onizuka pozvnesl nad překážkami vskutku vysokoškolsky, minimálně co se týče výsledků. Bylo by lež poukazovat na Onizukovu jedinečnost - sám jsem se ptal, jestli náhodou není Onizuka chobotničák Koro-sensei z Ansatsu Kyoshitsu bez slizkého obleku. Jenže Onizuka je diplomovaný trouba přetýkající temperamentem, což si sám moc dobře uvědomuje a dle toho jeho řešení jakéhokoliv problému vypadá: Extrémně, nejlépe motorkářsky, se zapáleným cígem a s vševysvětlující hláškou "Protože jsem Onizuka Eikichi, 22 let!" A ono to, s dovolením, kurevsky funguje! Je naprosto nepodstatné, jaká by byla realita Onizukových činů (ten týpek si je fakt vším jistý!), účel je zaútočit na bránici z každé strany, poprskat monitor a dobýt divákovo srdce. Nechtěne tomu pomáhá i podobně nepořádná animace, která by za normálních okolností byla spíš terčem nemístných vtípků, ale já bych si Onizuku jinak už představit nemohl než v tomto hávu. A první opening? Klasa. Nevím odkaď se vzalo "Teach me, sensei", ale vůbec bych se nedivil kdyby za to mohlo GTO. "Vzpomínky nejsou pomíjivé, narozdíl od mých peněz". Těsně nedosažených 5*. ()

Vesman

Vzhledem k tomu, že v anime dávám přednost vážnějším žánrům a komedie příliš nevyhledávám, tak bude moje tvrzení asi dost neobjektivní, přesto si ho nenechám pro sebe. GTO je ta nejlepší anime komedie jako jsem kdy viděl a jakou nejspíš kdy uvidím. Z těch pár ostatních komedií se při porovnání s GTO stávají naprosté frašky. Příběh novopečeného kantora, který má méně inteligence než většina jeho studentů a jeho cesta za snem stát se nejlepším učitelem v japonsku. A Eikichi se s tím vším vypořádává skutečně originálním způsobem. Co mě nejvíc dostalo byly ty jeho příšerné ksichty, těm se prostě nejde nesmát. No, i když já se vlastně smál od začátku až do konce při každém dílu. I když jsem to vlastně ani nijak neodůvodnil, všem doporučuju GTO shlídnout, rozhodně nebudete litovat. ()

_Moon_

Nemáte úplně nejlepší zážitky ze svých školních let? Spravte si chuť s GTO. Chodíte do školy a nejste spokojeni se svými učiteli? Pusťte jim GTO. ()

Soundtrack

43 dílů uběhlo jako voda a já začínám mít obavy, že takhle dobrý anime zas nějakou dobu neuvidím.. Těšil jsem se na každý díl dopředu, na tuny situačního humoru, Onizuku, který se někdy choval jako největší hovado a někdy jako nejmoudřejší muž světa. Vedlejší postavy taky fajn, animace dobrá a osobitá. Ty Onizukovy ksichty jsou opravdu unikátní.. nejvíc jsem se ale vždycky těšil na fantastický soundtrack, který udělal epickou scénu z čehokoliv :) Mít to trochu promakanější konec, bylo by to i na topku.. ()

SonGokussj

Velmi oblíbené anime. Vytknul bych mu možná jen občasnou jednoduchost a způsob, kterým se snaží poučit své žáky není vždy úplně originální, i když se tak tváří. Každopádně určitě silná 4. 85% Edit: 30.11.2012 -> Anime mi stále leží v hlavě, kdykoli si na něj vzpomenu, tak se usměju, před půlrokem jsem ho shlédl znova a smál se, brečel, za břicho se popadal, nejspíš se na to kouknu zas :-) Řadím to mezi ty anime, které jsou -opravdu- kvalitní a neměly by chybět u kohokoli v hlavě :-) 95% ()

Naslund

Udělat z tohoto seriálu předmět pro pedagogické školy, určitě by to pomohlo kvalitě výuky a dodalo budoucím učitelům pořádnou vůli k učení. Alespoň já bych se do učení hned pustil. Délka by dokonce odpovídala jednomu semestru při čtyřech dílech na jednu přednášku týdně. I když má GTO zpočátku více zvrhlý, než morální přístup, tak se celkem elegantně přesune k řešení standardních problémů, co se musí řešit a nikdo s tím nic nedělá. Bohužel úroveň zábavnosti a nápaditosti od přibližně dvacátého dílů jde prudce dolů a naštěstí se v pravou chvíli vzpamatuje, aby se na seriál po skončení vzpomínalo v dobrém, byť už ne jako o tolik zábavném seriálu. Určitě není na škodu znát spousty dalších anime, na které se GTO odkazuje. ()

Genryuusai

Neřikám že to je špatný, ale na čistě komediální anime je to málo bláznivý. Od Fumoffu, Slayerů, Ouranu apod. se to má ještě dost co učit. Takhle to je chvílema docela nuda, i když světlý momenty to určitě má. ()

Kwaichi

Eikichi Onizuka, 22 rokov; tejto postave sa podarilo zaradiť medzi moje ikony zo sveta anime. Pýtate sa ako? Čím sa o to zaslúžil? Stačí si pozrieť len pár epizód a hneď zistíte, že Onizuka nie je žiadnym bežným človekom. Žije podľa svojich vlastných ideálov, riadi sa svojím úsudkom a vždy sa snaží z danej situácie vyťažiť maximum. No nežije len pre seba, ale rozdáva sa ľudom okolo, svojim študentom, kolegom a priateľom. Robí všetko pre to aby ich priviedol späť na správnu cestu a ukázal im ako po nej kráčať ďalej, za lepším zajtrajškom, ktorý si musia sami vytvoriť. ()

daEmoNickY

Skola je boj a ucitel Onizuka ovlada Umeni Valky. Kdyz si zminovane dilo proctete, tak zjistite, ze jeho reseni jsou v souladu s nejvyssim vitezstvim (vyhrat bez boje). Zde je Umeni Valky k nalezeni http://www.chinapage.com/sunzi-e.html (anglicky) . ________ SPOJITOST ________ Pro pohled z druhe strany - slabocha, (skoro)zaka a "luzra" - http://www.csfd.cz/film/231777-welcome-to-the-nhk-nhk-ni-youkoso/ . ________ DOPORUCENE ________ http://www.anime-planet.com/anime/great-teacher-onizuka ()

eye candy

GTO je takovou mixkou naruta a golden boye s tim ze hlavni hrdina vypada jako seiji-kun z midori no hibi :D Grejt tycr Onizuka ejdz 22 se vydava na dlouhou a strastiplnou cestu ucitele- samozrejme z čistě zištných duvodu (mlade neposkvrnene skolacky v minisuknich). Aby uspel musi behem sve ucitelske praxe vyuzit sve bohate zkusenost z dob kdy byl jeste clenem motorkarskeho gangu. Vpodstate se hraje podle zabehnutych pravidel, Onizuku maji vsichni za hlupaka a on jim postupne dokazuje..ze tomu tak opravdu je:) GTO je plne odkazu na jine serialy a s postupem casu vas zaplavi naprosto zdrcujicim utokem dzouku u kterych se budete valet na zemi busit do zinenky a rvat mate. Chceteli neco na uvolneni chcteteli se jen tak zasmat a mateli radi komedie z prostredi skoly s malilinkatym nadechem ecchi urcite berte vsema deseti, ceka vas totiz nemilosrdna rezba:D ()

LordSnape

Onizuka je fakt magor! Je to učitel, který je i přes své určité kvality blbější jak jeho studenti. Onizuka je raubíř a jako bývalý motorkář vás dokáže vysekat z nejednoho maléru. Onizuka vždycky hraje fér a svým studentům rozumí. Onizuka z vás dokáže udělat i hvězdu showbusinessu. Onizuka kouří víc jak vedení fabriky Philip Morris. Onizuka dokáže udělat školu zábavnou a svými ksichty občas nejednoho rozhodit. Onizuka vám dokáže zaplatit i luxusní výlet na Okinawu. Great Teacher Onizuka je zkrátka člověk, který by výrazně pozvedl i naše zchátralé školství! GTO je seriál plný vtipných gagů, libových scén a při výletu na Okinawu si budete muset držet židli, abyste z ní smíchy nespadli... 8/10 ()

Ceres

Po Azumanze je GTO nejlepší komediální animé. První 45min díl je dokonalost sama, poté jsem se malinko nudil, ale s příchodem 10dílu a příchod další postavy, mně to neskutečně chytlo. Onizuka v celém animé předvádí neskutečné vtípky, kterým jsem nebyl schopen neodolat se nesmát. Animé však občas zabrousí i do vážnějších vod, . Celkově další vyjímečné animé pro pobavení. ()

ravalah

Styl podobny dilku Golden Boy. Kdybych to vedel driv, poohledl bych se po tom driv. Naprosto skvela zabava po vsechny dily. Maloktery serial me takhle chytnul a tohle je navic skolni komedie. Kdybych chodil jeste do skoly, takovyho ucitele bych teda chtel taky:) 10/10 ()

Andrew_Deer

Je to jeden z těch modelů, kdy hl. postava je navenek vošoust, ale uvnitř má vše dokonale promyšlené, ze všeho vybruslí a postupně ho jeho okolí začíná uznávat a přechází na jeho stranu... Bla bla bla. Ale furt platí, že čim je to starší, tím je to lepší. ()