Brad Pitt je na čele skupiny nájomných vrahov s najrôznejšími schopnosťami a kreatívnymi spôsobmi ako pripraviť jeden druhého o život. Ich jednotlivé úlohy sú prepojené, no zároveň dýchajú jeden druhému na krk. A to všetko na pozadí nezastaviteľnej nonstop jazdy naprieč Japonskom. (Itafilm)

geo311

Hodnotím 3,5 *.  Moc mi nevyhovuje schéma, kdy příběh vrcholí v celé druhé polovině filmu. Ale koukatelné to je.  Zajímalo by mě, kolik z těch 90-ti milionů zaplatilo audi. A taky, proč na Sandru Bullock nepoužili filtr ze snapchatu, výsledek by byl rozhodně lepší. ()

HanzoBureshi

Bullet Train k nám konečně dorazil a já jsem mega spokojený. Už si ani nepamatuji, kdy jsem odcházel z kina v tak dobré náladě, jako po tomhle filmu. Už po zhlédnutí prvního teaseru jsem věděl, že tohle bude pro mě nejočekávanější film roku a má to několik důvodů. Jízda ultrarychlým vlakem skrz Japonsko se sympatickými herci jako Brad Pitt, Andrew Koji a Hiroyuki Sanada s katanami a za pomocí doprovodu luxusního soundtracku. Seznámení se zabijáky a jejich minulostí + propojování zápletek bylo hodně povedené. Ačkoliv to muže znít divně, nejvíce mě rozsekala skladba Holding Out For A Hero v Japonské verzi od Miki Asakur, která tomu dodávala tak epický moment, který těžko zapomenu. Měl jsem tu snad jedinou drobnost a to CGI slow motion záběr ke konci filmu, protože se mi to do akčního filmu nehodí, do komiksovek ano, ale tady ne. Jedno vím jistě, tenhle film si zaslouží být fyzicky v mé sbírce, protože tenhle film jsem sakra potřeboval. Celkově dost akční, zábavný, překvapivý a postupně gradující film se spoustou překvapení, jako jsou camea, odkazy na Deadpoola 2 díky hercům nebo akčních sekvencím. I když to většina bude brát jako pouze akční oddech, tak já to vidím ještě o dost lépe. Přemýšlím, že se jedna vlastně o nejlepší film, který se ve vlaku odehrává. Kamera a obraz je taky na výbornou, třeba ty záběry ohledné Bílé Smrtky byly dost cool. Mé hodnocení: 10/10 ()

brody_

Podfuck meets John Wick meets Big Lebowski! Nechce se mi věřit, že tak dobrý postavy a zápletku napsali Američani. Ten film vůbec nestojí na Bradovi. Každá postava má svůj unikátní příběh a motivaci, a scény, kdy není Brad na plátně, vůbec nepůsobí jako laciná výplň. Fakt, že jsem byl zainvestovanej do vedlejších postav stejně jako do hlavní, je pro mě důkaz kvalitního scénáře. Má to fakt feel starých Ritchieho gangsterek, kde se několika absurdním figurkám ještě absurdnější náhodou proplítají osudy, dokud se všichni nepotkají na jednom místě a nedojde k úplně nejabsurdnějšímu rozuzlení. Za mě velká spokojenost! Šel jsem do kina na oddechovku a odešel jsem k vlastnímu překvapení kulturně obohacen. ()

waltosin

Parádní, brutální a vtipná jízda japonským vlakem, krerou jen tak nezažijete i když beruška si myslela že pojede tak jednu stanici ale vylítla až nakonečný:D 80% ()

Weezy22

Skvelo vykreslené postavy (od mandarinky s citrónom cez vlka až po lienku), veľa akcie, pasujúceho humoru a napínavého deja. Šťastie v neštastí prinieslo niekoľko zvratov a prekvapení. Za mňa jeden z najlepších filmov za posledné obdobie. ()

matys12

Po delší době jsem se opět vydal do kina, tentokrát na film, který jsem objevil pouze jen náhodou. Lituji? NElituji. Brad Pitt po (pro mě) delší době době v roli nájemného zabijáka, který precizně umí bojová umění? RADOST. Teď k filmu... opravdu mi to přišlo (tak jak psalo více lidí), jako John Wick režírován Tarantinem za pomoci Guye Ritchieho. Příběh byl skvěle natočen, akce zde bylo také spousta, humor tak akorát (rozhovory Aaron Taylor-Johnson - Brian Tyree Henry -> TOP). Postava Andrewa Koji mi ale svým chováním přišla občas nesmyslná? nebo jak to nazvat zato Hirojuki Sanada (i když tam byl jenom chvíli) neskutečně charismatická (prostě badass). K ostatním - Joey King mi teda hrozně drásala nervy a Michael Shannon i když tam byl chvíli, tak role záporáka... klobouk dolů. Proč 4*? Ten konec trochu pokulhával, ale co jsem četl, někomu se líbil. Long story short - určitě zkuste kouknout. ()

Kinofil

|| R || Sony || Rozpočet: $90 mil. || USA: $103 368 602 - ČR: 20 660 350 Kč - Celkem: $239 268 602 || Takové překvapení jsem v kině letos nečekal. Bullet Train z trailerů na mě působil víc jako pokus o komediálního Johna Wicka od sice stejného režiséra, který ale nijak vtipný nebude, spíš ukecaný až trapný ala Zabijákův osobní strážce. Výsledek sice není žádná extra třída, ale o průser rozhodně nejde, ba naopak se dá mluvit o malém letním zázraku. Zjednodušeně: pokud se vám trailery líbily, výsledek je 2x lepší. Pokud ne, dejte tomu šanci. Tento povedený mix Johna Wicka, Deadpoola s filmy od Ritcheiho nabídne spoustu zajímavých, vtipných a nepředvýdatelných momentů včetně nadstandartní akce. Piťák si svou netradiční roli neskutečně užívá a jsem rád, že někdo po milionté neobsadil Ryana Raynoldse (na což se zde vtipně odkazuje), ale mířil o několik levelů výš. Piťák si ale překvapivě nekrade veškerý prostor pro jen sebe, páč tu jsou další zajímavé postavy s ještě zajímavými herci včetně hromady správně dávkovaných cameí dalších, ještě známějších herců. Především Taylor-Johnson s pro mě dosud neznámým Tyree Henrym vládnou neuvěřitelnou chemií a pichlavými hlášky a charakterově asi nejzajímavější linkou. Za pozornost také stojí Joey King nebo třeba Shannon a...prakticky všichni ostatní. Kdykoliv je film trochu moc užvaněný (tady pak citelně chybí někdo jako Ritchie nebo Tarantino), rozsekne nudu akční scénou, na které se nešetří ničím, ani krví a Leitch se může opět za kamerou vyřádit. Bullet Train pak i v ostatních scénách, přestože se celý odehrává ve vlaku, nepůsobí nijak levně, chatrně ani repetivně. Leitch jakoby znovu zkoušel opisovat právě od Tarantina a Ritchieho, kteří umí využít sebemenší prostor na maximum. Závěr to už sice moc přehání s CGI, ovšem vzhledem k jeho absurditě a nadsázce to nijak nevadí. Je neuvěřitelné, že film, který měl být letním odpadlíkem skrčeným za např. Thorem, Jurským světem a Dr. Strangem je všechny převálcoval a nabídl tu správnou letní oddechovku, na kterou se rád podívám vícekrát, na rozdíl od nich. 75%. ()

Habanera

Rozhodně dynamická psychoterapie. Beruška je vlastně hodný, neboli rozhodne takový být chce, ale holt nosí smůlu. Potká ve vlaku staré známe bratry ovocníčky, jednu uřvanou otravnou diesel holku, další padouchy a bojgu, které se člověk radši vyhne. Soundtrack skvělý, napříč dvouhodinovou zběsilou jízdou je film zábava. ()

Vont

Parádní akční film - trailer věru nevypadal moc lákavě, ale film dopadl nad má očekávání a tuto jízdu Japonskem jsem si opravdu užil. Viděl jsem ve 4dx. 90% ()

RobinPM100

Geniální, film, který vás bude buď težce nudit (varoval jsem vás), nebo vám to naopak těžce sedne. Nic mezi. Tarantinovka bez Tarantina se skoro lepší akcí, než od Tarantina, jelikož film režíruje sám kaskadér, v reálu kaskadérskej dublér Brada Pitta a rejža Deadpoola 2ky. Luxusně provázanej děj, kde musíte dávat fakt pozor a vše do sebe zapadne. Zároveň to může bejt i negativum, jelikož těch keců a dějově-časovejch skoků je tam fakt hodně, takže to může působit i zmateně. Velký plus je dějový zasazení, Japonsko! Pro milovníky všeho japonskýho je to přidaná hodnota. Teď k rolím, ačkoliv je Pitt hlavní hrdina, tak film si dle mého názoru ukradne Citrón a Mandarinka. Mandarinku hraje Aaron Johnson a ačkoliv mám dabing rád, tenhle film by dabing zazdil, jelikož je super vtipnej v tom, jak Johnson (ten co hraje Kick asse) tam mluví se 100% parádnim Birmingham přízvukem, taková ta fochin paráda (pozor ale neplést s Liverpoolskym přízvukem) a hláškuje jak total bad-ass, co má všechno na háku, definice slova cool postava. Film je plný humorné nadsázky, i vyloženě komediálních momentů, ale stále je to v první řadě akční film. Tarantino možná už chystá žalobu, že někdo až moc opisoval :D 8.5/10 ()

Frca

Jste chvíli mimo business a tak potřebujete nějaký klidný úkol pro svůj návrat do práce. Máte prostě jen ukrást kufřík z japonského rychlovlaku, takže easy peasy lemon squeezy, že? No tak to ani náhodou. Celý vlak je totiž narvaný sortou takových existencí se kterými si opravdu nechcete pokecat. A tak brzy začnou jatka. Není to nic moc objeveného, nepřináší to v rámci žánru nic nového, ale od začátku do konce to královsky baví a to někdy zkrátka stačí. A všechno to skvěle šlape. Ať už děj, tak hudba tak nápaditost. Někoho zlikvidovat tak, že na něj hodíte flašku? Proč ne. A obzvláště dva antagonisté, kteří hláškují od začátku do konce... ()

mata77

Neviem posúdiť, ako veľmi scenárista čerpal z knižnej predlohy, alebo pridal aj nejakú vlastnú genialitu, každopádne na mňa film zapôsobil v prvom rade svojim scenárom. Keď sa k tomu pridala kamera v štýle aLa Tarantino, hudobný podmaz v závese k tomu, o zábavu som mala postarané od začiatku až do úplného konca. Akcia udržiavala latku poriadne vysoko a snáď až na finálnu scénu som nezaznamenala zaváhanie. Z filmu veľmi cítiť starú školu a dôraz na vyšperkovanie detailov. Veľmi príjemný zážitok, v kine ešte o kategóriu vyšší. ()

cerdax2

Prvni pulka byla lehce kulhajici, pak se dej zacal pomalu davat do kopy a v podstate az do konce bylo na co se divat, jen jak uz bylo zminovano jinymy, zbytecna dovysvetlovani pro americkeho divaka - me by stacily usmevne naznaky. 80% ()

wowylgu313

Tak tedaaaa ... Na to jak moc jsem se na tento filmek těšil tak přišlo obrovské zklamání. OK obsazení super! I když nepochopitelně pár super herců dostalo záběr pár vteřin, které byli úplně bezvýznamné. Palec nahoru za nějaké ty bojové scény. A palec nahoru za posledních 15 minut. Jinak to celé bylo hlavně o povídání, povídání a povídání, které bylo suché a nudné. Je mi to moc líto ale jako celek ten film byl úplně o ničem. 3 hvězdy tudíž 60% dávám jen proto že zde byla snaha vytvořit něco jako lepší Tarantinovky. Dále za obsazení a v poslední řadě za pár bojových scének, solidní kameru a závěr který vás po dvou hodinách nudy probudí. ()

AndrewNewman

Nie sú to čisté štyri hviezdičky, pretože všetky tie akčné finesy a tajmingovo perfektné vtipy zahaľuje zbytočne melodramatická linka s japonskou mafiou. Každopádne Brad Pitt sa baví a hlavne baví aj nás. Leitch sa zrejme školil u Guya Ritchieho a pripravil si pre divákov skutočnú akčnú jazdu s poriadnou dávkou hereckých hviezd. Každopádne som si počas filmu hovoril, že Beruška je skôr rola pre Ryana Reynoldsa a zrazu... :D Tie dve hodiny sú síce trochu moc, ale rozhodne sa nudiť nebudete. A Sandra Bullock má veľmi príjemný hlas. ()

xxmurphyxx

Má to štýl, má to kurevský štýl. Má to vymazlené dialógy a potentnú akciu, má to Brada Pitta a má to aj kvalitný zvyšok osadenstva a samozrejme má to kvalitný réžiu. No nemá to ani jednu vyslovene pamäti hodnú scénu, ktorá by fakt trhala gule. Bavil som sa kráľovsky, no aj tak sa nemôžem zbaviť pocitu, že sa dalo z toho vymlátiť viac. Chválim dobre rozložené a dávkovane tempo medzi akčnými a dialógovými prestrelkami, ktoré majú šťavu a dokážu udržať pozornosť a dosť tomu pomáha kvalitný výber hercov, kde aj do tej najmenšej a najzbytočnejšej role dokázali dosadiť niekoho, kto tam sedí ako riť na šerbel. Hudbu by som možno miestami zamenil, ale hej, som len pojebaný amatér, čo ja o tom viem. Rozhodne nesklamalo, len zas a znova, dalo sa vydojiť viac. ()

Facerr

Tak nějak jsme měl pocit, že koukám spíš na Tarantina a Ritchieho dohromady. Nakonec scénář a režie byly famózní jako herecké obsazení. Jasně k tomu přispěl i Brad Pittlík, kterej dokáže zvládnout snad každej charakter. Jinak super akce říznutá kupou humoru. Povedlo se. ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch