Brad Pitt je na čele skupiny nájomných vrahov s najrôznejšími schopnosťami a kreatívnymi spôsobmi ako pripraviť jeden druhého o život. Ich jednotlivé úlohy sú prepojené, no zároveň dýchajú jeden druhému na krk. A to všetko na pozadí nezastaviteľnej nonstop jazdy naprieč Japonskom. (Itafilm)

Niflheim

85 %. Leitchovo humorné nahánění několika skupinek více či méně (ne)vinných grázlíků po Šinkanzenu. Pistole, katany, flašky s vodou, bizarní zápletky a (snad i jiné než jen) ritchieovské inspirace. Až na Shannona trefně obsazené (ne, opravdu mě Tatum, Reynolds a Bullock neiritovali) a dialogy – především mezi dvojčaty a taky při jejich střetech s Beruškou – fungují prakticky bez výjimky. Vytknout by se dalo snad komiksové CGI, nezájem „nezaujatých“ spolucestujících nebo místy pokulhávající soundtrack, ale vůči celku jsou to poměrně zanedbatelné věci. Pravdou totiž je, že od Gentlemenů jsem se v rámci žánru tolik nebavil. Velmi příjemné překvápko, na které se s chutí znovu mrknu dřív než později. ()

Mkartaylas56

Bullet Train rozhodně není bezchybný film a rozhodně nemusí naplno sednout každému, ale mně se do vkusu trefil setsakra. Jede totiž ve velmi podobném stylu, jako jeden z předchozích filmů Davida Leitche, kterým je druhý Deadpool a jelikož tento styl akční komedie já opravdu můžu, tak i zde se mu povedlo uhodit hřebíček na hlavičku. Akce je skvěle natočená, nabízí se v ní spoustu nápadů a za pomoci R ratingu je brutální a šťavnatá. Humor tu často funguje i více, k čemuž výrazně dopomáhají herci (skvělý Pitt, ovšem také výborní A. Taylor-Johnson či Hirojuki Sanada) a jejich postavy, kde má každá svůj vlastní příběh (i výstřední jméno) a jsou díky tomu více zapamatovatelné. Celkově se mi moc líbilo postupné odkrývání dalších a dalších tajemství či jiných skutečností vázaných na jednu či druhou postavu, díky čemuž se může, jinak v rámci žánru překvapivě komplexní, příběh posouvat dále a neztrácí tak nic ze svého puncu. Rovněž mě potěšil nespočet "payoffů", kdy je ukázána jedna, na první pohled nedůležitá, scénka nebo předmět jenom proto, aby se v pozdější části snímku ukázal pravý opak. Přesto má film, jak jsem psal v úvodu, pár much, kde pro mě vyčnívá například vcelku pomalý rozjezd, či místy až moc doslovný scénář. To jsou ovšem věci, na které jsem při sledování dokázal úspěšně zapomenout a i po odchodu z kina se ve mně držely velmi pozitivní emoce. Takže jo, není to bezchybné, je to často přitažené za vlasy, ale taky je to přesně ten správně namíchaný koktejl, který mám, obzvlášť během léta, tak rád. Nemám proto problém s takto vyšším hodnocením a rozhodně Bullet Train doporučuji, je to pecka. ()

Maniik88

Hmm, počas filmu som vliezol na ČSFD, či režisér, scenárista alebo produkcia nepatrí Tarantinovi alebo Guy Ritcheymu. Ako je to nárez, akcie a bitiek je dostatok, často choreograficky dobre zvládnuté, ale nie je to úplne John Wich. Postavy ako tak zaujímavé, ale občas mi tie rozhovory neprišli moc vtipné, alebo zaujímavé, špeciálne úvod čiernobielych bratov. Je to tak trochu buddy komédia, tak trochu prelínanie časov a príbehov a čakáme na rozuzlenie ako u Guy Ritcheyho.. po hodne moc kecoch a akcie. Väčšinou som sa bavil, Brad zahral fajn postavu smoliaka, ktorý filozofuje a je taký srandovný dobrák. Bude ho škoda ak fakt skončí s herectvom. No a sranda miny role Tatuma a Reynoldsa, ktorí sa mihnú len na pár sekúnd. Sandra tak isto. Ale jej hlas nás sprevádza dlhšie. Vcelku spokojnosť a cool Hirojuki Sanada a jeho súboj na konci.. ten koniec ale riadne prehnali s tým poletujúcim vlakom. Inak fajn. ()

Toshio

Bláznivá akční komedie ve stylu Kill Billa. Vhodné akorát tak na rozveselení nedělního odpoledne, kdy se člověk netěší na pondělní ráno...(Jo, ve vlaku se běžně navzájem zabíjí hromada lidí, aniž by si toho někdo všiml. On je totiž zrovná náhodou každej ten vagón prázdnej.) ()

celticek

Aha. Takže předpokládám, že to měl být vtipný mix Tarantino/Ritchie..no, to se teda nepovedlo ani trochu.. Chválím hudbu, semtam nějaký záběr a samozřejmě Pittovo herectví.. Takže to nakonec na ty průměrné 3 hvězdy vyšlo. ()

RAFT

Režisér Leitch nám po skvělém filmu Deadpool 2 a mizerném filmu Hobs a Shaw natočil akční komedii ve vláčku aneb nějaké ty dobré hlášky o mašince tomášovi .Brad Pitt jako beruška ,který nastoupí do vlaku a najde nějaký kufřík .A netuší že, ve vlaku čekají další nepřátelé a akční jízda právě začíná strochou prvku komedie.Vše šlape od začátku až do konce.Pitt skvělý ve filmu,ostaní herci i vtěch mini rolích taktéž.Film je svižný,napínavý,vtipný. Mandarinka Aarona Taylor-Johnsona a citron to vážně nemělo chybu.Soundtrack dobrý. Za mě 85% ()

luthy

Konečne film, od ktorého som nič neočakával a príjemne ma prekvapil. Brad Pitt v hlavnej úlohe, ktorú zahral skvele ako nájomný zabijak, ktorý nemá rád zbrane :) Film je veľmi dynamický a nemá hluché miesta, zápletka fajn, partička nájomných vrahov v japonskom superrýchlom vlaku smerujúcom do mesta Koytto. Celkovo to na mňa zapôsobilo skvele, viac takých filmov. ()

Crosshair

4* Trailer velmi klame telem, kde se snazi prodat jako plnohodnotny akcnak. Realne je vlastne takove "Richieovka" s par akcnima scenama, ktera ovsem velmi dobre funguje (2 minutove medailonky o postavach, ktere behem dalsich 30vterin vyklidi scenu jsem skvele) ()

noizcore

Nepovedená kopie filmů Tarantina a Ritchieho. Stupidní humor, zmatený děj a nudné dialogy (hlavně Mandarinky a Citróna). Dvě hvězdičky za akci. ()

Rimland

Bylo to zábavné, to ne, že ne. A užil jsem si to, to ne, že ne. Ale zároveň jsem z traileru očekával, že to bude podstatně vtipnější, zejména co se dialogů týče (což je problém, protože se tu místy kecá až přespříliš, viz PS), a nebýt toho, jak to do sebe ve finále všechno zaklapává, bych byl ohledně hodnocení asi víc na vážkách. Nicméně jako oddechovka to funguje, akční scény jsou dobré (byť nijak převratné), natočené je to svižně a herecky je to bez výhrad. Pitt tuhle komediální polohu umí na výbornou, Shannon jako tradičně také skvělý, Sanada s mečem je vždycky plus a ATJ je tu tak cool, jako nikdy předtím (a vzhledem k tomu, jak mu sedne old-school kvádro, knír a háro, s chutí bych ho v budoucnu viděl v nějaké retro sedmdesátkové kriminálce či něčem podobném). Tatumova a Reynoldsova camea pobavila. Možná, že až se na to v budoucnu podívám s odstupem znova, bez oněch očekávání, tak tomu i tu hvězdičku přidám. Do té doby za tři. PS: Mandarinka s Citronem (jakkoli jsem si je jako dvojku užíval a klidně bych si s nimi dal i nějaký spin-off) asi nikdy neviděli Hodný, zlý a ošklivý, jinak by si vzali k srdci Tucův nesmrtelný výrok ze scény ve vaně a dopadlo by to s nimi úplně jinak... (což ostatně platí pro drtivou většinu filmových/seriálových postav) ()

oldy

Tohle je prostě šílená akční komedie ve vlaku. Viděl jsem tam podobné věci jak v Deadpool 2. Bavilo mě to,ale mohlo to být lepší. 75% ()

Cooller

hrozně mi v takových filmech chybí herec Stathamova charakteru, ale vubec to nebylo zle. V ramci humoru jsem byl spokojeny, více než jednou jsem se opravdu upřimně zasmal, co mi tam ale nějak nesedlo bylo často přitomne 'looney toons' pojetí, kde 'nepřatele' zastavují boj aby stařenka o dvě sedadla vedle nebyla pohoršená, či pruvodčí ve vlaku a jine nepodstatne detaily. Tohle mě osobně hrozně trhá z kontextu který ten film představuje a eliminuje to veškere napětí z daneho momentu, takže pak i "drsna" postava pusobí jako dement a nepřijde mi to nijak extra komedialni, ale budiž.. konečně taky po letech film s Pittem kde se mi nechtělo jit v pulce spát. Myslim že kvalitou a stylem bych to přirovnal ke komedialnější verzi Johna Wicka, jednoduchá pretty straight forward akčni komedie s většinou dobrym humorem. 80% ()

TaNya_

Upřímně, celkem nuda... Několik sekvencí se vyloženě povedlo, flashbacky byly přínosné zpestření a Aaron Taylor-Johnson je prostě machr, ale tím pro mě pozitiva končí. Viděla jsem film před týdnem a to co jsem vyjmenovala je to jediné, co si opravdu dobře pamatuju. Zbytek pro mě upadá do šedého zapomnění což je důkazem, že snímku asi něco chybí. ()

J.e.r.e.c

Natočit špičkovou akční komedii je samo o sobě úkolem vpravdě belmondovským a Leitch se navíc rozhodl zamíchat do toho ještě temný příběh o zradě a pomstě, takže není divu, že se mu to v posledních 15 minutách waititiovsky rozpadlo a rozplizlo do hnusného cgi bordelu. Do té doby to ale šlape fakt slušně, je tu plno cool vizuálních nápadů, špičkově vymyšlených a realizovaných kontaktních soubojů, vcelku zábavných keců lehce ve stylu Guye Ritchieho a dokonale džentlmenský Aaron Taylor-Johnson mocně rozjíždí svoji kampaň na nového Bonda. 72 % ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch