Brad Pitt je na čele skupiny nájomných vrahov s najrôznejšími schopnosťami a kreatívnymi spôsobmi ako pripraviť jeden druhého o život. Ich jednotlivé úlohy sú prepojené, no zároveň dýchajú jeden druhému na krk. A to všetko na pozadí nezastaviteľnej nonstop jazdy naprieč Japonskom. (Itafilm)

kluzo

Skvělá komedie. Dlouho jsem se tak nezasmál. Geniální zpracování, něco jako byl ve své době Tarantino. Na toho kluka Letchkovic si dám pozor... 🙂 ()

Ivo odpad!

(Další) perverzní fraška o dnes velmi oblíbeném OSVČ oboru - a to vesele, vznešeně, s vyzdobeným ksichtem a s nepřetržitými operetními ftípky (chichi) v pohodě a jen tak vraždit, střílet a podřezávat desítky lidí kolem (kterým to samozřejmě vůbec nevadí). Od začátku do konce. A má to velký úspěch. Říkám si že lidem (tvůrcům i tleskačům) už docela slušně hrabe? Ale kdyby jim v reálu někdo třeba jen stoupl na palec (nebo se křivě podíval nebo nezaplatil 5 Kč na daních), tak se z toho po... a dají to ke všem existujícím soudům. Ale u loutkového vraždícího divadla si budeme (tajně) honit a užívat si. No potěš pán buch buch. ()

TheMraca

Pocta akčním filmům z osmdesatek a devadesátek. Je v tom trochu Tarantina i Guye Richieho. Zbraně všeho druhu, přestřelky, hodně kecání, časově vracečky co vysvětli "proč". ()

tomik99

Možná jsem se nechal učarovat zdejším hodnocením, které je opravdu ve všech aspektech naprosto nadhodnocené. Jedná se o běžný (a vlastně i docela hloupý) blockbuster, kdy prvních dvacet minut naprosto nevíte, co se na plátně děje. Posloucháte jen výplachy dobře hrajících herců, ale nebýt jich, tak to snad po těch dvaceti minutách i vzdám. Následně se to docela slušně rozjede, sem tam tu máme nějakou povedenou bitku, a v neposlední řadě to i vypadá, že se nad příběhem někdo zamyslel. Když už mě zhruba v polovině film začal bavit a já se těšil, co se stane dál, přejde se opět k prázdným hláškám, frázím a naprosto nesmyslné hollywoodské akci, která ničí celý film. Celý pocit z „Bullet Trainu“ je tak velice rozpačitý. Potenciál nevyužitý a spíše je to působí jako guláš, do kterého chcete nacpat každou surovinu z lednice. A taky to tak chutná. ()

bararich8

Ha, tak tohle byla fakt jízda. Už opravdu do toho Japonska musím, abych tyhle vlaky zkusil, luxus. Vymazlená stylovka, která na sebe nabalila snad cokoliv, co koho kde napadlo, a stejně to tak nějak funguje a ty 2 hodiny bez ustání baví a to hodně. Všechny postavy je zábavné sledovat samy o sobě. Pak se to samozřejmě na konci utrhne zcela ze řetězu, některé dějové zvraty jsou hodně přitažené, ale co. Akce je super, čistá a vždy laděná do komedie. Krve a brutalitou se rozhodně nešetří. Jako malé bonusy jsou camea Tatuma, Reynoldse a dalších nebo role Sandry Bullock. Tady se fakt Leitch vyřádil. 5* ()

Daiker

To byla blbost...... Někdy mi to přišlo i trapné jak se snažili být cool a někdy mi to přišlo jako parodie na Tarantina a další podobné filmy.... ()

Torgal

Leitch sa hrá na Guya Ritchieho a servíruje vlak plný bizarných postavičiek, čo si idú navzájom po krku. Celé sa to nesie vo veľmi odľahčenom duchu, ktorý sa ale bije s trochu prekomplikovaným scenárom. V ňom boli cítiť aj dramatické ambície, ale snaha byť za každú cenu cool ich úspešne sabotovala. Celkovo je to také rozhárané a nevybrúsené, ako by sa režisér nadšene hral a skúšal všetko čo ho napadne. Cítiť to aj na množstve cameí, ktoré síce pobavili, ale vo výsledku tiež pomohli znížiť filmu kredit smerom k zábavnému výplachu na jedno použitie. 7-/10 ()

Hpatrik

Podobně naspeedované jako Ritchieovky, a je to teda jízda se vším všudy, na mě snad až příliš uspěchané a trošku překombinované. Nicméně docela pobavilo. Lepší tři. ()

TheSompeque

Vezměte Kill Billa, šlehněte ho s klasickými akčňáky z počátku milénia, přidejte Tarantinovský um pro dialogy a vyjde vám Bullet Train. Dlouho jsem se nebavil (a nezasmál) u akčního filmu. Na to, že se tenhle kousek odehrává (nečekaně) ve vlaku, funguje to skvěle a nepůsobí to nikdy vyčerpaně. Herecký výkony u všech parádní. Neměl jsem takový očekávání, čekal jsem béčkový film a dostal jsem hidden gem z minulého roku. Koukněte, nebudete litovat. ()

phoenixer

Opravdu milé překvapení. Super akční a vtipný kousek na nějaký pochmurný večer. Jediné co jí ubírá z dokonalosti je dlouhá stopáž. V jistých momentech jakoby se snažili to zbytečně natahovat. Po dlouhé době konečně komedie, která neni cringe. ()

Kingjiri

Produkce je sice USA, ale přišlo, mi, že se točilo jakoby tim japonskym ujetym stylem. Zapracování japonskejch popkulturních odkazů (takovej ten vůz na motivy nějaký postavy z relace pro děti) nebo mnohdy silně se nehodící soundtrack mě občas dost rušilo od sledování. Stejně tak nejsem uplně příznivce přehnaně ujetejch postaviček (mašinka Tomáš). Nějaký logický nedostatky byly pak natolik do očí bijící, že je už je nešlo tolerovat ani v takovymhle žánru (supermoderní vlak asi nemá kontrolku na použití nouzovýho otevření dveří; cestujicí, co si v "tichym" vagónu nevšimnou, že se tam dva týpci pár minut mlátěj; nevšímavost personálu a cestujících byla teda kapitola sama o sobě; schopnost více postav přežít masakrózní vykolejení vlaku v závěru). Co mě ale naopak zaujalo, byla fajnová filmařina (zejména kamera) nebo akční scény, kterých mohlo být klidně víc. Velká škoda, že snaha o komedii měla tendence převyšovat snahu o akční biják, což mě nepotěšilo vzhledem k tomu, že mě humor často míjel. I přes určitý nesporný kvality (filmařina, casting nebo akce) jsem se často dost nudil a nedokázal jsem se nikdy naladit na stejnou vlnu celý týhle podívaný, dvě hodně silný hvězdy. ()

Jajar

Akční jízda ve vlaku do Kyota. Brad Pitt, několik nájemných zabijáků a jeden kufřík plný peněz. David Leitch servíruje v rychlém tempu pořádně zamotaný příběh s překvapivými zvraty a nekorektní, erkovou akci se spoustou krve. Bullet Train je hodně bláznivý úlet, ale také zábavný film černého humoru. Absurdní kombinace Guye Ritchieho a Quentina Tarantina na steroidech. A vlastně i halucinogenech. ()

DAPDO

Dvouhodinová jízda Šinkansenem se vším všudy. Začátek byl sice strašně složitej, spousta postav, jejich přezdívky, návraty do minulosti. Ale jak se všichni začali potkávat v jednom vlaku a začalo to odsejpat, tak se to nadprůměrný tempo zastavilo až na konci. Fakt jsem se dobře bavil, spousta akčních scén, styl humoru, kterej mi sednul. ()

Vabr

Jen to začalo a bylo mi jasné, že půjdu s hodnocením dolů. Všechny postavy jsou afektované a celkově na mě Bullet Train působí pouze jako angažovaný žánrový kousek skrývající se za spoustou klišé, předvídatelnosti a nereálného chování, nevěrohodně otravných dialogů a především troskotá na odcizenosti od diváka. Ani na minutu jsem se nedostal do atmosféry šílené honičky v ještě šílenějším vlaku. Také se mi zdálo, že si film hrál na něco víc, a tak skákal z obrazu na obraz a dělal milion odboček, jen aby působil jinak. Vyhodnocení: trapný - mající za důsledek opovržení, zostuzení, odsouzení ze strany druhých lidí či vyvolávající stav, kdy se člověk cítí, jakoby k tomu došlo ()

ViktorS

Jedná sa o skvelú akčnú jazdu s úžasným Bradom Pittom. Cez všetku napínavú akciu je tu dobrý humor a neraz som chytil a menší záchvat smiechu. No ešte pred začiatkom celej snímky si treba uvedomiť, že nepôjde o super realistické, fyziku neporušujúce divadlo. To ani náhodou, pretože film by tak nemohol vytvoriť tento mix akcie a zábavy v jednom. Ani na chvíľu som sa nenudil, pretože dej sa posúva rýchlo, ale zároveň ladne ako skutočný Šinkansen. Aj keď vo film je to len CGI replika, ktorá sa nepohybovala úplne dokonale, stále je radosť vidieť, že aj v prostredí vlaku sa dá spraviť takýto film. Herecky je snímka perfektná od spomínaného Brada Pitta cez Aarona Taylora-Johnsona a Briana Tyreeho Henryho, ktorý sa starajú o super zábavu, až po vážnejšieho Hirojuki Sanada. Neskutočne som si túto jazdu užil a jediný nedostatok, ktorý tu vidím, je len tá silná digitalizácia. Určite sa mohli spraviť reálne zábery na Šinkansen, ale to je v tomto prípade malé bezvýznamné mínus. ()

FeriusParfax

Hvězdné obsazení dávalo tušit skvělé podívané. Bohužel jsem z toho úplně neucvrkávala. Na sílu tlačený humor u mě moc nezafungoval a pousmála jsem se jen 2x. Celý film je o honičce (ne, TU honičku nemyslím) několika zabijáků o kufřík s penězi. Extrémně natahovaný děj začínal ke konci dost nudit a moje pozornost ujížděla pryč stejně rychle, jako šinkansen, ve kterém se celý děj odehrával. 3* dávám za obsazení, neustálou akci a monologu o osudu. ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch