Brad Pitt je na čele skupiny nájomných vrahov s najrôznejšími schopnosťami a kreatívnymi spôsobmi ako pripraviť jeden druhého o život. Ich jednotlivé úlohy sú prepojené, no zároveň dýchajú jeden druhému na krk. A to všetko na pozadí nezastaviteľnej nonstop jazdy naprieč Japonskom. (Itafilm)

Klajnik odpad!

Není to vtipné (ale naštěstí to není ani neúnosně afektované a infantilní jako jiné filmy tomuto podobné) a akce je průměrná (tzn. není napínavá, ale koukat na to jde). Nechápu, proč Leitch kašle na kvalitní choreografii, když v Atomic Blonde prokázal, co dokáže. Ve výše zmíněných dvou bodech film tedy spíše selhává a na ničem jiném ani postaven není. Příběhově to diváka nijak nezainteresuje, protože příběh je jen plytkou kostrou, na níž tvůrci věší vtípky a akci... ()

Milky.

Rychlé, vtipné, promyšleně natočené, stylové a vizuálně opojné. Asi bych si to v kině docela dost dobře užil. Ale i tak jsem si užíval docela dobrou, vtipnou akci, která nenudila. Ke konci jsem v jedné scéně i přesně uhodl, že to točil režisér, který má na svědomí Deadpoola. Poměrně dobrá popcornovka, u které stačí vypnout půl mozku a pěkně jako postaru se prostě jen bavit. Snad jen ta fyzika občas bije do očí (oheň na řídícím pultu, rozbité sklo lokomotivy, atd.) ale pal to čert. Prostě fajn film, který si na nic nehraje a skvěle pobaví. Dokonce i děda Pitt vypadal, že si to parádně užívá. ()

Sochorisko

Snímek, který si pravděpodobně tu čtvrtou hvězdu po druhém shlédnutí zaslouží. Nicméně, zamotal mi slušně hlavu, domníval jsem se, že to bude trochu více odpočinkové a mezitím jsem dostal naservírováno skoro jak od Tarantina, nicméně, pointu jsem čekal trochu živější, ne ani tak po akci ale po důvtipu. Akce je všude dost. Hodnocení doplním po druhém shlédnutí. ()

Emo-haunter

Poctivá jízda s krutopřísným hereckým obsazením. Originální snímek, který se sice rozjížděl poněkud pomaleji, poté ale bullet nabral na rychlosti, a frčel si to po zastávkách Japonska poctivou rychlostí. Oceňuji zde originilitu, samotnou zápletku, propojenost všech postav, herecké výkony a celkovou hodně dobře zvládnutou řemeslnou práci. Každá postava zde měla co říct, a byla součástí tohoto spletitého řetězce. Film připomínal tarantinovky, i tak je ale sám o sobě autentický, několikrát jsem se i zasmál, prostě se bavil, a to je u filmu podle mě nejdůležitější složka. Lehce slabší čtyři hvězdičky kvůli slabšímu rozjezdu a pár hluchým místům, což je ale hlavně způsobeno tím, že jsem od filmu fakt čekal maximum. ***7,8/10*** ()

tlamiczka

Ve své podstatě je to strašná srágora, která balancuje mezi komediální verzí tarantinovek a plnohodnotnou parodií na filmy ala Kill Bill. Kulkovlak má ale zároveň i obrovské akční kulky, což z toho dělá přijemně stravitelnou zábavu - má takřka dokonalé tempo, skvělý střih, krásně přehledné akční scény, skvělou kameru, neokoukané prostředí a sem tam je i krasně ujetě vtipný. Povedená blbina. 70%. ()

aLPaC

Výborná akční oddechovka, při které nemusíte moc přemýšlet. Stačí se zabořit do gauče, nachystat si nějaký oblíbený nápoj a dvě hodiny se oddávat jedoucímu vlaku a pár cool postavičkám, co v něm pořád pobíhaj, mlátí se a říkaj nějaký ty moudra. ()

mira007

Brad Pitt na cestě rychlovlakem do Kjota s partou různých zabijáků na tisíc různých způsobů - užvaněná trochu přestřelená  akční komedie, která mne úplně minula, protože mi nepřišla až tak vtipná a ani moc akční. ()

Untentrauer

Zjistil sem, že mě už celkem štvou filmy, kde od začátku není jasné o co jde a jak to bude dál a kde je naznačeno několik vedlejších linií, které se zákonitě musí protnout a spojit v jeden ucelený příběh, do kterého pak všechno geniálně zacvakne. Ta citelná snaha o tu kombinaci, která je z toho tolik cítit. Nemám to rád proto, že každá linie má svůj příběh a každý příběh má zákonitě svůj začátek. A mě nebaví neustále sledovat několik začátků mezi kterými je tolik zvratů a střihů, které se neustále postupně za běhu vysvětlují prolínají a opět rozdělují, aby nastala další zásadní scéna, která pošle do hry nového hráče. A když už se rozkoukáte zjistíte, že je vlastně konec. Zde toho dostanete vrchovatě, ale fakt, že se jedná spíš o komedii či parodii zásadně odbourává mé původní myšlneky. Je to jako vražda v Bohnickém orient Šinkanzenu na kokainu. Banda těch nejlepších nájemných zabijáků se zdánlivě vlastními motivy proto, proč být právě v tom stejném vlaku. Jenže tam hraje Brad Pitt, takže je celkem jasné, kdo to celé rozlouskne nebo ne? Nicméně tenhle film si sám ze sebe dělá srandu a je plný skvělých skečů a celkem vtipných průpovídek a nápadů. Některé scény jsou jedinečné a i přes ten nespočet akčňáků, které jsem už viděl mě dokázali nadchnout a překvapit svou originalitou. Perfektní film pro vypnutí, pobavení a odreagování se od každodenní rutiny. ()

radekgfx

Reservoir Dogs, Murder on the Orient Express, The Killing, The Raid a trochu i ten John Wick. A Japonsko. A humor. Je to asi o půl hodiny delší, než by to mělo být, a na konci tomu dost padá řetěz; na poli amalgámů je tohle ale hodně kvalitní fotokompozit, tak proč tomu trochu nepřidat. ()

Brejlil

Asi to chtělo být kombinací Guye Ritchieho a Quentina Tarantina. To by ale musely být hlášky údernější, absurdněji pointované a hlavně podané s ledově chladným klidem. Je pěkné, že to Brada bavilo, Mandarinka je solidně jetý, jeho kámoš Citron prochází světem s filosofií Mašinky Tomáše a absolutní třešničkou je úchylná Princezna, jejíž motivace je velmi dlouho nejasná. Bitky jsou fajn, někdy solidně absurdní (likvidace Sršně vede), ale ke konci místo temně gradujícího finále následuje absolutně přepálený digibordel. Přesto jsem se bavil, rozhodně více než u Gray Mana nebo třeba letošní Bayovy exhibice s Ambulancí. ()

Dispenz

Celkové hodnocení: 8/10    Art: 8/10    Akce: 9/10    Vtip: 8/10    Napětí: 7/10    Láska: 5/10    Soundtrack: 7/10         8/2022 ()

TheSpearCZ

Fakt se mi líbí, že odkaz Davida Leitche, který pomalu zobrazuje každým svým filmem je stylově ulítlý a je to něco mezi Guyem Ritchiem a Quentinem Tarantinem, což prostě jsou kvality. Tady to v jeden moment hodně připomíná Kill Billa se všemi těmi známými herci ve vedlejších rolích a stylem vyprávění. A jak už se tady taky zmínilo - dlouho to člověka zajímat nebude, bude si říkat, co to je za blbost, ale postupem času, jak vláček směřuje do Kyota, tak se to v něm konečně uleží a začne si to pořádně užívat. A čím dříve, tím lépe. Mně se to ale každopádně líbilo celé a budu si pamatovat z tohohle díla především povedené zvraty, sympatického Pitta v hlavní roli a samotný styl, kterým je Bullet Train oplýván. Zábava zaručena. Čisté 4* ()

Muel

| Columbia Pictures | Chápem, že pre niekoho veľmi prvoplánový pokus o neoritchieovku so šialeným vizuálom, ale mňa to chytilo. Tá neodbytnosť a jednoduchosť mi tam vlastne sedela a užil som si každý zvrat, postavu a tonu MacGuffinov. Je tam toho priveľa a v inom filme by to vadilo, tu ma to ale držalo veľmi schopne a bavilo od začiatku, do trocha over-the-top konca. Aj tak super, originálne akčňáky su v dnešnej dobe anomália a asi neexistuje nikto lepší, než Leitch, ktorý by ich točil. Čiže za mňa dostatočná spokojnosť. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 | ()

Flopik

Chytrá, vtipná akčná bomba. Naozaj je to brutálna akčná jazda pri ktorej sa skvelo bavíte, je svižná, nasmejete sa, je plná skvelých hercov a hlavne, tá akcie je neskutočná. Príbeh je vymyslený na jednotku, všetko do seba pekne zapadne a aj keď to na prvý pohľad bude vyzerať ako akčný výplach tak ono to má premyslený príbeh. Hudba zvolená na jednotku, tá sadla ako riť na šerbel. U mňa za 5* ja som sa nadmieru bavil a niečo podobné v dvojke by som teda bral všetkými desiatimi. PS: Jediné mínus žalostne nevyužitý Andrew Koji. ()

maty39

Z Bullet Trainu přímo sálá japonská atmosféra. Ne proto, že se odehrává na palubě japonského rychlovlaku, ale z charakterizace postav a jejich chování. Při hodnocení jsem si všiml, že je podle knížky japonského autora. Tady se musím přiznat, že bych ve filmu místo hollywoodských hvězd raději viděl japonské herce. Samozřejmě v hollywoodské produkci a se stejným režisérem. Takhle dostáváme zábavnou historku o zabijácích notně ispirovanou Ritchiem a Tarantinem.  Bullet Train z tohoto srovnání vychází poměrně úspěšně. A je vidět, že v akčních scénách se Leitch cítí jako ryba ve vodě. Ani nevadí, že jich není tolik. Pokud by si tvůrci na konci odpustili ne příliš přesvědčivý digi vlak, tak bych byl spokojenější. ()

cskomando

David Leitch a Zak Olkewicz odvedli výbornou práci. Scénář je originální a promyšlený. Po dlouhé době jsme mohli vidět geniálně sepsaný příběh, kde každá nitka zapadá do druhé. Příběh sám o sobě přináší od samého začátku až do konce neustálou porci vtipných zvratů a překvapení. Ačkoliv si divák může připadat trochu v rozpacích, každá postava zde hraje důležitou roli. Nic není náhoda, všichni mají jasně daný svůj účel, místo i časové propojení. Brad Pitt zde působí jako lavina smůly, která strhne každého koho potká. Všechno je provedené v zábavném pojetí s přiměřenou dávkou akce, která dokázala pobavit. Dokonce i pouhá flaška s vodou sehrála svoji roli nenápadně až do konce, neskutečné :D. Oceňuju zamyšlení nad dějem, který v dnešní době chybí u spousty filmů. ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch