Scrubs: Doktůrci

USA, (2001–2010), 66 h 26 min (Minutáž: 20–28 min)

Tvorcovia:

Bill Lawrence

Zach Braff, Sarah Chalke, Donald Faison, Judy Reyes, Ken Jenkins, John C. McGinley, Neil Flynn, Christa Miller, Sam Lloyd, Aloma Wright, Robert Maschio (viac)

Mladý doktor John „JD“ Dorian si hned v první pracovní den ve fakultní nemocnici Sacred Heart uvědomí, že ho ani dlouhá léta na lékařské fakultě nepřipravila na střet s realitou. Tváří tvář svérázným pacientům se cítí bezradný, ostatní lékaři ho urážejí a znepříjemnit život se mu snaží i zlomyslný údržbář. JD si dokonce není jistý, jestli tenhle chlapík není jen výplodem jeho bujné představivosti. Zato jeho nejlepší kamarád a spolubydlící – chirurgický praktikant Chris Turk – je přesný opak a mezi elitářské kolegy snadno zapadne. A pak je tu ještě krásná mladinká doktorka Elliot Reidová, která Johnovi padne do oka. Na tři začátečníky dohlížejí přísný a občas zákeřný primář Bob Kelso, pohledná vrchní sestra Carla Espinosová a mrzutý doktor Perry Cox, jemuž však v skrytu duše na svěřencích záleží. Cox se postará o většinu vtipných situací. JD každou epizodu komentuje jako vypravěč. Slyšíme jeho úvahy a surrealitu seriálu dodávají momenty, kdy se dostaneme přímo do jeho hlavy. Hrdinové zažívají lásky a problémy, musejí čelit rodinným povinnostem, nekonečnému papírování a neustálému proudu pacientů. V nemocnici plné nevypočitatelných existencí není o zábavu nouze, i když se občas mísí s tragickými situacemi, které k životu zkrátka patří. (oficiálny text distribútora)

DannyJ

Příjemnej seriál, kterej se po intenzivnějším sledování stává krapet monotónním, ale když se na něj koukám s jistým časovým odstupem, každý každičký díl mě pobaví. Supr charaktery, především teda doktor Cox překypující sarkasmem a nepřející uklízeč, který mě rozesměje každým svým výstupem. "I'm no superman." ()

Madlenka26

Tak nějak je to na střídačku, jeden díl vtipný , jeden ne a pak zase jo a pak zase ne :D Je to dobrý jako kulisa večer, když se člověk učí. Ale nějaký hlubší význam v tom podle mně není. Každopádně jako zdravotník, je mi toto téma bližší a třeba po dalších dílech změním názor :-)) Zatím po zhlédnutí asi 2 sérií hodnotím jako průměrný seriál s občas nadprůměrnými vtípky :) ()

vadic

V případě nějakého vážnějšího zranění nebo nemoci bych se určitě Sacred Heart vyhnul velkým obloukem. Dostat se do péče Dougovi (s tím už není problém, stará se o mrtvoly:), či v horším případě pod kudlu Toddovi, určitě bych je musel žalovat, pokud bych samozřejmě přežil. A ten proces bych vyhrál i v případě, že bych měl za právníka namrdanou opici, protože i ta by Teda přejela jak nic. Ale když je mám na monitoru, nedokážu si představit lepší zábavu, jelikož Scrubs naprosto překypují vražedným humorem a dokáží se tvářit mnoha různými způsoby - rodinně, nemotorně, či nejvíce crazy. Prostě, co se týče komediální seriálové tvorby, nad Scrubs není. ZACH BRAFF do Bílého domu a John C. McGinley jako jeho First Lady. ()

TomStall

Po emotivním poslednim dílu poslední sezony nemám sílu se více rozepisovat tak jen stručně - Nejlepší sitcom na který jsem měl možnost koukat. Scrubs se mi trefil přímo do vkusu jak humorem, tak citlivým způsobem komentování zásadních životních pravd. ()

filmmovier

Po pár dílech jsem nadšen. Vtipné, výborně napsané i obsazené. Hlavně dr. Kelso.... Super sitcom, ale zatím jsem opravdu viděl jen pár dílů. Přesto vám můžu tento seriál doporučit. ´Je to neskutečně vtipné a moje milovaná postava Údržbář je tak skvěle zahraná a vymyšlená... Za mě zatím 80%. ()

Doudis19

Příjemná zábava, která v sobě mísí situační až bláznivý humor a vážné momenty neodmyslitelně patřící do seriálu z nemocničního prostředí. Zach Braff je komik každým coulem, stejně jako geniálně, nevkusně hláškující John C. McGinley. Především tyto dva faktory, ke kterým se čas od času přidává ještě nenávistný údržbář, tvoří hlavní kostru úspěchu momentálně asi toho nejvtipnějšího, co nabízí večerní seriálový program. ()

peky913

Možná to není nejlepší seriál, ale rozhodně jsem se u něj nejvíc nasmál a nestihl mě zklamat (asi to taky bude tím, že jsem odmítl vidět "poslední" sérii, zato ty předtím jsem viděl hned několikrát) ()

Magneto

Best sitcom EVER...Nič lepšie od toho som ešte nevidel, môj obľúbenec je Dr. Cox a jeho drsná manželka...A hrozne som sa namotal aj na hudbu a vlastne celý seriál. Geniálne natočené, napísané a zahraté.WOW ()

SG_ever

Skvělý seriál, který se svojí kvalitou přibližuje až k How I Meet Your Mother. Viděl jsem zatím všech natočených 8. sériií můžu říct, že seriál nemá klesající tendenci. Je pravda, že po delší době se začne zdát, že už nemá co nového nabídnout a v tom přijde nějaké překvapení, které zachrání celou sezónu. Výhodou seriálu je, že ačkoliv se jedná o čirou komedii snaží se nám poskytnout i podměty k zamyšlení a to nenásilným způsobem (narozdíl od jiných seriálů z nemocničního prostředí) a místy musí diváci zvážnit aby mohli vyprsknout v další smích. Největším pozitivem jsou výborně napsané postavy, které se skvělě doplňují a pokud děj sklouzává do nudného klišé jsou tyto postavy sami o sobě schopny držet prapor kvality hodně vysoko. Scrubs má asi nejblíž k How I Meet Your Mother (samozřejmě je ale starší!) a jedna z hlavních postav - Dr. Cox se až nápaditě podobá Dr. Housovi (nebo spíš Doktor House se podobá Coxovi). V sekci sitcůmů z americké produkce jej poraží snad jen HIMYM a rovnat se může i s takovými velikány jakou jsou FRIENDS, CALIFORNICATION či BIG BANG THEORY. (90%) ()

Mr.Bulanek

Celou dobu má seriál stále stejné kouzlo i když někde kolem 5 série lehce vyprchá, ale stále tam je. Oblíbená postava Janitor. What has two thumbs and doesn't give a crap? ... Bob Kelso! SPOILER Když měl Dr. Kelso odejít říkal sem si to, že to bude nuda, ale stále se tam ukazoval což mě potěšilo. A 9 série zklamání bez JD pořád se snažili, ale už to nebylo ono. Škoda. ()

LiborGondek

Není špatnej, ale na podobné seriály jako jsou Přátelé, House, M.D., HIMYM nebo TBBT prostě nemá. Potom je dalších pár desítek úplně odlišných serošů, které mám také o 100% raději. Je bohužel jen další z mnoha a že těch seriálů existuje mraky. 70% ()

kinghome

Na to, jak moc je to oblíbenej seriál, je to docela slabota. Další přeceněnej seriál, kterej neni rozhodně špatnej ale neni ani tak dobrej, jak všichni řikaj. Celkem zklamání. Pár vtipů se v každym díle povede, ale víc jich je trapnejch a nepovedenejch. A k tomu mě nikdy nemocniční prostředí nebralo a postavy jsou málo uvěřitelný a tak nějak nepovedený. Po uvážení hodnocení ještě snižuju a na seriál už se dívat nebudu. Díl od dílu horší a horší. ()

Qitek

Humor slabsi a horsi, nez by jeden po zdejsim hodnoceni cekal. Velmi slaba "pohodickova" zalezitost. Po deseti dilech vzdavam. Na me je ten humor proste a jednoduse trapny. ()

bubun

Obrovským kladem tohoto seriálu je nepoužití umělého smíchu. Dalším kladem shledávám charakter (dá-li se to tak nazvat) a stylizaci hlavního hrdiny - dovolím si srovnání např. s Tedem Mosbym z HIMYMu (oba seriály jsou si obsahově občas podobné, zabývají se vztahy, Scrubs jsou ale díkybohu celkově méně ufňukaní a vtipy zde použité jsou více bizarní. A ty milostné linie naštěstí nejsou to jediné, co se ve Scrubs řeší). Zatímco Ted Mosby se pitvá ve svých emocích (celých těch zpropadených devět řad!!!) a bahní si v desítkách svých nepovedených vztahů, J.D. má sice také několik nepovedených vztahů a dokonce dítě s ex partnerkou, ale aspoň se v tom tak nebabrá a raději se věnuje lásce svého života, Turkovi. Mosby je stylizován coby největší klaďas, což mně coby divákovi nebylo nikdy příjemné (spíš mě to dost štvalo). Bylo osvěžující sledovat seriál, jehož hlavním hrdinou je vlastně sebestředný parchant. A nikdo z toho nedělal vědu. No, on Mosby byl vlastně taky sebestředný parchant, ale občas uronil nějakou tu slzu a snažil se působit jako klaďas. Něco takového naštěstí J.D.ho ani nenapadlo... Dalším kladem je janitor, jehož žertíky si drží slušnou úroveň po celé trvání seriálu. Ale zpět, seriál je fajn, akorát by mu (jako mnoha jiným) prospělo časnější ukončení, nebylo nutné to takhle natahovat. Devátá řada je naprostá obludnost. Pokud si na seriál chcete zachovat pozitivní vzpomínky, doporučuji tu devátou sérii ani nesledovat. ()

drederik

Vynikající sitcom, který serii od serie získával mou přízeň víc a víc. Zach Braff jako JD a jeho až příliš bujná fantazie, čokoládovej méďa Turk, neurotická Sarah Chalke jež s příbivajícím věkem roste do krásy, lehce vyšinutý Údržbář a můj velký oblíbenec Dr. Bob Kelso, který je tak dokonalý parchant, že je velká škoda, že ke konci se z něj stal celkem hodný děda v důchodu s doživotním zásobou vdolků v nemocniční kavárně. A nesmím opomenou Johna McGinleyho, kterého sem si vždycky pamatoval jako většinou nějakého nabubřelého idiota z akčních filmů (Bod Zlomu,...) a ani ve scrubs není jeho postava Dr. Coxe, který evidentně nemá v lásce Hugh Jackmana, moc odlišná. Když k této hlavní sestavě přidáte obrovské množství různorodých vedlejších postav, sem tam nějakou tu známou filmovou hvězdu jako třeba Colin Farrell jako irský neodolatelný bohém nebo Michael J. Fox coby výborný doktor s jistou mentální poruchou, tak výsledek je zaručený. Kdyby to šlo přihodil bych ještě * za Matthew Chandlera Perryho Binga...EEEAAGLEE!!! ()

majxik

Medi sitcom u kterého se většina lidí zasměje, a je to takový příjemný oposit House MD, kdy Scrubs je podáván v intenzivních, ale v krátkých dávkách. Na kterých si brzo vypěstujete zavislost. Směle doporučuju sledování. Jen to moc nepřehánějte. :) ()

geklon

"interna a chirurgové jsou jako dva znepřátelený gangy, ale né ty opravdický, spíš něco jako z Brodwayskýho muzikálu." ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake