Scrubs: Doktůrci

USA, (2001–2010), 66 h 26 min (Minutáž: 20–28 min)

Tvorcovia:

Bill Lawrence

Zach Braff, Sarah Chalke, Donald Faison, Judy Reyes, Ken Jenkins, John C. McGinley, Neil Flynn, Christa Miller, Sam Lloyd, Aloma Wright, Robert Maschio (viac)

Mladý doktor John „JD“ Dorian si hned v první pracovní den ve fakultní nemocnici Sacred Heart uvědomí, že ho ani dlouhá léta na lékařské fakultě nepřipravila na střet s realitou. Tváří tvář svérázným pacientům se cítí bezradný, ostatní lékaři ho urážejí a znepříjemnit život se mu snaží i zlomyslný údržbář. JD si dokonce není jistý, jestli tenhle chlapík není jen výplodem jeho bujné představivosti. Zato jeho nejlepší kamarád a spolubydlící – chirurgický praktikant Chris Turk – je přesný opak a mezi elitářské kolegy snadno zapadne. A pak je tu ještě krásná mladinká doktorka Elliot Reidová, která Johnovi padne do oka. Na tři začátečníky dohlížejí přísný a občas zákeřný primář Bob Kelso, pohledná vrchní sestra Carla Espinosová a mrzutý doktor Perry Cox, jemuž však v skrytu duše na svěřencích záleží. Cox se postará o většinu vtipných situací. JD každou epizodu komentuje jako vypravěč. Slyšíme jeho úvahy a surrealitu seriálu dodávají momenty, kdy se dostaneme přímo do jeho hlavy. Hrdinové zažívají lásky a problémy, musejí čelit rodinným povinnostem, nekonečnému papírování a neustálému proudu pacientů. V nemocnici plné nevypočitatelných existencí není o zábavu nouze, i když se občas mísí s tragickými situacemi, které k životu zkrátka patří. (oficiálny text distribútora)

KooNY

Seriál, který je na seriálovém poli pro mě jasná jednička. Pro mě nejlepší seriál, kterému nechybí absolutně nic a který nabídne osm sérií skvělé zábavy a nejen to. Příběhy ze života, s více či méně dramatickými částmi a komediálními prvky s jedinečnými gagy. Postavy jsou tak uvěřitelné, že nemáte šanci si je nezamilovat a seriál aspoň mě rychle přirostl k srdci. Škoda, že nyní po 8.sériích nemá Scrubs žádnou náhradu a podle mě se mu nic nevyrovná. 9.série = proč ?! ()

Elyssea

Jsem za půlkou druhé série a stejně si mě Scrubs kolem prstu omotat nedokázali. Jako krátký sitcom dobré, místy opravdu vtipné, ale není to srdcová záležitost. A postavy, které opravdu stojí za to, jsou tyto: JD, dr. Cox, primář Kelso a Údržbář. Možná jediným důvodem, proč se na Scrubs koukám dál je to, že chci vidět, jak Údržbář roztaje. ()

Flaxik

Parta prďáckých dochtorů háže upe nejvíc cool vtípky a je to vážně prča! Fakt! Ale nasrat. Vtípky jsou na úrovni třetího Kameňáku, doktoři jsou jen o málo sympatičtější než hlízový mor a jedna vtipná situace za díl pomůže celou tuhle taškařici udržet jen taktak nad hladinou odpadu. Když se pitvoří Vydra s Paulovou, je to hnus a odpad. Když se pitvoří Jenkins a McGinley, je to „skvěle ulítlá zábava.“ Když Zděnda Trošků zapracuje do děje omšelé vtipy, je to trapné. Když tak postupují režiséři Scrubs, je to „chytře vypointovaná situace.“ No běžte do prdele. Hodnocení v červených číslech už jen dokresluje dlouhotrvající nekritický obdiv místních uživatelů k libovolné seriálové kundovině americké produkce. Pochopil-li jsem správně esenci vtipnosti jako sebeztrapňování, vzájemné ztrapňování, kriploidní chování a křečovité výrazy, tak požaduji do seriálů zařadit přímé přenosy z jednání Poslanecké sněmovny. Tomu musí každý jebnout pět a více hvězdiček. (82 %!, taky asi nějaký, mnou nepochopený, humor.) ()

Nach

Nevěřil jsem, že mě to tak chytne, ale chytlo. Když nepočítám devátou sérii jde o jeden z nejkomediálnějších, nejluxusnějších nemocničních seriálů vůbec. Už jen kvůli těm psychologicky rozdílným, ale geniálním postavám a výbornému castingu. V čele dva nejslavnější seriáloví přátelé JD a Turk. Vedle nich exceluje Perry Cox jako John C. McGinley v jedné ze svých nejlepších rolí, a pak všichni ostatní. Nikdo zde není slabým článkem řetězu, nikdo zde není zbytečný. Epizody jsou vtipné, jiné dojemné, že i slzy jsem pustil. Pár slabých, ale to je opravdu menšina, hodně i metodicky originálních (muzikálová epizoda). Za tohle vše Scrubs musím poděkovat a reprízy určitě budou. A ať žije Mozkovna Údržbáře!!! 90% ()

cubajz

tak tenhle seriál mi za těch 8 řad hodně přirostl k srdci - sympaticky střelené postavy (Dr. Cox rullez!!), vtipné (dost často až nezapomenutelné) situace plynule přecházející na vážnější notu a hlavně úplně bombastičtí pricmrdáváči jako Údržbář, dr. Kelso nebo Ted. Na to, že mě filmy/seriály z lékařského prostředí nikdy nelákaly, tento opravdu můžu! ()

TomikZlesa

Až si časem zvyknu na neustálé střídání šílené komedie, dramatu a rádoby romantiky tak dám jasnejch 5*, no vlastně by asi musel zmizet turkova madrace Carla, nenapadá mě jinej důvod proč tady je, její postava je mi silně nesympaticka až protivná. Jednoznačný fuhrer seriálu je pánko Cox, pro mě možná snd i jedna z nejlepších komediálních postav (silná konkurence Sheldona Coopera) v těsným závesu za ním je JD a dábel jmenem Oslek :-). JDho výjevy a představy seriálu jasně dávají novej rozměr. A to nemusím doktorské prostředí....EDIT: tak potvrzeno Carla je největší seriálová kráva (protivná, vlezlá, direktivní..) co sem kdy viděl ! ()

danecek24

Zlatý Glóbus - nominace (3) - 62. ročník (za rok) 2004, 63. ročník 2005, 64. ročník 2006 - Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Zach Braff ()

magnolia

na tomhle seriálu je krásně vidět, jak tenká je hranice mezi (geniálním) surrealismem a (neodpustitelnou) trapností a jak každý z uživatelů vidí tenhle seriál na jiné straně barikády. mě to teda baví - a to jakože dost. každá z postav má "to svoje" - a za to je právě miluju, ať už je "to svoje" sebešílenější ;o) ()

Pajky3

Konečně se dostávám k jednomu ze sitcomu, který si mi dlouho vyhybal. První série je od toho, abych si přivyknul humoru a stylu vypravění. Přece jen ty myšlenkové pochody JDho a dohrávání situací do absurdna nejsou úplně častým jevem. Taky si musim roztřídit postavy. Abych došel k závěru, že ty vedlejší jsou dokonalý. Dr. Kelso, Údržbář nebo Jordan. Samostatnou kapitolou je pak Dr. Cox, to je neskutečná postava, dokonalá. A třeba takový hostování B. Frasera je taky dobrý. *** Ve druhé sérii už jsem zvyklej na to co mě čeká. Zatim je to dobrý. I díky tomu, že ubylo výletů do JDho hlavy. Opět pobavilo hostování Heather Locklear, Ryana Reynoldse a hlavně Amy Smart. Jo a ještě mě bavila alternace v úvodní znělce. *** Ve třetí sérii se mi opět povrdilo to co jsem věděl z těch předchozích. a to, že tomuhle seriálu vládnou hostující hvězdy. Tentokrát se nám předvedl hlavně Michael J. Fox a Tara Reid. Ve které si JD připsal další povedenou přítelkyni. Jinak se třetí série motala taky hodně kolem svatby Turka a Carly. Jen doufam, že se k Elliot už JD vracet nebude, začíná se to zajídat. *** Ještě pořád to jde. Pořád se bavim., i když se tvrdí že kvalita jde dolů. A hodně pomáhají hostující hvězdy, protože obsazení Heather Graham, Julianny Margulies, Matthewa Perryho nebo Colina Farrella stálo za to. Na můj vkus se to moc motá kolem Carly a Turka. Ženské osazenstvo (Carla a Elliot) mi celkově dost vadí. Končí nám to odchodem Elliot i JD, z nemocnice a z bytu. Však oni se přizpůsobí. *** Pátá série už tolik nepřihrává hostující hvězdy, i když na konci se ukáže aspoň Elizabeth Banks. Celou sérií se táhne těhotenství Carly a Turka, ale nakonec věta jsem těhotná zazní tolikrát že ztratí význam. Docela fajn je postava Keitha, nové JD nemesis. Každopádně v této sérii je více dramatu než předtim, alespoň na mě to tak působí. *** V šesté sérii je pěkně vidět jak tvůrcům "pijou krev" ostatní seriály, hlavně ty lékařský. A to je dobře, protože narážky na Chirurgy, napodování House nebo vtípkování na úkor Rachel a Rosse je vtipný. Rozhodně tomu nepadá úroveň a pořád to dobře baví. Problémy z minulé série se elegantně vyřešili. Ale za konec by zasloužili facku, přesně tohle už jsem nikdy nechtěl vidět. *** Zkrácená sedmá série nám přinesla hlavně jednu změnu a to odchod Kelsa, uvidímě jestli to bude na škoda nebo ne. ale já si myslim, že mi bude chybět. Jinak se tam nic moc neudálo. *** Tak on nám Kelso neodešel. Byla nám připravena osmá a loučící se sezona. Tak strašně nemam rád, když jsou ty konce takhle emoční. Je to dobrý neztratilo to nic ze svého kouzla ani v téhle sérii. I když už se rozloučili, tak je ještě devátá série, kterou všichni odsuzují. tak jsem zvědav. Ale stejně to loučení bude muset přijít a bude mi chybět JD, Turk a Cox, ale i Kelso, Údržbář a jeho braintrust. *** Všechno jednou končí a stejně i Scrubs, ale nezoufám, si. Díky tomu mohl začít Bill Lawrence s Cougar Townem. Tahle série už stejně byla navíc. Nefungovala jako ty předchozí. Možná by jí bylo líp jako samostatnému seriálu. I tak jsem poměrně spokojenej, mohlo to dopadnout mnohem hůř. () (menej) (viac)

Davosh

Komentář nakonec píši, až po úplném ukončení seriálu, po zhlédnutí jednoho z nejúžasnějších finále, co jsem kdy viděl. Celá ta parta okolo JDho se mi nesmazatelně zapsala do paměti a stejně jako u Přátel se dá očekávat, že jednou za rok si tuhle partičku sjedu celou znovu a vždycky se skvěle pobavím. Škoda slabších dílů v posledních sériích, kdy už se většinou dost vaří z vody a nic moc novýho se neobjevuje, ale stejně... bude mi smutno. Hooch is crazy!!! ()

Rm.

Pro mě seriál, který se dávkou humoru téměř blíží Přátelům. Jak už to tak u seriálů bývá, s největší pravděpodobností vám nesedne po shlédnutí pilotního dílu, u Scrubs toto platí dvojnásob - na tento typ humoru si musíte zvyknout. Ale jakmile se zamilujete do Dr. Coxe a do údržbáře, už není uníku :) Každá série Scrubs má mimochodem výborný soundtrack, z nějž si Zach Braff "vypůjčil" několik singlů do svého Garden State. ()

animaxis

První dvě série seriálu mi nepřišly moc vtipné, ale od konce ruhé série už se mi to začalo líbit. Postavy v seriálu jsou celkem zábavné. Nějaké díly jsem nemohl ani dokoukat, ale většina mě docela pobavila. Seriál beru jako takový průměr, ale nakonec mu za zábavu dám i čtvrtou hvězdičku. ()

AdaMM

tak po delší době americký seriál, který mě dostal :) jak nemám rád nemocniční prostředí, tak v parodované verzi se mi to líbí. je to vtipné a není to zbytečně dlouhé. ()

Twil

Snizit hodnoceni kvuli zpackanym poslednim seriim? U vetsiny serialu jsem to udelal. Tady by mi to bylo hodne lito. Doporucuji prestat se divat po 7. serii ()

Radiq

V podstatě je to vtipnej seriálek, kterej se ve vtipnosti vyrovná slušnému průměru. Speciální pozornost si zaslouží JDho fantazie. Celkově bych to hodnotil jako průměr, ale do podprůměru padá to, že po shlédnutí 5. série už vám všechno připadá, že se to furt opakuje - typy fórků, situace, problémy, řešení vztahů. A už to prostě není ono. Zatímco ze začátku jsem se minimálně jednou za díl zalomil smíchy, teď už je to tak jednou za 3-4 díly. Navíc protagonisté mi začínají být čím dál víc nesympatičtější, což by bylo lepší spíš naopak. ()

Splasher

JDho úsměšky a Coxovy sarkastické drilly patří k tomu, co mě na Scrubs nejvíc baví. Ale to samotné jentaktak utáhlo první sérii. Trochu se bojím těch následujících, protože ani Scrubs se už v 1. sérii nevyhýbají klasickým berličkám v podobě hostovačky osob, kolem kterých se točí celý jeden díl. Ovšem na seriál americké produkce se jedná o vysoce nadprůměrný sitkom. ()

eisha3

Obecně nemám ráda seriály z nemocničního prostředí, Scrubs jsou výjimka. Netušila jsem totiž, že může ve špitálu být taková legrace. JD and Turk for presidents! ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake