Scrubs: Doktůrci

USA, (2001–2010), 66 h 26 min (Minutáž: 20–28 min)

Tvorcovia:

Bill Lawrence

Zach Braff, Sarah Chalke, Donald Faison, Judy Reyes, Ken Jenkins, John C. McGinley, Neil Flynn, Christa Miller, Sam Lloyd, Aloma Wright, Robert Maschio (viac)

Mladý doktor John „JD“ Dorian si hned v první pracovní den ve fakultní nemocnici Sacred Heart uvědomí, že ho ani dlouhá léta na lékařské fakultě nepřipravila na střet s realitou. Tváří tvář svérázným pacientům se cítí bezradný, ostatní lékaři ho urážejí a znepříjemnit život se mu snaží i zlomyslný údržbář. JD si dokonce není jistý, jestli tenhle chlapík není jen výplodem jeho bujné představivosti. Zato jeho nejlepší kamarád a spolubydlící – chirurgický praktikant Chris Turk – je přesný opak a mezi elitářské kolegy snadno zapadne. A pak je tu ještě krásná mladinká doktorka Elliot Reidová, která Johnovi padne do oka. Na tři začátečníky dohlížejí přísný a občas zákeřný primář Bob Kelso, pohledná vrchní sestra Carla Espinosová a mrzutý doktor Perry Cox, jemuž však v skrytu duše na svěřencích záleží. Cox se postará o většinu vtipných situací. JD každou epizodu komentuje jako vypravěč. Slyšíme jeho úvahy a surrealitu seriálu dodávají momenty, kdy se dostaneme přímo do jeho hlavy. Hrdinové zažívají lásky a problémy, musejí čelit rodinným povinnostem, nekonečnému papírování a neustálému proudu pacientů. V nemocnici plné nevypočitatelných existencí není o zábavu nouze, i když se občas mísí s tragickými situacemi, které k životu zkrátka patří. (oficiálny text distribútora)

Pythonator

Když nepočítám Dr.House, tak jsou Scrubs jediný doktorský seriál, na který se dá dívat. A ke všemu je ještě mnohem zábavnější než Ordinace v růžové zahradě. Stylem vyprávění připomíná Ally McBealovou a pěkné je i to, že nás Američani ušetřili sitcomového formátu přeplněného stupidním smíchem, který nám napovídá, kdy se přesně máme zasmát, protože tam asi bylo něco vtipného. Ne, Scrubs jsou mnohem mnohem dospělejšího ražení a kulantně míchají inteligentní humor s tím tak trochu ujetým v tak vyváženém poměru, že mi přirostl k srdci a kdybych měl čas seriály sledovat pravidelně, tak je tento jeden z těch, co za to stojí. ()

Hannina

Seriál využívá divácky přitažlivého nemocničního prostředí, čímž by mohl docela nápadně připomínat kultovní seriál Dr. House. Když se nad tím více zamyslím tento seriál dokonce má svého Gregoryho, který ovšem není hlavní postavou a vnáší do seriálu povědomý nemocniční suchý humor - Dr.Cox. I přes tento fakt se jedná o seriál se svěžím dějem, poutavými dějovými liniemi a hravými vtipy. Ideální oddechovka, pokud snášíte tzv. „americké moralizační shrnutí" na závěr téměř každé epizody. ()

Nortizop

Seriál s přemírou sarkazmu a velmi bujné fantazie Johna Doriana (JDho), je to jednoduše svižné a zábavné, vše co ke spokojenosti potřebuji. ()

Haty

Hned jak mi kamarád prozradil, že vůbec existuje něco jako Scurbs, se z toho stala jasná srdcovka. JD a Turk jsou něco jako vaši nejlepší imaginární kamarádi a na konci osmé série se člověk vážně necítí dobře, když vidí jak to všechno končí :D nicméně plné skvělého humoru a sympatických postav. 85% ()

50koruny

ja to mám za 5 hviezd ale seriál pre mňa končí 8. sériou.na existenciu 9. série snáď časom zabudnem.mali to aspoň nazvať inak. ()

Nemezzis

V originálním znění jsou scrubs opravdu hodně zábavní(českej dabing je průser). Především díky Johnu „JD“ Dorianovi(Zach Braff). Dal bych klidně plnej počet, bohužel pár dílů je slabších + poslední série změnila nemocnici a herecké obsazení. ()

MiroCup

Tak tenhle seriál by se dal označit za moji srdeční záležitost. Jakmile vidím, že ho někde vysílají, prostě si ho musím pustit. A to je díky Prima Comedy Central v posledních letech opravdu často. Zach Braff je v roli JDho dokonalý, ale výborné je v tomto seriálu celé obsazení. Každý díl kvalitně pobaví a je zárukou zábavy. Bavilo mě to na základce, baví mě to i jako vysokoškoláka. A to finále (myslím tím poslední díl osmé série, devátá je prostě nepovedený spin-off, i když se to ABC snažilo prezentovat jinak) je jedno z nejlepších seriálových finále vůbec. PS: Dabing sice působí vedle originálu opravdu hloupě, ale pokud začnete na něm, je to i s ním super. Je svým způsobem bláznivý a má to celé zase trochu jiné kouzlo. ()

entronov

Parta čerstvě vystudovaných doktůrků se dostane do nemocnice na svoji rezidentu a věřte, že nudou tady rozhodně neumřete :) 7/10 ()

Luboss7

Lepší sitcom som ešte nevidel a to som toho už videl pomerne dosť ! Od začiatku si tento seriál buď zamilujete a odpustíte mu pár trápnych momentov alebo Vás nezaujme. Ja som si ho zamiloval tak že som za 10dní zhliadol 6sérii, t.j. asi 130 dielov :- )) Sitcom z prostredia nemocnice, ktorý sa Vás nesnaží len rozosmiať ale často aj rozplakať, sitcom kde nepočujete po každej vete trápny smiech ako je to vo väčšine ostatných sitcom-och. Zach Braff "J.D." sa pre tento seriál asi narodil, ale nezaostávajú ani ostatní herci a podávajú výborne výkony v každom diele /Dr.Cox,Dr.Kelso/ . PS: Sarah Chalke je strašne ale strašne sexi !!! ()

Konvička

Dost dobře nechápu, proč je tento seriál tak vychvalovaný, až málem kultovní. Mě snad zaujal jen díl s Brendanem Fraserem. Jinak nudné a herci uvěznění ve stereotypu svých postav. Ale možna jsem viděla jen ty nudné díly. ()

Fisik

Hodne me prekvapilo, jak si v kazdym dile udrzi svuj humor. Zatim jsem nenasel jedinej dil, kde bych se nudil :D. Vtipny hlasky, spesl efekty v nemocnicnim prostredi .... mily prekvapeni :) ()

RebelMe

Scrubs nám skončili a kdybych měl zhodnotit všech osm sérií jednou větou, řekl bych: Měli pár slabších dílů, ale společně s HIMYM to byl můj nejoblíbenější sitcom. ()

Kil

Vynikající seriál, možná ale až trošku moc dlouhý a zejména ta devátá série nebo co to momentálně běží je taková divná. Prvních osm sérií má však velice zajímavé hlavní charaktery - JD, Turk, hlavně pak Cox, ale i vedlejší postavy jako Jordan, Kelsa, Janitora. Takovou zvláštní postavou je pak Elliot, tu jsem nejdříve viděl jako guest star v HIMYM, kde mi byla šíleně nesympatická, ale když jsem pak začal sledovat Scrubs od první série, tak na mě působila moc sympaticky. To se však s přibývajícími sériemi a vrstvami make-upu vytratilo a v posledních sériích byla stejně nesympatická jako v HIMYM :). Jedinou postavou, která mi moc nesedla, je Carla. A protože tenhle seriál je hlavně o postavách, tak myslím, že jsem to hlavní zhodnotil a nemá cenu to tady již více rozpitvávat. No proste pět hvězdiček. ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake