Scrubs: Doktůrci

USA, (2001–2010), 66 h 26 min (Minutáž: 20–28 min)

Tvorcovia:

Bill Lawrence

Zach Braff, Sarah Chalke, Donald Faison, Judy Reyes, Ken Jenkins, John C. McGinley, Neil Flynn, Christa Miller, Sam Lloyd, Aloma Wright, Robert Maschio (viac)

Mladý doktor John „JD“ Dorian si hned v první pracovní den ve fakultní nemocnici Sacred Heart uvědomí, že ho ani dlouhá léta na lékařské fakultě nepřipravila na střet s realitou. Tváří tvář svérázným pacientům se cítí bezradný, ostatní lékaři ho urážejí a znepříjemnit život se mu snaží i zlomyslný údržbář. JD si dokonce není jistý, jestli tenhle chlapík není jen výplodem jeho bujné představivosti. Zato jeho nejlepší kamarád a spolubydlící – chirurgický praktikant Chris Turk – je přesný opak a mezi elitářské kolegy snadno zapadne. A pak je tu ještě krásná mladinká doktorka Elliot Reidová, která Johnovi padne do oka. Na tři začátečníky dohlížejí přísný a občas zákeřný primář Bob Kelso, pohledná vrchní sestra Carla Espinosová a mrzutý doktor Perry Cox, jemuž však v skrytu duše na svěřencích záleží. Cox se postará o většinu vtipných situací. JD každou epizodu komentuje jako vypravěč. Slyšíme jeho úvahy a surrealitu seriálu dodávají momenty, kdy se dostaneme přímo do jeho hlavy. Hrdinové zažívají lásky a problémy, musejí čelit rodinným povinnostem, nekonečnému papírování a neustálému proudu pacientů. V nemocnici plné nevypočitatelných existencí není o zábavu nouze, i když se občas mísí s tragickými situacemi, které k životu zkrátka patří. (oficiálny text distribútora)

Aldehydek

Scrubs je seriál, co mě vždycky potěší a co mě asi nikdy neomrzí. Trhlý J.D. spolu s čokoládovým méďou Turkem a jeho portorikánskou (vlastně dominikánskou) princeznou Carlou, s plochým zadkem Elliot, Coxíkem a Jordan - přebornicí ve fackování cour, vilným Bobem, hromádkou neštěstí Tedem, ďábelským údržbářem a mnoha dalšími, na mě zabírají na 100%. Druhej takhle mile ujetej seriál vážně neznám :-) a mrzí mě jen to, že už skončil :-(. ()

Jaster9

vo väčšine seriálov milujete jednu-dve postavy tu budete milovať všetkých..... hoc Sarah Chalke len pre jej riťku TOP 3 Janitor John C. McGinley Sam LLoyd so skupinou :D ()

Medic.Droid

Po 11 letech od vzniku jsem tomu nakonec dal šanci. Opravdový seriálový klenot, podle mě strčil opěvované Přátele do kapsy. Co se týká závěrečného dílu, těžko si jen představit lepší zakončení. Geniální, brilantní. (V potaz neberu 9. řadu, po prvním díle jsem ji zahodil a nehodlám si zkazit dojem z tak perfektního seriálu, kterým Scrubs rozhodně je.) ()

tulrika

Musím dát pět hvězd, protože jako člověk pracující v podobném prostředí v tomhle seriálu vidím kus sama sebe. A jestli si někdo myslí, že některé situace jsou příliš zvláštní, morbidní nebo nepravděpodobný...v reálu je to někdy i horší :-) PS: jsem ráda, že zatím nemáme americký zdravotní pojistky. ()

mine.slayer

Nechápu jak tenhle seriál může někdo ohodnotit jako odpad? Verbal, ale není někdo to je nikdo.. V jednom filmu zaznělo, má délku ale ne hloubku. Po všech těch nemocničních seriálech je tohle neuvěřitelné osvěžení!! Díky za vnešení humoru do vážného tématu. Životní role Johna McGinleyho. ()

deanmo

Videl som len pár dielov a prisahám snažil som sa vytvoriť si k tomuto seriálu aspoň aký-taký vzťah, ale nepodarilo sa, je to viac trapné ako vtipné. ()

e-pilot

Typický příklad univerzální televizní zábavy, která zafunguje všude na světě. Sympatiční představitelé hlavních rolí, se kterými se můžete ztotožnit, otravní a pitomí šéfové, různorodí pacienti a pacientky. Tyhle minipříběhy jsou sice zábavné, místy i dost zábavné, ale jsou to přeci jen rychlovky, požitek z nich trvá toliko chvilku a nadšení pohříchu rychle vyprchá. ()

BlackVelvet

Humor, ktery je na povrchu obcas daleko vaznejsich temat, mne pripomina M.A.S.H. Libi se mne postavy, ktere jsou chvilema az extravagantni a pritazene za vlasy, ale kazda postava ma integritu, tj. chova se sice prastene, ale v ramci sve postavy. Myslim, ze s timhle si scenariste dali hodne prace. Lepsi jsou podle mne pozdejsi rady, kde uz to je cele dobre propletene a dialogy a situace svizne. Vylozene se u toho nesmeju nahlas, ale je to takove mile a inteligentni. ()

Dr.dogous

Vtipný, trochu cynický seriál z atraktivního lékařského prostředí. Někteří, co zemřeli rukou lékařů, by si zasloužili žít. 85% ()

Apofis28

Viděno cca 5 celých dílů a dál už na to nebyly nervy, debilní prostředí nemocnic, jak kdyby se všichni s těma doktorama po... vtipy jsou vesměs o ničem, trapné, nezábavné a a a... a prostě to tu už bylo mnohokrát takže nic moc. ()

kuri-noha

Režijně svérázný a originální. Vtipný, radostný, moudrý i smutný. Tak by se dal popsat skoro každý díl seriálu Scrubs. Svižně projedete těmi 20 minutami a máte pocit, že jste viděli všechno, náramně jste se bavili a už se těšíte na další díl. Zábava seriálu není postavena na konverzačních vtípcích, ale na situacích, vybudovaných hravou kamerou a střihem, na dobrém načasování. Vlastně bych to někdy přirovnal víc ke grotesce než třebas k sitcomu. I to je na komediální seriál neobvyklé - ta řemeslná hravost, využití všech prostředků. Neznám jiný takový seriál. Jediné minus, které se po čase objeví, je malý stereotyp v podobě chování postav a vývoje děje. Ale i tak... Scrubs mě strašně moc mě baví, často dojímají. ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake