Scrubs: Doktůrci

USA, (2001–2010), 66 h 26 min (Minutáž: 20–28 min)

Tvorcovia:

Bill Lawrence

Zach Braff, Sarah Chalke, Donald Faison, Judy Reyes, Ken Jenkins, John C. McGinley, Neil Flynn, Christa Miller, Sam Lloyd, Aloma Wright, Robert Maschio (viac)

Mladý doktor John „JD“ Dorian si hned v první pracovní den ve fakultní nemocnici Sacred Heart uvědomí, že ho ani dlouhá léta na lékařské fakultě nepřipravila na střet s realitou. Tváří tvář svérázným pacientům se cítí bezradný, ostatní lékaři ho urážejí a znepříjemnit život se mu snaží i zlomyslný údržbář. JD si dokonce není jistý, jestli tenhle chlapík není jen výplodem jeho bujné představivosti. Zato jeho nejlepší kamarád a spolubydlící – chirurgický praktikant Chris Turk – je přesný opak a mezi elitářské kolegy snadno zapadne. A pak je tu ještě krásná mladinká doktorka Elliot Reidová, která Johnovi padne do oka. Na tři začátečníky dohlížejí přísný a občas zákeřný primář Bob Kelso, pohledná vrchní sestra Carla Espinosová a mrzutý doktor Perry Cox, jemuž však v skrytu duše na svěřencích záleží. Cox se postará o většinu vtipných situací. JD každou epizodu komentuje jako vypravěč. Slyšíme jeho úvahy a surrealitu seriálu dodávají momenty, kdy se dostaneme přímo do jeho hlavy. Hrdinové zažívají lásky a problémy, musejí čelit rodinným povinnostem, nekonečnému papírování a neustálému proudu pacientů. V nemocnici plné nevypočitatelných existencí není o zábavu nouze, i když se občas mísí s tragickými situacemi, které k životu zkrátka patří. (oficiálny text distribútora)

joora1

Tento seriál ve mně ze začátku budil rozpaky a nějak jsem mu nemohl úplně přijít na chuť.Není to klasický sitcom se spoustou vtipů, ale právě proto se mi postupem času začal líbit, navíc vytvořit seriál tohoto typu z nemocničního prostředí je obdivuhodné.A čím déle na něj člověk kouká, tím víc mu k srdci přirostou všechny postavy. Největší zásluhu mám na tom ale John C.McGinley alias Dr. Cox, jelikož jeho postava je opravdu unikátní .Hlavní hrdina JD je sympaťák a jelikož Zach Braff je můj oblíbenec, tak i tady není co řešit. Velké doména seriálu Scrubs jsou i vedlejší postavy, kterým je sem tam věnovaná i celá komplet epizoda. Ať už je to chlípník s nepřeberným množstvím "high five" Todd, bláznivý údržbář , sebelitující se právník Ted nebo další postavy. Celkově seriál rozhodně stojí za podívání, momentálně patří k mým nejoblíbenějším. ()

velkyvezir

Hodnocení tohoto seriálu není vůbec jednoduché. Dostal mne. Skvěle jsem se bavil. Škoda ale, že nelze hodnotit každou sezónu zvlášť, protože prvních šest si zaslouží 5*, ale od sedmé se kvalita seriálu zvolna zhoršovala, aby v posledních dvou dílech osmé sezóny vyskočila na 5*. Zvláště z osmé sezóny jsem cítil, jakoby už některé herce ten seriál už tak nebavil, seriál postrádal náboj z prvních šesti sezón. A co se týče deváté řady, ta neměla vůbec vzniknout a pokud ano, tak jako samostatný seriál bez násilného vtlačování některých postav z původního seriálu. Prostě Scrubs měly skončit osmou sezónou s neuvěřitelně dojemným závěrem. S vědomím existence deváté řady je ono kompletní sžití s postavami a seriálem narušen... Celkově ale dávám 5*, protože ze sitcomů patří Scrubs mezi to nejlepší, co jsem viděl. ()

BluT

Scrubs je prostě přesně ten seriál, kterej si chcete pustit. Kdykoliv. Vtipnej, nenáročnej, ale rozhodně ne stupidní. 95% edit 9.1.2013: trochu se děsim podívat se na díly s českym dabingem, který teď začal vysílat Cool, abych si to nadšení pro tenhle seriál nezkazil. ()

Madluska

Kvůli Zachu Braffovi jsem se kdysi zařekla, že Scrubs si nechám s klidným svědomím ujít. (Jak já bývala zamlada hloupá! :-)) Dnes vím, že tihle doktůrci (český název by mě tehdá odradil ještě víc než paterčata Braffova, kdyby existovala!) působí silně návykově a doporučuje se dávkovat je alespoň 2x denně. (Miluju údržbáře, Teda právníka a barvité představy JD!) ()

HiddenDragon

Nema to daleko k jedne hvezde. Na muj vkus z 90% velmi trapny humor. Videl jsem nekolik epizod a pokazde tak jediny povedenejsi vtipek, jinak dost ubohe. Nemluve o tom, ze takhle to v nemocnici vubec nechodi. Je to vsechno strasne prehnane, vsechny postavy jsou nejakym zpusobem ujete a nenormalni. Nejzajimavejsi je vzdycky jen konec s temi uvahami hl. hrdiny. A taky ocenuji, ze je to opet jeden z mala serialu o doktorech, ktery neni vylozene zamereny na chirurgy (Braff hraje internistu) - coz je pro laickou verejnost asi vizuelne nejzajimavejsi obor. Presto treba rovnez "nechirurgicky" "House" je svym ironickym humorem mnohem dal nez prvoplanovi "Scrubs". A zminene "chirurgicke" serialy - "Pohotovost", "Chicago Hope" - ackoliv nejsou komedialni, jsou zase medicinsky i zobrazenymi vztahy a problemy mnohem serioznejsi nez tahle naspeedovana a ukecana ptakovina, kde me asi nejvic irituje postava, kterou hraje John C. McGinley, jakysi trapny Houseuv odvar. Brr. ()

CptPeroxid

Dokážete si uvědomit, kolik jsem ztratil času, když už jsem to sledoval po třetí? Kolik jiných seriálů a filmů jsem mohl vidět, kolik lásek jsem mohl políbit, kolik alkoholu a pervitinu mohlo kolovat v mých žilách? Ničeho nelituji, protože když poznám dobrý a kvalitní humor, klidně si ho budu pouštět do konce života. Takže je čas si to jít pustit počtvrté. ()

markul

Můj asi nejoblíbenější sitcom. Jsou zde skvělé postavy a když přežijete zpočátku pár trapných vtipů a zvyknete si na jeho styl, tak si ho zamilujete. A ještě má taky výborný soundtrack. - "I´m no superman." ()

Frakira

Po šesti dílech jsem to vzdala, což já obvykle nedělám, ale přišlo mi to až moc americky odlehčený, občas i docela trapný. A i když údržbář si získal moje sympatie, tak na druhé straně motiv vycpaného psího miláčka mi přišel tak trochu okoukaný z knížky od Irvinga, ale možná je to jen moje paranoia. Třeba kdybych se přinutila a vydržela, získalo by si to moje sympatie taky. Snad, možná, nevím.... ()

NeosinneR

Podobne ako u Dr. Housa, aj tu mi v prvom rade bolo medicínske prostredie menším odporom. Ale Američania sa asi naučili ako sa točia skvelé seriály a opäť tu máme jeden výborný sitcom, založený dosť na postavách. Milujem postavu Údržbára a jeho z ničoho prameniacu „nenávisť“ voči JD-mu, postavu doktora Coxa a jeho pohŕdanie JD-m (chudák chalan) a nakoniec postavu neskutočného smoliara a „právnika“ Teda. 7 sérii za nami a stále sa je na čo pozerať. Len tak ďalej. ()

cab

Kazdym rokem nemocnice prijima absolventy mediciny jako praktikanty a jinak tomu neni v Sacred Heart, kde nastupuje ke svemu prvnim dnu v praci hlavni hrdina tehoto usmevneho sitcomu John Dorian (muj oblibenec Zach Braff) spolu s nejlepsim kamaradem Turkem. Mezi dalsi zajimave a dulezite postavy lze zapocitat krasne chladnou a uprimnou Elliot, tvrdohlavou sestru Carlu a predevsim mentora a cynickeho hlaskare Perryho Coxe. Denni deni na nemocnicim poli i obcas mimo nej v jednom z nejlepsich serialu z tohoto proflaknuteho prostredi. Prvni sezona: 80%, druha sezona: 85%, treti az sedma sezona: 80%, osma sezona: 90% ()

xmozek

Nedávno jsem dokoukal 8. poslední sérii. Nebudu říkat, že jsem neměl na krajíčku. I když jsem celý seriál vděl v poměrně krátkém časovém horizontu, nic to nemění na tom,že mi přirostl k srdci. Stačilo mi vidět prvních 5. dílů a už jsem žadonil o celé série.Každému tento seríál vřele doporučuji. V každém díle je spousta humoru a "ponaučení", či jak to nazvat. Takže si vyhraďte pár hodin času a dopřejte si ničím nerušenou dávku pohody. ()

tereza_p

V podstatě příjemná, odpočinková věc, která mi ale zatím ničím zas tolik nevybočuje. Po 1. sérii tři hvězdy, dál se ještě uvidí. ()

divak84

psal jsem k tomudle naprosto famoznímu seriálu dlouhý koment věnovaný všem, kteří to neviděli a váhají zda se do něj pustit nebo ne. Ovšem psal jsem to tak dlouho, že jsem se automaticky odhlasil a celý text nenávratně pryč... takže zkrácená verze. scrubs vám zlepší náladu kdykoliv to potřebujete, není zde nahraný smích takže se můžete smát "kdykoliv" chcete. Postavy jsou tak skvěle napsané a tak pestré, že JE PROSTĚ NEMOŽNÉ si minimálně jednu postavu nezamilovat (nebo minimalně neoblíbit). Seriál není o tom, že parta prožívá svá "dobrodružství" v nemocnici a tím to končí. ne e, celé je to o tom co říká text uvodní znělky "sám to nezvládnu". Seriál je o postavách, o přátelství, o každodenních situacích, o podpoře, o mezilidských vztazích. 5* JD, Cox, Kelso 4* Turk, Elliot, Ted, Janitor 3* Jordan 2* Carla, Doug, Delivery guy, 1* Todd SCRUBS mohu jen a jen doporučit, určitě vás to bude bavit, pokud máte aspon minimální smysl pro humor, smysl pro dementní humor či smysl pro důležitost mezilidských vztahů. 1-8 řada NEMÁ sestupnou tendenci. ()

sl4necek

Nevím, proč jsem se tomuto sitcomu dlouho vyhýbal, ale po shlédnutí několika dílů jsem si tuhle partičku zamiloval. Je překvapivé, že i v osmé sérii si seriál udržuje vysoký level vtipnosti a originality zápletek, což se o některých sitcomech (ano, Přátelé) říci nedá. Také jsem zjistil, kde se jedna americká televizní společnost inspirovala pro Dr. House. ()

XdanteX

Není možné jinak...musel jsem jednu hvězdu přidat. Ještě nikdy jsem osm řad seriálu neprojel takhle rychle s neupadajícím zájmem jako u tohohle. Seriál si drží pořád ty svou "vlnu" a přitom to není pořád to samé dokola a nezačíná to postupně nudit. Seriál je narozdíl od mnohých nekonečných seriálů jasně ukončený a to mu dává taky plus(edit: tady mi dali tvůrci facku v podobě OTŘESNÝCH "interns"). Spousta perfektních a originálních postav (nikdy mi nevymluví že ten pseudofrajer House není jen propracovanější ukradená myšlenka postavy Dr.Coxe) kde si každý najde svého oblíbence... Na závěr jak říkal Ed..tedy Big Ed "S'waat" :D Spoiler: s03e14 My Screw up: Je u mě osobně asi nejdokonalejším dílem napříč všemi komediálními seriály které jsem kdy viděl... ()

Jierl

Přeci jen jsem fanoušek seriálů, ke kterým mě ale původně přivedl právě tento seriál o doktorech, který mě asi jako jediný z nepřeberné škály dokázal zaujmout a to hned na 5 hvězdiček. Zach Braff je zde nepřekonatelný a každé jeho "zamyšlení" mi přišlo jako vystřižené z mé hlavy, všechny díly jsem viděl několikrát a až do poslední řady mi nepřišlo, že by seriál měl nějak výrazně klesající úroveň, což se ne uplně vždy stává (vzpomeňme si na pořád ještě aktuální HIMYM). ()

Oxy

JDho neomezená představivost, převedená bravurně na obrazovku, jeho přátelství s Turkem, správňácký dr.Cox, věčně spocený Tedy, ovšem s vynikajícím hlasem... a spoustu dalších věcí, které dohromady vytváří jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Nepamatuju se na díl, který by mě nudil. (nepočítám sérii s novými herci) ()

Rapikk

Scrubs prostě miluji. Seriál je naplněný bláznivým až naprosto ztřeštěným humorem, ale čas od času dokáže i chytit za srdíčko. Málokterý seriál dokázal vytvořit tucet opravdu sympatických a originálních postav, které Vás vždy dokáží něčím překvapit. A i když je dlouhodobý vývoj postav hrozně pomalý a nenápadný, časem si uvědomíte, že Vás jejich osud naprosto pohltil. Kdy se dají JD a Elliot konečně dohromady? Dočká se JD svého obejmutí od Coxe? Jak bude pokračovat vztah Turka a Carly? Spřátelí se Cox s Kelsem vůbec někdy? Je Todd opravdu gay? Navíc Scrubs je jednou velkou seriálovou výjimkou, protože na rozdíl od většiny sitcomů se Scrubs neustále zlepšují. ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake