Príbeh akčného sci-fi filmu sa odohráva v 21.storočí. Stavebného robotníka Douglasa Quaida /Arnold Schwarzeneger/ prenasledujú nočné mory, v ktorých sa mu zdá, že nie je tým, za koho sa považuje. V skutočnosti je to tajný agent vyslaný z Marsu, disponujúci dôvernými informáciami, ktoré mu však boli vymazané z pamäti. Doug sa po nejakej dobe vracia na Mars, kde sa postaví proti svojim bývalým nadriadeným a stáva sa vodcom vzbúrencov. (TV Dajto)

Ferguson

Když se zpětně podívám, tak v 80. letech Schwarzenegger natočil hodně dobrých filmů a touto lahůdkou to hezky uzavřel (samozřejmě T2 je ultimativní lahůdka jako nadstavba jeho filmografie). ()

Nag0

Musím prepáčiť filmu isté (hrubé) nedokonalosti v prevedení, už len kvôli tomu príbehu a myšlienke niečo také natočiť, chcelo to určite dosť odvahy. ()

Anubiska

Zlaté devadesátky,tehdy jsem si z těch efektů sedla na prdel,ale dnes už lehce úsměvné. Nicméně příběh parádní a Arnold taky. Po vizuální stránce film trochu zestárl,ale jinak je to nesmrtelná pecka. ()

bizon.99

Ani 26 let po premiéře neztratil film nic ze své zábavnosti.A to díky předloze,režisérovi,hercům a vizuálním efektům. Při premiéře v kinech za první víkend vydělal $25,533,700 a obsadil 1.místo.Remake z roku 2012 nesahá tomuto dílu ani po kotníky.85%. ()

TragyCZ

Pro začátek je důležitý brát v potaz to, že film měl premiéru v roce 1990. Tím pádem když vezmu tento fakt v potaz, mohu říct, že film má na svou dobu slušné efekty, herecké výkony také nejsou nějak hrozné a scénář + námět určitě není zavrženíhodný. Jedniné co mě opravdu vytočilo bylo to, že když jsem se chtěl podívat na tento film, omylem jsem si pustil verzi z roku 2012, která je podle mého názoru dost zavrženíhodná... Je to v podstatě ten samý film, akorát s pár úpravami a samozřejmě technickým posunem (i když ne moc velkým..). Proto mě tento film ani na první zhlédnutí tak nebavil, jelikož už jsem znal děj z předchozího remakeu... Ale jinak, pokud bych film hodnotil a nebral v potaz ten nepovedený remake, tak bych dal 90%. ()

Fibonacci

suprove 90te roky. skvele nápady ukažkoveho sci fi. miestami pripominal bessona, ale originalne, to teda bolo bez pochyby. možno sa trochu veľa strieľalo na môj vkus, ale tak bol to predsa arnie. proste to bola fakt sranda, a drsná. ()

johnyi.z

I přes začátek, který by si zasloužil hodnocení "nejtrapnější úvodní scéna", je velmi dobrou sci-fi podívanou. Dnes už asi klasika klasik. ()

P4PRIK4

Jak se říká v hudební branži: 90. léta byla hodně plodná a to samé platí i u Totall Recall. O proti zpackanému remaku může tento film působit, jako obyčejné Béčko. Opak je ale pravdou. Na tu dobu slušné visuální zpracování Paula Verhoevena, který má na svědomí také starého dobrého Robocopa. Z nostalgie a mé velké přízni k Árnímu dávám maximum hvězd. :-) ()

Rangifer

No, tož to je dobré hergot. Pan Arnold masakruje všechny, kdo mu stojí v cestě na Mars. Krev tam cáká při jakékoliv příležitosti. Místy mě to přišlo spíš jako komedie, třeba to samořídící taxi, když nezaplatíte, tak vás přejede, nebo vytahování štěnice z lebky skrz nos. Taky se mi líbí jak je to staré a jak si v devadesátých letech představovali budoucnost. Mutanti, Mars pan Arnold, nevím co bych tomuto filmu vytkl. ()

Jirkacek

Snímek Total Recall z roku 1990 jsem si koupil v březnu 2019 na blu-ray disku hlavně ze tří důvodů. Za prvé v něm hrál hlavní roli Arnold Schwarzenegger, který už v době natočení tohoto skvělého filmu patřil mezi herecké legendy, za druhé jsem si film chtěl rozhodně zařadit do své sbírky modrých krabiček v plném rozlišení a za třetí se v něm objevila Sharon Stone, které to tehdy slušelo moc a moc. Poprvé jsem Total Recall viděl na nahrané videokazetě někdy v 90. letech a podruhé na přelomu Milénia, kdy jsem jej vlastnil na DVD. V obou případech jsem hltal zejména akční scény a střílečky, o které zde nebyla rozhodně nouze. Oči jsem mohl nechat na nádherné Sharon Stone, která si zde zahrála malou velkou roli Lori, což byla manželka Quaida, ale ve skutečnosti žena Richtera. Tenkrát jsem ji obdivoval za to, že cvičila bojové umění jen kvůli tomu, aby tuto roli dostala, což se jí bohatě vyplatilo, neboť právě roku 1990 nastartovala svou hvězdnou kariéru. Nicméně hlavní postavou filmu byl její jakože manžel Douglas Quaid, který se ve skutečnosti jmenoval Hauser, přičemž oba si střihl hvězdný Arnold Schwarzenegger. Ten v roce 2084 pracoval jako stavební dělník na Zemi a ve snech se mu pořád zdálo o záhadné Brunetce z Marsu, ze které se později vyklubala prostitutka Melina a rovněž měl hrozné představy u rudé planetě Mars, který byl už obýván lidmi, žijícími pod skleněnými kopulemi v několika středicích. Kvůli špatné situaci mezi chudými lidmi na Marsu často docházelo k ozbrojeným akcím povstalců, kteří bojovali proti vládním silám pod velením guvernéra Vilose Cohaagena,kterého si střihl Ronny Cox. Tíživé sny donutily Douglase Quaida navštívit společnost Recall, která lidem aplikovala paměťové implantáty, po kterých se lidé probudili s reálnou vzpomínkou na dovolenou, kterou si vybrali. Quaid si v Rekallu vybral dvoutýdenní cestu na Mars v roli tajného agenta a tím to všechno vlastně začalo. Technici ani nestačili zavést implantát a Quaid si podvědomě vzpomněl na svůj předchozí život na Marsu. Choval se tak divoce, že je v netradiční cestovní kanceláři museli nacpat sedativy a poslat je domů v automatickém taxi. Tento taxík se mi tenkrát strašně líbil a pro mne se stal jedním z nejvýraznějších prvků ve filmu, což může vypadat směšně, ale tenkrát v devadesátých letech bylo něco takového opravdovou sci-fi představou ! Ale vraťme se k tomu, co se odehrávalo dál. Když Quaid dojel domů, napadl jej jeho kolega s práce spolu s dalšími muži a chtěli jej zabít. Pochopitelně byl náš hlavní hrdina úspěšnější a útočníky zabil, čímž zahájil největší počet mrtvých v dějinách filmu. Aniž by Quaid chápal, proč jej chlapi chtěli zabít, vrátil se domů, kde je pro změnu chtěl zabít jeho jakože manželka Lori. Opět se ubránil a krasavice mu řekla, jak se věci mají. Ve skutečnosti byl Cohaagenem poslán na Zemi a hlídán, Lori měla stejný úkol. Jejich svatba a osmileté soužití byly jen implantovanou vzpomínkou a tak se Quaid rozhodl jednat. Odjel z domu a za dramatických okolností se mu povedlo zachránit se před útoky skutečného manžele Lori, kterým byl Richter. Ten se pustil do pronásledování Quaida a chtěl ho zabít, i když mu jeho nadřízený Cohaagen nařídil aby jej chytil živého. Quaidovi se opět podařilo uniknout a odjet na Mars v přestrojení, kde se měl setkat s Kuatem, což byl vůdce povstalců. Ani na rudé planetě neměl Quaid klid a znovu měl co dělat, aby si zachránil vlastní život. Dle instrukcí, které dostal, odjel do Venušina města aneb vykřičené čtvrti obydlené z větší části mutanty, jejichž mutaci způsobila nedostatečná ochrana před radiací. Sem jej odvezl černošský taxikář Bennyho a tak se konečně setkal s Melinou, brunetkou z jeho snů a bývalou milenkou Hausera. Ta ho podezřívala, že Quaid stále pracuje pro Cohaagena a tak se s nepořízenou vrátil do hotelu, kde jej Richterovi muži v čele s Lori napadli a v souboji Quaid svou nastrčenou manželku zastřelil. Ostatní pak zabila Melina, která svého milence přece jen přišla zachránit a dvojice pak odjela za pomoci Bennyho taxíku do baru ve Venušině městě, kde je povstalci schovali. Zatímco guvernér Cohaagen dal v celé čtvrti přerušit dodávku vzduchu, Quaid, Melina a Benny byli předvedeni před Kuata, mutanta v čele povstalců, který dokázal z mysli Quaida vytáhnout vzpomínku na to, že v nedaleké hoře byla nalezen obrovský mimozemský reaktor, který by po spuštění dokázal vyrobit dýchatelnou atmosféru pro celou planetu rozpuštěním ledovce pod ním. Nepřekvapilo mne, že to Cohaagen držel v tajnosti, neboť by v takovém případě zanikl jeho monopol na výrobu vzduchu. A tak nastala závěrečná část filmu, ve které se Quaid pokusil zachránit celou planetu a zničit svého bývalého zaměstnavatele. Jak to dopadlo, pochopitelně neprozradím, ale o určité překvapení nebyla nouze a tak si myslím, že úchylný režisér Paul Verhoeven tentokrát natočil velmi kvalitní film bez zbytečných nechutností. Jediné, co mi vadilo, byl špatný český dabing a některé scény, které buď neměly logiku nebo působily na dnešní dobu směšně. To jsem však filmařům rád odpustil, šlo přece hlavně o to, aby vynikl hlavní hrdina Arnold a jeho svaly, které chtěl na začátku devadesátých let mít každý kluk. Obdivoval jsem také výtečné herecké výkony a skvělé prostředí Marsu či budoucí Zemi. Líbily se mi i scény s taxíky, důlními stroji či rentgenová akce na začátku filmu. Už jen to, jak se podařilo natočit svět budoucnosti si film zasloužil nejvyšší hodnocení, ale těch důvodů bylo prostě více. Rozhodně jsem investice do modré krabičky nelitoval a film si plně užíval. Suma sumárum, akční Sci-Fi snímek Total Recall si u mne vybojoval pět totálních hvězdiček *****. () (menej) (viac)

funesfilm

S jedinečnou hudbou Jerryho Goldsmitha a klasickým prejavom Arnolda tej doby. Podarené akčné sci-fi, bohaté na vizuálne efekty "voňajúce" ručnou prácou. ()

andydufrsn

Dostal jsem se k tomuhle filmu možná po 20 letech a měl jsem jej v paměti jako solidní sci-fi, ale jak mě má paměť oklamala, jsou to jen další obyčejné těžké kopy do hlavy! ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Když já nejsem já, pak kdo teda sakra jsem?" V roce 2084 sní dělník Arnold Schwarzenegger o dobrodružství na Marsu, tak navštíví prodejce vzpomínek, firmu Recall. V té si vybere dovolenou na Marsu v podobě tajného agenta, přičemž při implantaci vyjde najevo, že už jedny implantované vzpomínky má. Firma ho tedy omámí a posadí do taxíku. Poté se ho pokusí zavraždit blízký přítel a jeho krásná manželka. Arnie postupně přichází na to, co je zač. Film si hodně hraje s vizuální stránkou a se světem na Marsu. Některé postavy vám ještě dlouho utkví v paměti, ať už je to prostitutka se třemi prsy, vůdce povstalců Kuato anebo další mutanti. Určitě si vybavíte i scéna, když Arnoldovi vylézají oči z důlků či scénu, kde je Arnie v robo-obleku postarší ženy, to je prostě paráda. Triková stránka je jednoduše výborná. Originální, vtipné, násilné. Arnie hláškami nešetří, Stoneová zase kope do koulí a ukazuje bradavky. - 100%. ()

3Libras

Každopádne jedno z najlepších sci-fi a jedno z najlepších spracovaní Dicka (spolu s Minority report). Toto podľa mňa ešte tu dickovskú verziu vylepšilo. Dalo jej úžasné vizuálne prevedenie a to bol ešte len začiatok 90. rokov! Tak temné a pritom tak pestré. ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (viac)

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

08.08.2018

Režisér Paul Verhoeven (RoboCop, Hvězdná pěchota) se do paměti filmových fandů nadosmrti zapsal jako autor kultovních pecek Total Recall s Arnoldem Schwarzeneggerem či erotického thrilleru Základní… (viac)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

09.03.2018

O comicsovém nakladatelství Valiant Entertainment jste možná nikdy neslyšeli. Podobně jako Marvel a DC ale má svůj propojený vesmír s tisícovkami postav, který se teď převádí na velké plátno.… (viac)

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

06.01.2014

Paul Verhoeven dal světu trojici výjimečných akčňáků – Total Recall, RoboCopa a Hvězdnou pěchotu -, které díky kombinaci satirického nadhledu a brutální akce těžko někdy upadnou v zapomnění. Bohužel… (viac)