Príbeh akčného sci-fi filmu sa odohráva v 21.storočí. Stavebného robotníka Douglasa Quaida /Arnold Schwarzeneger/ prenasledujú nočné mory, v ktorých sa mu zdá, že nie je tým, za koho sa považuje. V skutočnosti je to tajný agent vyslaný z Marsu, disponujúci dôvernými informáciami, ktoré mu však boli vymazané z pamäti. Doug sa po nejakej dobe vracia na Mars, kde sa postaví proti svojim bývalým nadriadeným a stáva sa vodcom vzbúrencov. (TV Dajto)

eoj

Klasika, klasikovatá. I po tolika letech od prvního shlédnutí jsem se parádně bavil. Točit remake nebyl důvod. Ne že bych měl něco proti Collinu Farellovi, ale obávám se, že by mu to nandal nejen starej dobrej Quaid, ale i guvernér Kalifornie :D Ale aspoň s tím remakem počkali jednu generaci. Tak se necháme překvapit. Nicméně by mohli producenti raději sundat plínky a zkusit něco nového. Takový Tři stigmata Palmera Eldritche v režii Terryho Gilliema ve 3D hmm hmm hmm. No nic, vyndám ruku z nočníku a jde se vstávat. ()

Lazy87

Já myslím, že to je ten film mého dětství na který jsem měl zakázané dívat. No abych mu dal větší hodnocení, musel bych omládnout, nebo možná jak zestárnu. ()

meme123254

Akokolvek som sa snazil zakryvat oci pred zalostnym hereckym vykonom Arnolda Schwarzeneggera, nemohol som sa zbavit pocitu, ci cele toto nadhodnotene sci fi nema byt nahodou komedia. Velmi zle. Nezostava nic len dufat, ze remake s Colinom Farrellom bude lepsi. ()

bratr_jezek

Zdařilá adaptace krátké povídky, kterou si bez Arnolda neumím ani představit. Arnold se tu předvádí se ve vrcholné formě a zdárně mu sekundují záporáci, kteří myslí jen na svou kapsu a kšeft se vzduchem. Arnold se nemůže na nikoho spolehnout, zabít ho chce kamarád z práce i vlastní žena! A to vše jen kvůli snu o Marsu a jiné ženě. Jenže to není jen sen, je to pravda, ve které se skrývá tajemství o možnosti vyrobit si vzduch na Marsu i bez mocipánů. Řízná akce na sebe nenechá dlouho čekat, kromě toho vás čeká pár pěkných nezapomenutelných triků. ()

wlad81

Pan Boh zaplať za verziu s Farrellom, lebo mi tá hrúza dala možnosť si po čase uvedomiť, aká je táto Arnold classic skvelá. ()

Koukam

Že by kultovní, to se říct nedá, ale Total Recall je každopádně, nadčasový snímek s velice příjemně zamotaným a nepředvídatelným dějem. Sci-Fi na vysoké úrovni se super atmosférou. Jen si nemůžu pomoct, ale souhlasím s DaViD´82, Terminátor Arnold mi do této role příliš nepasuje. Jinak čestných 80% z mé strany. ()

jericho001

jeden z nejlepších akčních sci-fi devatesátých let minulého století.Verhoeven natočil vskutku brilantní film plný napětí,akce,hlášek, rvaček,mutantů s vynikajícím soundtrackem od mistra Jerryho Goldsmithe.Skvělé,strhující,fantastické!!! ()

Wlacho

Ked sa na prelome 80/90 rokov dali dokopy spicky v oblasti akcneho herectva, produkcie, rezie, hudby a predloha od jedneho z najlepsich spisovatelov psychoidneho sci fi, vznikol Total Recall. ()

Laslo

Komentár píšem po pozretí obidvoch Total Recall a musím zhodnotiť,že aj napriek rôznym novodobým špeciálnym efektom vo filme z roku 2012, bol tento Total Recall lepší. Arnold bol vynikajúci, boli to proste jeho časy... ()

Muad

Tenhle film prostě můžu. Mám rád Verhoevenovi filmy. Mám rád jeho akčně brutální režii. Mám rád Arnolda a Sharon Stone. Mám rád tento film. Je to to nejlepší co 90. léta v rámci akční sci-fi nabízí. Nakonec nezbývá než říct: "A teď padej na Mars" a to pravidelně, minimálně jednou do roka. ()

Elanornegra

Nadcasove sci-fi, v minulosti pre mna top horrova zalezitost, Arnie perfektny, Sharon dost sexi.. hoc tak kratko. Vizual nevadi ani po tolkych rokoch, hudobny doprovod nadpriemerny. Nvm co dodat srdcova zalezitost 100%. Pozrete 2.8.2020 nič sa nezmenilo skvele krvavé sci-fi, z ktorého som mal ako maly nócne mory, keď som to ešte pozeral na VHS. Skvele obsadenie Arnie v top forme, vizuál aj po 30rokoch stráviteľny, hudba trefna, záver veľmi slušný veľká spokojnosť s režisérom .... 100% ()

StaryMech

Přitažlivost Verhoevenovy akční antiutopie s dobrým koncem nevyplývá jen z její nadprůměrné řemeslné úrovně : upoutat může už námětem z pera Phillipa K. Dicka , v některých ohledech i scénářem, na němž se podíleli autoři "Vetřelce". První, pozemská polovina mě bavila víc - poté co se děj přesune na Mars, příběh chvílemi tone v prolité krvi anebo nabírá dech v panoptiku přičinlivě odpudivých výtvorů Roba Bottina. Chápu, co měla na mysli jistá kritička, když sledování filmu postavila na roveň brodění se nemocničním odpadem. ()

DarthArt

Nadšení z Total Recall s kolegy tak úplně nesdílím. Určitě je to dobrý film, navíc v porovnání s primitivnějšími Arnieho střílečkami i zábavný a napínavý, ale vlastně mi ho stačilo vidět kdysi, když přišel po českých kin. ()

Zrzavakocka

myšlenka k osídlení Marsu, nebo jakékoli jiné planety se od dob letů do vesmíru propírá neustále, a jak jinak pro smrtelníka nic reálného pokud by ovšem nebyl právě tím kdo by tam makal jak šroub !!! ()

Fraktální

Je zajímavý srovnat starej a novej Total recall. Novej : záporák-emancipovaná žena , sonda-čipovej telefon voperovanej do ruky, kámoš-rovnoprávnej černoch , šéf Recall - asiat , město budoucnosti - inspirace špinavými přelidněnými asijskými městy, kolonie - austrálie...deziluze, že cesta vesmírem bude easy , země - zničená , robot- jen voják a policajt, nezakrývá svou robopovahu , práce v kolonii- výroba robotů(zaměstnání v sekundéru) XXX Starej: záporák- bílej muž (žena dostane mnohem méně prostoru) , sonda-obří kulička v nose:-D, kámoš - tlustej bílej chlap , šéf Recallu - další běloch , město budoucnosti - schematické futuristické čisté město inspirované modernou , kolonie - mars(sou tam i pozůstatky martanské civilizace) , země-všechno je super , robot - je taxikář,robot-služba lidem. snaží se bejt humanoidní, práce v kolonii- težba smyšlený superlátky (primerní sféra zaměstnání) . Je hezký jak se na dvou pitomejch sci-fi filmech dá srovnat styl uvažování dvou generací... jinak v hodnocení filmu, nechápu, v čem je ten nový podle zdejších čsfdáků o tolik horší, není! ()

Tempter

Zhlédnuto téměř po 20 letech. No ono je to vlastně parodie a výtvarně technický atentát. O hudbě ani nemluvě, ta byla doslova příšerná. Já vím, že psát komentář k takto starému filmu je blbost, ale já se s tím musel vyrovnat. Tu čtvrtou hvězdu nesundám, nebylo by to fér. Holt, pokrok nazastavíš. Jinak doporučuji hlavně horňákům, Lucii Bílé a vůbec těm, kdo mají problémy se štítnou žlázou bo vždycky může být hůř. ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (viac)

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

08.08.2018

Režisér Paul Verhoeven (RoboCop, Hvězdná pěchota) se do paměti filmových fandů nadosmrti zapsal jako autor kultovních pecek Total Recall s Arnoldem Schwarzeneggerem či erotického thrilleru Základní… (viac)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

09.03.2018

O comicsovém nakladatelství Valiant Entertainment jste možná nikdy neslyšeli. Podobně jako Marvel a DC ale má svůj propojený vesmír s tisícovkami postav, který se teď převádí na velké plátno.… (viac)

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

06.01.2014

Paul Verhoeven dal světu trojici výjimečných akčňáků – Total Recall, RoboCopa a Hvězdnou pěchotu -, které díky kombinaci satirického nadhledu a brutální akce těžko někdy upadnou v zapomnění. Bohužel… (viac)