Príbeh akčného sci-fi filmu sa odohráva v 21.storočí. Stavebného robotníka Douglasa Quaida /Arnold Schwarzeneger/ prenasledujú nočné mory, v ktorých sa mu zdá, že nie je tým, za koho sa považuje. V skutočnosti je to tajný agent vyslaný z Marsu, disponujúci dôvernými informáciami, ktoré mu však boli vymazané z pamäti. Doug sa po nejakej dobe vracia na Mars, kde sa postaví proti svojim bývalým nadriadeným a stáva sa vodcom vzbúrencov. (TV Dajto)

Flashheart

Dvě zhlédnutí mi nestačila, až po třetím jsem se rozhodl ke konečnému názoru. Ne, není to super. Mně k tomu filmu hodně tahne moje oblíbené prostředí sci-fi, zajímavá dějová linka, upřímně jsem Hauserovu pravou úlohu nečekal, a taky trošku fandím Arniemu, hrát sice neumí, ale jak nemít rád jeho nevinnost, nebo scénáristy, kteří mu to napíšou na míru? Bohužel ale tady to sklouzlo k osmedsátkové jednoduchosti, v konkrétních scénách zbytečně moc střílení, zbytečně neprůstřelný hlavní hrdina a jeho protějšek, otřesná hudba v akcích, rozuzlení bylo super, ale finále totální kravina. Viděl jsem o dost lepší, viděl jsem o dost horší. ()

futislav

Jeden z několika málo filmů, které se můžou beze zbytku honosit přívlastkem sci-fi.. Efekty na dobu vzniku trochu zastaralé, ve srovnání s Vetřelcem, který vznikl mnohem dříve to neobstojí, ale stále ryzí a ničím nezkalené sci-fi. ()

Bogrant

Totálna a r(f)ekálna sci-fi hovadina, ktorá je tak hnusná, odpudivá, až je určitým spôsobom zaujímavá a má výhodu samozrejme v tej dobe ešte v podobe neohrozene pôsobiaceho Arnolda. Nemožno však povedať, že zo všetkých jeho filmov je práve tento tým, ktorý by som si púšťal opakovane. ()

Mistr119

Téma je velmi zajímavé, jsou tam zvratové dějové momenty, otázky, co je sen, co skutečnost...ale kdyby bylo toto lépe uchopené a ne tupým zíráním neherectví A. Schwarzeneggera... Sorry Arnie, ale tenhle film celkem kazíš.. :/ Nesouzním s vysokým hodnocením filmu, ostatně tak jako v Terminátorovi... pro milovníky akčních scén je to OK, ale mezižánrový filosofický přesah je naznačený, ale nedotažený.. :/ ()

solver

Tak jsem se po čase chtěl pokochat a zjistil jsem, že mi vůbec nevyhovuje ozvučení u tohoto jinak skvělého filmu. Je to nějaké uřvané a kolotočářské. Hvězdu neuberu, protože samozřejmě v premiéře bylo slinty slinty, ale když si vezmete hudbu u pátého elementu, třeba :) Bože jdu zkusit ten remake s tím z telefonní budky.... ()

Rastamania

Klasická klasika z devadesátek. Jedna z nejlepších. Arny masakruje a hlásí o stošest, Sheron je dokonalá mrcha a hlavně "kvůli tobě si přeju mít tři ruce, baby" :)) ()

Hixx

Takto si predstavujem film, ktorý má diváka priklincovať ku sedadlu že ani nepomyslí na hlad, smäd alebo plný močak až do úplného konca. Arnold tu pobehuje po marse ako dvojitý agent podľa mňa jeho najlepší film a k tomu ešte scify s parádnym príbehom, prostredím, maskami a ešte Sharone Stone v top kondícii, čo viac si priať. ()

Feacher

Další klasika, kterou jsem nemohl vynechat. Je to možná první a jediný film tohoto typu, který jsem kdy viděl. Divák má již od začátku možnost přemýšlet, zdali se jedná o realitu či o "sen" a nejhorší je, že toto rozhodování nikdy nekončí. Na tu dobu hodně dobře udělaný, napsaný i zahraný film, což dává velmi plusové hodnocení. Pocit z filmu mám tak asi na ty 4*, ale za to provedení přidám i tu pátou. Nebylo to v žádném ohledu dokonalé, ale 5* si dle mého zaslouží! ()

FiVe

Tohle je prostě bomba pro každého fandu sci-fi. Když se spojí dobrá předloha s výborným režisérem a Terminátorem Conanem, tak vznikne toto epochální audiovizuální dílo. ()

Bragi66

Pamatuji se, jaká to byla ve své době hitovka videopůjčoven, ale dneska se to jeví spíše jako takový povrchový klouzek (dílo pouze klouzající po povrchu dobré myšlenky).Myšlenka s proklubáváním se jiné identity na povrch vědomí je sice stará, ale velmi nosná a mockrát zpracovaná. Tady tedy ne nijak hluboce.  Mně na tom už tehdy vadilo to přimíchávání nablblého humoru do SF, jak můžeme vidět ve více filmech se Schwarzeneggerem. Je to sice klasika, ale nemohu si pomoci, ale syn tohoto filmu Total Recall (2012) mi přišel o něco více sofistikovaný a napínavější. ()

babuška

PAUL  sci-fi kujva že umí, výběrem herců po triky na tu dobu dokonalé, hudba perfektní no aby taky né, jsem rád, že existují rejžové jako on, co umí knižní předlohu dovést až na vrchol ()

Prochy

Vo Feb.2024 to pozerám už asi štvrtý krát a musím hneď povedať, že tento film stárne. Chýba mu atmosféra budúcnosti a najviac ma serú tie vozidlá, ktoré vyzerajú ako atrapy zlátané z laminátu. Podobné hrkotajúce pozemné vozidlá boli aj v Blade runner, ale ten film si drží úroveň skvelou atmosférou, ktorú spoluvytvárajú aj neumelé interiéry a zaujímavé dialógy. Total Recall mi trhá uši, akoby som sa pozeral na B-čkový TV film, natočený v lacnom ateliéri. ()

Lumen007

Výborný sci-fi film s kvalitním scénářem, dobrými hereckými výkony a na svou dobu velice propracovanými triky. Verhoeven nezklamal a výsledkem je druhý nejlepší film Arnolda Schwarzeneggera. ()

Praso

Velmi zajímavý film, scénář je dobře napsaný a podle toho vyzněl i film. Arnold je "svůj", ale do tohoto filmu se prostě typově hodí, tak proč ho tam nedat. Tento snímek mi stále unikal, vždy jsem viděl třeba jenom kousek, ale asi na po 5tý jsem ho shlédl celý a rozhodně to stojí za vidění. ()

OdinSS

Další z řady velmi dobrých filmů od Arnolda Schwarzeneggra, film je zajímavý díky neuvěřitelné konspirační teorii a velmi promyšlených dějových zvratech. Člověk si nemůže být jistý, jestli to co se děje je skutenčnost nebo jenom virtuální realita. ()

majklfly

Co mi přišlo opravdu líto, že jsem Agenta bez minulosti před tímto promítáním, páč jsem si zošklivil začátek spoustou společných rysů. Akce tam bylo opravdu dost a na to, jak je ten film starý i zajímavé souboje, Co mw ale vyloženě přikovalo do křesla byla ta kozatka se třema prsama. Moc rád koukám na starší filmy a jejich pohled na budoucnost a Arny se opět projevil jako nesmrtelný svalovec bez charisma. Mimchodem proč celou dobu běhali po kulisách jako paka a na konci, když opravdu spěchali k mimozemskému ovládání šli krokem? pěkných 75% ()

papinak

Perfektní sci-fi se slušnou zápletkou, výbornými efekty(na tehdejší dobu), skvělým scénářem a nepřekonatelným Arnoldem. Takhle to má vypadat a vím, že na tento film se poívám kdykoli znovu. ()

bocy

Myšlienka úplne skvelá, keby sa dávali hviezdičky za nápady, tak neváham a dávam 5, ale prevedenie sa mi nejak zvlášť nepáčilo. Je pravda, že sa jedná už o starší film, preto dávam 3 hviezdičky - priemer.:-) ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (viac)

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

08.08.2018

Režisér Paul Verhoeven (RoboCop, Hvězdná pěchota) se do paměti filmových fandů nadosmrti zapsal jako autor kultovních pecek Total Recall s Arnoldem Schwarzeneggerem či erotického thrilleru Základní… (viac)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

09.03.2018

O comicsovém nakladatelství Valiant Entertainment jste možná nikdy neslyšeli. Podobně jako Marvel a DC ale má svůj propojený vesmír s tisícovkami postav, který se teď převádí na velké plátno.… (viac)

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

06.01.2014

Paul Verhoeven dal světu trojici výjimečných akčňáků – Total Recall, RoboCopa a Hvězdnou pěchotu -, které díky kombinaci satirického nadhledu a brutální akce těžko někdy upadnou v zapomnění. Bohužel… (viac)