Príbeh akčného sci-fi filmu sa odohráva v 21.storočí. Stavebného robotníka Douglasa Quaida /Arnold Schwarzeneger/ prenasledujú nočné mory, v ktorých sa mu zdá, že nie je tým, za koho sa považuje. V skutočnosti je to tajný agent vyslaný z Marsu, disponujúci dôvernými informáciami, ktoré mu však boli vymazané z pamäti. Doug sa po nejakej dobe vracia na Mars, kde sa postaví proti svojim bývalým nadriadeným a stáva sa vodcom vzbúrencov. (TV Dajto)

Gilmour93

Žlutá machna s rozložitelnou hlavou, kostlivci na zbraňovém detektoru, tříprsá coura z mutantního Titty Twisteru.. Bezesporu akční sci-fi klasika, v níž se Verhoevenovo tradičně bohaté počítadlo mrtvol zastavilo na čísle 77 a kde Arnie svým třesoucím se bicepsem při práci se sbíječkou jen stěží nahradí někoho, kdo umí hrát. ()

Mertax

Dělá to 19 kreditů. -Žaluj mě, vole. Viděla sem to až letos (2006) a když vezmu v potaz, kdy to vzniklo, musela to tehdy být bomba. Proč se neříká třeba granát? Teď jsem v tom zpětně viděla Matrix, Minority Report a další. Ale Recall tu byl dřív. Hezky syrové střílečky bez příkras (když vás někdo střelí ingramem, tak krev opravdu teče, potažmo stříká). Arnold se snažil, přece jenom by měl asi u málomluvných rolí zůstat. Děj nebyl teda moc oddychový, jak čtu z komentářů, leckdo nepochopil (to se asi nedivím). Má to výbornou pointu, ale za to patří vděk panu Dickovi. Jerry Goldsmith zkomponoval chytlavou hudbu. Nevzalo mě to sice totálně, ale bylo to hodně dobrý. Takovej výlet jako tajná agentka, výběr muže a destinace dle mého gusta.. hmmm.. Asi callnu do Recallu. Jinak nemám, co bych dodala, já jsem se bavila skvěle. A sousloví "Lezení očí z důlku" zde dospělo do podoby tak realistické, že určitě nejeden divák měl oči aspoň mírně vylezlé:)). Ale jak prohlásil můj mladší bratr po skončení filmu: "Jak si tam ty bulvy vrátily? To je tam jako zamáčkly zpátky?" ukazuje, že ne všechno tam přesně dávalo smyslu a drželo se reality. Je to přece science fiction, tak co. ()

Lynn

Schválně, jestli někdo někdy spočítá, kolik tvůrců, režisérů a scénáristů z tohoto filmu od roku 1990 čerpá :-)) ()

TheDarKnig

Bavil jsem se výborně, jen ten závěr mi přišel jako z nějakého jiného, trošku výš mířícího filmu.. A vymlouvat se tím, že to mělo být vyvrcholením toho maximálně průměrně podaného zamyšlení nad svobodou a tyranií, je hloupost.. Arnold podává další ze svých klasických výkonů, hláškování mu stále jde velmi dobře, ale je jasně vidět, proč mu nejvíce sedí role terminátora :) Sharon Stone je úžasná a má i pro sebe perfektně vybranou roli, záporáci jsou zase pořádní béčkoví hnusní zloduši a černoch je Benny :D. Co mně ale hodně dostalo, je zpracování Marsu po vizuální stránce, zatraceně povedený a v klidu se vyrovná i Cameronovým světům. Dickovu předlohu jsem možná četl, možná ne, no vím, že se mi ten autor vždycky zamlouval a tenhle film rozhodně ostudu svému otci nedělá - tedy aspon po vskutku slušném příběhu (v rámci žánru nadprůměr a někdy i opravdu mindfuck, chvíli trvalo než jsem se zorientoval), škoda, že jen chybí nějaká výraznější pointa v závěru, ale asi si tvůrci řekli, že to zamotávali už dost. Takže další Verhoevenův film a tentokrát ještě větší spokojenost než minule, nebýt pár malých mušek a závěru, za 5.. Ale stále tu je velmi dobrý brutální béčkově líbivou akcí prosycený a chytrým matrix dějem naplněný film. Téměř 5 :) Do you think I am the real Quaid?.... Yes, I am :D ()

Brouk

Arnold tady docela válí. Tahle Sci-Fi patří k nadprůměrným. A má to spád. Určitě jedna z lepších sci-fi. A taky si troufám říct, že nebude zapomenuta. Je totiž sakra dobrá ()

genetique

Tento film mal na Arnieho príliš veľa dialógov, pretože v niektorých situáciách mi prišiel fakt smiešny. Ale ako film je to veľmi solídna sci-fi nádielka s kupodivu dobrým a premysleným scenárom, efektami, maskami a nadčasovými kulisami. 80%. ()

sniper18

Na prelome dekád bol Arnold Schwarzenegger na vrchole svojej slávy, tu si už mohol vyberať a tak spojil svoje sily s Paulom Verhoevenom, ktorý už zahviezdil kultovým Robocopom a spolu vytvorili ďalšiu kultovú klasiku deväťdesiatych rokov. Opäť sa môžu oprieť o parádnu zápletku, ktorá je nadčasová a tak skvelo funguje aj v dnešnej dobe, ale zároveň v perfektne béčkovom prevedení, no len v tom najlepšom slova zmysle. A tak tu máme agenta v utajení, ktorý uniká pred svojimi bývalými zamestnávateľmi, originálne prevedenú prácu so spomienkami, nejaké to tajomno, v tomto prípade tajomstvo zariadenia v hlbinách marsu a množstvo tých parádnych béčkových prvkov, ako mars, mutanti a hlavne poriadna porcia akcie a násilia. A tak po tejto stránke ma nenapadá skutočne nič, čo by som mohol vytknúť, toto je priam ukážkový akčný film nápadito využívajúcu jednu z bežných žánrových zápletiek, len tentokrát v sci-fi kulisách a doplnené o množstvo zaujímavých prvkov. Jednoducho prvotriedna žánrová zábava od prvej do poslednej minúty. Vydarilo sa aj obsadenie, Arnold Schwarzenegger je tu v najlepšej forme po všetkých stránkach, takže baví v akcii, ale aj charizmou, ide po ňom vytrvalý Michael Ironside, ktorý je jedným z najlepších záporákov akčných filmov, nejaký čas poteší aj Sharon Stone a nájde sa ešte pár zaujímavých vedľajších postáv. Len tí najbližší priatelia hlavného hrdinu mohli byť zvolení aj lepšie, nie sú zlí, ale za zvyškom zaostávajú. Akcie je tu plno a tu sa dá prakticky len chváliť. Aj napriek tomu, že sa odohráva v sci-fi kulisách sa našťastie drží pri zemi, tvorcovia zbytočne neexperimentovali s rôznymi nezmyslami, ale radšej ponúkli to, čo akčný fanúšik očakáva v prakticky najlepšej možnej kvalite. A tak sa tu nájde plno skvelých a poriadne krvavých prestreliek, v ktorých poteší vysoký počet zabitých a každý priestrel vyzerá skutočne efektne, pár drsných likvidácií, nejaký ten súboj a viaceré slušné naháňačky. Tu sa aj ťažko vyberá to najlepšie, všetky prestrelky sú výborné, ale najviac asi tá záverečná s hologramom. Paul Verhoeven tu odviedol skutočne skvelú prácu, tu ma nesklamal v žiadnom ohľade. A ani hudba nie je zlá. Takže Total Recall je klasika, ktorá je vyváženým mixom akčného a sci-fi žánru, pričom obe ponúkne vo veľmi vysokej kvalite a je to jeden z tých filmov, na ktorý sa dá pozerať stále. 82% ()

Madison

70%. Tomuto sci-fíčku som po dlhšom čase neodoprela druhú šancu, pretože podobné typy filmov jednoducho milujem, a keď sa v nich blisne akčná legenda Arnie, tak výsledný dojem musí byť prinajmenšom nadpriemerný. Možno mi nespočetné množstvo výbuchov alebo maximálna Verhoevenova odviazanosť pri prvom pozretí brnkala skôr na nervy, akoby ma mala potešiť. Čakala som hollywoodsku jednohubku a dostala som sofistikovaný scenár, v ktorom sú všetci každých 5 minút niekým iným a ktorý mi pripadá trochu neujasnený. Ale čo však na tom, super klasika, ktorá ani chvíľu nenudí a krásna Sharon Stone je kapitola sama o sebe. ()

3DD!3

Zrovna jsem dočítal sci-fi SNÍ ANDROIDI O ELEKTRONICKÝCH OVEČKÁCH? (BLADE RUNNER) a z ničeho nic jsem dostal chuť oprášit si nějáké Dickovy filmové adaptace. MINORITY REPORT jsem však viděl nedávno a PAYCHACK více méně taky. Sehnat BLADE RUNNERA je v dneštní době téměř nemožné (no možná ne nemožné, ale obtížné :) a jediným vhodným kandidátem se zdál Verhoevenův TOTAL RECALL. Musím říct, že jsem dobře udělal, protože jsem ho pár let neviděl a byl jsem tudíž velice spokojený. Vidět zase Arnolda střílejícího a hláškujícího („Žaluj mě vole!“ a „Máme tady rovzvod.“ vedou) je teď pro mě balzám na duši. Dále je tu pak Sharon jako dokonalá manželka (téměř dokonalá), kterou by si přál každý chlap. Po příběhové stránce se téměř nic vytknout nedá, protože sci-fi s takovýmhle surfováním mezi snem a skutečností snad jiná ani nevznikla. Hudba Jerryho Goldsmitha je užastně magická a výborně ladí s celkovou atmosférou snímku a na konci na sebe bere i jisté (možné) procento pointy. ()

Le_Chuck

Dnes už kultovné sci-fi a zároveň jedno z najlepších, v ktorom sa Arnold objavil. Paul Verhoeven tradične zatlačil na gore linku a navyše film pekne ako sa patrí zamotal. Ako malý som s toho bol celkom vykulený a film som pochopil asi na tretí krát. So scénky kedy Arnoldovi z nedostatku kyslíku ide praknúť hlava a vyliezajú oči som mal onehdá peknú depku. ()

berg.12

"Osvoboďte Mars!" A má socializmem omezená filmová představivost byla v sedmém nebi, podobně jako u Hvězdných válek. Arnold Schwarzenegger je navíc herec, se kterým jsem vyrůstal a hlas Pavla Soukupa z něj spolehlivě udělal toho největšího sympaťáka. Podle Verhoveových představ neměly být triky ve filmu překonány minimálně do r. 2000, leč už o rok později sám Schwarzenegger s T2 toto tvrzení podkopal, aby zanedlouho Spielberg se svým Jurským parkem poslal tenhle film definitivně do modýlkové historie. Zub času je někdy až příliš neúprosný, takže zaplapánbůh aspoň za Jerryho Goldsmithe. ()

Kaka

Verhoeven hraje stále stejnou písničku a ani poněkolikáté nezní falešně, nicméně základní melodie začíná být trochu oposlouchaná až nudná. Recall je fajn odvazáná jízda se spoustou krve, geniálně toporným hlavním hrdinou (v některých kamerových makrodetailech mimiky je přímo k zulíbání) a dvouciferným číslem co se počtu mrtvol týče. Nicméně stejně stylizovaná hudba a výrazný vizuální (což ne vždy znamená kvalitní) rukopis se mi nijak zvlášť do srdce nezarily. Výprava Marsu je až příliš okatě "exhibicionistická", stejně jako vůdce rebelů, žena se třemi prsy, mutanti, výbuchy obličejů a podobné věci. Režisér zkrátka volí na můj vkus někdy až příliš extrémní měřítko a ne vždy je to to pravé ořechové. Potěší však akční scény, které jsou zvládnuty bravurně. ()

Spiker01

Po kino-návštěvě stále přemýšlím, jestli byl v tom formě víc Arnold nebo Verhoeven. Kéž by se ještě takové filmy dnes točily. ()

sud

V době svého natočení to byla bomba, i dnes to má hodně do sebe. Kvalitní řežba plná akce s Arnoldem Schwarzeneggerem v jedné ze svých nejlepších rolí. 80%. ()

castor

Rozhodnul jsem se oprášit nějaké starší snímky. Buď už se na ně skutečně prášilo nebo jsem k nim byl po letech z různých důvodů skeptický. Vizuálně nadaný Holanďan, milovník soft-porna a bezbřehého násilí Paul Verhoeven za ta dlouhá tvůrčí desetiletí jen minimálně šlápnul vedle a pokud nebyl přidušený producenty a zahnaný do kouta (viz. Muž bez stínu/2000), jednalo se o filmovou událost. I zde se obklopil svými veleschopnými spolupracovníky (vyniká zejména kameraman Jost Vacano / Ponorka, RoboCop, Showgirls, Hvězdná pěchota, Muž bez stínu a skladatel Jerry Goldsmith) a na dřevěné herectví Arnolda Schwarzeneggera dnes nostalgicky vzpomínáme se slzou v oku. Kultovní záležitost bez vyloženě hluchých míst, jakou Total Recall bezesporu je, brzy oslaví dvacet let od svého vzniku, přesto srdnatý Arnold ani po tak dlouhé době neomrzí. Vzrušující sci-fi, které je ozdobou jeho filmografie, je směsí technicky pompézních nápadů, stejně jako i po letech uchvacujících vizuálních efektů. Arnold to zase pro jednou náramně kosí a srší vtipné hlášky, Michael Ironside zase náramně přijde o ruce, unikátní talent Verhoeven si libuje v brutálních detailech a i přes několik nešvarů (nejde si nevšimnout zvláštních soubojů muž/žena proti muži/ženě) to toho času musela být pořádná pecka!! ()

ClintEastwood

Tohle ber jako rozvod! ...řekne Arnie, když střelí Sharon do hlavy. Působivý akční sci-fi film o děsivých vzpomínkách na Mars (kam je zasazena podstatná část děje), s Arnoldem Schwarzeneggerem v hlavní roli. Vynikající je už samotný nápad a na rok vzniku perfektní zpracování, které vytváří z této sci-fi skvělý a zábavný snímek, jenž od doby svého natočení prakticky nezestárnul. Dnes se tento film řadí k naprosté klasice žánru a má status kultovního díla. Za zmínku stojí například některé masky, herecké výkony, podoba rudé planety a hlavně - PŘÍBĚH. Já jsem se výborně bavil (a ještě mnohokrát budu), protože Verhoeven stoprocentně zabodoval. Takhle má vypadat akční sci-fi. ()

Rex Mundi

Pridám sa reakciou na mis-kov komentár: pre mňa Total Recall je a zostane sci-fi stálicou. Nechýba mu fantázia, solídna akcia a Arnie s Rachel sú veľmi sympatický párik. --- Vlastne som sa rozhodla, že namiesto štyroch dám päť hviezdičiek, pretože Total Recall si ich ako moja srdcovka zaslúži. ()

MM_Ramone

Neviem posúdiť aký bol Arnold Schwarzenegger politik. To ma moc nezaujímalo. Avšak jeho hereckú karieru sledujem prakticky od začiatku. No a musím skonštatovať, že Arnieho herecké kvality priamo závisia na kreatívnych a profesionálnych skúsenostiach režiséra, s ktorým spolupracuje. Napríklad, to čo z neho dostal James Cameron v "Terminátorovi" je úžastné. Tak isto mu zapasovala aj úloha drsného veliteľa špeciálnej, vojenskej jednotky v snímku "Predator". No mnoho krát sa objavil aj v projektoch, ktoré mu vyložene nesedeli. A čo "Total Recall"? Ten jednoznačne radím ku filmom, v ktorých je Schwarzenegger perfektný. Je to svižné, ale popri tom aj dostatočne temné, akčné sci-fi, ktoré som už videl nespočet krát a ešte stále si ho viem vychutnať. Ukončím tento komentár krátkym citátom amerického spisovateľa Raya Bradburyho: "Mars je nebo". **** ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (viac)

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

08.08.2018

Režisér Paul Verhoeven (RoboCop, Hvězdná pěchota) se do paměti filmových fandů nadosmrti zapsal jako autor kultovních pecek Total Recall s Arnoldem Schwarzeneggerem či erotického thrilleru Základní… (viac)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

09.03.2018

O comicsovém nakladatelství Valiant Entertainment jste možná nikdy neslyšeli. Podobně jako Marvel a DC ale má svůj propojený vesmír s tisícovkami postav, který se teď převádí na velké plátno.… (viac)

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

06.01.2014

Paul Verhoeven dal světu trojici výjimečných akčňáků – Total Recall, RoboCopa a Hvězdnou pěchotu -, které díky kombinaci satirického nadhledu a brutální akce těžko někdy upadnou v zapomnění. Bohužel… (viac)