V Detroite riadi a financuje políciu všemocná firma OCP. Pri zásahu proti gangu Clarencea Boddickera padne policajt Alex Murphy (Peter Weller) do rúk gangstrov, ktorí ho nemilosrdne rozstrieľajú. Lekári však zachránia jeho mozog a OCP uskutoční dlho pripravovaný plán – vytvoriť policajného kyborga, robota s ľudským mozgom a tvárou. Murphyho pravú identitu taja, všetci sa k nemu správajú skôr ako k stroju. Odolný voči strelám a bombám, vyzbrojený tými najmodernejšími zbraňami  RoboCop úspešne bojuje proti zločinu a rýchlo si získava dobré meno v detroitských uliciach  plných násilia. Citový život sa však RoboCopovi nepodarí potlačiť, a ustavične ho prenasledujú spomienky na predchádzajúci život. Hoci ho OCP naprogramovala tak, aby nemohol vystúpiť ani zasiahnuť proti členom firmy, ktorá ho skonštruovala, Murphymu sa obnovia spomienky na svoju smrť a dokáže prekonať svoj hendikep. S vedením spoločnosti OCP je totiž spojený aj šéf gangu, ktorý ho zavraždil, nenávidený Clarence Boddicker, ktorého chce zatknúť a odovzdať spravodlivosti, aby tak pomstil svoju smrť. (TV JOJ)

molcan2

V ultra násilnom Detroite blízkej budúcnosti, dobrý poliš Alex Murphy (Peter Weller) je divoko popravený biednymi, brutálnymi zločincami. Jeho telo je potom použite na vytvorenie cyborga (sčasti muž, sčasti stroj) od ktorého sa predpokladá že bude konečným strážcom zákona. Jediným problémom je, že ešte stále udržuje svoje ľudské spomienky a chystá sa postiť mužom ktorý ho zabili. Zakladny kameň pre fanúšikov macho science fiction/akčných thrillerov. ()

jane1106

Tak tohle mě bavilo - velice chutný mix akce a vtipné nadsázky. Zaujala mne i kamera a samozřejmě slavný soundtrack. Triky jsou pozoruhodně nevyrovnané: ty značně zastaralé (roboti) tam ovšem tak nějak sedí a divák se pobaví. Z jiných naopak spadne brada (např. hlava RoboCopa bez ,,krytu") Výstroj RoboCopa působí velmi nadčasově a snad ani v současném filmu by nemusela nikoho urazit.:) Nancy Allen je sympatická parťačka, a nakonec - nikdo lepší než charismatický a totálně stone cold Peter Weller se v hlavní roli snad ani nemohl objevit. Klasika. ()

Socom

Naprosto jedinečný Peter Weller, to sa musí jednoducho nechať.Snáď nik by postavu RoboCopa nestvárnil lepšie.Dobre rozvíjajúci sa dej a skvelý príbeh. Paul Verhoeven to s robotmi vie.8/10 ()

joudas

Všechno to začalo seriálem, když mi bylo… bla bla… potisk… bla… VHS… a tak. Teď už jsem si ale z Robocopa pamatoval akorát tak popravčí scénu. Už dosti úsměvné béčko (byť často úmyslně), ale i přesto má stále co nabídnout. Satirický pohled na budoucnost, zlé korporace, nedůvěra v moderní techniku, násilí, krev, špína a odmyslíme-li si scény s ED-209, tak i trikově to není na špatné úrovni. Hlavně to všechno vypadá vcelku reálně, protože to, na rozdíl od digitálního dneška, reálné bylo. Jasně je to blbé, naivní (ale nedokážu určit do jaké míry to tak působí schválně a nakolik to bylo myšleno vážně), trochu dětinské (když já ho mám pořád zaškatulkovaného jako hloupou dětskou hračku, na rozdíl třeba od terminátora), ale zároveň syrové až brutální. Robocop prostě ještě nepatří do starého železa. ()

Petrus1

Když se řekne "robokop", většině lidí se zřejmě vybaví film. Já to mám trochu jinak - když tento snímek vznikl, byla jsem ještě malej rozmazlenej fracek, kterýmu rodiče nedovolili se na několikrát sjetou vhs dívat. Každopádně jsem kovovýho policajta přece jen viděla - a to na obálce jednoho časopisu. A musím říct, že na mě udělal velkej dojem - důkazem toho je, že mám ten obrázek zafixovanej tak dlouho v hlavě. Byla jsem jím doslova fascinovaná. Bohužel už si nepamatuju, jestli jsem ten film vůbec někdy viděla. A pokud ano, tak asi na mě už tak výrazně nezapůsobil. Z toho plyne, že musím své hodnocení podřídit současnému dojmu. Ten je poněkud rozpačitý. Na jedné straně je samotnej RoboCop naprosto dokonalej a stydět by se za něj nemuseli ani současní filmaři a naproti tomu stojí trikově hodně zaostalej robot - nemůžu se ubránit dojmu, ale pohybově mi připomínal scény ze Souboje titánů. Co mě překvapilo (mile), bylo docela dost povedených krvavých scén a na druhé straně do očí bijící absurdita - obrovské zbraně použité na konci - napřed je sotva unesou a pak s nima máchají jakoby nic. A ještě jeden problém bych měla - ten je ale subjektivní - hlavní hrdina je mi silně nesympatický - ještěže má na sobě většinu filmu mnohem hezčí robo-helmu. :-) Ale když nad tím tak přemýšlím, bylo to celkově vlastně docela dobrý a když přihlédnu k mé dětské fascinací robo-oblekem, vydá to na zasloužené čtyři hvězdičky. :-) Jeden z 501 filmů, které musíte vidět ""Tělesný", násilný a skvělý film Paula Verhoevena je skutečně produktem své doby. Pohrává si se vším, co bylo v 80. letech za Reagana běžné; s gigantickými korporacemi a jejich praktikami, cynickými médii, zvrácenými yuppies a prosazováním zákona hraničícím s fašismem. Holandskému režisérovi je umožněno dívat se na Ameriku více objektivně a s tak nekompromisním, vizuálním a tematickým stylem se nemůžeme divit, že se RoboCop zdá být extrémně agresivní." ()

TheHofi

Skoro každý koho se zeptám který film je podle něj lepší Terminátor nebo Robocop tak řeknou Terminátor 1 ale pro mě je Robocop mnohem lepší má to podle mě výborný příběh, hudbu od Basila Poledourise, masky, akci která díky brutalitě je realističtější, výborné herce, a do dnes nesnáším tu jednu scénu kde figuruje dodávka, nádrž s kyselinou a zločinec Emil se kterým to udělá nehezkou věc. Tento film je prostě akční sci-fi klasika kterou miluju a zůstane na furt v mé top desítce oblíbených a nejlepších filmu 100%. ()

Israha

Jeden z těch osmdesátkových kultů, který zestárnul ne zcela důstojně, a to nejen, co se týče triků. Verhoeven poté v Total Recall a Starship Troopers ukázal, že rochnění v žánrových vodách a nekompromisní režísérské vize mu nejsou cizí, ale z Robocopa jsem měl pocit jakési opatrnosti v přístupu a sázky na jistotu. Své provokativní růžky vystrkuje poměrně nenápadně, a i když (pro něj typická) tvrdost akce i satirické porýpávání do americké společnosti potěší, tak na mě jeho americký debut udělal převážně dojem poctivého, ale ničím výjimečného akčňáku, jehož protagonista už z podstaty toho, co za typ postavy představuje, postrádá osobitost a jakési to drsňácké charisma, takže jeho tažení za pomstou sledujete povětšinou nezúčastněně. Nevím, nakolik je to dáno absencí faktoru nostalgie, protože jsem Robocopa v době vhs-kové neviděl, ale osobně v něm (na rozdíl od výše zmíněných Verhoevenových filmů) kult nevidím a do budoucna nemám jediný důvod, proč mu dát přednost například před žánrově a stylisticky příbuzným Terminátorem. ()

zdeny99

RoboCop je excelentní akční sci-fi, které se již od počátku filmu tváří, že je z blízké budoucnosti. A to když je na konferenci představen policejní android, který mi připomínal železného golema s kulometama... Ten ale není hlavní. Hlavní je dokonalý cyborg, napůl stroj a napůl bývalý policista, který se prohání po ulicích Detroitu, tak zaneřáděného vysokou kriminalitou. Postaví se proti místnímu gangu a jeho praktiky, stejně jako celé podání tohoto filmu, jsou hodně tvrdé. Všude stříká krev, odlítávají ruce, po staré továrně chodí chlap poleptaný kyselinou... Chvílemi je to až morbidní a přesto tak úchvatné. Záporné postavy jsou naprosto skvělé jako v málokterém filmu a nejlepší jsou na tehdejší dobu tak dokonalé triky. I proto se RoboCop stal ve své době kultovním filmem. [14493. hodnocení, 606. komentář, 77%] ()

*Colorado

RoboCop je RoboCop. Asi můj nejoblíbenější akční hrdina dětství. I po letech musim říct, že neztratil nic ze svého kouzla a mám ten film možná ještě radši pro ty drobné chybičky, které se ve filmu objevují. ()

Páně

Mnoho násilí a krve. Velká kritika centrálně řízené společnosti a lidské malosti. Černý humor. Takže standardní Verhoeven se vším všudy. Je pravdou, že RoboCop byl ve své době opravdu jakýmsi kultem, který postupem času zeslábl. To mu ovšem nic neubírá ani po tolika letech na jistém akčním kouzlu. A hlavně stolní hra "atomovka" odrovnej je než oni odrovnají tebe - ta vládne. ()

gootchy

Dílo mého oblíbeného režiséra. Že si dělá filmy po svém a nenechá si do toho nikoho kecat je notoricky známý fakt. A je skvělé, že takový uhozený člověk se dal na filmařinu:) Dobrým tahem bylo neobsazovat žádné profláklé xichty. To bysme byli někde úplně jinde. Naopak Weller velmi dobře zvládá živočišné i "mechanické" herectví, a jeho Robocop je správně prkenný. Navíc božsky vypadá, za ten jeho look by se dneska nemuseli stydět ani v hollywoodu, kolikrát vytvořej daleko horší plevy, a říkaj tomu kostým. Celou atmosféru města budoucnosti občas vtipně doladí opravdu uhozené stolní hry. Co jiného byste čekali od Paula, že? Některé hlášky působí s odstupem času správně pitomě. A ty pušky v závěru to je teprve něco! Takhle se dělá originální film. ()

Mary19

Po několika letech jsem si chtěl připomenout jednu z největších akčních ikon 90. let... Bohužel, kouzlo a atmosféra z filmu v průběhu let vyprchalo a z Robocopa se stal pouze brutální a tupý akčňák, který už dnes nemá co nabídnout... 55% ()

xavierr13

Tento film je veľmi dobre natočený, na dobu kedi vznikol sú tu moc dobre urobené filmové triky. Réžia je úctihódna, v tej dobe bomba, aj keď v 87. vznikol tiež Predátor alebo o rok skôr Aliens u ktorého sú technické zázraky, myslím na dobu vzniku. Dnes už sa takéto filmy vyrábajú často a preto je Robocop film, na ktorý sa nedá zabudnúť. ()

Puol

Verhoevenova akčná/scifi krvavá už klasika ma vždy poteší. Jednoduchý, ale priamočiary príbeh s parádnou hudbou a na svoju dobu i slušnými trikmi. Samozrejme, že ďalsie diely poslali túto seriu do kopru. Dočkáme sa remaku? Verhoeven by ešte mohol niečo podobneho riadne hollywoodskeho nakrutiť, škoda ho. ()

Hapretor

Myšlenkově to není chudé, trikově je to dobré, děj je záživný, herci nejsou špatní, (director's cut je i správně brutální). Sem tam i ten "fórek". Jednotlivé postavy jsou dobře napsané. Atmosféra je dobře navozená. (jak do něj střílejí vždy se chytám za břicho - jestli mám taky kevlar!). Celkově "béčkový" nádech mi vůbec nevadí. "Živý nebo mrtvý, půjdeš se mnou!" ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

16.04.2023

RoboCop našel režiséra

RoboCop našel režiséra

21.11.2019

Vycházející australský filmař Abe Forsythe (Little Monsters) byl čerstvě najat k režii chystaného filmu RoboCop Returns pro MGM a Atlas Entertainment. Forsythe tak nahrazuje Neilla Blomkampa, který… (viac)

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra

16.08.2019

Režisér filmů Elysium a především chváleného District 9 Neill Blomkamp se té smůly nezbaví. Jeho pokračování Vetřelce se Sigourney Weaver bylo zaříznuto poté, co se Ridley Scott rozhodl pokračovat ve… (viac)