Princezná zakliata v čase 2

• Česko Princezna zakletá v čase 2 (viac)

Mladá alchymistka Amélia (Eliška Křenková) získa zakázanú magickú moc: dokáže čiastočne ovplyvňovať tok času. Zneužitie jej nových schopností ju však rozdelí v čase a Amélia zo súčasnosti sa stretáva s Améliou z minulosti, ktorá ju sprevádza na každom kroku. Navyše z dávno zabudnutej temnoty času povstane nová hrozba, alchymista zvaný Pán rún (Ján Jackuliak), ktorý túži získať kontrolu nad všetkou mágiou v Oberone. Aby to dokázal, musí Ameliu zbaviť kontroly nad časom. Amélia spolu so svojimi nerozlučnými priateľmi princeznou Ellenou (Natalia Germani) a princom Jánom z Calderonu (Marek Lambora) cestuje do magického mesta Ayra, kde sídli Spolok alchymistov, ktorý prisahal chrániť mágiu. Po jeho boku musí Amelia čeliť nielen svojmu doteraz najmocnejšiemu protivníkovi, ale aj vlastnej túžbe po zakázanej moci. (Magic Box)

Nellaron

Podľa komentárov nie som zďaleka jediný, kto v druhom pokračovaní vidí prílišnú inšpiráciu z rôznych iných filmov (Harry Potter, Dr. Strange, Pán Prsteňov atd…). Je to tak okaté, až film úplne stráca svoju identitu. A pritom jednotka bola svojim spôsobom originálna. Pozitívom je, že sa nerecykluje scenár z jednotky o opakujúcom sa jednom dni, ale je tu snaha o osvieženie (aj keď Thanos s 5 kameňmi by mohol pozdravovať). Ďalším pozitívom je slušná dávka vtipných hlášok dvoch inak úplne zbytočných zbrojnošov. ()

sandrakr

Z prvniho dilu jsem byla nadsena. Druhy dil me prisel hrozne prekombinovany az jsem se chvilemi ztracela. Istopaz mi prisla zbytecne dlouha, na ukor spadu deje. Spise slabsi prumer, uz bych si znova nepustila. ()

KritikVlada

Stejná spokojenost jako s jedničkou. Tvůrci filmu si dali fakt záležet, aby se to vyrovnalo světové scéně, a taky že jo. Na naše poměry je to opravdu revoluční počin. Příběh dvojky nemá s jedničkou mnoho společného. Princezna Ellena tady hraje v podstatě druhé housle. Hlavní je zde alchymistka Amélie. Příběh dvojky je oproti jedničce trochu rozvláčnější, pravda, občas mohl ubíhat svižněji, ale to je detail. Oproti jedničce je dvojka zase o dost akčnější, a je tam hodně triků. Atmosféra je skvělá, výprava taky. Do oka mi padlo i mladičké kvítko Sára Korbelová, jejíž postava alchymistky Lory mi svým chováním trochu připomínala (Stře)Lenku z Harryho Pottera. No a pro "Čáryfukyni" Elišku Křenkovou mám jenom slova chvály, a navíc je tady dvakrát, takže paráda! P.S. - jsem jediný, komu Marek Lambora svým vzhledem silně připomíná youtubera Datla? ()

andel

Neuvěřitelně pitomoučké. Elišce Křenkové není téměř rozumět. Ať hraje, co hraje, stále stejný herecký výraz. Něco jako úsměv by měla trénovat před zrcadlem. Nejsem si jistá, jestli mimika hradního medvěda je to pravé pro mladou hezkou herečku… ()

Lucie777

Fantastické pokračování. Úvod byl až moc ukvapený a na české poměry působil levně. Ve výsledku film dává solidní a skvostný zážitek. 😊 ()

tein

Jednička sice vykrádala všechno možné avšak ještě se to dalo. Ovšem čeho je moc toho je příliš a dvojka je tak příšerným nepovedeným škvárem a mizernou kopií Harryho Pottera, Pána prstenů, Dr. Strange a mnoho mnoho dalších více či méně úspěšných titulů. Do toho křečovitý humor, pokus o "rodinné drama", hloupý příběh, scénář i dialogy, tuny digibordelu, chaotický střih, nesmyslného či hloupého chování postav, a máte z toho takovýto opravdový dadaistický paskvil. Dodíval jsem to krajně znuděnej s velkou nechutí, což mne jen utvrdilo v tom, že to rozhodně nestálo za to sledovat. ()

MM1979

Jednička byla super (takové české pohádkové Hromnice). Dvojka měla vytěžit ten úspěch, ale jak už tomu bývá, tak milé překvapení se nekoná... Škoda! Dvojka je slabá a nezaujala. ()

Trucker

Jak to tak bývá, je druhý díl oproti tomu prvnímu nesrovnatelně slabší. Ze strážných Martina a Františka se stali totální tupci, samotná princezna zde nemá téměř žádný prostor (jako kdyby na ni scénáristé úplně zapomněli nebo ji naroubovali až dodatečně do již hotového scénáře jiného filmu) a ďábelsky krásná Murien se opakovaně rozhoduje jestli je pořád ještě zlá, nebo jestli radši pomůže "klaďasům". Více než dvouhodinová stopáž (přehnaně dlouhá - je to nuda) je tvořena převážně akčními trikovými scénami, přičemž ostatní "děj" je spíše vyprávěn formou předlouhých dialogů. Opravdového děje je naprosté minimum. Kromě toho by Eliška Křenková asi měla začít intenzivně navštěvovat logopedii a kurzy mluvení, protože má tak ledabylý přednes, že aby jí člověk něco rozuměl, tak to opravdu vyžaduje značné soustředění a úsilí - nelze totiž ani odezírat ze rtů, protože ona skoro neotevírá pusu. Nevidím žádný důvod k tomu, abych si tento díl ještě někdy pustil znovu. Jen doufám, že státní fond na podporu kinematografie nebude rozhazovat další veřejné prostředky za natáčení dílu třetího. ()

Archvile

Nudné a ničím nezaujímavé. S prvým dielom má spoločný asi len názov. Pán Kubík by sa mal vrátiť k Dakaru. Jedna hviezda za spev na konci toho "veľdiela". ()

Ziral odpad!

Filmy, které se dopracovaly do dalšího pokračování většinou skončily neúspěchem, jsou to vyjímky, které byly stejně dobré jako v předešlém dílu. ()

bratr_jezek

Druhá pokračování bývají zrádná. Naštěstí tady to neplatí. Scénáristé se nevrhli do opakování princezny, která cestuje časem, ale do popředí dosadili její kamarádku Amélii (Eliška Křenková). Čas i zde hraje velkou roli, ale rozšiřuje magický svět o další runy a záporáka, který po nich touží (Ján Jackuliak). Vracejí se všechny důležité postavy z jedničky, ale rozhodně nehrají druhé housle, nechybí pěkně ztvárněné triky jako v jedničce a celkově příběh odsýpá a nepůsobí trapně jako mnohá jiná pokračování. Jsem rád, že se takové filmy točí, plná spokojenost. ()

DžejPý

Příběh trochu zmatený, komické vložky Písaříka s Ouvínem mimo, některé postavy mají velmi málo prostoru... Ale hudba dobrá (plusují nápady s reálnou kapelou a zpěvačkou), hezký vizuál a musím podruhé napsat: Simona Hába Zmrzlá is best. Dám 4, díky zmíněným plusům. ()

Dalajlada

Ona ta princezna už tak moc v čase zakletá nebyla. Alternativní název Alchymistka zakletá v čase je trošku lepší, ale ani tak nevystihuje film. Na druhou stranu je třeba říct, že na české poměry se jedná o slušné fantasy. Co mě ale trošku mrzí je vykradačka námětů z Harryho Pottera. ()

Ryorka odpad!

Už první díl stál za vyliž..., ale dvojka předčila veškeré mé obavy. Neskutečně amatérská hovadina korunovaná naprosto příšerným neherectvim alchymistky Amélie. ()

Sejkorka

Ne, že bych byl vyloženě zklamanej, ale jednička je lepší, protože je to pohádka. Tahle je jakoby fantasy a nedej bože komedie. Tu obstarávají naprosto zbytečné postavy velkého a malého zbrojnoše, snižující úroveň filmu nejmíň o 10%. Kamarádky v podání Elišky Křenkové a Natalie Germani nemají šťávu, čehož důkazem je, že Amélie z minulosti je jediná postava, která snese kritické měřítko. S hodnocením 64% souhlasím, ale pokud jsem dal jedničce 3*, tady víc jak 2 nemůžu. ()

Matous555

No už bych tomu neříkal pohádka, ale fantasy (dost se to podobá jak Pánu Prstenů tak Harry Potterovi). Čekal jsem od příběhu něco víc, než že se bude celou dobu čekat na závěrečný souboj. Ale musím pochválit, že mnohdy dali tvůrci v dialozích prostor originálním a vtipným hláškám namísto otřepaných klišé. Jsem dost zvědavý na to pokračování... ()

clovek1 odpad!

Dle mého je to ještě horší jak princezna zakletá v čase (1). Tady režisér by mohl dát inspiraci na sci-fi filmy. I když se říká že pohádky nemají myšlenkové hranice, tady je to podle mě propadák. Není mi jasné o co režisérovi šlo a těžko hledat dobré záběry. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna