Volá sa Axel Foley (Eddie Murphy), je policajt a... Ťažko povedať, čo je v jeho prípade nebezpečnejšie - či jeho rýchla reč, svojské vyšetrovacie metódy alebo presná muška. Isté je, že patrí k najlepším detektívom detroitského policajného oddelenia. Keď jedného dňa zavraždia jeho priateľa Mikeyho Tandina (James Russo) a nadriadený odmietne prípad Axelovi zveriť, vezme si dovolenku a vyrazí do Beverly Hills, kde Mike pracoval v sklade Bentonovej galérie. Jeho výrečnosť mu síce zaistí ubytovanie v luxusnom hoteli, ale vyšetrovanie mu už od počiatku značne komplikujú miestni policajti, predovšetkým seržant John Taggart (John Ashton) a jeho partner William „Billy“ Rosewood (Judge Reinhold). Napriek tomu sa Axelovi podarí zistiť, že Benton pašuje do zeme drogy. Nedá sa preto zastaviť ani vyhrážkami a útokmi zločincov, ani nepočúva príkazy policajtov a je odhodlaný Bentona odhaliť a odovzdať spravodlivosti za každú cenu. (TV Markíza)

Joe321

Standart akční komedie, na kterém jsem vyrostl. Kdepak je dneska ten mazák, co má pořád hubu plnou keců a nikdy jí nezavře? -"What's the fuckin' charge for getting pushed out of a moving car? Jaywalking?" ()

Martin741

Prvy Policajt v Beverly Hills a hned najlepsi film celej trilogie : a aj v celej kariere Murphyho. Film zacina uchvatnou nahanackou, k tomu komedialny talent Murphyho, vyborna hudba, kvalitny scenar a sympatak Judge Reinhold. V strednej casti filmu sa trosku zvolni tempo, ale konecna prestrelka, odkazy na dalsie filmy /kultovy Butch Cassidy/ na mna funguju aj po 28 rokoch. Najlepsi diel celej trilogie, 100 % ()

raptorrr

Typicky priklad toho jak skvely herec muze z prumerneho scenare udelat skvely film. Murphy se pro tuhle roli narodil a vetsina jeho dalsich vykonu uz je jen variaci na tento film. ()

shyster

Jednoznačně nejlepší díl z celé trilogie a u toho mělo i zůstat. Eddie Murphy se tu překonává a hází jednu hlášku za sebou. A dokonce i ten děj má nějakou logiku. ()

MrPierc

Černoch s prořízlou hubou až ke kolenům. Pokud vás neukecá, tak vás zastřelí :-) Eddie Murphy už tento svůj stín nikdy nepřekročí, škoda. ()

DruidKarel

Tenhle díl to celé odstartoval a dá se říct, že tím ukázal, že Eddie Murphy je skutečné dobý jak komediální, tak i akční herec. Kéž by měl podobné role i dnes... 4* ()

tomtomtoma

Příjemně zábavná kriminální komedie s konečným jásavým vítězstvím hravého dobra nad brutálním zlem. Svižné, jednoduché, plné akce a nezastavitelné vyřídilky hlavního hrdiny. Policejní detektiv Axel Foley (dobrý Eddie Murphy), drze chovající se ve prospěch vyřešení vraždy svého přítele a k dosažení spravedlnosti. S neobyčejnou zarputilostí se zakousne do svého podezřelého, kterého nakonec odhalí a zabijí jako vůdce jedné mafiánské skupiny pašující drogy. Další zajímavé postavy: hlídači a pomocníci detektivové z Beverly Hills William 'Billy' Rosewood (Judge Reinhold) a John Taggart (John Ashton), půvabná pomocnice v podobě dávné známé Axela Jeannette 'Jenny' Summers (Lisa Eilbacher), napojené na pachatele, policejní poručík Andrew Bogomil (Ronny Cox), naoko úctyhodný padouch Victor Maitland (Steven Berkoff) a jeho bezcitný nohsled Zack (Jonathan Banks). Vtipné, zábavné, svižné, a s pěknou dávkou napětí. ()

C0r0ner

Pro mě to na 5 * vytáhla ta profláknutá melodie. Jinak je to velmi dobrá akční komedie založená na neortodoxním policajtovi řešícím "načerno" osobní případ. Osmdesátky měly svůj vlastní nenapodobitelný styl tvoření filmů a hrdinů, který je asi bohužel nenapodobitelný. Axel Foley v Beverly Hills je přesně ten případ. 90% ()

agathon

....no ano, presne tenhle film ma v Policajtovi ze San Francisca ten tolik neohrabany plagiat:-) Jinak je tohle jeden z mch nejoblibenejsich akcnich filmu vubec. Nejvic me na nem bavi, jak pracuje s konceptem drsneho policajta pretavuje jeho archetyp z dinosauriho Calahana let sedmdesatych na miru rozjasanym osmdesatym letum. Opet policejni samorost, ktery nejde pro prusery, mrtvoly a zatcene daleko, ale svou praci dela proste jen proto, ze... ji dela a dela jji naplno. pritom s humorem, perfektnima hlaskama a pisnickovym soundtrackem desetileti! Faltermeyer rulz!...Victor by se mel dat prohlidnout! ()

laik_60

Jeden z filmov kde Murphy plne realizoval všetko čo v ňom je. Určite mu v tom pomohol aj scenár. Film má dynamičnosť ... výbušnosť je plný vtipu a úsmev vyvolávajúcich dialógov. ()

pakobylka

Bezprostřední, uvolněné, pohotové, vtipné ... a nad věcí - dnes stejně jako před lety, kdy jsem se s detektivem Axlem Foleyem potkala poprvé. A závěrečná přestřelka ? Je přece FILMOVÁ ... takže kladní hrdinové se svými mrňavými pistolkami a zánovní flintičkou mají dobrou šanci, i když proti nim stojí gangsteři s arzenálem zahrnujícím jak samopaly, tak i úctyhodné střelné zbraně ráže menšího kanónu, které jsou schopné v mžiku udělat díru do zdi. ()

necisty odpad!

Tohle je nejdementnější film v top červených, co jsem kdy viděl. Brutálně špatně zahrané, špatně natočené. Jediné, co je dobré, tak možná hlavní záporák, kterému stejně tu roli taky blbě napsali, a soundtrack, i tam se ale většinou jen opakuje jedna tématická písnička, která se brzy ohraje. Třešničku na dortu tomu přidává naprosto amatérský český dabing. Vážně nechápu a pochybuji, že zub času v tomhle případě hraje roli. ()

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

18.05.2023

Před časem jsme zde psali zprávu o tom, že studio MGM nyní spadající pod Amazon pracuje na rebootu několika svých slavných značek. Patří mezi ně i Růžový panter, a právě tento projekt se nyní začíná… (viac)

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

10.04.2022

Dlouho očekávané pokračování pro mnohé kultovní série Policajt v Beverly Hills v hlavní roli s Eddiem Murphym (Pan Church, Cesta do Ameriky) má po mnoha letech oficiálně zelenou. Snímek čerstvě našel… (viac)

Policajt v Beverly Hills se vrátí

Policajt v Beverly Hills se vrátí

19.11.2019

Studio Paramount Pictures vlastnící práva k sérii Policajt v Beverly Hills před pár dny uzavřelo dohodu s Netflixem, která streamovacímu gigantovi umožní natočit nejen čtvrtý díl, ale rovnou mu dá… (viac)

Axel Foley počtvrté v Beverly Hills

Axel Foley počtvrté v Beverly Hills

31.05.2008

Studio Paramount Pictures si spočítalo tržby Křišťálové lebky (téměř 350 miliónů celosvětově za první týden promítaní je zajisté uspokojivá suma) a rychle prohrabalo archivy. Jaká další klasika by se… (viac)