Film o osudoch dvadsaťročného matematického génia, ale zároveň aj krčmového flákača Willa Huntinga. Ten pochádza z chudobných pomerov a svoj život strávil prevažne v sirotincoch. Mladíkove neuveriteľné akademické nadanie vyjde najavo keď ako upratovač na bostonskej univerzite vyrieši zložitý matematický príklad, ktorý ostal na tabuli. Citovo vyprahnutý Will však odmieta využiť svoj obrovský talent a zmeniť svoj život. (STV)

horskejvlk

Samozřejmě skvělý film a ve spojení s excelentní réžiji  původního českeho znění kde dabuje : Langmajer, Preis, Dolanský a další, je to umělecký skvost. Kluci dokázali, že mají talent psát scénáře už jen za ten námět zasloužili uznání, když jsem ho viděl poprvé neslyšel jsem o nějakém Stelanu Skarsgädu. Nejvíc se mi líbí závěrečné titulky kde vůz jede po dálnici směrem do L.A.  skvěle umělecky ztvárněná cesta do dálky jako nový životní příběh plný očekávání. Skvělý počin režiséra Gus Van Santa. V zajímavostech se píše, že nabídku zrežírovat tento skvost byl osloven Jan Svěrák a on odmítl… Tak nevím zdali ho mám proklínat nebo mu naopak poděkovat, že se do toho nepustil. ()

sadsammy

Dlouho jsem odkládala tenhle simek, protože jsem věděla, ze to bude velká emotivní nalož. Úžasný námět a úžasná hra všech herců. Byla radost pohledět na mladého Matta Damona a Bena Afflecka a hlavně Robina WIlliamse. ()

SLPHR

Skvělý film, ve kterém funguje úplně vše. Úžasný scénář, u kterého stále žasnu, jak ho mohli Matt Damon s Benem Affleckem napsat tak mladí. Skvělé herecké výkony v čele s Robinem Williamsem a Mattem Damonem. A navíc v sobě ukrývá zajímavé poselství, kterého by se lidé měli držet:). ()

angelle

Ozaj dobrý film. Najviac ma na ňom prekvapila ani nie tak téma, ale herecké výkony, ktoré boli od každého jedného herca ozaj úžasné. ()

andy60

Při sledování jsem se přistihl, že občas jsem myšlenkami jinde. Pak přišly okamžiky, kdy jsem vnímal každé vyřčené slovo (především mezi Williamsem a Damonem). A tomu vtipu od M. Driver jsem neporozuměl (holt, nejsem genius) ()

mikroslar

Ta americká pseudopsychologizace je sice  přehnaná a akcent na supergenialitu vzešlou z ničeho také, ale po filmovém scénáři jsem nikdy nepožadoval realističnost ani uvěřitelnost, stačí mi, když struktura drží pohromadě, okolnosti do sebe zapadají a postavy se chovají dle svých motivací (tam bych ještě pár problematických míst viděl- důvod a moment Willova obratu, je trochu mimo mísu, ale zas až tak moc to nevadí). Každopádně jde o výborný film- což jsou u mne tři hvězdičky. Oceňuji herectví Williamse, Damona i Afflecka (myslím, že to je jedna z jeho nejlépe uchopených rolí) a "nenásillnost" celkové stylizace, včetně kamery a hudby. ()

Honza.Hlavac

Ani po druhém zhlednutí v krátkém čase nemuzu říct nic jiného než ze tento film mě posunul v životě . Vnímání světa z jiné stránky stred dvou světu člověka ignorujici budoucnost či zásady dnešní společnosti versus člověk co si už odžil své a muže mu ukázat které věci jsou v životě důležité a které nikoliv . Ale jak to tak bývá na některé věci si člověk musí přijít sám . Za mě jeden s filmu který se dostal do mě top 10 až sem sám překvapen . Měl by ho vidět  každý aby trosku změnil postoj k životu a naši společnosti . Moje hodnocení : 96% ()

Typek45

Narážky na Dobrého Willa Huntinga jsem v poslední době slyšel snad v každým druhým filmu, co jsem viděl. Tak jsem si to včera pustil a úplně se stydím, že mi tento snímek doteď unikal. Toto komorní psychologický drama je totiž absolutní pecka. Parádní scénař dvou mladíčků, který je okořeněný skvělými hereckými výkony: Matt Damon, Stellan Skarsgard, Minnie Driver jsou vynikající, a dokonce i Ben Affleck nezůstal pozadu. Ale nad tím vším jasně ční Robin Williams, který je ve své roli naprosto fenomenální. Každá jeho scéna je lepší a lepší a "dialog" na lavičce s Willem mě úplně odpálil. Opravdu výkon hodný Oscara, možná i dvou. ()

jirikzaboj

Vědecké, přesto lidské. Silné postavy a jejich slabé stránky. Jedna z nejlepších Williamsovo rolí s ikonickou scénou na lavičce, u které je nezapomenutelný dialog a s největší pravděpodobnosti bude aktuální stále a napořád. Tento film nám samotným ukazuje, že je v pořádku být tím, kým se cítíme být nejlépe a nesmíme se nechat mýlit obrazem společnosti či tím, co se od nás očekává. Každý jsme strůjcem svého života a je jen na každém z nás, koho a jak moc necháme nahlédnout za jeho oponu a případně sdílet naše největší touhy; představy a cíle. ()

hovnocuc

Viděl jsem až teď, což je možná trochu ostuda. Každopádně se jedná o mimořádnou záležitost. Pokud někdo zapochybuje o Affleckovi a Damonovi, tohle samo o sobě je dostatečnej protiargument. Nevyzrálý, ale přesto (nebo právě proto) tak silný. A Robin Williams tam jen dokazuje, že je prostě nejlepší... ()

prokop04

Opět další Americká výběrovka, kde je hlavní postavou netypický a velmi individualistický Američan, což jsem vždy velmi rád. Obecně všechny postavy měly pozadí, historii a nějaké originální aspekty. Z obsazení jsem zkrátka nadšený, miluji Robina Williamse v nekomediální roli! Psychologické drama je propleteno usměvavými okamžiky, které mají děj jaksi odlehčit. Pokud se ale divák zamyslí, a jakože se to nabízí perfektně a přirozeně, dojdete k mnoha hlubokým otázkám. Co chcete v životě dělat? Co chtějí ostatní, abyste dělali? Témata jako je: sebepoznání, smíření se s nepohodlnou historií, rychle se valící budoucností vaší životní dráhy, vzepření se jedince vůči svému talentu atd. Opravdu film, který si budu dlouho pamatovat. Bohaté dialogy ve vás navíc vzbuzují vlastní sebereflexi, máte pocit, že se sebou máte něco udělat. Doporučuji, rozhodně 85% !!! ()

MrMartinTm

Vlastně hodně fajn podívaná, kterou jsem určitě nedokázal na první podívanou ocenit tolik, kolik bych měl, o to víc se ale těším na budoucí zhlédnutí. Příběh o brilantním a geniálním chlapci, který je ale zároveň arogantní fracek, co se svou inteligencí odmítá cokoliv dělat, je vlastně hrozně zajímavý, film navíc ukrývá hned několik chytrých motivů a témat na zamyšlení. Vztah mezi Willem a Seanem je skvělý, všichni herci v hlavních rolích jsou výborní (Damon, Williams, Skarsgard, ...) a režie je také poměrně povedená. Na Dobrého Willa Huntinga se určitě ještě někdy podívám... 7,5/10 ()

frenn

Krásný film s ještě krasnějšími hereckými výkony, kterým kraluje Robin Williams. Omlouvám se, ale v každém filmu si mě získá a veškerá má pozornost je prostě na něm. S Damonem perfektní chemie a jejich rozhovory o těch maličkostech a o tom, že je sice pěkné něco vědět, ale důležité je si to i prožít, ve mně něco zanechaly. A podívat se na to dílo ještě několikrát a objevovat jeho další krásy je jednou věcí z nich. ()

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů