Film o osudoch dvadsaťročného matematického génia, ale zároveň aj krčmového flákača Willa Huntinga. Ten pochádza z chudobných pomerov a svoj život strávil prevažne v sirotincoch. Mladíkove neuveriteľné akademické nadanie vyjde najavo keď ako upratovač na bostonskej univerzite vyrieši zložitý matematický príklad, ktorý ostal na tabuli. Citovo vyprahnutý Will však odmieta využiť svoj obrovský talent a zmeniť svoj život. (STV)

Boss321

Skvělý scénář, který napsali dva začínající talentovaní herci Matt Damon a Ben Affleck a zároveň se ujali hlavních rolí ve filmu. Hlavně Matt Damon to svedl výborně a role talentovaného matematika mu sedla na výbornou, Ben Affleck také nezahrál vůbec špatně a Robin Williams, za svůj výkon obdržel zaslouženého Oscara za vedlejší roli. Jeden z nejlepších filmů o genialitě člověka. ()

Jara.Cimrman.jr

Nechtěl jsem, ale tento snímek mne donutil k potupnému přiznání. Ano, jsem matematický génius a vždy jsem ignoroval vzdělávací instituty. Akademické tituly ke svému životu nepotřebuji, protože mne baví jen tak si užívat života, řešit si pro radost matematické záhady nebo zesměšňovat intelektuály na jejich hřišti. Je pro mne nepředstavitelná myšlenka opuštění svého stylu života, přechodu do nudných laboratorních podmínek a ztráty možnosti vysmát se, z pozice uklízečky, budoucí elitě národa. Na druhou stranu musím uznat, že tenhle snímek mne dostal. ()

H34D

Jeden z mých nejmilejších filmů. Jako středoškolák jsem tajně snil, že bych byl jako Will Hunting. Problémový rebel, ale za to cool, uvnitř génius, ale nikdy ne povýšený, ctí prosté řemeslo a váží si svých "přihlouplých" kamarádů. Postava Willa je výjimečná a když se k tomu přidá protřelý a moudrý terapeut v podání skvělého Robina Williamse, začíná ten pravý koncert. Dobrý Will Hunting je jeden z nejlépe napsaných filmů všech dob, je něžný, zábavný, chytrý a zkrátka dokonalý... 10/10 ()

xxmartinxx

Pěkný film, jen co je pravda, ale nemohl jsem se zbavit pocitu, že už jsem ho viděl. Že se poučení a myšlenky v něm opakují. To je ale jediná vada na kráse jinak velmi slušného zážitku, ve kterém mě poprvé skutečně oslovil Robin Williams. ()

dobytek

Hollywůůdská báchorka, která se snaží vypadat jako nějakej nezávislej film. Samotnej příběh by možná byl zajímavej, kdyby se tak strašně netlačilo na pilu. Ještě bych bral, kdyby Will Hunting byl génius přes matematiku. Ale trochu mi vrtá hlavou, jak někdo, komu je 20 let a většinu volnýho času jen tak zevluje, dokáže za svůj krátkej život nastudovat všechno možný i nemožný ohledně umění, ekonomie, historie, práva a já nevim, čeho všeho. Tohle jaksi nemá s genialitou nic společnýho. To se člověk musí prostě nabiflovat. Tohle by byl možná dobrej námět na komedii o nepochopenym géniovi Járovi Cimrmanovi, ale jako vážně míněnej film se to brát nedá ani po lobotomii. Nechápu, že se tohle dostalo do TOP 200. ()

Melies

10 / 10 Film Dobrý Will Hunting je sakramentsky dobrý!!! Či už ide o herecké výkony, remeselne zručnú réžiu, alebo perfektný scenár, tento snímok boduje na všetkých postoch a dáva vzniknúť ojedinelej kombinácií, z ktorej sa vám žalúdok zaručene neobráti. Teda ak sa nebudete hnidopidiť po takých detailoch, ako je napríklad matematická stránka veci, ktorá je síce trochu pritiahnutá za vlasy, ale výsledný dojem z filmu to nekazí ani v najmenšom. Jeho cieľom totiž nie je poúčať nás o princípoch algebry, ale ukázať nám ako náročný môže byť boj so sebou samým, so svojou priemernosťou a so strachom z neúspechu. Dobrý Will Hunting však ide ešte ďalej - každá nová postava prihodí svoju traumu či neurózu do spoločnej kôpky s názvom Realita a celý film sa tak stáva jedinečným organickým pletencom ľudských osudov a príbehov. Nikdy sa však neuchyľuje k lacnému pátosu, za čo mu patrí naša úprimná vďaka. Amen. ()

Arx

Dokonalej film se začínajícím Mattem Damonem, který si tenhle film doslova užívá a z jeho hereckého projevu je to dost znát. Výborně mu sekunduje Robin Williams a Ben Affleck. Spolu s Čistou duší dva unikátní bezkonkureční filmy o vyjimečnosti a genialitě člověka. ()

Shit

skvělý výkon obou herců v hlavních rolí, převážně Matt Damon dokázal že neni jenom řadovej herec a předvedl doposud svůj životní výkon. Na to že to napsali Ben Affleck a Matt Damon je to opravdu skvělej výsledek a možná i proto že to psal Matt Damon, tak mu ta role dokonale seděla, pro Bena Afflecka ve filmu zbyla jenom dost slabá a nevýrazná role, ale kdyby si ty role prohodili tak by to asi dopadlo o mnoho hůř, takže díky Matt Damonovi a Robinu Williamsovi z perfektního scénař vzniknul i perfektní film ()

gudaulin

Američani milují příběhy o talentovaných outsiderech, kteří se dokázali vyšvihnout, a celý svět miluje dojímavé příběhy, které umně manipulují našimi city. Dobrý Will Hunting naplňuje obojí a ukazuje, proč se Hollywoodu přezdívá továrna na sny. S reálným životem to nemá nic společného, ale hezky se na to kouká a je to pěkně obsazený film se slušnou režií a hlavně se scénářem, který plně naplňuje předpoklady pro kasovní trhák. Pátou hvězdičku nedám, na to je to příliš umělé, ale pod 4* jít nemůžu. Celkový dojem: 75 %. ()

Sarkastic

Čekal jsem kvalitní drama, ale přece jenom se přede mnou vznášela vlna pochyb směrem k režii a scénáristům (nemluvě o angažování obou bratrů Afflecků). Avšak zbytečně. Celý příběh je výborně propracovaný a slabší je jen konec (jenže právě proto, že jsem tušil, jak to dopadne, nebylo to ani tak zklamání jako očekávaná nutnost v podobě tečky za filmem). Herecké výkony byly opravdu výborné, zvláště Matt Damon s Robinem Williamsem. Potěšili mě však i Stellan Skarsgard s Minni Driver a již zmíněná bratrká dvojice, která zahrála své burany dobře, takže u mě bez problému. Ono je to vlastně takové vcelku pohodové drama o klukovi, který hledá svůj životní cíl, ale třeba takové scény jako jsou rozhovory mezi Willem, Seanem nebo Willem a Skylar, jsou jinší kafe a jen tak na ně nezapomenu. Není to čistých 5*, ale za celkový pocit z tohohle filmu, jehož projekci si někdy znovu rád zopakuju, je prostě dám."Teď se musím věnovat dámě." ()

Hal_Moore

Na film jsme šli se školou. To zase bylo caviků - na co to zase jdeme??? Co?? Ježiši... Takhle vypadala reakce většiny spolužáků. Cestou do kina jsme se bavili a já říkám "Doufám že to bude s titulkama, a v originále." Natož jeden odpoví "Já zase doufám, že to s titulkama nebude, nechce se mi to číst, stejně budu chrápat". Usedli jsme a film začal. Co to? Z titulků byly vidět pouze háčky a čárky, načež spolužák utrousil "Ještě že to je bez těch titulků".. Fakt skvělej začátek, a to nemluvím o častém vyrušování typu "Hele, já jdu jakože na záchod, ale du ven kouřit. Esli za mnou půjde učitel, tak mě prozvoň." No z filmu jsem měl hovno, ale cosi jsem z něj cítil, cítil jsem i nějakou skrytou potřebu ten film získat. No, film jsem získal a udělal jsem dobře. Vynikající heecké výkony v podání jak Matta Damona, tak i !!POZOR!! Bena Afflecka, Minnie Driver a v neposlední řadě Robina Williamse (neplést s Robbiem). Nádherná hudba, příjemné prostředí a vynikající vtip o postarší manželské dvojici, která si plní přání. Někdy je opravdu lepší pustit si film doma, než v kině. ()

sportovec

Pozoruhodné dílo, které dosvědčuje, že i v zemi  hollywoodské akčnosti žijí normální slušní lidé, kteří vyrůstají a dospívají jako kdekoliv jinde. Herecký výběr, brilantní režie, fascinující kamera, nádherná ženská postava, překonávání absurdních společenských přehrad, genialita v okamžiku stříbrného větru, složitost i krása dospívání i vyspívání, v tom filmu jsou jako v kapce vody zachyceny všechny okamžiky civilizace v mikrokapce jednoho života i několika životů dalších. Dospíváme po celý život a přestaneme-li o to dbát, scházímr a umíráme. Škoda, že atlantický evropský druh takových oskarových okamžiků nepřináší víc. ()

TeeAge

|| Scenár: Ben Affleck, Matt Damon | Hudba: Danny Elfman (score), Elliot Smith (main theme) | Produkcia: Lawrence Bender | Distribúcia: Miramax Films | Štúdio: A Band Apart, Lawrence Bender Productions | Rozpočet: 10 miliónov $ | Tržby: 225,933,435 $ || Je až okúzlujúce, ako Affleck-Damon vedia, čo rozmäkčí srdcia všetkých diváckych skupín. Najprv som dal priemer, no potom 4. A nie preto, že bol hlavný hrdina tak egoistický a pudový. ()

maxi6

.....Afflek a Damon nechali 6 let uzrát scénář jako dobré víno ve sklepě a pak teprve vzniklo u Miramaxu toto mimořádné a osvěžující dílko. Psychologický rozbor duše a mozku, přesto pro diváky příjemné a poutavé...... ()

StarsFan

Podle recenzí všude kolem jsem čekala, že to bude zajímavý, ale že to bude taková pecka... hrozně často se mi u podobných filmů stává, že si sice říkám, jak jsou hrozně fajn a dobře udělaný, ale po první hodině začnou i přes zajímavý námět trochu nudit. Dobrý Will Hunting za nimi v procítěnosti a myšlence nezaostává ani o krok, ale onen pocit zbytečného natahování vás u něj vůbec nenapadne. Hrozně lidský film, scéna, kdy Robin Williams vypráví Mattu Damonovi o rozdílech mezi načtenými informacemi a skutečným zážitkem, ať už se jedná o válku, Sixtinskou kapli nebo lásku, je neuvěřitelně kouzelná. Nezbývá než gratulovat těm dvěma cucákům (ve skutečnosti v té době o pár let starším než jsem já teď :-), že se jim podařilo napsat tak strhující a emocemi nabitou předlohu... Víc takových filmů! ()

Botič

Just find the right way. Film formující duši nejenom Willa Huntinga, ale i samotného diváka. Příjemné intelektuální klouzání po povrchu s prvotním faktem, že i nuda se může postupně stát katalyzátorem a startérem pro lepší budoucnost. ()

Le_Chuck

Film rovnako nezrelý ako Damon ako herec, ako Damon ako Will. "Renomovaní" americkí scénaristi majú také čudné pravidlo: "Pokiaľ do pol hodiny chrakterom neveríte, neuveríte im až do konca filmu." Imho je to celkom kravina, ale pri Huntingovi mi to behalo po rozume skoro celý film. Damon (aj s Afflackom) ako scénarista ok a Williams (aj keď nepatrí do mojej topky) vládol každému filmovému políčku, na ktorom sa čoby len mihol. 70% ()

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů