Film o osudoch dvadsaťročného matematického génia, ale zároveň aj krčmového flákača Willa Huntinga. Ten pochádza z chudobných pomerov a svoj život strávil prevažne v sirotincoch. Mladíkove neuveriteľné akademické nadanie vyjde najavo keď ako upratovač na bostonskej univerzite vyrieši zložitý matematický príklad, ktorý ostal na tabuli. Citovo vyprahnutý Will však odmieta využiť svoj obrovský talent a zmeniť svoj život. (STV)

Autogram

Dávnejšie som tento film odmietal ako nudný, bol pre mňa príliš psychologický a zaujať ma vedeli iba fóriky, ktorých je vo filme množstvo. Teraz ma už chlapec, ktorý vyhral v lotérii a bojí sa ísť si prevziať výhru, oslovil celkom ináč a nebol to iba on, ale aj jeho psychologický záchranca. Menej uveriteľné bolo akurát ľahké vyliečenie sociopata, vo filme býva riešenie psychických problémov také jednoduché. Aj keď sú dialógy (a monológy) dlhé, tak majú spád a tentokrát som neobjavil nudu ani v jednej minúte filmu. Najväčší drajv mal asi monológ Willa s fiktívnym príbehom, keby sa zamestnal u národnej bezpečnostnej agentúry. –– Bez dôvery vo vás sa s vami nikdy nevyspí. „Skoč na ňu, kým ti verí.“ To je moje motto. ()

LibertyX

Nemam rada Bena Afflecka - herce. Ale musim smeknout pred Benem Affleckem - scenaristou. S Mattem Damonem vytvorili uzasne dilo, ktere korunuje herecky vykon jak Damonuv, tak popravu oceneneho Robina Williamse. ()

Nepi

Podle povedeného scénáře Matta Damona a Bena Afflecka vzniknul výborný film o chytrém matematikovi,který neměl v úmyslu tento dar využívat...Vynikající výkony zde podává hlavní Matt Damon,ale také výborný Robin Williams jako psycholog....Něco jako pozdější Čistá duše,ale hlavní hrdina trpí jinými problémy... ()

Philoun1

Určitě zasloužený oscar pro kluky, kteří odvedli sakra dobrou práci jak se scénářem tak i s hraním. Líbilo se mi, že se nebáli použít nadávky proto film vypadá velmi přirozeně. Zajímavá hudba. ()

deckardx

Tomuhle se rika dobre odvedena prace... Jak vykony hercu, tak scenar i rezie jsou skvele... Pribeh genialniho mladika, ktery byl na zacatku jenom povalec, ale postupne pomoci sveho ucitele, pozdeji i kamarada, nachazi to, co v nem drima... Je to pusobivy, ale i pohodovy film, ktery se da pustit pri jakekoliv prilezitosti.. ()

spikey1

Celým filmem vás provází krásný Irský akcent v podání Robina Willamse. Je až neuvěřitelné co začínající herci Damon a Afleck dokázali vytvořit ve své hlavě. Domnívám se však, že kdyby dohromady nedali tak kvalitní obsazení jako to, které se nakonec podepsalo pod snímkem, nebyl by to tak dojemný příběh. Od začátku do konce Vás Damon svým herectvím upoutá do křesla a plně si budete tuhle jízdu užívat. V momentu kdy se na scéně objeví Williams film dostane novou dimenzi a jste svědky zázraků, které dokáže tento herec vytvořit. Film má chvílemi příjemnou, pohodovou a vtipnou polohu a naopak dokáže být tíživý a naléhavý. Na mě zabral při prvním shlédnutí natolik že jej ihned řadím ve svém osobním žebříčku na druhé místo nejoblíbenějších filmů vůbec. Největší zásluhou se na tom zakládá právě Williams který mi stále dokazuje, že více než komediální linka tomuto herci sedí těžké charakterní role ve kterých prostě exceluje. Dokonale dokázal vybarvit postavu ovdovělého psychoterapeuta se svými démony, ale laskavým a moudrým srdcem. Můj kamarád se díky tomuto snímku rozhodl být terapeutem. Já se ujistil že chci být minimálně stejně dobrým jako je zde Williams:) ()

Wbcko

krasny film. Obcas mi prisly sice Willovi proslovy malinko pritažené za vlasy, ale ne nijak zásadním způsobem. Zážitek z filmu umocňuje fakt, že scénář napsali ti dva, tenkrá ještě ne tak známí skoro teenageři. ()

P1tr

Že Ben Affleck dokáže sám stvořit dospělé, funkční dílo (Gone,Baby Gone a asi i The Town) už víme, ale že je toho schopen i Matt Damon, to jsem nečekal. Vždy na mě působil spíše hloupým dojmem, což alespoň v tomto snímku vyvrací, neboť role neobvyklo inteligentního "flákače" jsem mu až na pár vyjímek věřil. Damon s Affleckem napsali příjemný příběh, ve kterém si všechno sedlo tak, jak má. Všichni hrají v životní formě a i jinak pro mě nepříliš zajímavý Gus Van Sant natočil snímek, který nevypadá fádně. ()

giovanni3

Konečně jsem se k tomuto filmu ,,dostal,, a nelituji. Velmi mne tu zaujal výkon Robina Williamse a své si odehrál i mladíček Damon. Co se příběhu o geniálním matematikovi týká, tak se musíme říci rovnou, že matematika je v příběhu až číslo dvě možná dokonce tři a spíše to je film o obecně geniálním raubíři a jeho cestě životem (který není jen tak, holt když Vám to moc myslí tak nalézáte nové a nové překážky)... Cesta to je dostatečně zajímavá a to hlavně při debatách Williams vs. Damon... Ani přesně nedokáži specifikovat co mne na tom filmu nezaujalo, ale něco tam je a 5* nedávám, ale na lepší 4z5 to je. ()

voleman

Vynikající psychologické drama s opravdu vynikajícími herci a velice povedeným scénářem i režií. Právě Robin Williams a Matt Damon zde předvádí možná nejlepší výkony své kariéry. Za zmínku stojí také Stellan Skarsgard který je ve své roli matematika také skvělí. I hudba Dannyho Elfmana je velmi povedená. Hlavním kladem filmu je pak ovšem výborný scénář a kvalitní režie. Celkově je to velmi silný a emotivní film, kterému nelze moc co vytknout. 95% ()

jefff

Moc pěkný film, takový, na který se rádi kouknete znovu. Hlavním tahákem je skvělé herecké obsazení, kde exceluje Robin Williams. Ale ani Damon, Skarsgard či Minnie Driver nejsou špatní. Oprvadu zírám, že tohle napsali tehdy mladí Damn s Afflckem. To klobouk dolů. Už tehdy mělo Affleckovi dojít, že je lepší tvůrce než herec :-) ()

Hugo01

Ano, opět dohánění 'starých' klasik a zamýšlení se nad tím, kolik skvělých filmů jsem ještě stihnul nevidět. Hvězdně obsazený Good Will Hunting je velmi poklidné a příjemné drama, ideální od osmi večer na sledování z gauče. Rozvahu Robina Williamse bych chtěl taky mít. Rozhodně doporučuju všem, je to přece jenom devadesátkový film a už jen to samotné je dostatečné doporučení. ()

greath

Keď si pozriete takýto film s odstupom času, ako som to urobil ja, tak si zrazu poviete, kde sa podeli zlaté časy filmu. Taký kvalitný a zmysluplný scénar, nad ktorým sa naozaj aj zamyslíte a poviete si ''Ach, to je život'', dnes uvidíte len zriedkavo. K tomu ulice Bostonu z 90. rokov, bratia Affleckovci a Matt Damon, ktorý v Bostone spolu aj naozaj vyrastali a máte tu skvost, ktorý si zapamätáte do konca svojho života. Samozrejme charizmatický Robin Williams, ktorý tomuto filmu dodáva ľudskosť a to správne korenie pre tento fajný filmový pokrm. ()

vincent

Určite za 4 a pol *. Vynikajúca dráma, výborné herecké výkony, príjemná hudba, sympatickí hrdinovia. Pre mňa najkrajšia scéna vo filme je odpálkovanie "intouša" v bare a následne pochválenie sa telefónnym číslom :)). A musím ešte poznamenať, že Williams bol vy-ni-ka-jú-ci. Kľudne si to môžu pozrieť aj tí, ktorí ho nemajú radi. Minimálne si svoj názor poupravia. PS: Boston je naozaj taký pekný ako ho vo filme ukazujú :). ()

upson

Mě rozhodně dostal můj oblíbenec Robin Williams. V tomto případě se jedná o opravdu bezkonkurenčního Oscara za herecký výkon. Lavičková scéna, kdy promlouvá svému hereckému kolegovi do duše, je nezapomenutelná. ()

Arius

Slušný scenár, perfektný výkon Robinna Williamsa a v skutku dosť hlboká pointa aj keď v niektorých scénach si našla pekné zátišie. Rozhovory mali konečne, viacmenej reálny nádych a nepáchlo to až tak veľmi amerikanizmom no ako každý mal aj tento film svoje chyby. Ben Affleck zrejme nebol zo svojou postavou úplne stotožnení, počas celého filmu sa neprispôsobil charakteru a bol prakticky jediná vážna herecká vada. Niektoré pasáže mohli vystrihnúť, iné obohatiť ale každopádne, efekt a pocit boli dobré. Medzi najlepších 150 by som to ale nezaradil. ()

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů